Olga Petrova
FEMP antrosios jaunių grupės pamokų santrauka

Anotacija apie FEMP pamoką antroje jaunesniojoje grupėje FGOS.

Tikslai:

Įtvirtinti žinias apie geometrines formas;

Gebėti atsakyti į klausimą "kiek?" žodžiuose "vienas", "daug", "Niekas";

Gebėti komponuoti grupė nuo atskirų daiktų ir atskirti nuo grupuoja vieną elementą;

Mokyti vaikus daiktų formos lytėjimo tyrimo metodus;

Ugdykite rankų motoriką.

Parengiamasis darbas:

Išmokite atkreipti dėmesį į daiktų formą atliekant elementarius veiksmus su žaislais ir daiktais kasdieniame gyvenime;

Apsvarstykite vieną iš daugelio dalykų;

Žaidimas "Įdėkite kubelius į dėžutes";

Žaidimas "Vienas ir daug";

Žaidimas „Nuostabus krepšys“.

Programinės įrangos turinys:

Ugdomosios užduotys:

Gebėti atskirti ir įvardyti spalvas - raudoną, mėlyną ir kitas;

Įtvirtinti ir apibendrinti žinias apie dalykų skaičių;

Klausykite ir supraskite mokytojo užduodamus klausimus ir aiškiai atsakykite.

Plėtros užduotys:

Ugdyti loginį mąstymą;

Praplėsti vaikų žodyną;

Ugdykite stebėjimą, vaizduotę;

Ugdykite klausos ir vaizdinį dėmesį.

Ugdomosios užduotys:

Skatinti gerumą ir reagavimą;

Ugdykite norą dirbti.

Įranga ir medžiagos - Bunny minkštas žaislas, dideli ir maži kubeliai, krepšys su geometriniais žaislais, didelė ir maža dėžutė (parodomasis); kiekvienam vaikui didelis ir mažas kubas, mėlynos plokštelės ir apskritimai lizduose (dalomoji medžiaga).

Vieta - ant kilimo ir prie stalų (grupė) .

Pamokos eiga

1. Įvadas į edukacinio žaidimo situaciją.

Pasakos herojaus Bunny įžanga.

Vaikinai, pakeliui į darželį, sutikau ... atspėk, kas ?.

Ilga ausis,

Pūkų kamuolys

Nešvankiai šokinėja

Mėgsta morkas?

Kas yra balta žiemą ir pilka vasarą? Teisingai tas zuikis.

2. Pagrindinė dalis.

Žaidimas "Įdėkite kubelius į dėžutes" (ant kilimo).

Pedagogas:

Vaikai yra kažkas liūdno zuikio. Kodėl tu toks liūdnas? (mokytojas užsideda zuikiui į ausį)... Jis sako, kad jo kubelių dėžutės yra išsibarstę. Oi, pažiūrėk, kiek kubų turime ant kilimo. Panagrinėkime juos. Dima, prašau pasakyti, kurie kubai yra didžiausi? (didelis ir mažas)... Kokia spalva? (mėlyna, raudona ir kitos).

Mokytojas kiša kiškį į ausį ir klauso.

Vaikinai, o dabar Bunny prašo sudėti kubelius į dėžes, bet sudėti taip - dideli kubeliai didelėje dėžutėje, o maži kubeliai mažoje dėžutėje. Padėkime Zaika. Pažvelkime į kilimą, kuriame guli kubai, ir parodykime, kur yra dideli kubai ... kur yra maži ... (pirmiausia turite parodyti mokytojui kaip pavyzdį, tada vaikams. "Kuri dėžė?", "Kuris kubas?" ir lydi veiksmus).

Šauniai padirbėta! Jūs padėjote zuikiui. Žiūrėk, kaip jis tau šypsosi! Jis labai patenkintas.

Fizminutka

Mažas zuikis yra vertas

Sėdi mažas baltas zuikis.

Zuikis šokinėja ir šoka

Zuikis, mojantis letena vaikams!

Žaidimas "Vienas ir daug" (prie stalų).

Plokštės išplatintos ant stalo. Kiekvienam vaikui paskirstoma plokštelė ir dėžutė su mėlynais apskritimais.

Pedagogas:

Vaikinai, pažvelk į kiekvieną tave ant stalo, yra lėkštės. Kokia ji forma? (apvalus)... Čia yra priešais jus esančios dėžutės. Pažiūrėkite, kas slypi juose? (apskritimai)... Prašau pasakyti, kokia jų spalva? (mėlyna)... Šauniai padirbėta! Dabar, kiek jų yra? (lot.)... Gerai! O ant lėkštutės? (Niekas).

Mokytojas parodo užduotį vieno vaiko pavyzdžiu ir kalba:

Paimkite vieną ratą vienu metu ir padėkite ant plokštelės. Kiek apskritimų yra lėkštėje? (vienas)... Kiek liko dėžutėje? (lot.)... Šauniai padirbėta! Dabar jūs turite įsitikinti, kad lėkštėje yra daug apskritimų, bet dėžutėje nėra nė vieno. Perduokite juos. (Vaikai savarankiškai atlieka užduotį).

