Logopedo vadovas. Ed. R.I. Lalaeva - M .: VLADOS, 2006.- 182 p .: ill.- (pataisos pedagogika). - ISBN 5-691-01504-4.
Vadovas siūlo darbo sistemą, kuri pasirodė esanti veiksminga nuoseklios kalbos ugdymui pradinių klasių moksleiviams, turintiems bendrojo kalbėjimo nepakankamą išsivystymą (OHP) ir psichinį atsilikimą (MTP) trečiajame pataisos darbų etape.
Remiantis praktine autoriaus - pagrindinės mokyklos logopedo mokytojo - patirtimi, surinkta ir susisteminta pateikta medžiaga. Tai apima logopedinių užsiėmimų planavimą ir metmenis, medžiagą žinioms įtvirtinti ir kontroliuoti, mįsles, kryžiažodžius, ženklų schemas, demonstracinius dalyko ir siužetinius paveikslėlius, paveikslų serijas.
Vadovas skirtas logopedams, mokytojams pradiniai pažymiai masinės ir specialiosios V ir VII klasių mokyklos, pataisos pedagogikos fakultetų studentai.

Žodinis darnus kalbėjimas.
1 pamoka.
TEMA.
Nuoseklus tekstų perpasakojimas remiantis klausimais. Pasiūlymo projekto parengimas (visi atsakymai į klausimus).

TIKSLAI:
formuoti gebėjimą atsakyti į klausimus pilnu sakiniu, nuosekliai perpasakojant tekstą pagal klausimo planą, sudaryti išsamius sakinius-paaiškinimus leksine žodžio prasme;
plėtoti žodžių analizę fonemiškai, klausos suvokimas, atmintis.

ĮRANGA:
dalyko nuotraukos, rašymas ant lentos, pasiūlymo schema.

PAMOKOS PROCESAS:
1. Organizacinis momentas
- Tas, kuris atspės mįslę, atsisės, įvardins objektą spėlionės paveiksle ir žodžio pradžioje išryškins balsės garsą (DUCK, STORK, OKUN, IVOLGA) (1 pav.)

Gausus pūkas, bukas yra kastuvas,
Jis klaidžioja upe, vingiuoja.
Tai senas mūsų draugas:
Jis gyvena ant namo stogo-
Ilgos kojos, ilga nosis,
Ilgas kaklas, be balso
Jis skrenda medžioti
Sekite varles į pelkę.
Holit ... (ešeriai) gelmėse,
Giliai pačiame apačioje
Abejinga apvali akis
Žiūri į mane ... (ešeriai).

TURINYS
Įvadas
Logopedinių užsiėmimų suvestinės skyriaus „Oralinė darni kalba“ temomis.
1 pamoka. Nuoseklus tekstų perpasakojimas pagal klausimus. Projektavimo pasiūlymai (pilni atsakymai į klausimus)
2 pamoka. Tekstų perpasakojimas iš eilės su ryškiu priežastiniu ryšiu, remiantis paveikslėliais ir klausimais
3 pamoka. Pirmo (trečio) asmens tekstų perpasakojimas iš eilės pagal grafines (simbolines) schemas
4 pamoka. Aprašomųjų tekstų perpasakojimas pagal paveikslėlius, klausimus, grafines schemas
5 pamoka. Aprašomųjų ir pasakojamųjų tekstų nuoseklus perpasakojimas naudojant referencinių objektų paveikslus, siužetinius paveikslus. Planuojamas perpasakojimas
6 pamoka. Nuoseklus perpasakojimas, pagrįstas paveikslėlių seka ir veiksmų seka, naudojant siužetinių paveikslėlių, palaikančių žodžius-veiksmus, seriją
7 pamoka. Atrankinis perpasakojimas. Planavimas perpasakojimu
8 pamoka. Trumpas perpasakojimas. Planavimas perpasakojimu
9 pamoka. Kūrybinis pasakojimas pagal nurodytą pasakojimo pradžią
10 pamoka. Kūrybinis pasakojimas pagal nurodytą pasakojimo pabaigą. Istorijos planavimas
11 pamoka. Kūrybinis pasakojimas nurodytame istorijos viduryje. Istorijos planavimas
12 pamoka. Burnos kompozicija. Savarankiškų, nuoseklių teiginių, pasakojimų, sudarytų remiantis demonstruojamais veiksmais ir paveikslais, rinkinys
13 pamoka. Burnos kompozicija. Klausimo istorijos sudarymas
14 pamoka. Burnos kompozicija. Parašykite pasakojimo apie klausimus ir paveikslėlį
15 pamoka. Burnos kompozicija. Pasakojimas pagal raktinius žodžius ir paveikslėlius
16 pamoka. Burnos kompozicija. Iš paveikslėlių serijos nupieškite istoriją, naudodamiesi plano klausimais
17 pamoka. Burnos kompozicija. Apibūdinamojo aprašomojo pobūdžio pasakojimo apie siūlomus dalykus (paveikslus) sudarymas naudojant grafines (simbolines) schemas, klausimus
18 pamoka. Žodinė kompozicija „Ruduo ir pavasaris“. Apibūdinamojo pobūdžio palyginamojo pasakojimo sudarymas naudojant grafines (simbolines) schemas
19. pamoka. Burnos kompozicija. Sukurkite istoriją pagal siužetinę nuotrauką, naudodami raktinius žodžius
20 pamoka. Burnos kompozicija. Parengti pasakojimą, remiantis dabartinių stebėjimų medžiaga, su aprašymo elementais, naudojant plano klausimus, pagalbinius žodžius Logopedinių užsiėmimų santraukos skyriaus temomis. "Žodynas"
1 pamoka. Žodžių leksinės reikšmės nustatymas
2 pamoka. Kontekste vartojamo žodžio leksinės reikšmės apibrėžimas ir aiškinimas
3 pamoka. Nedviprasmiški ir polisemantiniai žodžiai.
4 pamoka. Žodžio atpažinimas aiškinant jo leksinę reikšmę. Darbas su kryžiažodžiais
5 pamoka. Homonimai
6 pamoka. Žodžių etimologija. Darbas su etimologiniu žodynu
7 pamoka. Antonimai. Žodžio antonimų pasirinkimas
8 pamoka. Antonimų paieška tekste
9 pamoka. Sinonimai. Žodžio sinonimų pasirinkimas
10 pamoka. Sinonimų paieška tekste. Paaiškinimas, kodėl tekste pasirinktas sinonimas
11 pamoka. Sinonimų naudojimas kalboje norint išvengti nereikalingo žodžių kartojimo
12 pamoka. Tiesioginė ir vaizdinė žodžio reikšmė
13 pamoka. Vaizdiniai žodžiai ir posakiai. Galvosūkiai
14 pamoka. Frazeologizmai. Frazeologiniai posūkiai. Sparnuoti žodžiai ir posakiai
15 pamoka. Patarlės ir posakiai
Literatūra.


