Конспект заняття безпека будинку середня група. Заняття з пожежної безпеки в середній групі «Залишся неушкодженим, теремок! Пригоди домови Кузі.»

Інтегроване заняття з безпеки в середній групі "В країні Магістралії"
Мета: закріпити знання дітей про правила безпечної поведінки на вулицях та дорогах, виховувати толерантне ставлення до людей похилого віку, виховувати культуру взаємин між хлопчиками та дівчатками.
Програмний зміст:
Виховні завдання: виховувати навички безпечної поведінки на вулицях та дорогах.
Розвиваючі завдання: розвиток інтересу до вивчення правил дорожнього руху, навичок дотримання правил дорожнього рухуу ролі пішоходів та пасажирів.
Навчальні завдання: закріпити знання про групи дорожніх знаків, що забороняють, попереджують, приписують, знаки сервісу. Закріпити знання про те, що дорогу потрібно переходити пішохідним переходом. Закріпити рахунок не більше трьох.
Попередня робота:
Розмова про сигнали світлофора, розгляд знаків, розучування прислів'їв, загадок та віршів про правила дорожнього руху.
Словникова робота:
Активізувати в промові слова накази, попереджувальні, знаки сервісу, магістраль, пішохідний перехід.
Інтеграція освітніх областейвідповідно до вимог ФГТ: «Здоров'я», «Безпека», « Фізична культура», «Комунікація», «Соціалізація», «Художня література», «Художня творчість», «Музика».
Методичні прийоми:
Художнє слово, сюрпризні моменти, ігри, взаємодія з казковими персонажами
Обладнання: три картонні круги (червоне, жовте, зелене, дорожні знаки, альбомні листи, набори для аплікації, магнітофон, касета з дитячими піснями, макет автобуса, лист, світлофор та костюм Перешкоди – Невміхи.
Хід заняття:
Діти з вихователем сидять на килимку із зображенням дорожнього руху, бавляться моделями машин.
Вихователь: Хлопчики та дівчатка, а ви любите подорожувати? Я пропоную вам вирушити до країни Дорожніх знаків.
Влітає сорока: Скрізь літаю, все знаю, вам листа. Лист!
Передає вихователю конверт, усі встають довкола вихователя.
Вихователь: «Ми, жителі країни Магістралії, потрапили в полон до Перешкоди-невміння. Тепер у нас трапляються аварії. Допоможіть нам! »
Вихователь: Допоможемо мешканцям країни Магістралії! Врятуємо їх від Перешкоди-Неуміхи?
Голос за кадром: Хі-хі-хі! Нічого не вмію! Нічого не знаю! І вам заваджу!
Вихователь: І після цього ви готові допомогти?
Діти: Так!
Вихователь: Щоб урятувати перший знак, необхідно відгадати загадку:
Що за диво цей будинок?
Вікна світяться навколо
Носить взуття з гуми
І харчується бензином.
Діти: Автобус!
Вихователь: Правильно, але дивіться, що завада зробила з автобусом.
Показує розрізані частини зображення із зображенням автобуса.
Вихователь: Спробуйте з частин скласти цілу картинку.
Діти відновлюють картинку.
Вихователь: Молодці! Ось ми й урятували перший знак! Що він означає?
Показ знак «Автобусна зупинка».
Вихователь: А ось і автобус – транспорт, яким ми вирушимо до країни Магістралії. – А автобус до якого виду транспорту належить? (пасажирському)
– Кого автобуси возять? (Людей)
- А давайте в країну безпеки ми вирушимо автобусом.
- А де ми маємо сісти в автобус? (на зупинці)
- А як ми знайдемо зупинку? (за знаком, там намальований автобус чи буква А) .
Але перш ніж сісти до автобуса, згадаємо, а що ми знаємо про правила поведінки на зупинці, в автобусі. Пограємо у гру «Дозволяється – забороняється»
Грати та стрибати на зупинці
Гучно кричати на зупинці
В автобусі поводитися спокійно
Поступатися місцем старшим
Висовуватись з вікна
Поважати правила руху
– А ось і наш автобус. Займайте скоріше місця.
- А поки що ми з вами їдемо невелика «Розумова розминка»
Які бувають переходи? (наземні, підземні)
Як називають людей, що йдуть вулицею? (пішоходи)
На який сигнал світлофора можна переходити? (зелений)
Ми й не помітили дітлахи як доїхали. Хтось нас зустрічає. Вгадайте, хто це?
З площ та перехресть
На мене дивиться впритул
На вигляд грізний і серйозний,
Дуже важливий (світлофор)
Вихователь- Та це наш друг Світлофорич! Він допоможе нам перейти дорогу. У цієї милої істоти 3 різнокольорові очі. Але що бачу? У нашого друга Світлофорича білі вогники, напевно це витівки Перешкоди-невміхи. Вона
замінила кольорові сигнали на білі та переплутала всі дорожні знаки.
Звучить музика. Включають відеоролик.
Вихователь: До нас поспішає Перешкода-невмія. Дивіться, де вона переходить вулицю! Порушує правила Дорожнього руху. Може статися аварія.
З'являється завада-невмія.
Перешкода-невміха: Не знаю! Не вмію! Всім заважаю!
Вихователь: Ти не галасуй! Подивися та послухай! Наші хлопчики та дівчатка ходять до дитячого садка, а скільки всього знають і вміють, а ти така вгодована, а невихована! Подивися де і як потрібно переходити дорогу (показ відео ролика)
Вихователь. Хлопці, треба врятувати знаки за справу. Потрібно розділити знаки з приналежності на 4 групи
1-попереджувальні знаки
2-інформаційно-вказівні знаки