Kiek apskritimų yra dėžutėje? (Niekas)... Savo lėkštėje? (lot.)... Bet kiek apskritimų turi zuikis? (Niekas)... Nagi, kiekvienas iš jų įdėsite vieną ratą į savo lėkštę ... Taigi, pažvelkime į plokštę prie Bunny's ir pasakyk man, prašau, kiek apskritimų turėjo Bunny? (lot.)... Nebuvo nė vieno, bet dabar jų yra daug. Na, jūs padarėte viską. Ar galime padovanoti šią plokštelę Bunny? (atiduotas kiškiui).

- "Ačiū vaikams!" (sako zuikis).

Štai keletas bičiulių, kurie padėjo Bunny surinkti didelius ir mažus kubelius ir išdėstyti apskritimus.

Vaikinai, ar žinai, kokia šventė netrukus ateis? Teisingai, Naujieji metai! Naujųjų metų išvakarėse visi linksminasi, žaidžia. Taigi zuikis nori žaisti su tavimi.

3. Žaidimas „Nuostabus krepšys“.

Aš esu nuostabus krepšys

Jums, vaikinai, esu draugas.

Aš tikrai noriu žinoti

Kaip tau patinka groti?

Vaikai žiūri, kas yra maiše. Jie išima figūrą, nustato formą, spalvą. Tada jie užmerkia akis, o suaugęs slepia figūrą maiše. Kiekvienas vaikas liečiant nustato figūros formą, įvardija figūrą.

Vaikai su auklėtoja dėkoja Bunny už žaidimą ir sako jo: "Ačiū!".

Susijusios publikacijos:

Tema: „Kelias namo“. Tikslas: įtvirtinti su vaikais žinias apie geometrines figūras (apskritimas, kvadratas); išmokyti palyginti popieriaus juosteles storiu; taisyti.

Antrosios jaunių grupės „Žaiskime su zuikiu“ FEMP pamokos apžvalga Uždaviniai: lavinti gebėjimą skaičiuoti nuo 1 iki 3; - susietą skaičių su daiktų skaičiumi; - įtvirtinti žinias apie geometrines figūras.

"Viščiukas". FEMP antrosios jaunių grupės pamokų santrauka Pamokos santrauka Antroji jaunesnioji grupė (elementarių matematinių sąvokų formavimas) Tema: „Višta“. Švietimo integracija.

Pamokos apie FEMP apibendrinimą antroje jaunesnėje grupėje pamoka Tema: „Apibendrinimo pamoka“ Tikslas: 1. Nustatyti objektų kiekybinį skaičių iki 5; įgūdžiai Grupuoti objektus pagal simbolius (spalvą, formą).

Antrosios antrosios grupės „Stebuklų medis“ FEMP pamokos Nr. 2 anotacija Programos užduotys: Mokomosios: 1. Įtvirtinti vaikų supratimą apie geometrines figūras ir gebėjimą jas atpažinti. 2. Tęskite mokymą.

FEMP pamoka antroje jaunesniojoje grupėje pagal federalinį valstybinį švietimo standartą

FEMP 2-osios jaunosios grupės FEMP pamokos apžvalga

Tikslai: Norėdami sujungti žinias apie geometrines figūras, atsakyti į klausimą „kiek?“ „Žodžiais vienas, daug, o ne vienas.

Toliau formuokite galimybę sudaryti atskirų objektų grupę ir iš jos pasirinkti vieną objektą.

Parengiamasis darbas: Išmokykite vaikus atkreipti dėmesį į daiktų formą atliekant elementarius veiksmus su žaislais ir daiktais kasdieniame gyvenime.

Vieno ar kelių punktų svarstymas.

Žaidimas „Raskite tos pačios formos objektą grupėje“.

Programinės įrangos turinys.Ugdomosios užduotys

Toliau mokykite vaikus palaikyti dialogą su mokytoju: įsiklausykite ir supraskite užduotą klausimą ir aiškiai į jį atsakykite;

Įtvirtinti ir apibendrinti vaikų žinias apie objektų skaičių (vienas, daug, nė vienas,

Stiprinkite gebėjimą atskirti ir įvardinti pagrindines spalvas: raudona, mėlyna, geltona, žalia;

Plėtros užduotys:

Ugdykite klausos ir vaizdinį dėmesį, vaizduotę.

Vystykite kalbą, stebėjimą, protinę veiklą - praplėskite ir suaktyvinkite vaikų žodyną.

Ugdykite loginį mąstymą.

Edukacinės užduotys:

Skatinti norą dirbti;

Skatinti gerumą ir atsakymą.

Įranga ir medžiagos:

Demonstracija: minkštas žaislas zuikis. Dideli ir maži kubeliai. Didelė ir maža dėžutė

Dalomoji medžiaga: dideli ir maži kubeliai pagal vaikų skaičių. Plokštės, viena kiekvienam vaikui. Mėlyni apskritimai kiekvieno vaiko rozetėse.

Vieta: grupė (ant kilimo ir prie stalų)

Pamokos eiga

1. Įvadas į edukacinę žaidimo situaciją

Pasakos herojaus Bunny - Stepashka pristatymai.

