(!KALBA: Virėjos profesijos vidurinės grupės užsiėmimas. Individualios pamokos „Virėjo profesija. Sukamieji pirštų judesiai delne“ santrauka

- padėti vaikams organizuoti žaidimą, padaryti jį įdomų, kupiną veiksmo;

- neslopinti savo vaizduotės, savarankiškumo, spontaniškumo;

- kelti susidomėjimą konkrečiu gyvenimo įvykiu, daryti įtaką vaikų vaizduotei ir jausmams;

- sujaudinti vaikus gyvenimo įvykiais, darbo išnaudojimais, kad jie norėtų juos mėgdžioti.

Tikslai:

- per žaidimą įtvirtinti ir pagilinti vaikų susidomėjimą įvairiomis profesijomis;

- ugdyti pagarbą darbui, gebėjimą dirbti komandoje;

- praplėsti akiratį;

Lavinti kūrybinį mąstymą, vaizduotę;

Preliminarus darbas:

Žaidimai: „Nuostabus krepšys“, „Domino“, „Lotto“, „Atspėk, ką valgai“;

Žaidimas-inscenizacija „Išvirkime skanią sriubą iš daržovių“;

Ekskursija į darželio virtuvę, pažintis su virtuvės šefais.

Vaikščiodami stebėkite automobilį, kuris neša maistą į sodą.

Medžiaga:

Sunkvežimis, du indų lėlėms komplektai, drabužiai virėjui ir padavėjui (prijuostės, kepurės), daržovių ir vaisių modeliai.

Pamokos eiga

Mokytoja skaito eilėraštį apie profesijas

Tiek daug profesijų ir visos geros:
Kiekvienas gali rasti sielai.
Konditeris kepa pyragus ir bandeles,
Vairuotojas atveža krovinį automobiliu.
Drąsus ugniagesys užgesins ugnį,
Scenoje atlikėja šoks pagal akordeoną.
Žvejas gaudo lydekas ir menkes,
Klounai cirke išsklaidys melancholiją.
Dirbtuvėse siuvėjai siūs drabužius,
O pardavėjai mums parduoda.
Kiekvienas atvejis savaip vertingas,
Ir tai visada pravers!

Ar žinote visas eilėraštyje minimas profesijas? Domina viena iš šių profesijų? (vaikų atsakymai).

Paslaptis

Rasiu juos restorane

Šie žmonės su kepuraitėmis

Jie užburia virš puodų

Su kaušais rankoje. (Vaikai atspėja mįslę)

- Sakyk, koks tavo mėgstamiausias patiekalas? (vaikų atsakymai).

– Namuose tau gamina mama, bet kur ir kam gamina virėjai? (vaikų atsakymai: virėjos gamina visiems žmonėms, valgyklose, kavinėse, restoranuose, vaikams darželyje).

– Iš kokių produktų virtuvės šefas gamina? (vaikų atsakymai: iš daržovių, vaisių, mėsos, žuvies, grūdų ir kt.). Ar žinote, kaip virėjai šiuos produktus patenka į virtuvę? (vaikų atsakymai: produktai atvežami automobiliu iš bazės).

– Ar virėjo profesija jums įdomi? (vaikų atsakymai).

– Ar žmonėms reikia šios profesijos? (vaikų atsakymai).

Koks žmogus, jūsų nuomone, turėtų būti virėjas? (tvarkingas, malonus, dėmesingas). Teisingai, jis visada turi švarius drabužius, švarias rankas, virėjas yra dėmesingas ruošdamas kiekvieną patiekalą.

– Ar su tėvais ėjote į kavinę? (vaikų atsakymai).

– Ir žinoma, žinote, kad virėjai turi padėjėjų – padavėjų, jie priima užsakymus iš lankytojų, atneša šefo paruoštus patiekalus. Koks turi būti padavėjas? (mandagus, dėmesingas, linksmas, malonus).

- Tu teisus, šiandien mes turime galimybę nueiti su tavimi į kavinę Smeshariki, ar tu nori? Bet tam reikia pasirinkti du virėjus, tris padavėjus ir vairuotoją, likusieji bus lankytojai.

Vaikai patys pasiskirsto vaidmenis, bando susitarti.