3- заборонні знаки
4-знаки сервісу
Гра Хто швидше знайде свої знаки
Діти обирають знаки своєї групи та розповідають які знаки вони обрали, читають вірші про свій знак.
1-наші знаки забороняють: «В'їзд заборонено, «Рух велосипедами заборонено» .
наші попереджувальні знаки: «Небезпечний поворот», «Дорожні роботи», «Діти».
3наші знаки інформаційно-вказівні знаки: «Пішохідний перехід», «Місце зупинки автобуса», «Підземний пішохідний перехід».
4наші знаки сервісу: «Лікарня», «Техобслуговування».
Вихователь: Ну, а тепер, всі знаки,
Ставайте дружно в ряд
І всі правила руху
Розкажіть на Перешкоді.
Знак «В'їзд заборонено»
Знак водіїв лякає,
В'їзд машинам забороняє!
Не намагайся з гаряча
Їхати повз цеглу!
Знак «Рух на велосипедах заборонено»
Знак запам'ятайте, друзі,
І батьки та діти:
Там, де він висить, не можна
Їздити на велосипеді!
Знак «Пішохідний перехід»
Тут наземний перехід,
Ходить цілий день люд.
Ти, водію, не сумуй,
Пішохода пропусти!
Знак «Підземний пішохідний перехід»
Знає кожен пішохід
Про цей підземний хід.
Місто він не прикрашає,
Але машинам не заважає!
Знак «Місце зупинки автобуса чи тролейбуса»
У цьому місці пішохід
Терпляче транспорт чекає.
Він пішки втомився крокувати.
Хоче стати пасажиром.
Знак «Лікарня»
Якщо потрібно вам лікуватися,
Знак підкаже, де лікарня.
Сто серйозних лікарів
Там вам скажуть: «Будь здоровим»
Знак «Техобслуговування»
Ай ай ай! Дуже шкода!
Щось раптом у вас зламалося.
Знак нам цей каже:
«Тут машинний Айболіт! »
Знак «Небезпечний поворот»
Цей знак тривогу б'є-
Ось небезпечний поворот!
Їхати тут, звичайно, можна,
Тільки дуже обережно-
Нікого не обганяти,
Пасажирів не міняти.
Знак «Дорожні роботи»
Знак "дорожні роботи".
Чинить тут дорогу хтось.
Швидкість зменшити потрібно,
Адже там на дорозі люди.
Знак «Обережно Діти»
Серед дороги діти,
Ми завжди за них відповідаємо.
Щоб не плакав їхній батько,
Будь уважнішим водій!
Вихователь: Хлопці, порахуйте, скільки знаків у вас вийшло в кожній групі? Знайдіть і покажіть потрібну цифру на мольберті. (Діти виконують завдання)
Вихователь – молодці хлопці впоралися із завданням! Вихователь: Хлопчики та дівчатка, ви так працювали! Давайте пограємо у гру «Світлофор».
Я показую червоне світло – ви стоїте, жовте – стрибаєте, а на зелене світло пішоходи йдуть.
Вихователь відкриває світлофор: Молодці! Врятували ми світлофор! Можна проходити! Зелене світло!
Перешкода-невмія зараз загадаю вам загадки спробуйте їх відгадати (загадки)
1 Ця сильна машина
Їде на величезних шинах!
Відразу півгори прибрав
Семитонний.(самоскид)
2 Що за "зебра" на дорозі?
Всі стоять, роззявивши рота,
Чекають. коли блимне зелений.
Значить. Це.перехід.
3 Під землею коридор
На той бік веде.
Немає ні дверей., ні воріт.
Це теж.перехід.
4 Будинок на рейках тук, як тук.
Всіх мчить він у п'ять хвилин.
Ти сідай і не позіхай,
Вирушає трамвай.
5 П'є бензин, як молоко,
Може бігати далеко.
Возить вантажі та людей,
Ти знайомий, звичайно з нею.
Взуття носить із гуми.
Називається машина.
Перешкода-невміла молодці хлопці всі загадки правильно відгадали.
Вихователь: Хлопці що означає цей знак? Правильно! Тут є школа світлофорних наук! Зайдемо до неї?
Стоять столи. На них лежать за кількістю дітей чорні прямокутники, круги: червоні, жовті, зелені, клей-олівець, клейонки, серветки.
Вихователь: Ці світлофорчики мали потрапити до малюків. Щоб допомогти їм запам'ятати правила дорожнього руху. А Перешкода-Невміха все поламала. А ви зможете полагодити світлофорчики? Як правильно розташувати кольори?
Діти виконують аплікацію.
Перешкода-невмія: З вами так цікаво, ви стільки знаєте і вмієте. Візьміть мене до себе у групу!
Вихователь: Навчимо, хлопці!
Перешкода-невмія: Я всі знаки поверну на місця.
Діти співають пісню:
1-Нічого на світі краще нема
Чим тинятися друзям по білому світу.
Тим, хто знає правила руху
Не загрожують у дорозі прикрості.
2 Правила руху вчили
Не страшні друзям автомобілі
Нехай над нами небо блакитне,
Не загрожують нам нещастя з тобою!
3 Має кожен знати без винятку
Правила дорожнього руху,
Якщо знаєш правила дороги
Не страшні будь-які нам тривоги
Вихователь: Ось і закінчилася наша прогулянка «Країною магістралі».
На догогах труднощів так багато, поза сумнівом.
Але їх боятися немає у нас причин,
Тому що правила руху
Є для пішоходів та машин.
І щоб у всіх було гарний настрій,
Дотримуйтесь, людей, правил дорожнього руху!
Вихователь: Нам час повертатися до групи, займайте місця в автобусі.
Звучить музика, діти сідають до автобуса. До побачення, махають Помехе-Неумехе. Вона їм.
Вихователь: Який вчинок ми зробили?
Діти: Ми зробили гарний вчинок!
Вихователь: Які знаки врятували?
Діти: Світлофор та дорожні знаки.
Вихователь: Чому навчили Перешкоду-невміху?
Діти: Переходити вулицю по пішохідному переходу, на зелений колірсвітлофора.
Вихователь: Що зробили для малечі?
Діти: Світлофорчики.
Діти йдуть до молодших хлопців та дарують їм вироби.