Vaikinai, svečias ateis pas mus šiandien, aš tavęs paprašysiu mįslės, o tu atspėk, kas jis?

Gyvena audinėje - graužia morką

Iš lapės ir iš vilko bėga gudrus (kas tai yra)

vaikų atsakymai (zuikis)

Teisingai, tai zuikis, jo vardas Stepashka.

2. Pagrindinė dalis.

1. Žaidimas - užduotis „Sudėkite kubelius į dėžutes“ (ant kilimo)

Pedagogas:

Vaikinai, mūsų Stepashka liūdna. Stepashka kodėl tu toks liūdnas?

Vaikinai, jis sako, kad turi dvi dėžes su kubeliais išsklaidytų. Ir tikrai, pažiūrėk, kiek kubų yra ant mūsų kilimo. Pažvelkime į juos: -Egor, kokio dydžio yra kubeliai (didesni ir mažesni) .Kokios spalvos yra kubeliai?

Vaikų vardų spalvos (mėlyna, geltona, raudona, žalia)

Zuikis prašo sudėti kubelius į dėžutes: didelius kubelius didelėje dėžutėje, o mažus kubelius mažoje dėžutėje, padėkime Bunny. Pažvelk į savo kubus. Rodyti didelį kubą (parodyti) Rodyti mažą (parodyti)

Ant mokytojo stalo yra demonstravimo kubai: dideli ir maži. Pirmasis dėstytojas išdėlioja dėžutes, pridedamas prie veiksmų kalbant.

Pažvelk į šią dėžę? (didelis)

O kas yra ši dėžutė? (mažas)

Vaikinai, aš įdėsiu didelį kubą į didelę dėžę, o mažą - į mažą dėžutę (vaikai užbaigia užduotis, kai mokytojas paaiškina, po vieną jie sugalvoja ir sudėjo kubelius į dėžutes).

Taigi mes padėjome Bunny'iui: didelius kubelius sudėjome į didelę dėžę, o mažus - į mažą dėžutę. Zuikis yra patenkintas, jis šypsosi.

Fizinis lavinimas;

Vienas du trys keturi Penki. Zuikiai išėjo pasivaikščioti.

Staiga medžiotojas išbėga ir tiesiai šaudo zuikį.

Alaus pav-oh-oh-oh. Mano zuikis bėga!

Vaikai, pakvieskime zuikį žaisti su mumis prie stalų.

2. Žaidimo užduotis „vienas ir daug“ (prie stalų)

Plokštės išdėstytos ant stalo. Kiekvienas vaikas turi savo baltą lėkštę ir dėžutę su dalomaisiais elementais (mėlynais apskritimais).

Švietėjas: vaikai ant jūsų stalo yra balta lėkštė. Kokia ji forma (apvali). Ir priešais jus yra dėžutės, kas juose (apskritimai) Kokios spalvos jie? (mėlyna) kiek apskritimų? (daug) ir lėkštėse (nėra.)

Dabar po vieną imkite puodelį ir padėkite jį ant savo lėkštės. Kiek apskritimų turėjote lėkštėje (po vieną) ir kiek liko dėžėje (daug). Dabar padarykite taip, kad lėkštėje būtų daug apskritimų, bet dėžutėje nėra nė vieno. Vaikai atlieka užduotį.

Kiek apskritimų yra dėžutėje? (Niekas)

Jūs turite (daug) savo lėkštėje. Vaikinai, žiūrėk, kiek puodelių yra zuikio lėkštėje? (Niekas). Eime, kiekvienas iš jūsų padėsite po vieną puodelį savo lėkštėje.

Vika, kiek draugų ratų įdėsite (vieną)

Mila, kiek tu? (vienas)

Vienas, vienas, vienas, žiūrėk. Kiek draugų ratų iš tavęs surinko zuikis (daug)

Nebuvo nė vieno, bet dabar jų yra daug. Pristatykime šią plokštelę zuikiui.

„Ačiū vaikams!“ „Jums sako Stepashka.

Štai geri bičiuliai, kuriems padėjome surinkti didelius ir mažus kubelius zuikiui ir išdėstė apskritimus (vieno, daug, ne vienas! Gerai padaryta!)

Vaikinai, ar žinai, kuo greičiau atostogos (nauji metai)

3. Žaidimas - apvalus šokis: Pakyla žiemos saulė, mato ateinantį zuikį.

Kur eini basomis į dalgį ant sniego?

kieme dabar šaltis užšaldė uodegą ir nosį.

Aš nebijau šalčio, skubu į medį

Darželyje buvau pakviestas šokti išmaniojoje salėje!

Vaikai su mokytoju veda apvalų šokį aplink eglutę ir sako Zaika - atsisveikink!