Vaikas vairuotojas „važiuoja“ sunkvežimiu bakalėjos ir atveža juos į virtuvę. Vaikai – lankytojai susodinami prie stalų, padavėjai priima lankytojų užsakymus ir šefams nurodo, ką gaminti. Virėjai pradeda savo darbą, vienas ruošia pirmąjį ir antrąjį patiekalus, pasirinkdamas tam reikalingus produktus, o antrasis ruošia saldžius patiekalus ir gėrimus. Padavėjai priima užsakymus.

Žaidimo metu mokytojas padeda vaikams neįkyriais patarimais.

Žaidimo pabaigoje dar kartą aptariami svarbūs dalykai: kavinės darbuotojų mandagumas ir atidumas, šefų išvaizda, iš kokių produktų buvo ruošiami patiekalai. Mokytoja klausia, ar vaikams patiko žaidimas? Ar jie vis dar nori žaisti šį žaidimą?

Užduotys:

  1. Supažindinti vaikus su konditerio darbu, su būdingi bruožai išvaizda, darbui reikalingus daiktus ir įrangą. Plėsti vaikų akiratį ir žodyną. Ugdykite susidomėjimą darbinė veikla virėja – konditerė.
  2. Išmokykite vaikus lipdyti skanėstus iš druskos tešlos. Įgūdžiams įtvirtinti: tarp delnų sukamaisiais judesiais suvyniokite tešlos gumulą, išlyginkite. Išmokite suteikti gaminiui išbaigtą išvaizdą, papuošdami amatus makaronais, pupelėmis.
  3. Ugdykite: formos, proporcijų, akių jausmą, smulkiosios motorikos įgūdžius rankos, vaizduotė, kūrybiškumas.

Medžiaga:

  1. Multimedijos projektorius.
    2. Pristatymas „Konditerijos šefo darbas“. (sudarytoja L.V. Stukalo)
    3. Muzikinis akompanimentas: „Mes suplosime rankomis...“ (muzika ir žodžiai A.E. Frunze), „Gingerbread“
    4. Diplomai „Mažasis konditerijos šefas“.
    5. Prijuostės, kepurės.
    6. Sūri tešla- geltona spalva. Makaronai įvairių formų, pupelės.
    7. Modeliavimo lentos, DVD ar CD diskai, drėgnos servetėlės.

Kurso eiga.

Vaikai ateina aplankyti „konditerio“.
Mokytojas su prijuoste ir kepuraite.

"konditeris": - Sveiki, vaikinai, aš esu konditerijos šefas! Ar norite tapti linksmais virėjais? (vaikų atsakymai)
O tam reikia susipažinti su konditerijos šefo profesija ir išmokti gaminti kaip tikri konditerijos šefai.
Skaidrės istorija.
"konditeris" : - Vaikai, kaip jūs manote, kas yra virėjas?

Vaikai - tai žmogus, kuris gamina maistą: salotas, sriubas, barščius, makaronus, bulvių košę, kepa kotletus, gamina kukulius, verda košes.

"konditeris" :

Virkite maisto gaminimas vaikams
Sriuba, bulvės, kotletai.
Košės-manų kruopų virimas
Salotos su grietine.

"konditeris" : – O dabar papasakosiu apie savo profesiją, kuri vadinasi konditerė.

Aš kepsiu pyragus
Ir kilimai, ir ragai.
Štai tokią dovaną turiu:
konditeris- virėjas.

Konditerijos šefas – tai žmogus, kuris gamina, kepa, o vėliau puošia pyragus, pyragus, sausainius, meduolius.
– Konditerijos profesija labai sunki, o kartu labai įdomi, kūrybinga ir... skani.
Kiekvienas iš jūsų tikriausiai yra buvęs kavinėje ar parduotuvėje pirkęs skanių pyragų ir pyragų. Kaip gražiai jie papuošti: ir gėlėmis, ir grybais, ir įvairiais kamuoliukais, ir širdelėmis.
Kiek parduodama parduotuvėse skirtingi tipai sausainiai ir meduoliai. Visa tai paruošia konditerijos šefas!

Konditerijos šefas turi specialius drabužius, kuriuos apsivelka atėjęs į darbą. Kaip manote, kokie tai drabužiai?

Vaikai ( Tai chalatas, prijuostė, kepuraitė ar šalikas.)

Konditeris Kodėl jis tai daro?