Nemokamai atsisiųskite patogaus formato el. Knygą, žiūrėkite ir skaitykite:
Atsisiųskite knygą Logopedinės pamokos, skirtos nuoseklios kalbos plėtrai jaunesniems moksleiviams, Žodinis darnus kalbėjimas, Žodynas, Logopedo vadovėlis, 1 dalis, Andreeva N.G., 2009 - fileskachat.com, greitai ir nemokamai atsisiųsti.

KOMUNIKATŪROS PREZCHOOLO ŠVIETIMO INSTITUCIJA KINDERGARTENO KOMPENSACIJOS RŪŠYS „RUCHEYOK“

Savivaldybių formavimo miestas Novy Urengoy

Jamalo-Nenetso autonominis apygarda

Pamokos užrašai

dėl nuoseklios kalbos plėtros

vaikams ikimokyklinio amžiaus 6–7 metų

su antrųjų studijų metų OHR (3 lygis)

naudojant interviu metodą.

Parengta:

Krotova Irina Vladimirovna

mokytoja logopedė

MDOU DS KV „Rucheyok“

G. Novy Urengoy Jamalis

Naujoji Urengoja

2010

Tema: Interviu su vaikais žiemos miesto aikštėje.


Tikslas:

Užduotys:

    „Žiemos linksmybių“ žodyno patikslinimas ir išplėtimas dėl vaiko ir vaiko kalbos dialogo formos formavimo. Tobulinkite dialogo užmezgimo įgūdžius, naudodamiesi nuoseklaus pareiškimo sudarymo schemomis. Ugdyti supratimo įgūdžius paslėpta prasmė žodžiai ir posakiai. Gramatinės kalbos struktūros tobulinimas: žodžių-ženklų ir sinonimų parinkimas žodžiams, daiktavardžių vartojimas netiesioginiais atvejais, judėjimo veiksmažodžiai su priešdėliais.

    Kontrolės ir savikontrolės gebėjimų ir įgūdžių ugdymas formuojant išsamius atsakymus, taip pat savarankiškas kūrybiškumo, kūrybiškumo, patirties pasireiškimas. Prosodinės kalbos pusės raida (tempas, ritmas, pauzė, intonacija, stresas). Bendravimo įgūdžių lavinimas.

    Lavinimas gebėjimas įsiklausyti į pašnekovą, netrukdyti, daryti pauzę. Padidinkite vaikų susidomėjimą užmegzdami dialogą. Ugdykite prigimtinės gamtos empatiją.

    Diafragminio kvėpavimo vystymasis ir įtvirtinimas. Pašalinti per didelę, psichoemocinę ir raumenų įtampą ne kalboje, o kalbos metu. Panaikinamas gramatinis žodžių vartojimas darniosios kalbos struktūroje.

Įranga: įprasti ženklai, mikrofonas, fotoaparatas, vairuotojo dangtelis, vaizdo kamera, braižymo nuotraukos, informaciniai paveikslėliai, nuotaikos nuotraukos, sniego gniūžtės, rodyklė.

Parengiamasis darbas:

Jį vykdo pedagogai grupėje, naudodamiesi siužetiniais vaidmenimis, didaktiniai žaidimai, teminiai pokalbiai, kurių tikslas buvo paaiškinti ir išplėsti žodyną tema „Žiemos linksmybės“. Skaitydamas pasaką K.D. Ušinskio „Senos moters raupsai-žiema“.

Pamokos eiga:

    Organizacinis momentas ir pamokos temos paskelbimas.

Beldžiasi į duris. Paštininkas perduoda laišką.

Vaikinai, pažiūrėk, koks gražus vokas su snaigėmis. Ir kodėl snaigės, o ne žali lapai? (Kadangi dabar lauke, žiemą gamtoje)

Gerai. Dabar pažiūrėkime, kas yra viduje: voke yra vaikų nuotraukos mišriame žiemos miške; žiemos mėnesių nuotraukos; nuotraukos-emocijos.

Vaikinai, pažiūrėkite, šis vaizdas mums jau pažįstamas. Mes ilgai keliavome ir sugebėjome aplankyti daugybę vietų. Atminkite, kad paskutinį kartą mes nuėjome į žiemos mišrų mišką. Ką mes dėvėjome?(Mes buvome apsirengę žiemą šiltos skrybėlės, kailiuose, veltiniuose batuose, kumštinėse pirštinėse ir kt.)

Vis dar yra nuotraukų - emocijų, ir jūs galite naudoti šias nuotraukas apibūdindami savo požiūrį į šį metų laiką.

Kodėl žiema gera?(Nes galite slidinėti, čiuožinėti ir pan.)

Kodėl žiema bloga?(Kadangi pučia stiprus vėjas, šaltis, šaltis, pučia pūga, gyvūnai ir paukščiai yra šalti ir alkani)

Šauniai padirbėta. Bet tai dar ne viskas, vis tiek yra laiškas. Dabar aš skaitysiu:

„Sveiki berniukai ir mergaitės. Jūsų vaikai darželio „Rucheek“ parengiamosios grupės draugai jums rašo. Mums čia smagu, įdomu, net nenoriu grįžti darželis... Ar dar neatspėjote, ką mes jums rašome ir kur esame? Tada mes jums atsiųsime mįsles ir pagal atsakymus suprasite, kur jus kviečiame. Šios mįslės turi prasmę. “

    Aš turiu du arklius, du arklius, 3. Jie visą vasarą stovėjo,

Jie mane neša ant vandens. Laukė žiemos

Vanduo yra kietas, buvo porų -

Kaip akmeninis. Mes puolėme nuo kalno.

(Riedlentės) (Rogės)

2. Susukite į sniegą

4. Miesto aikštėje ant sniego motorolerio užaugau,

Vanya į kalną (pakilo) Jūs sušilsite prie ugnies

įkalnėje (važiavau) būsiu pasiklydęs.

Nuo kalno (pajudėta žemyn) (sniego gniūžtė)

Virš kalno (įvažiavo)

Aplink kalvą (apvažiavo)

Iš miesto aikštės (kairėje).

Gerai atlikę mįsles išsprendėte. Kas atspėjo, kur vaikinai mus kviečia?