TIKSLAS: apibendrinti vaikų galimybes atskirti ir įvardyti daiktų savybes - spalvą, formą, dydį (didelis, vidutinis, mažas, ilgas, trumpas, platus, siauras)
UŽDUOTYS
- formuoti idėjas apie objektų savybes: spalvą, formą, dydį;
- įtvirtinti gebėjimą atskirti skirtingo dydžio objektus, naudojant žodžius „didelis“, „mažas“;
-Tęsti mokymą, kaip palyginti dvi objektų grupes superpozicijos ir taikymo būdu, nurodyti palyginimo rezultatą žodžiais „vienodai, kiek - kiek“;

PAMOKOS PROCESAS

Q. Vaikinai, šiandien kviečiu jus į „Žaislų žemę“. Įsivaizduokite, kad pas mus atėjo ne žaislai, o jūs ir aš dabar stebuklingai atsidursime Žaislų žemėje.
Ar tau patinka žaislai? (Taip). Ir jūs, žinoma, turite savo mėgstamus žaislus - automobilius, lėlės, kubelius ir kitus. Ar žinojai, kad žaislai gali būti nusiminę, laimingi ar liūdni? Kai vaikai meta, meta, daužo žaislus, žaislai atsibosta ir verkia, o jei jais pasirūpina, po žaidimo vėl juos įstato į vietą - jie džiaugiasi ir šypsosi.
Ateik ramiai į grupę - į mūsų Žaislų žemę. Būkite ramūs - nekelkite triukšmo, neverkite ir nedraskykite mūsų žaislų.
(vaikai įeina į grupę)
K: Vaikinai, pažiūrėkite, kokie gražūs žaislai! Kiek yra žaislų? (lot.). Pažiūrėkite, koks įdomus kamuolys!
1) Žaidimas „Daugiau - mažiau“
K. Žaiskime žaidimą „Daugiau - mažiau“ su savo kamuoliu. Kam mesiu kamuolį, jis atsako.
- Kas didesnis: dramblys ar pelė?
- Kuris yra aukštesnis: stalas ar kėdė?
- Kas didesnis: pelėda ar žvirblis?
- Kiek plaukų ant galvos?
- Kiek žvaigždžių yra danguje?
- Kiek adatų turi ežiukas?
- Kas daugiau - kupranugaris ar šuo?
- Kiek nosies turi žmogus?
- O saulė danguje? ... (viena)
Šauniai padirbėta. Kamuoliukas patiko žaisti su savimi.
2) Žaidimas „Lėlių stalo statymas“
Q. Vaikinai, pažiūrėkite, kaip čia lėliškos lėlės (parodomos trys skirtingo dydžio lėlės). Kokia lėlė yra Tanya? (didelis). Kokia lėlė yra Katya? (mažas). O kaip „Olya“ lėlė? (Vidutinis ūgis). Sėskime juos ir pastatykime jiems stalą. Kokias plokšteles įdėsime? Mes įdėsime Tanya - lėkštę ... (didelę). Katya - lėkštė ... (maža). Ole - lėkštė ... (vidutinio dydžio). Duokime jiems gydyti.
Gerai padaryta, lėlės yra labai laimingos ir dėkojame.
3) žaidimas „Broken plates“
B. Vaikinai, lėlės netyčia sulaužė savo plokšteles: žiūrėk - tai liko fragmentai (rodo spalvotus apskritimus, supjaustytus į 3–4 dalis). Ką daryti? Ar galime padėti lėlėms klijuoti plokšteles? Ateik prie stalo. Čia, Diana, tu turi „sudaužytą plokštelę“, ir Artyomas surinks šią plokštelę.
(vaikai sudėjo „plokšteles“). Kokia jie forma? (apvalus). Kokia spalva? (raudona, mėlyna, geltona ir kt.)
Labai ačiū iš lėlių vaikinų.
4) žaidimas „Dovanos lėlėms“
K. Vaikinai, jie neina į vizitą be dovanos. Šie gražūs lankai (paskirsto lankus) kiekvienai lėlėms suteikia po vieną lanką. Tegul jie būna protingi. Žiūrėk, ar visoms lėlėms pakako lankų? Kas daugiau - lankai ar lėlės? (yra daugiau lėlių, nes viena lėlė liko be lanko). Ką reikia padaryti, kad lėlės ir lankai būtų vienodi? (reikia atsinešti kitą lanką). Atnešk, Polina. Dabar yra lygios lėlių ir lankų dalys? Kaip manote, kodėl jie yra vienodai pasiskirstę? (nes kiekviena lėlė turi vieną lanką). Kiek lėlių, tiek ... lankų. Kiek lankų, tiek ... lėlių. Gerai padaryta, dabar visos lėlės yra su dovanomis.
5) Žaidimas „Trumpesnis, ilgesnis“
Q. Vaikinai, lėlės nori jums padovanoti šias juosteles. Žiūrėk, visi kaspinai yra skirtingo ilgio - vieni yra trumpesni, kiti ilgesni.
Sulygiuokime vieną juostelių galą ir pažiūrėkime, kuri juostelė yra ilgesnė.
Kokia ilgiausia juosta? (raudona). Kokia yra trumpiausia juosta? (žalias). Teisingai, gerai padaryta ...
6) žaidimas „Klausyk muzikos“ (dinaminė pauzė)
Q. Vaikinai, pažaiskime įdomų šokių žaidimą su šiomis juostelėmis. Kol groja muzika, galite šokti ir judėti. Kai muzika sustoja, turite sustoti ir nejudėti, kol muzika vėl nebus pradėta groti. Būkite dėmesingi, klausykite muzikos (vaikai groja). Puikiai sekėsi, buvai dėmesingas.
7) Psichologinė gimnastika „Linksmi ir liūdni“
Kl: ar smagiai praleidai laiką? Lėlės taip pat gali būti juokingos ar liūdnos. Pažvelkite į šias nuotraukas. Jei vaikai nemeta lėlių, neįžeidinėkite - jie juokingi. Parodykite, kaip šypsosi linksma lėlė (vaikai imituoja juokingą lėlę). O kas, jei lėlė liūdna? (vaikai vaizduoja liūdną lėlę).
8) Žaidimas „Namas zuikiams“
Q. Vaikinai, žiūrėk, pas mus atėjo zuikis. Kaip jis liūdnas.
- Bunny, kas atsitiko?
-Laba išvarė mano zuikio draugus iš namų. Ten ji yra, slepiasi po medžiu. Dabar jie neturi kur gyventi.
-Ką tu veiki? (reikia pastatyti namus zuikiams)
-Labai, vaikinai jums padės. Eik, Rita, Alena, Aida.
Kokius skaičius imsitės statydami namus? (užimk kvadratą). Ar namui reikia stogo? Kurią figūrą pasirinksite? (trikampis). Ar bus langai? Kokius kūrinius imsi? (apskritimas, kvadratas ir trikampis).
(vaikai pastatė namus ant kilimo).
Kokie gražūs namai pasirodė. Ateikite, zuikiai, nebijokite (slepia zuikius namuose).
Bunny: ačiū vaikinai. Tu tiek padėjai mano draugams.
B. atsisveikini, zuikis. Ateik pas mus dar kartą.
9) Žaidimas „Ledo takeliai“
V. Bunny atšoko, o kas tai? Žiūrėk, yra du ledo keliai. Mes nusprendėme jomis važiuoti ... voverė ir šuo. Kurioje trasoje važiuoja voverė? (ant siauros). Kurioje trasoje šuo važiuoja? (platus). Danil, peršok per siaurą kelią. Šauniai padirbėta! Rita, pamėgink peržengti platų kelią. Šauniai padirbėta! Žaislai taip pat nusprendė šokinėti. Šauniai padirbėta!
10) pirštų mankšta
K. Mūsų žaisliniai gyvūnai nemiega žiemą, tačiau kai kurie miško gyvūnai žiemą. Žaiskime pirštų žaidimą „Kas miega žiemą“.
Ežiukas, lokys, badgeris, meškėnas
Jie žiemą miega kasmet.
Vilkas, kiškis, lūšis, lapė
O žiemą jį rasite miške.
Gerai padaryta, gerai žaidžiama pirštais