Vaikai (kad nesusiteptų drabužiai, o gaureliai, plaukai nepatektų į maistą).
« konditeris" : – Žinoma, šefas – konditerijos šefas yra puikus savo amato meistras. Bet jis turi pagalbininkų – tai darbo įrankiai, padedantys gaminti, kepti, puošti pyragus ir pyragus.

Rodyti įrankius – asistentus,
virėjui – konditerė.

Tvirtinimas:

  • Kaip vadinasi žmogus, kuris kepa
    pyragaičiai ir pyragaičiai?
  • Kokius drabužius jis vilki, kai ateina į darbą?
  • Kokias priemones jis naudoja savo darbe?

Žaidimas – šokis „Plojame rankomis“.

Praktinė dalis.

"konditeris" : – Dabar noriu išmokyti jus gaminti pyragus.
Iš spalvotos, sūrios tešlos lipdysime pyragus.
Jūs negalite jų valgyti, bet galite žaisti su jais, kai jie išdžiūsta, kavinėje, parduotuvėje, vaišinti lėles ar tiesiog duoti.
Bet pirmiausia reikia tapti mažais virėjais ir apsivilkti darbo uniformą. (Vaikai dėvi prijuostes ir kepures)

P alchik gimnastika

Tešlą prisimename rankomis

Suspauskite ir atlaisvinkite pirštus.

Iškepame saldų pyragą.

Per vidurį aptepkite uogiene

Suplok rankomis.

Ir viršuje, saldus kremas

Sukamieji pirštų judesiai ant delno

Ir pyragą pabarstykite kokoso trupiniais.

Abiejų rankų pirštais pabarstykite „trupinius“.

O tada išsivirsime arbatos

Suimkite pirštus, sukamaisiais judesiais abiejų rankų rankomis

Pakviesk draugą!

Delnais aukštyn, suspauskite ir atlaisvinkite pirštus.

Darbo seka

  1. Susukame rutulį iš geltonos spalvos gumulėlio, druskos tešla.
    Išlyginkime. Tai yra pagrindas. Dedame ant stovo (CD disko)
  2. "Pyragą" puošiame makaronais, pupelėmis, suteikdami gaminiui išbaigtą išvaizdą.

Gamindami rankdarbius vaikai atsineša ant atskiro stalo.

"konditeris" : – Vaikinai, jūs tikri virėjai – konditeriai. Kokius gražius tortus padarei.
(Darbų analizė).
"konditeris" : – Ir vis dėlto turime duoti „Linksmų virėjų“ pažadą!
O dabar šypsomės
Tvirtai suimkime rankas.
Ir atsisveikink vienas su kitu
Mes duosime pažadą.
Mes būsime draugai su testu,
Ir lipdyti! Skulptūra! Skulptūra!

Muzika „Skamba meduoliai“. (tu gali šokti).

Klasė

Tema "Virėjo profesija"

Pedagogas: Popova T. A.

2013 m. gegužės mėn

Tikslas. Toliau supažindinkite vaikus su virėjo profesija. Prisidėti prie šios medžiagos įsisavinimo: vieta, kurioje veikia prasiskverbimas; medžiaga virėjo darbui; virimo įrankiai; virėjo darbo veiksmai; virėjos darbo rezultatai; virėjos privalumai. Apibendrinamųjų žodžių konsolidavimas: maistas, maistas, indai (virtuvė, valgomasis, arbata), buitinė elektros įranga.

Kurso eiga.

globėjas: vaikinai, šiandien pas mus atėjo miško gyventojas - zuikis. Jis tikrai nori tave pažinti. (mokytojas atsiveda į grupę didelį kiškį)

Kiškis: Sveiki bičiuliai. Mano vardas Jump. Esu jau didelis kiškis: ilgai mokiausi miško mokykloje ir greitai ją baigsiu. Bet bėda ta, kad negaliu pasirinkti sau profesijos. Ar tu man padėsi? (atsako vaikai)

globėjas: na, pašok, atsisėsk, o vaikai pasakys, kokios yra profesijos.

globėjas: Jump, kokia profesija tau patinka?

Kiškis: Man patiko visi, visos profesijos svarbios ir įdomios, bet paskui prisiminiau, kad mūsų miške nėra virėjos. Noriu tapti virėju.

globėjas: tai labai naudinga profesija, geras pasirinkimas.