(Į miesto aikštę)

- Šiandien eisime į miesto aikštę. Vaidinsime korespondentų vaidmenį ir apklausime vaikus, kurie ilsisi miesto aikštėje. Vairuotojas, kuriam pasisekė, turi būti dėmesingas kelyje, o jo akys turi gerai matytis. Todėl pabandykime įsivaizduoti, kad esame vairuotojai ir darome mankštą akimis.

2. Vizualinė gimnastika

Mūsų akys ilsėjosi, atleido nuo streso. Ar mes paruošėme viską, kad nueitume pas vaikinus aikštėje ir pradėtume interviu? Turime paruošti savo darbo planą ir tolesnius veiksmus.

Korespondentui užmegzti dialogą padės įprastiniai ženklai. Pažvelkite į pirmąjį simbolį. Kas pavaizduota?(Nubrėžtos banguotos linijos, bangos.)

Jūs sakėte teisingai. Pabandykite pasakyti, ką tai reiškia? (…….)

Tai reiškia jūsų jaudulį priešais korespondentą ir patį korespondentą, jūsų elgesį bendraujant. Dialogo metu netrukdome pašnekovui, nešokinėjame. Kalbi ramiai, lėtai, su pauzėmis. Tuo pačiu metu mes kvėpuojame ir kalbame vienodai iškvėpdami.

Pažvelkite į tai, kas pavaizduota kitame įprastiniame ženkle?(Sukrečiamos rankos.

Kaip korespondentai pradeda savo dialogą, t. ką turėtum pasakyti, kai artiesi prie nepažįstamo žmogaus ir nori ko nors paklausti?

(Sveiki. Laba diena ...)

Šauniai padirbėta! Apie ką mums papasakos šis simbolis? Kas nupiešta?(Vaiko veidas.)

Ši schema reikš „Leiskite man prisistatyti“. Ar man reikia prisistatyti? Kaip tu tai sakai?(Mano vardas Katya, Sabina ..)

Mikrofonas rodys „Dialogo tema“. Kaip korespondentas paskelbs dialogo temą?(Leiskite užduoti klausimus apie ... arba norime pakalbėti apie žiemos linksmybes vaikams miesto aikštėje.)

Pažvelkite į penktą simbolį. Kas nupiešta?(Parodo žiemos lauko užsiėmimus)

Teisingai. Tai mes vadinsime kitu planu „Žiemos linksmybės“. Kokį klausimą gali užduoti korespondentas?(Ką jūs žinote, ar jums labiau patinka žiemos pramogos? - Mums patinka čiuožinėti, slidinėti, rogiuoti, rengti sniegą, žaisti ritulį, žaisti kamuolius ...)

Ką jums pasakys šis simbolis. Kas pavaizduota?

Šis ženklas reiškia „Nuotaika“. Kokį klausimą gali užduoti korespondentas?(Kaip jautiesi dalyvaudamas žiemos linksmybėse? - Aš renkuosi džiaugsmą, nes man smagu leistis žemyn nuo kalno ir pan.)

Pažvelkite į šį simbolį. Kas pavaizduota ir ką ji reiškia?

Šis ženklas reiškia saugumą. Kaip korespondentas paklaus, pamatęs šį simbolį?(Kokias atsargumo priemones naudojate žiemos linksmybių metu?)

Ką mums pasakys kitas simbolis. Kas pavaizduota ir ką ji reiškia?(Septintą durys nupieštos.).

Šis simbolis reiškia „pasitraukimą iš dialogo“. Ką žurnalistė sako baigusi pokalbį?

Mes žiūrime į septintą schemą. Kas nupiešta?(Aštuntoje schemoje pavaizduota širdis)

Ši diagrama bus „Dėkingumas“. Kaip pasakys žurnalistė, sakydama padėką už interviu?(Ačiū už pasakojimą.)

Šauniai padirbėta! Jūs žinote vaikus, kurie mūsų laukia aikštėje, rengia sniego senukus, slidinėja ir pan. Mes taip pat mėgstame žaisti su jumis žiemos linksmybėmis, pažaiskime?

4. Dinaminė pauzė.

Žiemą žaidžiame sniego gniūžtėmis, žaidžiame, žaidžiame.

Mes vaikštome per snieglentes, vaikščiojame, vaikščiojame.

O ant slidžių bėgame, bėgame, bėgame.

Skraidome ant pačiūžų, skrendame, skrendame.

O mes „Snow Maiden“ skulptūrą, skulptūrą.

Mes kaip žiema mėgstame žiemą.

5. Vaidmenų pasiskirstymas.

Vaikai lieka ratu. Mes apsirengiame kaip vairuotojai, korespondentui suteikiame mikrofoną, fotografui - fotoaparatą, videografui - fotoaparatą.

6. Žiemos vaikų apklausa miesto aikštėje.

Paskyrėme vaidmenis, dabar reikia šiltai apsirengti ir eiti į miesto aikštę(pratimas atliekamas bendrieji motoriniai įgūdžiai).

Priėjome prie eglutės, aplinkui daug vaikų. Mūsų korespondentas pradeda apklausti vaikus. Fotografas fotografuoja, videografas fotografuoja. (Vaikai nenaudoja įprastų ženklų.)

7. Pamokos santrauka.

Čia mes buvome korespondento, fotografo, videografo vaidmuo. Ką mėgote fotografuoti ir duoti interviu, kokių naujų dalykų sužinojote apie žiemos pramogas? Jūs visi esate puikūs, bet tai dar ne viskas. Pamiršau pasakyti, kad voke yra kažkas kita. Vaikinai nusprendė jums įteikti medalius - sniego gniūžtes: geriausias videografas, korespondentas, vairuotojas, pašnekovas, fotografas, eruditiškiausias, bendraujantis ir kt. Ir aš noriu jums padovanoti tokį plakatą - žiemos aikštę su Naujųjų metų medžiu. Kartu su Olga Nikolaevna, vaizdinė veikla, pieškite aplink kalėdinės eglutės žiemos pramogas, apie kurias šiandien kalbėjome, ir jūs davėte interviu. Iki.

Nuoseklaus teiginio leksine tema sudarymo schema

„Žiemos pramogos“

Tema: Ekskursija vaikams autotransporto įmonės vairuotojams.

Tikslas: Dialoginės kalbos formos plėtra įtraukiant antrąjį vaiką į kalbos veiklą.

Užduotys:

    Išaiškinti ir išplėsti vaikų žodyną tema „Transportas“ formuojant dialoginę kalbos-vaiko formos formą. Tobulinkite dialogo užmezgimo įgūdžius, naudodamiesi nuoseklaus pareiškimo sudarymo schemomis. Ugdykite įgūdžius suprasti paslėptą žodžių ir posakių prasmę. Patobulinti gramatinė struktūra kalba: giminiškų žodžių parinkimas, daiktavardžių vartojimas netiesioginiais atvejais, žodyno aktyvavimas tema „profesija“.