B. Vaikinai. kur mes buvome šiandien? (Toyland mieste).
- Ką mes padarėme? (žaidė, šoko, padėjo lėlėms klijuoti plokšteles, statė namus zuikiams, piešė juokingą lėlę ir kt.)
- Kas tau labiausiai patiko?
Man labai patiko tai, kaip tu žaidi.
(„Ateina“ lėlė - paštininkas su raide)
Vaikinai, žiūrėk - tai Christina paštininkė lėlė. Ji atnešė tau laišką iš žaislų. Klausyk, ką tau rašo žaislai?
(skaito laišką)
„Pasaulyje yra tiek daug žaislų,
Ir visi jie, be abejo, myli
Visi vaikai pasaulyje.
Jūs turite žaisti
Pasilinksmink, susidraugauk
Ir brangink kiekvieną žaislą!
Mylėk mus vaikus
Įvertinkite, saugokite.
Mes mėgstame žaisti su jumis,
Bet mes nemylime
Kai mes nešvarūs, įkando,
Jie mesti, ašaroti ir pertrauka.
Rūpinkis mumis, vaikais! “

Vaikinai, ar mylite savo žaislus? Ar tu juos įžeidi?
Visiems geriems ir maloniems vaikams buvo išsiųstos žaislų dovanos - tai pakuotė su dovanomis (jis išima elegantišką dėžutę). Atsisveikinkite su svečiais ir pažiūrėkite, kas yra šioje išgalvotoje dėžutėje.


Tikslai:

  1. Norėdami įtvirtinti žinias apie geometrines figūras, atsakyti į klausimą „kiek? „Žodžiu, vienas, daug, o ne vienas.
  2. Sustiprinkite sąvokas „didelis“, „mažas“ ir palyginkite ir pasirinkite objektus pagal dydį.
  3. Ugdykite orientaciją erdvėje ir ant savęs.

Ugdomosios užduotys

  • toliau mokyti vaikus klausyti ir suprasti pateiktą klausimą ir aiškiai į jį atsakyti;
  • įtvirtinti ir apibendrinti vaikų žinias apie objektų skaičių (vienas, daug, jokio), apie objektų dydį (dideli-maži);
  • įtvirtinti gebėjimą atskirti ir įvardyti pagrindines spalvas: raudona, mėlyna, geltona, žalia.