Kiškis: bet as apie sia profesija nieko nezinau, isskyrus tai, kad virejas gamina valgyti.

globėjas: ir vaikinai tau dabar viską pasakys.

1. Vieta, kur veikia prasiskverbimas, yra virtuvė ir V kokiose organizacijose dirba virėjas? - restoranas, kavinė, valgykla, laive (virėjas), kariuomenėje, mokykloje, ligoninėje ....

2. Ko reikia virėjui dirbti? - maistas.

3. Ką naudoja šefas? - indai - virtuvė, valgomasis, arbata.

4. Ką veikia šefas, kokius veiksmus atlieka? - pjaustoma, trina, spaudžia, susmulkina, verda, skrudina, garina, troškina, traiško, sūdo....

5. Koks virėjo darbo rezultatas? - indai.

Pedagogas: Peršokti, dabar jūs daug žinote apie virėjo profesiją.

Kiškis: d bet neužtenka žinoti, reikia ir mokėti. O sriubos, kompoto virti nemoku, nieko nemoku.

Pedagogas: o dabar išmokysime virti ir sriubą, ir kompotą.

Nikita Bykovas

Ir šiandien mūsų grupėje

Bus naujas žaidimas:

Visos merginos yra virėjos

Ir virėjai berniukai

Galya

Apsirengiame chalatus

Kepurės ant galvų.

Ir puodai su šukėmis

Paskleiskite ant stalų

Lera

Mūsų kubeliai yra bulvės,

Morkų pieštukas.

Net kamuolys taps lanku,

Mūsų sriuba bus skani.

Kate

Viską pasūdyti, išmaišyti

Supilti į lėkštes

Lėlės linksmas augalas

Ir valgyti prieš miegą.

globėjas: dabar kiekvienoje komandoje reikia pasirinkti virėją. Vaikinai, ar žinote, kas yra virėjas? Tai vyriausiasis virėjas. Jis prižiūri visų kitų šefų darbą ir vertina jų darbą.

Virėjo pasirinkimas.

globėjas: Vaikinai, ką kiekvienas virėjas turėtų daryti prieš pradėdamas gaminti? Žinoma, nusiplauk rankas. Ir apsirenkite specialius drabužius: skarelę ar kepurę ant galvos, taip pat švarų chalatą ar prijuostę. Kam skirta skarelė? Šok, ką manai? Viską padarėme teisingai.

Pedagogas: taigi, Jump apsivilk šaliką ir prijuostę – pasimokysi iš vaikinų. Sekė didaktinis žaidimas„Pasirinkite reikiamus produktus“. Viena komanda atrenka produktus sriubai, antra – kompotui. Groja muzika.

Pedagogas: Gerai padaryta vaikinai. Virėjai, pristatykite savo patiekalus.

Rita

Duokite virėjui maisto:

paukštiena, džiovinti vaisiai,

Ryžiai, bulvės.. Ir tada

Jūsų laukia skanus maistas.

Jaroslavas

Virėjas prie viryklės kuria, Kylant ant sparnų, Viskas aplink jį verda, Jo virtuvės kalvė Kiekvienas jo kūrinys -

Tiesiog pasaka, persivalgymas, mintys, kūrybos skrydis Kas bandė, supras

globėjas: Štai tau. Šok, dabar tu tikras virėjas. Bet aš turiu jums vieną svarbų klausimą: ką

Kokias savybes turi turėti virėjas, ką manote?

Kiškis: tikslumas, veiksmų greitis, dėmesingumas, kantrybė, gerumas, sumanumas, ....

globėjas: bet man atrodo, kad virėja vis tiek turėtų būti labai linksma. Juk linksma kulinarė ir patiekalai bus skanesni ir smagiau. Bet mūsų vaikinai yra labai juokingi virėjai. O dabar mes tai parodysime.

Pedagogas: vaikinai, ką jūs manote , Ar sunku būti virėju? (Taip) Žinoma, nes jei virėjai padarys ką nors ne taip, maistas nebus skanus. Virėjai visą dieną stovi prie karštos viryklės – tai labai sunku. O darželyje turime ir virėjų, kurios jums ruošia pusryčius, pietus ir popietės arbatą. Jie stengiasi, kad viskas būtų skanu. Ir kai vienas iš jūsų yra prastai maitinamas, jie labai nusiminusi. Todėl didžiausia padėka už sunkų darbą bus jūsų švarios lėkštės po valgio. Tai jiems suteiks didelį malonumą.

globėjas: Pašok, manau, būsi geras virėjas. Mes su vaikinais laukiame iš jūsų skanaus pyrago, ar iškepsite mums?