    Ugdyti kontrolės ir savikontrolės įgūdžius ir gebėjimus konstruojant išsamius atsakymus, taip pat savarankiškai parodyti kūrybiškumą, kūrybiškumą, patirtį. Ugdykite prosodinę kalbos pusę (tempas, ritmas, pauzė, intonacija, stresas). Ugdykite bendravimo įgūdžius.

    Ugdyti gebėjimą klausytis pašnekovo, netrukdyti, daryti pauzę. Padidinkite vaikų susidomėjimą užmegzdami dialogą. Ugdyti empatijos gimtajai prigimčiai jausmą.

    Plėtoti ir įtvirtinti diafragminį kvėpavimo tipą, pašalinti per didelę psichoemocinę ir raumenų įtampą ne kalboje, o kalbos metu. Pašalinkite gramatinį žodžių vartojimą darnios kalbos struktūroje.

Įranga: įprasti ženklai, mikrofonas, fotoaparatas, vairuotojo dangtelis, vaizdo kamera, automobilių žaislai, laiškas, siuntinys, laiškų kortelės, sklypų nuotraukos, informaciniai paveikslėliai, nuotaikos nuotraukos, rutulys, rodyklė.

Parengiamasis darbas:

Jį vykdo pedagogai grupėje, naudodamiesi vaidmenų žaidimais, didaktiniais žaidimais, teminiais pokalbiais, kurių tikslas - patikslinti ir išplėsti žodyną tema „Transportas“.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas ir pamokos temos paskelbimas.

Beldžiasi į duris. Atvyko siuntinys.

Vaikinai, pažiūrėkite į pakuotę: didelis, gražus. Jį jums atsiuntė sunkvežimių vairuotojai. Nori pamatyti, kas yra viduje? Man taip pat įdomu pamatyti, ką jie tau atsiuntė.

Vairuotojų kreipimasis į vaikinus:

« Sveiki bičiuliai. Autotransporto įmonės vairuotojai jums rašo. Siunčiame siuntinį su staigmenomis: norėdami atspėti, kas yra siuntinio viduje, mes jums parašėme žodžius, pagal kuriuos jūs turite sudaryti žodį kryžiažodyje pagal pirmąsias šių žodžių raides. Šie žodžiai neįprasti, susiję su vienu iš sezonų, kuris dabar yra už mūsų lango».

(Logopedas išrašo žodžius iš pakuotės)

- Tšilta (kortelė …………………………………………….)

- Ruchi (kortelė ……………………………………………… ..)

- IRkliedesys (kortelė ……………………………………………… ..)

- Horas (kortelė ……………………………………………… ..)

- NUOasilai (kortelė ……………………………………………… ..)

- Psnieguolė (kortelė ……………………………………………… ..)

- APIEšiluma (kortelė ……………………………………………… ..)

- Rannaya (kortelė ……………………………………………… ..)

- Treshit (kortelė ……………………………………………… ..)

Šauniai padirbėta. Koks žodis išėjo? ( Transportas).

Taigi, pakuotėje yra transportavimas. O koks transportas, jūs turite atspėti mįsles, kurias atsiuntė vairuotojai:

Jis yra begaliniame vandenyne Koks stebuklas - mėlynas namas! Lokomotyvas be ratų!

Debesys liečiasi su sparnu. Jame daug vaikų. Štai stebuklingas garvežys!

Atsiskleis per pievas, nešioja guminius batus, ar pametė mintį -

Jis meta sidabrą. Ir tai maitinasi benzinu. Ėjau tiesiai prie jūros.

(Lėktuvo) oro (autobusų) sausumos (garlaivio) vanduo

Šauniai padirbėta. Kokie yra keli žodžiai, susiję su transportu?

(Transporto depas, tarpininkavimas, pervežimas, pervežimas, pervežimas, pervežimas, pervežimas ir kt.)

Vis dar yra nuotraukų - emocijų. Naudokite šias nuotraukas apibūdindami savo požiūrį į žodį transportas.

Transportas geras, kodėl? (Nes tu gali …………… ..)

Transportas blogas, kodėl? (Nes jei važinėjate neatsargiai, nesilaikote taisyklių kelių eismastada galite patekti į avariją ir pan.)

Šauniai padirbėta. Vairuotojai ne tik atsiuntė jums paketą, bet ir kviečia apsilankyti ten, kur pradeda savo kelionę, dirba. Ar norite aplankyti juos, vaikinai? (Taip.)

Šiandien vyksime į sunkvežimių įmonę, kurioje vairuotojai dirba įvairiais automobiliais. Mes atliksime korespondentų vaidmenį ir apklausime ten dirbančius vairuotojus tema „Transportas“. Vairuotojas, kuriam pasisekė, turi gerai pamatyti ir žinoti kelių taisykles. Todėl pabandykime įsivaizduoti, kad esame vairuotojai ir darome mankštą akimis.

2. Vizualinė gimnastika

Vaikai žiūri į rodomąjį pirštą 25–30 cm atstumu nuo akių, o prie skaičiaus „1-4“ priartiname jį prie nosies galiuko, tada nukreipiame jų žvilgsnį į atstumą skaičiumi „1-6“. Pakartokite 4-5 kartus.

Puikiai nusiteikę berniukai. Akys ilsėjosi. Ką vairuotojai ir pėstieji pasitinka kelyje? (Kelyje vairuotojai ir pėstieji gali pamatyti šviesoforus). Teisingai. Ir dabar aš patikrinsiu, kaip žinote šviesoforo spalvas.

„Šviesoforas“ Dinaminė pauzė

Šviesoforas yra trijų spalvų. Logopedas parodo 3 ratus

Jie vairuotojui suprantami:

Raudona - nėra prieigos. (Jei rodau raudonai, tu stovi vietoje

Geltona - būkite pasirengę kelionei (parodydami geltoną - jums reikia pasiruošti)

ir žalia šviesa - kati, (rodanti žalią - vaikai imituoja judėjimą).

Vaikai sėdi savo vietose.

Gerai padaryta, dabar matau, kad esate pasirengęs žengti į kelią. Ir mums tai padės įprastiniai ženklai.

3. Preliminarus pokalbis pagal dialogo schemą interviu forma.

Jūs jau esate susipažinęs su šiais simboliais. Todėl mes apsvarstysime tik pagrindinę pokalbio temą. „transportas“.