Plėtros užduotys:

  1. Ugdykite klausos ir vaizdinį dėmesį, vaizduotę.
  2. Ugdykite kalbą, stebėjimą. Išplėsti ir atgaivinti vaikų žodyną.

Edukacinės užduotys:

Skatinti gerumą ir atsakymą.

Įranga ir medžiagos:

Komplektacija: minkšta žaislinė pele iš S. Marshako pasakos. Dideli ir maži kartoniniai rėmeliai spynos pavidalu ir įdėklų rinkinys - daugiaspalviai raktai. Dideli ir maži spalvoti apskritimai. Dvi lėlės, drabužiai - skirtingų dydžių.

Pamokos eiga

1. Įvadas į žaidimo situaciją

Pasakos herojaus protingo pelės iš Marshako pasakos „Pasakos apie protingą pelę“ pristatymas

Vaikinai, svečias ateis pas mus šiandien, aš tavęs paprašysiu mįslės, o tu atspėk, kas jis?

Mažas ūgis
Ilgą uodegą
Surink trupinius
Slepiasi nuo katės.

Pelė sako, kad jis atėjo pas vaikus, nes žino: jie tokie protingi, kaip jis.

2. Pagrindinė dalis.

Didaktinis žaidimas „Pasirinkite raktą į užraktą (ant kilimo)

Pedagogas:

Vaikinai, mūsų maža pele yra liūdna. Pelė, kodėl tu toks liūdnas?

Vaikinai, jis sako, kad pametė raktą į magiškas duris. Jis turi būti surastas, paimtas. Panagrinėkime juos: - Egorai, kurie raktai yra didžiausi (didesni ir mažesni), o kurie užrakinami? Kokios spalvos yra raktai?

Vaikų vardų spalvos (mėlyna, geltona, raudona, žalia)

Pažiūrėk, kokia tai pilis? (didelis)

O kas yra ši pilis? (mažai)

Vaikinai, kokie yra raktai? (mažas, identiškas, daug),

Ar radai didelius raktus?

Teisingai, ne vienas didelis raktas

Raudonas raktas, kuri spyna jums tiko, ir žalioji?

Taigi mes padėjome Pelei atidaryti duris: mažas raudonas raktas priartėjo prie didžiosios spynos, o mažas raktas taip pat priartėjo prie mažos spynos. Raktai visi vienodi. Pelė patenkinta, jis šypsosi.

Pirštų žaidimas „Pirštas-berniukas“

Vaikinai, mažoji pele sako, kad jo pasakoje net pirštukai ant vaikų rankų tampa magija, ir jis siūlo žaisti su pirštais:

Piršto berniukas, kur tu buvai?

Aš su broliu nuėjau į mišką,

Aš su šiuo broliu viriau kopūstų sriubą,

Su broliu valgiau košę,

Dainavau dainas su šiuo broliu. (rankos nykštis pakaitomis sujungtas su likusiaisiais pagal tekstą) 2-3 kartus.

Žaidimas-pamoka „Dvi lėlės“

Vaikinai atvažiavo mūsų aplankyti, atėjo lėlės Daša ir Masha. Jie išgirdo, kad vaikai pelėms padėjo atidaryti spyną. Jų taip pat prašoma padėti jiems pasirinkti tinkamą palto dydį. Ar galime jums padėti, vaikinai?

Teisingai, vaikinai, „Dasha“ lėlė yra aukštesnė nei „Masha“. Taigi Dašos drabužiai turėtų būti dideli, o Mašos - maži.

Kas yra Dašos drabužiai? O Maša?

Aš siūlau, vaikinai, padaryti dovaną Pelei - kilimėlį. Pasirinkite mažus skirtingų spalvų apskritimus ir išdėstykite dideliu apskritimu.

Kokius apskritimus ir kokią spalvą pasirinko Sonya, o Valerija, Alisa?

Kokia spalva yra mūsų didelis apskritimas Rodionas? Kiek turime didelių draugų ratų?

Kiek mažų Elisos būrelių turime?

Kiek mažų draugų ratų turime?

Teisingai, ne vienas.

Vaikinai, pelė kviečia mus žaisti žaidimą „Bėk į mane“. Pelė nori pamatyti, koks dėmesingas esi ir stovėsi skirtingose \u200b\u200bvietose. Jūs turėtumėte pamatyti kur stovi pelė, bėgti ten.

Ar jums patiko žaisti su pele?

Vaikinai, atsisveikinkime su pele.

Koks žaidimas patiko Matvey, Sonya?

Man taip pat patiko, kaip tu padėjai pelei.

Tikslai:

  • įtvirtinti žinias apie geometrines figūras, atsakyti į klausimą „kiek?“ žodžiais vienas, daug, o ne vienas;
  • toliau tobulinti gebėjimą komponuotigrupė iš atskirų elementų ir iš jų pasirinkite vieną elementą.