Тема заняття: Безпека будинку

Цілі:

— закріплювати уявлення про небезпечні для життя та здоров'я людей предмети та ситуації;

- Застерігати від неприємностей, пов'язаних контактом з незнайомими людьми;

- дізнатися, як і навіщо кішка лиже собі вовну;

— вчити слухати та відповідати на запитання, визначати емоційний станза піктограмами.

Устаткування: магнітофон, іграшки (кішка, птах), піктограма, кольорові олівці (зелений та червоний), небезпечні та безпечні предмети.

Вихователь. Хлопці, уявіть собі, дорослі зайняті домашніми справами, а ви самі у своїй кімнаті. Давайте заплющимо очі і послухаємо, що відбувається навколо нас.

Звучить запис звуків: скрип дверей, стукіт молотка, голоси.

Які звуки ви чуєте? Діти. Скрип, стукіт, голос...

Вихователь. Чуєте, у двері хтось стукає? Що нам робити? Чи можна відразу відчиняти двері? Чому?

Діти відповідають.

Ніколи не відчиняйте двері незнайомим людям. Що за шум? Та це ж...

Діти. Кокуша!

Список. Кар-кар, хлопці! Летіла повз, вирішила вас відвідати, свої скарби показати та про допомогу попросити. Допоможіть мені розкласти предмети по кошикам двом чоловічкам.