Pažvelkite į pirmąjį simbolį. Tai reiškia jūsų jaudulį prieš korespondentą, o patį korespondentą - jūsų elgesį bendraujant. Dialogo metu netrukdome pašnekovui, nešokinėjame. Kalbi ramiai, lėtai, su pauzėmis. Tuo pačiu metu mes kvėpuojame ir kalbame vienodai iškvėpdami.

Pažvelkite į tai, kas pavaizduota ir ką turėtų pasakyti korespondentas, pamatęs šį simbolį? (Sukrečiamos rankos.

Korespondentas sako (Sveiki. Laba diena ...)

Šauniai padirbėta! Šis įprastas ženklas mums pasakys, ką pasakyti: „Leisk man prisistatyti“. (Leiskite prisistatyti. Mano vardas Katya, Sabina ..)

Šauniai padirbėta! Kas rodoma toliau? Koks kitas klausimas, kurį užduos žurnalistė? (Dialogo tema paskelbimas. Leiskite užduoti klausimus apie ... arba norime pakalbėti apie „Transportą“)

Pažvelkite į penktą simbolį. Kas nupiešta? (Transportas )

Kokias transporto rūšis žinote? (sausumos, oro, geležinkelio, keleivių, krovinių, vandens)

Kokie automobiliai važiuoja Novy Urengoy? (Automobiliai, sunkvežimiai, specialūs)

Kokį transportą šiandien nuvežėte į darželį?

Kaip vadinamas transportas, kuris gabena žmones?

Koks yra krovinio, kuriuo gabenamos prekės, pavadinimas?

Kokio tipo transportu norėtumėte keliauti?

Ką jums pasakys šis simbolis. Kas pavaizduota? (Penktoji schema vaizduoja emocijas ir nuotaikas.)

Šis ženklas reiškia „Nuotaika“. Kokį klausimą gali užduoti korespondentas? (Kaip jautiesi, kai veži žmones į autobusus, lėktuvus, į laivą)

Pažvelkite į šį simbolį. Kas pavaizduota ir ką ji reiškia? (Pavaizduota greitosios pagalbos mašina. Žmogaus sveikata….)

Šis ženklas reiškia saugumą . Kaip korespondentas paklaus, pamatęs šį simbolį? (Kokias atsargumo priemones naudojate keliaudamas transporte?)

Kitas simbolis rodo pasitraukimą iš dialogo.

(Tu pasakei labai įdomiai ...)

Septintoji schema žymi „Dėkingumą“. (Ačiū už pasakojimą.)

Šauniai padirbėta! Vairuotojai, kurie mūsų laukia krovinių gabenimo įmonėje, žino, kas ką vairuoja. Ar tu žinai? Taip pat noriu patikrinti, ar galite susitvarkyti su šia užduotimi. Nekuklus kamuolys mums tai padės.

    Dinaminė pauzė.

Kamuolinis žaidimas "Kas ką kontroliuoja?"

Turime tęsti bausmę.

Autobusą valdo ... vairuotojas,

Sunkvežimį vairuoja ... ... vairuotojas,

Traukinį vairuoja ... .. mašinistas,

Sraigtasparnio valdymas…. Sraigtasparnio pilotas,

Lėktuvą kontroliuoja ... pilotas,

Motociklą vairuoja ... motociklininkas,

Dviratį vairuoja ... dviratininkas

5. Vaidmenų pasiskirstymas.

Vaikai apsistoja ratu ir piešia burtus ar popieriaus lapą. Mes apsirengiame kaip vairuotojai, korespondentui suteikiame mikrofoną, fotografui - fotoaparatą, videografui - fotoaparatą.

6. Ekskursija vaikams į autotransporto įmonę.

Mes jums paskyrėme vaidmenis, dabar reikia šiltai apsirengti ir eiti į krovinių gabenimo įmonę. (Atliekamas bendrųjų motorinių pratimų pratimas).

Atvykome į sunkvežimių kompaniją, fotografas nepamiršta fotografuoti įvairių transporto priemonių. Mūsų korespondentas pradeda interviu su vaikais, videografas filmuoja.

7. Pamokos santrauka.

Čia esame korespondento, fotografo, videografo vaidmuo. Ką mėgote fotografuoti ir duoti interviu, kokių naujų dalykų sužinojote apie transportą? Jūs visi esate puikūs, bet tai dar ne viskas. Pamiršau pasakyti, kad voke yra kažkas kita. Vairuotojai nusprendė jums pateikti juokingus automobilius su užrašais: geriausias videografas, korespondentas, vairuotojas, pašnekovas, fotografas, pašnekovas, eruditiškiausias, bendraujantis ir pan. Ir aš noriu jums padovanoti šį plakatą, kur jis nupieštas, centre, žemėje, vandenyje, ore. Visa tai galima pasakyti vienu žodžiu - transportas. Kartu su Olga Nikolaevna nubrėžkite įvairių rūšių transportą aplink ATP, apie kurį šiandien kalbėjome ir kalbėjome. Iki.


Nuoseklaus teiginio sudarymo schema

leksine tema „Transportas“


Literatūros sąrašas.

    Vanyukhina G.A. Nuoseklios kalbos paslaptys ir patarimai. Kolekcija - 3. Novouralsk, 2005. - 68 p.

    „Lapp E.A. Nuoseklios kalbos vystymasis regos negalią turintiems 5–7 metų vaikams: planavimas ir pastabos. - M .: TC sfera, 2006 m. - 256 psl. Logopedas

    Pokutneva S.A. Nuoseklios kalbos raida ikimokyklinio amžiaus vaikams su regėjimo negalia. Kijevas, 1988 m.

    V. L. Napadovskaja Pataisa kalbos sutrikimai ir regos negalią turinčių vaikų kūrybiškumo ugdymas. M., 2003 m.

    Glukhov V.P. Nuoseklios kalbos formavimas ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurių bendrojo kalbėjimo lygis nepakankamas. - M .: ARKTI, 2002 m. - 144 psl.

    Gromova O.E. Pradinio vaikų žodyno formavimo būdas. - M .: TC sfera, 2003. - 176 p.

Interneto šaltinių sąrašas:


NI Sladkovo pasakojimo „Kieno atšakos pleistrai?“ Perpasakojimas

Nuoseklios kalbos raidos pamokos santrauka

Tikslas: sujungtos kalbos raida

Užduotys:

Pataisos - švietimo: išplėsti, patikslinti, suaktyvinti žodyną tema „Pavasaris“;

Taisomas - kuriamas: ugdyti darnią kalbą, atmintį, dėmesį;

Išsilavinimas:formuoti iniciatyvą, savarankiškumą.