Kiškis: kai tik išmoksiu, tuoj pat gydysiu. Ačiū vaikinai.

Kiškis palieka, o mokytoja vaikams išdalina skanėstų.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Klasė

Tema "Virėjo profesija"

Pedagogas: Popova T. A.

2013 m. gegužės mėn

Pamoka, skirta supažindinti vaikus su juos supančiu pasauliu vidurinėje grupėje tema: „Virėjo profesija“.

Tikslas. Toliau supažindinkite vaikus su virėjo profesija. Prisidėti prie šios medžiagos įsisavinimo: vieta, kurioje veikia prasiskverbimas; medžiaga virėjo darbui; virimo įrankiai; virėjo darbo veiksmai; virėjos darbo rezultatai; virėjos privalumai. Apibendrinamųjų žodžių konsolidavimas: maistas, maistas, indai (virtuvė, valgomasis, arbata), buitinė elektros įranga.

Kurso eiga.

globėjas : vaikinai, šiandien pas mus atėjo miško gyventojas - zuikis. Jis tikrai nori tave pažinti.(mokytojas atsiveda į grupę didelį kiškį)

Kiškis : Sveiki bičiuliai. Mano vardas Jump. Esu jau didelis kiškis: ilgai mokiausi miško mokykloje ir greitai ją baigsiu. Bet bėda ta, kad negaliu pasirinkti sau profesijos. Ar tu man padėsi? (atsako vaikai)

globėjas : na, pašok, atsisėsk, o vaikai pasakys, kokios yra profesijos.

Trumpa pagrindinių profesijų apžvalga. Mokytojas rodo vaikams nuotraukas iš jųpaveikslėlį, o vaikai atsako.

globėjas : Jump, kokia profesija tau patinka?

Kiškis : Man patiko visi, visos profesijos svarbios ir įdomios, bet paskui prisiminiau, kad mūsų miške nėra virėjos. Noriu tapti virėju.

globėjas : tai labai naudinga profesija, geras pasirinkimas.

Kiškis : bet as apie sia profesija nieko nezinau, isskyrus tai, kad virejas gamina valgyti.

globėjas : ir vaikinai tau dabar viską pasakys.

Vaikai apibūdina paveikslėlį „Virėjas“ pagal pagrindinius pedagogo klausimus.

  1. Vieta, kur veikia prasiskverbimas, yra virtuvė ir V kokiose organizacijose dirba virėjas? - restoranas, kavinė, valgykla, laive (virėjas), kariuomenėje, mokykloje, ligoninėje ....
  2. Ko reikia virėjui dirbti? - maistas.
  3. Ką veikia virėjas? - indai - virtuvė, valgomasis, arbata.
  4. Ką šefas veikia, kokius veiksmus atlieka? - pjaustoma, trina, spaudžia, susmulkina, verda, skrudina, garina, troškina, traiško, sūdo....
  5. Koks šefo darbo rezultatas? - indai.

Pedagogas: Peršokti, dabar jūs daug žinote apie virėjo profesiją.

Kiškis: d bet neužtenka žinoti, reikia ir mokėti. O sriubos, kompoto virti nemoku, nieko nemoku.

Pedagogas: o dabar išmokysime virti ir sriubą, ir kompotą.

Vaikai skirstomi į dvi grupes virėjų-mergaičių,

vaikinai virėjai. Keli vaikai skaitė poeziją:

Nikita Bykovas

Ir šiandien mūsų grupėje

Bus naujas žaidimas:

Visos merginos yra virėjos

Ir virėjai berniukai

Galya

Apsirengiame chalatus

Kepurės ant galvų.

Ir puodai su šukėmis

Paskleiskite ant stalų

Lera

Mūsų kubeliai yra bulvės,

Morkų pieštukas.

Net kamuolys taps lanku,

Mūsų sriuba bus skani.