Вихователь. Хлопці, допоможемо Каркуші?

Діти. Так. Допоможемо!

Список. Хлопці, скажіть, який це чоловічок?

Діти.Сумний.

Вихователь.Як ви вважаєте, чому він сумний? Які предмети ви віддасте в кошик сумному чоловічку?

Діти. Небезпечні.

Лист.А це якийсь чоловічок?

Діти.Веселий.

Вихователь.Чому він веселий? Які предмети дамо веселому чоловічку?

Діти. Безпечні.

Вихователь. Побачимо, що в тебе в кошику. Скільки в ній всього різного та цікавого! Даша, візьми з кошика будь-який предмет. Покажи всім. Що це? Як ти думаєш, він небезпечний чи безпечний? Якому чоловічку ти його віддаси?

Дитина відповідає.

У якого чоловічка більше предметів? Чому?

Діти відповідають.

Каркуша, у тебе в кошику багато небезпечних предметів- будь обережна!

Лист.У кошику лежать мої малюнки. Допоможіть мені їх заштрихувати. Який колір ви оберете для небезпечних предметів? Чому? А яка для безпечних? Тільки будьте уважні!

Діти відповідають.

Дякую, хлопці, за допомогу! Тепер я знаю небезпечні та безпечні предмети. Полечу, всім воронам розповім.

Вихователь. Чуєте, хтось шкребеться? Хто це може бути?

Мордочка вусата,

Шубка смугаста,

Часто вмивається,

А з водою не знається. (кішка.)

Діти відгадують.

Що з нею можна робити? Хтось розповість, яка кішка в нього вдома?

Діти розповідають.

Удома у вас чудові кішки! Скажіть, як не можна чинити з тваринами?

Діти. Тягнути за хвіст, дражнити і т.д.

Вихователь.Що потрібно зробити після гри з тваринами?

Діти.Вимити руки з милом.

Вихователь.Коли тварина їсть, чи можна її гладити? Чому?

Діти.Може вкусити, накинутися і т.д.

Вихователь.Ви спостерігали, як кішка чистить собі вовну?

Діти.Вилизує себе язиком.

Вихователь. Бажаєте дізнатися, як вона це робить? Потріть грифель об палець, доки на ньому не з'явиться слід від олівця. З легким натисканням потріть забруднений палець пилкою для нігтів. Огляньте палець та пилку. Потріть ватку об пилку. Огляньте вату та пилку.

Пилка знімає з пальця слід від олівця та окремі волокна вати. Котяча мовашорсткий, як наждачний папір. Вона, вилизуючи свою вовну, знімає з неї пил, бруд і волоски, що випали.

Любить кішка чистоту, часто вмивається. І нам, щоби бути здоровими, треба частіше мити руки з милом. Чим ми можемо пригостити кішку?

Діти.Молоко, м'ясо, риба.

Вихователь.Молоко із холодильника і тому дуже холодне. За допомогою чого ми можемо його підігріти?

Діти. За допомогою мікрохвильової печі, електроплити.

Вихователь.Зараз у всіх будинках є електричні плити, вони потребують акуратного поводження. Чому?

Діти.Можна обпектися, може виникнути пожежа, вдарити струмом тощо.

Вихователь.Так, струм небезпечний, але без нього багато приладів у нашій квартирі не працюватимуть. Як вони звуться? Навіщо служать?

Діти відповідають.

Подивіться навколо, які прилади групи працюють від електричного струму?

Діти.Настільна лампа, телевізор.

Вихователь. Що треба зробити, щоб вони працювали?

Діти. Вставити вилку в розетку, увімкнути.

Вихователь.Відключаю, музика стихла. Лампа перестала горіти. Виймаю вилку з розетки. Роблю це дуже акуратно, за шнур не смикаю. Як ви вважаєте, чому? Чи можна вставляти в розетку ручку, фломастер? Чому не можна?

Діти відповідають.

Не варто балуватися з електричним струмом - він боляче "кусається". Як добре ми провели час! Що ми з вами робили?

Діти.Ми почали з того, що послухали звуки вдома тощо.

Вихователь. Пам'ятайте: будинок хоч і надійний, але все ж таки треба пам'ятати про безпеку. Усі знають — пустощі до добра не доводить.

Номінація:все для дитячого садкаоснови безпеки життєдіяльності

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з безпеки «Подорож острівцями безпеки»

Ціль:Ознайомити дітей із терміном «безпека».