Įranga: drabužių segtukai, geltonas apskritimas, pritaikytas NI Sladkovo apsakymo „Kieno atšakos?“ tekstas, paveikslėliai pasakojimui (pridedama), garso takelis „Pavasario miško garsai“, kortelės (su stebuklo, lazda, lervos atvaizdu) žaidimui „Apjuosk taškus“ Paprasti pieštukai, kortelė su simbolis žodžiai yra ženklai.

I. Organizacinis momentas

Logopedas su vaikais: - Sveiki, svečiai! Kviečiame jus į mūsų vietą ir sveikiname visus su šypsena!

Logopedas:- Vaikinai, aš tau turiu paslaptį

Valydamasis sniegas pasidaro juodas

Oras kiekvieną dieną būna šiltesnis.

Laikas sudėti rogutes į sandėliuką.

Kokiu metų laiku tai yra?

Vaikai: - Pavasaris.

Logopedas: - Koks metų laikas buvo prieš pavasarį?

Vaikai: - Žiema.

Logopedas: - O koks metų laikas bus po pavasario?

Vaikai: - Vasara.

Logopedas: - Prisiminkite pavasario ženklus. Atsakome taip: „Pavasarį šilta“.

Vaikai: - Pavasarį saulė būna šviesi (spinduliuojanti).

Pavasarį dangus aukštas (giedras, mėlynas).

Migruojantys paukščiai atvyksta pavasarį.

Apledėjimai ant stogų pasirodo pavasarį.

Pavasarį žemė yra minkšta (puri).

Pavasarį debesys būna pūkuoti.

Pavasarį ant medžių atsiranda kvapnūs (lipnūs) pumpurai.

Logopedas: - Parodykime, kaip džiaugiamės pavasariu. (Padėkite rankas aukštyn, šypsokitės)

Parodykite, kiek jums patinka saulė. (Pakreipkite galvą į dešinę - į kairę, šypsokitės)

Dabar parodykite, kiek bijote lietaus. (Rankos virš galvos)

Eik į savo vietas.

II. Pagrindinė dalis

Logopedas: Šiandien mes išmoksime perpasakoti Nikolajaus Ivanovičiaus Sladkovo istoriją „Kieno atšilimas?“

Skaitymas pritaikytas istorija, eksponuoti paveikslėlius.

Magdė pamatė atšildytą pleistrą ir sušuko: "Ta-ta-ta-ta ... Mano atšilimas!" (1 kortelė). Ir ant atšildyto pleistro: sėklos, drugelis sušyla, klaidos nuskaito (2 kambarys). Ji atidarė savo snapą ir norėjo suvalgyti bugį (3 kambarys). Ir tada iš niekur, Rokas. Jis sušuko: „Mano atšilimas. Skubau pamatyti ją iš šiltų šalių “(4 kambarys). „Lark“ skrido į triukšmą. Jis tvitino: „Mano atšilimas. Aš gimiau ant jo “(5 kambarys). Kol jie ginčijosi, švietė saulė (K. 6). Diskusijos dalyviai apsižvalgė ir pamatė, kad lauke (7 pastatas) atsirado daug atšildytų pleistrų. Paukščiai skraidė virš jų susitikti pavasarį (8 pastatas). Dainuoti dainas, kasti žemėje, žudyti kirminą (9 kambarys).

Logopedas: - Vaikinai, paaiškinkime, kas yra atšildytas atšilimas? (Vieta, kur ištirpo sniegas ir atsivėrė žemė).

- Ką reiškia Šatrija čirškė? (Ji davė balsą, sukūrė garsus, primenančius plyšį).

„Ką reiškia posakis„ iš niekur “?“ (Pasirodykite netikėtai, staiga).

- Ką reiškia žievė? (Skamba garsiai).

- Ką reiškia čirškėti? (Publikuoti dainavimą).

- Ką reiškia posakis „užšaldykite slieką“? (Patenkinti alkį, po truputį valgyti).

Klausimai apie tekstą

Logopedas: - Ką pamatė Soroka?

- Ką papiktino „Magpie“?

- Kas baigėsi atšildytu pleistru?

„Ką gi„ Magpie “norėjo padaryti?“

- Kas pasirodė netikėtai?

- Ką Rokas žievė?

- Kas skrido į triukšmą?

- Ką sušuko Lark?

- Kol paukščiai ginčijosi, kas vyko?

- Pasižvalgę aplink, ką pamatė debatai?

- Kur paukščiai išsisklaidė?

- Kaip paukščiai pasveikino pavasarį?

Logopedas: - Tikriausiai esate pavargęs? Na, tada visi atsistojo kartu.

Fizminutka

Švietė saulė (pakelk rankas per šonus)

Sniego keliai ištirpo. (Atsisėskite)

Šiltas oras (atsikelk)

Pavasaris atnešė. (rankos išsisklaidė)

Rokai pas mus ateina, (pasukite rankas)

Ir ežiukas (nuleiskite galvą, perbraukite rankomis per krūtinę)

Jie žino su meška (kojos pečių plotyje, pakelkite rankas į viršų)

Laikas jiems pabusti (pasiekti)

Pasigrožėti pavasariu. (suplok rankomis)

Logopedas: - Vėl klausykitės istorijos.

Dar kartą perskaičiau istoriją.

Logopedas: - Norėdami papasakoti gražią istoriją, turite ištiesti liežuvį.

Gimnastika artikuliacijai

Atėjo pavasaris, ir danguje ryškiai švietė saulė (atidarykite burną, 3 kartus laižykite lūpas viena kryptimi, 3 - kita). Lašai garsiai lašėjo nuo jo spindulių (šliaužia liežuviu). Liežuvis pasipuošė ir išėjo į mišką. Jis lėtai ėjo taku ir išgirdo, kaip paukščiai linksmai dainuoja: „Ku-ku-ku“, gegutė kaukė aukštai ant eglės (onomatopoezija). „D-d-d“, dzenas bakstelėjo ant medžio žievės, ieškodamas mažų klaidų (onomatopėja). „Twi-twi-twi“, kregždės greitai blykstelėjo virš triukšmingos upės (onomatopėja). Viskas dainavo ir atėjo į gyvenimą pavasario miške. Kiek laiko jis buvo trumpas, tačiau netrukus liežuvio kelias vedė į nuostabų valymą (mankšta „Lopatka“). Jis sėdėjo ant kelmo ant kelmo (pvz., „Grybelis“) ir apsidairė (pvz., „Žiūrėk“). Valymo metu žydėjo daugybė snieguolių. Pavasario vėjas juos pakreipė viena kryptimi, paskui kita („Žiūrėti“). Liežuvis juos ilgai žavėjo. Netrukus debesis uždengė saulė (atverkite burną, lėtai uždarykite 5 kartus). Liežuvis skubėjo namo pas mamą.