Užduotys:

Edukacinės užduotys:

  • toliau mokyti vaikus bendrauti supedagogas : išklausyti ir suprasti pateiktą klausimą ir aiškiai į jį atsakyti;
  • įtvirtinti ir apibendrinti vaikų žinias apie objektų skaičių (vienas, daug, nė vieno;
  • įtvirtinti gebėjimą atskirti ir įvardinti pagrindiniusspalvas : raudona, mėlyna, geltona, žalia.

Plėtros užduotys:

  • ugdyti klausos ir vaizdinį dėmesį, vaizduotę;
  • vystyti kalbą, stebėjimą, protinę veiklą;
  • plėsti ir atgaivinti vaikų žodyną;
  • ugdyti loginį mąstymą.

Edukacinės užduotys:

  • - puoselėti draugiškus vaikų ryšius, norą pradžiuginti vyresniuosius savo pasiekimais, skatinti domėjimąsi matematika,ugdyti norą dirbti;
  • - skatinti dėmesio, atminties, loginio mąstymo ugdymą.

Pamoka: ugdymo ir žaidimo forma.

Trukmė:15 minučių

Dalyviai: Antrasjaunesnė grupė.

Įranga ir medžiagos:

Demonstracija:minkštas žaislas Bunny, dideli ir maži kubeliai, didelė ir maža dėžutė

Dalomoji medžiaga: dideli ir maži kubeliai pagal vaikų skaičių, lėkštės, po vieną gabalėlį kiekvienam vaikui, mėlyni apskritimai rozetėmis kiekvienam vaikui.

Parengiamasis darbas:Išmokykite vaikus atkreipti dėmesį į daiktų formą atliekant elementarius veiksmus su žaislais ir daiktais kasdieniame gyvenime. Vieno ar kelių punktų svarstymas. Rastigrupė tos pačios formos objektas “.

Metodai ir būdai:

Žodinis: pokalbis, apklausa.

Žaidimas: netikėtumo akimirka, žaisk su personažais.

Vaizdinis: naudojant minkštą žaislą Zuikį, kubelius, dėžutes ir kt.

Vieta:grupė (ant kilimo ir prie stalų).

Pamokos struktūra:

Žaidimas - užduotis "Įdėkite kubelius į dėžutes"(ant kilimo)

Fizinis lavinimas

Žaidimo užduotis „Vienas ir daug“ (prie stalų)

Pamokos eiga:

1. Įvadas į edukacinę žaidimo situaciją

Pedagogas: Sveiki! Vaikinai, svečias ateis pas mus šiandien, aš tavęs paprašysiu mįslės ir atspėk, kas jis toks?

  1. Pūkų kamuolys
    Ilga ausis.
    Nešvankiai šokinėja
    Mėgsta morkas ...

Kas tai?

Vaikai: zuikis.

Pedagogas: Teisingai, tai zuikis, jo vardas Stepashka.

2. Pagrindinė dalis.

1. Žaidimas - užduotis „Sudėkite kubelius į dėžutes“ (ant kilimo)

Pedagogas: Vaikinai, kažkas, mūsų Stepashka yra liūdna. Kodėl tu galvoji?

Vaikinai, jis sako, kad turi dvi išsklaidytas dėžes kubelių. Ir tikrai, pažiūrėk, kiek kubų yra ant mūsų kilimo. Paimkime juosapsvarstykite.

Vaikai, kurie kubai yra didžiausi?

Vaikai: Didesni ir maži.

Pedagogas: Kokios spalvos yra kubeliai?

Vaikai: S mėlyna, geltona, raudona, žalia.

Pedagogas: Zuikis prašo sutvarkyti kubusdėžės : dideli kubeliai didelėje dėžutėje, o maži kubeliai mažoje dėžutėje, padėkime zuikiui. Pažvelk į savo kubus. Parodyk didelį kubą(vaikai rodo).Parodyk mažą(Rodyti)

Ant mokytojo stalo yra demonstracijakubeliai : didelis ir mažas. Pirmasis dėstytojas išdėlioja dėžutes, pridedamas prie veiksmų kalbant.

Pedagogas: Pažvelk į šią dėžę?

Vaikai: Puiku.

Pedagogas: O kas yra ši dėžutė?

Vaikai: Maži.

Pedagogas: Vaikinai, aš įdėsiu didelį kubą į didelę dėžę, o mažą - į mažą dėžutę (vaikai vykdo užduotis po to, kai mokytojas paaiškina, po vieną jie sugalvoja ir sudeda kubelius į dėžutes).

Pedagogas: Taigi mes padėjome Bunny: dideli kubeliai buvo sudėti į didelę dėžę, o maži - į mažą dėžutę Zuikis yra patenkintas, jis šypsosi.

2. Kūno kultūra

Pedagogas:

Sėdi mažas pilkas kiškis
Ir suraukia ausis.
Kaip šis, kaip šis
Ir suraukia ausis.
Zuikiui šalta sėdėti
Jums reikia pašildyti letenas.
Kaip šis, kaip šis.
Jums reikia pašildyti letenas.
Bunny pavargo miegoti
Zuikis turi šokinėti.
Kaip šis, kaip šis
Zuikis turi šokinėti.