Завдання:Ознайомити дітей із деякими правилами безпеки.

Розвивати дрібну моторикурук, пам'ять, мислення, словниковий запас.

Розвивати дихальну систему дітей.

Виховувати взаємодопомогу у виконанні завдань, дружелюбність.

Матеріали та обладнання:картинка дороги, хустка, столи, іграшка мурахи, предмети пожежогасіння, мішечок, картинки зі знаками правил поведінки на природі, коробочка, картинки з небезпечними та безпечними предметами.

Хід НІД

Вихователь:Хлопці, ми з вами вивчатимемо правила безпечної поведінки в різних місцях. А хто знає, що таке безпека?

Вихователь:Безпека – це правила безпечного перебування (поведінки) людини у навколишньому середовищі, охорона та зміцнення здоров'я. Сьогодні я хочу вас запросити на подорож острівцями безпеки. У цій подорожі ми дізнаємося, які правила безпеки будемо вивчати. Згодні? Тоді встаємо на ніжки

(Перед дітьми вихователь розкриває хустку (вітрило)).

Це наше вітрило, щоб наш корабель поплив потрібен вітер. Але ми у приміщенні, де вітру немає. Що ж нам робити? Правильно, треба подути на хустку.

Діти дмуть на хустку і поступово пересуваються.

Вихователь:Ось ми біля першого острівця. А що за острівець, ви дізнаєтесь, якщо виконаєте завдання «Збери картинку». Що зображено на зображенні? Правильно це дорога. Це острівець правил дорожнього руху. Тут ми з вами дізнаємося, як поводитися на дорозі, як переходити дорогу, дізнаємося, що означають сигнали світлофора. Попливли далі.

Вихователь:Зупинка – це наш другий острівець. Подивіться, що тут? Мішечок, значить, пограємо у гру «Чудовий мішечок.

Діти дістають з мішечка предмети, називаючи їх

Вихователь:Що то за предмети? Правильно ці предмети належать пожежному. Значить цей острівець правил пожежної безпеки. На цьому острівці ми дізнаємося як поводитися під час пожежі, причини пожежі, про професію пожежника. Попливли далі.

Вихователь:Втомилися? А на цьому острівці ми трохи розімнемося.

Фізмитка «На зарядку ставай!»

На зарядку ставай!

Вгору рука, інша вниз! Одна рука пряма вгору, інша вниз, ривком міняємо руки

Повторюємо вправу, Руки перед грудьми, ривки руками

Робимо швидше рухи.

Раз – уперед нахилимося. Нахили вперед, назад та в сторони

Два – тому прогнемося.

І нахили в сторони

Робити ми візьмемося.

Присідання знову Присідання

Будемо дружно виконувати.

Раз два три чотири п'ять.

Хто там почав відставати?

На ходьбу ми перейдемо, Ходьба на місці

І урок наш знову розпочнемо.

Вихователь:Що ви з вами зараз робили? Правильно зарядку. А навіщо нам потрібна зарядка? Молодці, на цьому острівці вивчатимемо правила здорового образужиття, навіщо харчуватися правильно, що таке режим дня і т.д. Попливли далі.

Вихователь:А ось і наступний острівець. Подивіться, а тут на нас чекає гість. Хто це? (мураха). Мураха хоче познайомити вас зі знаками, чого не можна робити на природі.

Вихователь:Молодці! Цей острівець про правила безпечної поведінки на природі. Тут ми дізнаємося як поводитися на природі, які рослини та гриби бувають. Давайте попрощаємось із нашим гостем. Попливли далі.

Вихователь:Припливли. Що ж готує для нас цей острівець! А тут у нас коробочка. Що ж у ній?

Вихователь відкриває коробочку, а в ній небезпечні предмети.

Гра «Тупаємо, плескаємо»

Якщо предмет небезпечний – топаємо, якщо ні плескаємо.

Вихователь:Молодці, хлопці! Знаєте які предмети для нас небезпечні. Цей острівець про правила поведінки вдома. Адже і вдома нас можуть чекати на небезпеку, а які ми з вами і дізнаємося. Попливли далі.

Вихователь:А ось і острівець. Ой, хтось до нас стукає. Хто це може бути? Я гляну, добре. Ой, а там злий, голодний, сірий вовк. Діти, мені здається, що він хоче нас з'їсти. Що будемо робити? Відкривати чи ні?