Vaikų perpasakojimai

Logopedas: - Jie davė mums dėžutę grupėje. Kaip manote, kokia yra ši dėžutė?

Vaikai: - siuntinys (siuntinio paštas).

Logopedas: - Paketas skirtas jums. Ar norite sužinoti, kas ten yra? (Gaukite kortų žaidimui „Apjuoskite taškus“). Čia stebuklingos nuotraukos, norint jas atgaivinti, reikia apvažiuoti taškus. (Dalinkis nuotraukomis) Na, kad viskas būtų tvarkinga, pirštai daro pratimus.

Piršto gimnastika

Mes ragavome velykinius pyragus (judėjimas „Pasigamink pyragus“)

Rokas atėjo pas mus. (pavaizduokite paukštį)

Šis lazda pagamino tortą (dešinės rankos pirštus sulenkite, pradėdami nuo didžiojo).

Ir antrasis jam padėjo.

Trečiasis bokštas padėjo stalą,

Ir ketvirtasis plauna grindis

Na, penktasis nenusivijo (paliesk mažąjį pirštą)

Ir valgė pyragą. (rodomasis pirštas dešinė ranka trankyti kairiuoju delnu)

2, 3, 4, 5 kartus (prijunkite dešinės ir kairiosios rankos pirštus)

Garso takelis „Pavasario miško garsai“

Vaikai paveikslėlius apibraukia taškais, tada taria, kas jiems pasirodė.

Logopedas: - Vaikinai, noriu žaisti su jumis žaidimą „Ištarti žodį - ženklas“

Parodykite pavyzdį: Į simbolių kortelę, nurodančią ženklą, įdėkite paveikslėlį su paukščio atvaizdu, kuris pasirodė kiekvienam vaikui. Pavyzdžiui, inteligentiškas (ilgas uodegos, visaėdis, dėmesingas, atsargus, gudrus) burna; protingas (gražus, greitas sąmojis, pastabus) lazda; maža (dainuojanti, marga, balsinga, drovi, sulenkta) lerva.

Logopedas: - Daug nuostabūs žodžiai žinote, gerai padaryta.

III. Rezultatas

Logopedas: - Vaikinai, man šiandien buvo labai įdomu. Buvote labai dėmesingi, gerai atsakėte į mano klausimus, džiugino mane pasakojimais. Todėl sakau jums visiems: „Ačiū!“

Paveikslėlio medžiaga

Skyriai: Darbas su ikimokyklinukais

Parengiamasis darbas.

Vaikai vyko į ekskursiją per radiją, televiziją ir laikraščių leidyklą. Tikslas - supažindinti vaikus su žiniasklaida. Plėsti vaikų supratimą apie profesijas, technologinę pažangą ir ryšių priemonių (radijo, televizijos) plėtrą.

Užsiėmimų santrauka apie darnios kalbos plėtojimą parengiamojoje grupėje.

Tema. „Šuo rastas“ tipo skelbimų rašymas.

Tikslas. Mokyti vaikus rašyti žodžius apie verslą, susidedančius iš skirtingų tipų pasakojimų. Toliau mokykitės rašyti pasakojimus iš asmeninės patirties. Pakelkite užuojautos jausmą, norą padėti pasiklydusiam gyvūnui.

Klasės eiga

1. Organizacinis momentas. Psichologinė gimnastika

Įsivaizduokite meilų kačiuką, prašantį pieno. Nupiešk piktą sargybinį, kuris saugo tavo namus. Nupieškite pamestą šuniuką. Pavaizduokite linksmą šuniuką, suradusį savininką.

2. Žaidimas „Atsakymo kortelė“.

Kiek iš jūsų vaikinų turi augintinių, iškelkite ranką.

Kviečia 3–4 vaikus atsakyti į klausimus:

Kas tai? Vardas? Kas jis (ji)? (Iš karto į 3 klausimus su išsamiu atsakymu, pavyzdžiui, turiu katę Musya, ji yra meili.)

3. Žaidimas „Atspėk aprašą“.

Kviečiu jus vaikus žaisti žaidimą „Atspėk“

Kas neturėjo laiko pasakyti, kokį augintinį jis turi, išeikite po vieną, apibūdinkite mums savo augintinio draugą, o likusieji turėtų atspėti, kas tai yra?

Kas atspėjo pirmiausia pakelia ranką.

Aprašo 3–4 žmonės. Vaikinai spėlioja.

4. Pamokos temos komunikacija.

Vaikai, šį rytą netoli savo namų radau šuniuką. Atrodo, kad jis pasimetė. Padėkime šuniukui surasti savininką. Mes sukursime teisingą televizijos ir radijo reklamą. Ir yra meistras.

Pagrindinė dalis.

1. Vaizdo įrašo peržiūra.

Vaikinai, turime apibūdinti šuniuką taip, kad savininkas jį iškart atpažintų: kaip jis atrodo, kuo jis skiriasi nuo kitų šunų, koks jis yra charakteris. Ir kad jums būtų lengviau tai padaryti, žiūrėkite vaizdo įrašą apie jį (3 min.).

2. Kolektyvinis šuniuko aprašymas.

  1. Koks šuniuko dydis?
  2. Kokia vilnos spalva?
  3. Koks palto ilgis?
  4. Ką jūs galite pavadinti jį gauruotu ar trumpaplaukiu?
  5. Kokios akys? (didelė, maža) kokia nosis? (aštrus, kvailas) Kokios ausys? (lipantis, kabantis, mažas, didelis)
  6. Kokia uodega?
  7. Elgesio ypatybės.

3. Situacija „Įtikink mamą“

Įsivaizduokite, kad gatvėje radote šuniuką, atsinešate jį namo, praneškite motinai, kad radote šuniuką, ir paprašykite palikti jį mūsų namuose. Pabandykite įtikinti savo mamą apibūdinti šuniuką, kad ir jai tai patiktų. Mokytojas prisiima motinos vaidmenį. 2 - 3 vaikai apibūdina šuniuką, paprašo jų motinos palikti jį.

Gerai, kad tu mane įtikinai. Paliksime šuniuką sau, jei nėra tikrojo savininko, prie kurio šuniukas jau įpratęs ir jo labai pasiilgęs.

4. Žaidimas „Sukurkite veislyną“

Kol šuniukas liks su mumis, mes statysime jam veislyną pagal taškus ant popieriaus lapo ... Turime ne tik sujungti taškus, bet už kiekvieną jungtį reikia įvardyti žodį - veiksmą, kurį gali atlikti šunys.