Kate

Viską pasūdyti, išmaišyti

Supilti į lėkštes

Lėlės linksmas augalas

Ir valgyti prieš miegą.

globėjas : dabar kiekvienoje komandoje reikia pasirinkti virėją. Vaikinai, ar žinote, kas yra virėjas? Tai vyriausiasis virėjas. Jis prižiūri visų kitų šefų darbą ir vertina jų darbą.

Virėjo pasirinkimas.

globėjas : Vaikinai, ką kiekvienas virėjas turėtų daryti prieš pradėdamas gaminti? Žinoma, nusiplauk rankas. Ir apsirenkite specialius drabužius: skarelę ar kepurę ant galvos, taip pat švarų chalatą ar prijuostę. Kam skirta skarelė? Šok, ką manai? Viską padarėme teisingai.

Pedagogas: taigi, Jump apsivilk šaliką ir prijuostę – pasimokysi iš vaikinų. Po to seka didaktinis žaidimas „Pasirink reikiamus produktus“. Viena komanda atrenka produktussriuba, o antroji – kompotui. Groja muzika.

Pedagogas: Gerai padaryta vaikinai. Virėjai, pristatykite savo patiekalus.

Du virėjai skaito poeziją, tada kartu vertiname patiekalus.

Rita

Duokite virėjui maisto:

paukštiena, džiovinti vaisiai,

Ryžiai, bulvės.. Ir tada

Jūsų laukia skanus maistas.

Jaroslavas

Virėjas prie viryklės kuria, Kylant ant sparnų, Viskas aplink jį verda, Jo virtuvės kalvė Kiekvienas jo kūrinys -

Tiesiog pasaka, persivalgymas, mintys, kūrybos skrydis Kas bandė, supras

globėjas : Štai tau. Šok, dabar tu tikras virėjas. Bet aš turiu jums vieną svarbų klausimą: ką

Kokias savybes turi turėti virėjas, ką manote?

Kiškis : tikslumas, veiksmų greitis, dėmesingumas, kantrybė, gerumas, sumanumas, ....

Su vaikais aptariame, kodėl virėjui reikalinga kiekviena tokia kokybė.

globėjas : bet man atrodo, kad virėja vis tiek turėtų būti labai linksma. Juk linksma kulinarė ir patiekalai bus skanesni ir smagiau. Bet mūsų vaikinai yra labai juokingi virėjai. O dabar mes tai parodysime.

Vaikinai šoka linksmų virėjų šokį, rankose turi samčius (fizinis lavinimas). Po šokio susėdame.

Pedagogas: vaikinai, ką jūs manote, Ar sunku būti virėju? (Taip) Žinoma, nes jei virėjai padarys ką nors ne taip, maistas nebus skanus. Virėjai visą dieną stovi prie karštos viryklės – tai labai sunku.O darželyje turime ir virėjų, kurios jums ruošia pusryčius, pietus ir popietės arbatą. Jie stengiasi, kad viskas būtų skanu. Ir kai vienas iš jūsų yra prastai maitinamas, jie labai nusiminusi. Todėl didžiausia padėka už sunkų darbą bus jūsų švarios lėkštės po valgio. Tai jiems suteiks didelį malonumą.

globėjas : Pašok, manau, būsi geras virėjas. Mes su vaikinais laukiame iš jūsų skanaus pyrago, ar iškepsite mums?

Kiškis : kai tik išmoksiu, tuoj pat gydysiu. Ačiū vaikinai.

Kiškis palieka, o mokytoja vaikams išdalina skanėstų.


Tikslas:

Užduotys:

· Supažindinti vaikus su virėjo profesija ir jo profesiniais veiksmais, su pagalbiniais daiktais, buitine technika, palengvinančia virėjo darbą;

· Ugdykite pagarbą virėjo darbui.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

GCD santrauka vidurinėje grupėje „Įvadas į virėjo profesiją“

Tema: " Susipažinimas su virėjo profesija.

Tikslas: idėjų apie virėjo profesiją formavimas.

Užduotys:

  • Supažindinti vaikus su virėjo profesija ir jo profesiniais veiksmais, su pagalbiniais daiktais, buitine technika, palengvinančia virėjo darbą;
  • Ugdykite pagarbą virėjo darbui.

medžiagų : virėjo nuotraukosir gydytojas, siužeto paveikslėlis"virė" , stalas „Ko reikia virėjui darbui“, paveikslėliai, vaizduojantys daiktus, didaktinis žaidimas „Profesijos. Kas ką veikia?