Вихователь:Ой які ж ви молодці! Правильно, не можна відчиняти двері незнайомцю. Цей острівець правил безпечної поведінки з незнайомцями.

А тепер, нам час повертатися до дитячого садка. Дуємо на наше вітрило.

Вихователь:На цьому наша подорож закінчена. Ось скільки цікавого, незнайомого нам доведеться дізнатися з вами на заняттях з безпеки. Вам сподобалась наша подорож? Що вам найбільше сподобалося?

Номінація:ОБЖ у дитячому садку конспекти.

Посада: вихователь першої кваліфікаційної категорії
Місце роботи: МКДОУ – Чернаківський дитячий садок «Теремок»
Розташування: Новосибірська область, Ординський район, с. Чернакове, вул. Приморська,12

Стимулювання розвитку у дітей смислових утворень, поведінкових навичок у питаннях безпеки та життєдіяльності.

Підвищення рівня розвитку пізнавальних здібностей у дітей дошкільного віку.

Завдання: Виховання почуттів відповідальності за особисту безпеку, ціннісного ставлення до свого здоров'я та життя.

Формувати знання про правила поведінки на вулиці, дорозі, транспорті.

Розвивати основи екологічної культури та становлення дбайливого відношеннядо природи.

Сприяти емоційному та благополучному розвитку дитини-дошкільника.

Матеріал: вказівка, різнокольорові бантики (за кількістю дітей), інтерактивна презентація, картки, мольберти 2 шт.

Хід заняття:

Вихователь входить у групу разом із дітьми під музику.

Діти, подивіться сьогодні до нас прийшло багато гостей. Скажіть, а ви любите, коли до вас приходять гості?

Діти. Так.

Вихователь. Давайте привітаємось із нашими гостями.

Діти. Вітаю.

Сьогодні діти ми з вами говоритимемо про безпеку. Скажіть, а ви дотримуєтеся правил безпеки.

Відповідь дітей: так

Вихователь: а які правила безпеки ви знаєте?

Діти відповідають.

Вихователь: молодці хлопці.

Раптом звідкись лунає чих.

Іриска: Ой, куди ж я потрапила, розглядає все довкола.

Вихователь: хвилиночку, а де ваше добро.

Іриска: привіт.

Вихователь: І напевно, вам потрібно представитися.

Іриска. І все ж таки скажіть, де це я?

Вихователь: хлопці розкажемо Ірисці, де ми знаходимося.

Дитина: Шановна Іриска ти перебуваєш у дитячому садку № 48 «Теремок», ми вихованці дитячого садка мене звуть Аня (Маша, Рома, Софія, Лєра, Льоша, Соня, Настя).

Вихователь: нам просто цікаво, як ти потрапила сюди?

Іриска: Я просто нічого не боюся, не дотримуюсь жодних правил поведінки. Спочатку я заблукала, потім мало не згоріла розпалюючи багаття, потім наїлася якихось грибів у мене хворів живіт, потім я так замерзла і заснула. Напевно, хтось мене сюди сонний і приніс подумавши, що я теж із цього дитячого садка.

Вихователь: Ну, ось Іриска дуже погано, що ти нічого не боїшся, не дотримуєшся правил безпеки, адже трохи і трапилася б біда. Наші діти знають правила безпеки і зараз вони тебе з ними познайомлять.

Діти читають вірші:

1 дитина (Рома)

Якщо сірники в руки взяв,

Відразу ти небезпечним став-

Адже вогонь, що у них живе,

Багато лиха всім принесе.

2 дитина (Маша)

Ягід та грибів не порахувати,

Але не всі їх можна їсти.

Перш ніж у рот покласти,

Мамі з татом покажи.

3 дитина (Настя)

Щоб дорогу перейти,

Треба світлофор знайти

У нього мова проста

Дивиться червоним оком – стій!

А запалить зелене око-

Значить, пропускає нас.

4 дитина (Софія)

Не бери без попиту ніж!

І запам'ятай, де живеш!

Про те, що потрібно знати

І кого на допомогу кликати?

Нуль один, нуль два, нуль три

Ти запам'ятай! І дзвони!

Вихователь: Молодці – діти. А тепер шановна Іриска ми з хлопцями запрошуємо тебе пограти у цікаву гру, Яка називається «Подорож з безпеки». (Слайд №1).