Pedagogas: Vaikai, pakvieskime zuikį žaisti su mumis prie stalų.

3. Žaidimo užduotis „Vienas ir daug“ (prie stalų)

Plokštės išdėstytos ant stalo. Kiekvienas vaikas turi savo baltą lėkštę ir dėžutę su dalomaisiais elementais (mėlynais apskritimais).

Pedagogas: Vaikai ant jūsų stalo yra balta lėkštė. Kokia ji forma?

Vaikai: apvalūs.

Pedagogas: Kas yra jose, prieš dėdami dėžes?

Vaikai: apskritimai.

Pedagogas: Kokia jie spalva?

Vaikai: mėlyna.

Pedagogas: Kiek draugų ratų?

Vaikai: Daug.

Pedagogas: O ant plokštelių?

Vaikai: Nėra.

Pedagogas: Dabar po vieną imkite puodelį ir padėkite jį ant savo lėkštės. Kiek draugų ratų buvote savo lėkštėje?

Vaikai: Po vieną.

Pedagogas: Kiek liko dėžutėje?

Vaikai: Daug.

Pedagogas: Dabar padarykite taip, kad lėkštėje būtų daug apskritimų, bet dėžutėje nėra nė vieno. (Vaikai užpildo užduotį).

Pedagogas: Kiek apskritimų yra dėžutėje?

Vaikai: Nėra.

Pedagogas: O tavo lėkštėje?

Vaikai: Daug.

Pedagogas: Vaikinai, žiūrėk, kiek apskritimų turi Bunny lėkštėje?

Vaikai: Nėra.

Pedagogas: Eime, kiekvienas iš jūsų padėsite po vieną puodelį savo lėkštėje.

Pedagogas: Vika, kiek įdėsite apskritimų?

Vika: Vienas.

Pedagogas: Miša, kiek tu?

Milanas: Vienas.

Pedagogas: Vienas, vienas, vienas - žiūrėk. Kiek draugų ratą iš tavęs surinko?

Vaikai: Daug.

Pedagogas: Nebuvo nė vieno, bet dabar jų yra daug. Pristatykime šią plokštelę zuikiui. „Ačiū vaikams!“ „Jums sako Stepashka.

Štai kokie mes puikūs bičiuliai! Jie padėjo surinkti didelius ir mažus kubelius Zaychikui ir išdėstė apskritimus (vieną, daug, o ne vieną). Šauniai padirbėta!

3. Santrauka

Vaikai atsisveikino su zuikiu Stepashka ir stovi šalia mokytojo (arba galite pakviesti vaikus į savo vietas prie stalų).

Pedagogas: Vaikinai, kurie atėjo aplankyti mūsų?

Vaikai: Zuikis Stepashka.

Pedagogas: - Ar jums patiko padėti Stepashka? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: „Kaip tu jam padėjai?“ (vaikų atsakymai)

Pedagogas: gerai padaryta!

Bibliografija:

1. Amonashvili Sh.A. Į mokyklą - nuo šešerių metų. - M., 2002 m.

2. Anikeeva NB Tėvų žaidimas. - M., 1987 m.

3. Belkinas A.S. Amžiaus pedagogikos pagrindai: vadovėlis aukštųjų mokyklų studentams. Ped. švietimo įstaigos. - M .: Ed. Centras „Akademija“, 2005 m.

4. Statinės E.A. Žaidimas-varžybos „Jei kartu, jei kartu“ // Pradinė mokykla, 1999, №1.

5. Vygotsky L.S. Pedagoginė psichologija. - M., 1991 m.

6. Karpova E.V. Didaktiniai žaidimai pradiniame studijų laikotarpyje. - Jaroslavlis, 1997 m.

7. Kovalenko V.G. Didaktiniai žaidimai matematikos pamokose. - M., 2000 m

8. Matematika nuo trijų iki septynių / Mokomasis metadikos vadovas darželių auklėtojams. - M., 2001 m.

9. Novoselova S.L. Ikimokyklinuko žaidimas. - M., 1999 m.

10. Pantina N.S. Pradiniai psichikos struktūrų elementai ankstyvoje vaikystėje. / Psichologijos klausimai, Nr. 3, 1993.

11. Perova M.N. Didaktiniai žaidimai ir matematikos pratimai. - M., 1996 m.

12. Popova V.I. Žaidimas padeda mokytis. // Pradinė mokykla, 1997, Nr. 5.

13. Raduginas A.A. Psichologija ir pedagogika - Maskva, 2000 m

Sorokina A.I Didaktiniai žaidimai darželyje. - M., 2003 m.

14. Sukhomlinsky V.A. Apie išsilavinimą. - M., 1985 m.

15. Tikhomorova LF Loginio mąstymo ugdymas vaikams. - SP., 2004 m.

16. Chilinrova L. A., Spiridonova B.V. Žaidžiame, mokomės matematikos. - M., 2005 m.

17. Shchedrovitsky G.P. Metodinės pastabos apie pedagoginius žaidimų tyrimus. // Ikimokyklinio amžiaus vaikų psichologija ir pedagogika. Redagavo Zaporožietis - M., 2003