5. Susipažinimas su skelbimo planu (modeliai)

1) Sudominti klausytoją specialiais signaliniais žodžiais (dėmesys, pranešimas)

2) Paskelbkite, kas nutiko (rado pamestą šuniuką)

3) ženklai. Apibūdinkite jo savybes (juokingas, žaismingas ...)

4) Palikite savo adresą arba telefono numerį. Paprašykite vaikų paaiškinti, kaip jie galvoja, kodėl būtina palikti adresą ar telefono numerį.

6. Kolektyvinis pranešimo apie modeliavimą sudarymas.

Mokytojas paprašo kelių vaikų atsakyti į pranešimo plano klausimus, geriausius atsakymus pateikiančius skelbimo pavyzdžius: „Klausykite, kokį pranešimą paskelbėme“.

1 Dėmesys, dėmesys!

2 rastas pamestas šuniukas

3 Šuniuko požymiai: dydis, spalva, plaukuotumas, akys, ausys, nosis, uodega, elgesys (žaismingumas), aprašykite iš vaizdo įrašo.

4 Tie, kurie atpažįsta šuniuką, prašome susisiekti adresu 12mkr., D / S Nr. 96, Grupė Nr. 10

7. Vaikų istorijos.

Kviečiami 1–3 vaikai.

Vaikinai, kas nori perduoti šią žinią per televiziją?

Per radiją perpasakoti skelbimą laikraštyje?

Vaikų vertinimas po kiekvieno pasakojimo, kurį atlieka suaugusieji ar vaikai.

Rezultatas

Vaikai, šį rytą netoli savo namų radau šuniuką. Jis pasimetė. Aš net nežinojau, ką su juo daryti. Bet tu labai padėjai šuniukui. Teisingai paskelbėme per televiziją, laikraštį ir radiją. Ir aš tikiu, kad šuniuko savininkas tikrai bus rastas.

Anotacija logopediniai užsiėmimai dėl nuoseklios kalbos plėtros.

Tema:aprašomojo teksto perpasakojimas pagal grafines schemas.

Tikslas:formuoti gebėjimą perprašyti aprašomąjį tekstą remiantis grafinėmis diagramomis - subjekto atvaizdo dalimis.

Užduotys:

Ugdyti aktyvų ir pasyvų žodyną;

Tobulinti foneminės analizės įgūdžius;

Lavinti pagarba į gamtą.

Įranga: daugialypės terpės pristatymas, kiekvieno vaiko darbo knygos, beržo, jo spalvotų dalių, kontūrinis vaizdas.

Pamokos eiga:

    Laiko organizavimas.

Logopedas skaito eilėraštį:

Kiekvienuose namuose

Greta mūsų kaimo

Šakos išplito.

Dideli medžiai.

Vaikinai, pažiūrėkite į skaidres ir įvardykite ant jų pavaizduotus medžius. Paryškinkite paskutinį žodžio garsą, nurodykite jį kaip balsę ar priebalsį.

2. Įvadas į temą. Darbas su tos pačios šaknies žodžiais.

- Atspėk mįslę:

Rusijos grožis stovi kliringoje.

Žalia palaidine, balta sundress.

Apie kokį medį mes šiandien kalbame? (apie beržą). Parašykite temą į užrašų knygelę.

Atspėkite „apkalbėti žodžiai“, įterpkite į žodį - šaknį „BIRCH“, perskaitykite gautą žodį. Paaiškinkite žodžio reikšmę.

Onka (mažas beržas)

Ovy (lapas, lazdele)

Nyak (miškas, kuriame auga tik beržai)

po ________ ovik (grybas, augantis po beržu)

3.Darbas su tekstu „Beržas“.

Logopedas ant lentos uždeda beržo kontūrinį atvaizdą ir prašo vieno iš vaikų perskaityti tekstą.

Šalia mūsų namo auga beržas.
Jos kamienas lieknas, žievė ant jos lygi, balta. Su juodomis dėmėmis.
Šakelės plonos, lanksčios, žemyn.
Beržo lapai yra apvalūs, su dantenomis išilgai kraštų, blizgūs ir lipnūs.
Beržas vadinamas lieknu, baltu statiniu, garbanotu grožiu.

Paaiškinkite vaikinams, ką tai reiškia:

LANKSTI PAKETAI -… (šakos, kurios gerai lenkiasi);

Lipnūs lapai - ... (lipnūs lapai, tarsi sutepti klijais)

Ką pirmiausia apibūdina tekstas? (bagažinė)

Prie kontūro pritvirtinkite spalvotą medžio kamieno atvaizdą.

Kas yra beržo kamienas? ( liekna, lygi žievė, balta, su juodomis dėmėmis)

Kas tada apibūdinamas berže? (šakelės). Prie kontūro pritvirtinkite spalvotą medžio šakų vaizdą.

Kokios yra beržo šakos? (plonas, lankstus, žemyn).

Kas aprašyta toliau? (lankstinukai).Prie kontūro pritvirtinkite spalvotą medžio lapų vaizdą.

Kokie yra beržo lapai? (apvalios, su dantukais išilgai kraštų, šviesiai žalios, blizgios, lipnios).

Kas aprašyta toliau? (bendra išvaizda: lieknas, baltaodžis, garbanotas).

Logopedas, atkreipdamas dėmesį į beržo dalis, kviečia vaikus atsiminti būdvardžius.

Vaikai užrašų knygelėje užrašo beržo dalis ir būdvardžius.

4. Fizinė bendrųjų motorinių įgūdžių pauzė. "Medžiai".

Vaikai kartoja judesius už logopedo.

Rankos pakeltos ir papurtytos -

Tai medžiai miške.

Rankos sulenktos, šepetėliai sudrebėjo -

Vėjas nugriauna rasą.

Į rankos šonus.

Švelniai banguokite -

Tai paukščiai, skraidantys pas mus.

Mes taip pat parodysime, kaip jie sėdi.

Rankos yra vietoje.

5. Teksto perpasakojimas remiantis paveikslėliais, grafinėmis schemomis (paveikslo dalimis).

Vaikai perpasakoja tekstą prie lentos, parodydami perpasakojimo seką pagal grafines schemas - beržo paveikslo dalis.

6. Rezultatas. Atspindys.

Ko šiandien išmokai beržo klasėje?

Kokia buvo įdomiausia užduotis?

Jei pamoka buvo naudinga ir jūs viską suprantate - prie beržo pritvirtinkite žalią lapą.

Jei veikla jums buvo sunki ir daug kas neaiški - raudonas lapas.

7. Namų darbai.Sužinokite eilėraštį apie beržą.