Вихователь: Перед початком заняття кожен із вас вибрав собі бантик (зелений, червоний, жовтий). Кожен бантик означає колір теми. Діти перед вами ігрове поле (слайд №2), що складається із 3 тем. Перша тема «Безпека на дорозі» — жовтий колір, друга тема «Безпека в лісі» — зелений колір, третя тема «Безпека вдома» — червоний колір. Кожна тема складається із 3 питань. При правильній відповіді з'являється гарний салют, якщо неправильна відповідь прозвучить неприємний звук.

Вихователь: (Слайд № 3) перше питання теми безпека на дорозі звучить так: «На який сигнал світлофора можна переходити вулицю?»

Відповідь дитини: на зелену.

Вихователь: Слайд № 4 друге питання безпеку на дорозі, «По якій частині дороги має ходити пішохід?»

Відповідь дитини: по тротуару.

Вихователь: Слайд №5 третє питання безпека на дорозі «Де дозволяється переходити вулицю?»

Відповідь дитини: по пішохідному переходу.

Вихователь: Молодці діти впоралися із першою темою нашої гри переходимо до другої теми нашої гри.

1 питання безпека у лісі звучить так «Які гриби не можна збирати?» (Слайд №6)

Відповідь дітей: поганки

2 питання безпека у лісі «Що не можна залишати після себе у лісі?» (Слайд № 7)

Відповідь дітей: сміття

3 питання безпека у лісі «Що потрібно залити водою перед виходом з лісу?». (Слайд №8)

Відповідь дітей: багаття

Вихователь: молодці хлопці ви впоралися з другою темою нашої гри, переходимо до третьої теми нашої гри безпеку в побуті

1 питання безпеку в побуті, «Який номер телефону потрібно набрати, якщо почалася пожежа?» (Слайд №9)

Відповідь дітей: 01

2 питання безпека у побуті «Чим не можна грати вдома?» (Слайд № 10)

Відповідь дітей: сірниками

3 питання безпеки в побуті, «Яким електроприладом можна користуватися вдома, коли немає батьків?» (Слайд №11)

Відповідь дітей: холодильником.

Вихователь: Ну от і закінчилася гра. Діти вам сподобалася грати, а тобі Іриска сподобалося. Я думаю, що ти і дітки запам'ятають ці правила і їх дотримуватимуться.

Вихователь: ну що не пора нам розім'ятися, Іриска вставай разом з нами.

Фізмінка «Пішоходи»

Постовий стоїть упертий (Ходьба на місці)

Людям махає: не ходи (Рухи руками убік, вгору, убік, вниз)

Тут машини їдуть прямо (Руки перед собою)

Пішохід, ти постривай! (Руки убік)

Подивіться: посміхнувся (Руки на пояс посмішка)

Запрошує нас іти (Крокуємо на місці)

Ви, машини, не поспішайте (Бавовна руками)

Пішохода пропустіть! (Стрибки на помсті)

Вихователь: Іриска тобі сподобалася наша розминка

Іриска: Так (а давайте ще раз).

Вихователь: сідайте на стільчики.

Іриска: ви мене багато чого навчили, я багато дізналася правил, ось у мене є картинки допоможіть мені розібратися, які з них ставляться до небезпеки, а які до безпеки. Перед вами картинки: що зображають небезпеку ви повинні розмістити на мольберті із червоним кружком, а безпеку на мольберті із зеленим кружком.

Вихователь: Хлопці, ми сьогодні з вами багато грали, що вам запам'яталося та сподобалося найбільше? А що ти запам'ятала шановна Іриска?

Іриска: Дякую вам я дуже багато дізналася і запам'ятала, тепер я буду, переходить вулицю тільки по пішохідному переходу і тільки на зелене світло, в лісі я не розводитиму багаття і збирати невідомі гриби. А вдома я не користуватимуся електроприладами без дорослих. Я тепер вивчатиму правила безпеки і дотримуватимуся їх. А на згадку вам про нашу зустріч я дарую вам грибочки, але ці грибочки їстівні це я знаю точно.

Ціль: формування ціннісного ставлення себе.

Завдання:

- Збагачувати початкові уявлення про правила безпечної поведінки;

— сприяти виявленню потреби дотримуватись правил безпечної поведінки як зразка своєї поведінки;

- Актуалізувати прагнення до використання отриманої інформації в ігровій діяльності.

Устаткування: іграшка ведмедик, плакати із зображенням різних життєвих ситуацій, ілюстрації до казок «Вовк і семеро козенят», «Лиска зі шпилькою».

Ведмедик сидить біля фланелеграфа.

Дидактична гра "Що робити, якщо загубився?"

Варіанти вирішення ситуації у грі (до кого ти звернешся за допомогою, якщо загубишся) вказано неправильно. Якщо діти самі не звернуть уваги на помилку, вихователь ставить Мишкові питання.

Вихователь.Мишенько, чому ти неправильно вказав стрілкою, до кого треба звертатися по допомогу, якщо загубився?

Ведмедик.Мені дуже сподобалася ця гарна жінкау темних окулярах, тому я вказав стрілкою на цю картинку.

Вихователь.Хлопці, хіба дітям можна розмовляти з незнайомими людьми без дорослих?

Діти.Ні, не можна.

Вихователь. Давайте допоможемо Ведмедику правильно вказати стрілкою, до кого потрібно звертатися за допомогою, якщо загубишся, пояснимо, чому потрібно чинити саме так.

Діти. Потрібно звернутися за допомогою до поліцейського, він обов'язково допоможе: зателефонує додому або проводить до дому.

Вихователь. Діти, а як поліцейський дізнається, де ви живете?

Діти.Кожен має домашню адресу, номер домашнього телефону.

Ведмедик.А що таке домашня адреса?

Діти. Адреса - це назва вулиці, номер будинку, квартири.

Вихователь.Діти, а ви знаєте свою домашню адресу? Назвіть його, будь ласка.

Діти відповідають.

Ведмедик. Я зрозумів, що домашню адресу потрібно знати для того, щоб не заблукати в місті.

Вихователь.Ні, Мишенько, добре знати свою домашню адресу потрібно не тільки для цього. Хлопці, хто розповість Мишкові, навіщо потрібно знати свою домашню адресу?

Діти. Щоб знати, куди запрошувати друзів та отримувати від них листи, посилки, телеграми; щоб не заблукати; щоб повідомити про необхідної допомогилікарям, пожежникам, поліцейським.

Ведмедик.Діти, розкажіть мені докладніше про те, в яких випадках потрібна допомога лікарів, пожежників, поліцейських і куди потрібно звертатися за допомогою.

Вихователь вивішує плакат із зображенням ситуації «Чужий стукає у двері».

Вихователь

Хтось почав у двері стукати.

Ти не надумай відкривати!

На ланцюжок двері зачини,

Може, до вас стукає чужий.

Хлопці, чи можна впускати в будинок чужої людини, навіть якщо вона представиться поліцейським, листоношою або лікарем, коли ви вдома одні?

Діти. Не можна.

Вихователь. Як потрібно вчинити в тому випадку, якщо чужа людина намагається поринути у будинок?

Діти.Зателефонувати до поліції за телефонами «02» або «112».

Вихователь. А як бути, якщо вдома немає телефону?

Діти.Потрібно покликати на допомогу із вікна або з балкона.

Вихователь.Діти, назвіть героїв відомих казок чи інших літературних творів, які нагадують своїми вчинками персонажів, зображених на картинках.

Відповіді дітей супроводжуються показом ілюстрацій до казок: «Кіт, півень та лисиця», «Лисичка зі шпилькою», «Вовк та семеро козенят», твору М. Зощенка «Чужий приходить у будинок».

Хлопці, чи були у вас подібні ситуації? Як ви чинили в таких випадках?

Вихователь вивішує плакат із зображенням ситуації «Пожежа в будинку» (навчально-наочний посібник Р.Б. Стеркіної «Основи безпеки дітей дошкільного віку»). Як бути, якщо вдома почалася пожежа?

Діти.Потрібно зателефонувати «01», «112» або попросити про це сусідів.

Вихователь вивішує плакат "Мама захворіла".

Як бути, якщо ви чи хтось із ваших близьких отримав серйозну травму чи раптово захворів?

Діти.Потрібно викликати лікаря за телефонами "03", "112" або попросити про це сусідів.

Вихователь. Молодці, хлопці, ви правильно розповіли Мишкові про те, що в житті людини бувають неприємні випадки, коли потрібна допомога лікарів, пожежників, поліцейських. У них теж є номери телефонів, за якими можна зателефонувати, але приїдуть вони на допомогу лише тоді, коли людина назве свою адресу.

Ведмедик.Діти, дякую за цікаву розповідь про те, навіщо потрібно знати свою адресу. До побачення!