Preliminarus darbas:žiūrėti paveikslėlius, vaizduojančius profesijas, spėlioti mįsles apie profesijas.

Pamokos eiga:

globėjas : Vaikinai, atidžiai klausykite eilėraščio!

Plysti! Prie mano liežuvio

Skruostai kartu smack-smack-smack!

Visi laimingi: aš, mano burna

Ir mano putlus pilvas!

globėjas : Sakyk, prašau, kodėl mums reikia valgyti?

Vaikai : Kad būtume sveiki, stiprūs ir pan.

globėjas : Teisingai. Jei nevalgysime, negalėsime judėti, žaisti. O jei vitaminai pateks į mūsų organizmą, tada būsime sveiki.

globėjas : Ką mėgsti valgyti?(vaikų atsakymai)

globėjas : Ar visus maisto produktus galima valgyti žalius?(vaikų atsakymai)

Pedagogas: Kur galiu gauti Produktai?

Vaikai: pirkti parduotuvėje, turguje arba paimti iš šaldytuvo.

globėjas K: Kur turėtų būti laikomas maistas?(šaldytuve, rūsyje ir pan.)

Pedagogas: Vaikinai, kas mums darželyje gamina maistą?

Vaikai: virėjai

globėjas : Ar manote, kad darželyje yra virtuvė?

Vaikai: Žinoma, yra.

globėjas : Ar norėtumėte pamatyti, kur mūsų virėjai gamina mums skanius patiekalus?

Vaikai: labai norime.

globėjas : Kviečiu į ekskursiją pas šefus virtuvėje.

(Vaikų ir mokytojos ekskursija į virtuvę. Pažintis su virėjos darbu, lydima auklėtojos pasakojimo. Pažiūrėję vaikai grįžta į grupę, dalijasi įspūdžiais)

globėjas : Dabar siūlau apsvarstyti 2 nuotraukas(virėjas ir gydytojas).

Atidžiai pažiūrėkite ir pasakykite man, kuo šios nuotraukos yra panašios ir kuo jos skiriasi. Kokios profesijos pavaizduotos paveikslėlyje?(vaikų atsakymai).

globėjas : Pažiūrėkite į lentelę, kurioje yra paveikslėlių, kuriuose pavaizduoti pagalbiniai daiktai, reikalingi virėjui ir kitų profesijų žmonėms. Reikia išsirinkti daiktus, kuriuos šefui reikia dirbti, kad jis galėtų paruošti vakarienę.

Didaktinis žaidimas „Profesijos. Kas ką veikia?

globėjas : Padarei gerą darbą, o dabar stovėk ratu, žaisime: jei pasakysiu teisingai, ploji rankomis, jei negerai – trypk.

Gydytojas gydo žmones.

Prižiūrėtojas šluoja kiemą.

Virėja fotografuoja.

Kirpykla gamina maistą.

Skalbyklė skalbia.

Vairuotojas piešia.

Mokytoja moko vaikus.

Dailininkas laisto gėles.

Apibendrinant:

globėjas : Šiandien daug sužinosime apie virėjo profesiją. Virėjas yra žmogus, kuris gamina maistą. Virėjai tiekia skaniai ir sočiai pavalgyti suaugusiuosius ir vaikus mokyklose, darželiuose ir gamyklose. Kaip manote, sunkus šis darbas ar ne?(vaikų atsakymai)

Tai labai atsakingas darbas. Virėjas yra atsakingas už vaikų maitinimą. Norint gaminti maistą, jums reikia specialios patalpos, vadinamos virtuve. Virtuvėje yra daiktų, kurie padės virėjui ruošti maistą. Kuris(vaikų atsakymai).

Išvada : vedžiau pamoką tema „Supažindinimas su virėjo profesija“. Vaikams buvo įdomu apsilankyti virtuvėje ir susipažinti su virėjos darbu. Vaikai rodė aktyvumą, atsakinėjo į klausimus, taip pat su malonumu dalyvavo žaidime. Pamokos pabaigoje rezultatus susumavome, kad pilnai įtvirtintume žinias apie šią profesiją.


Budenovskio rajono tarybos švietimo skyrius Donecke

Savivaldybės ikimokyklinė ugdymo įstaiga Nr.403 „Kazačok“

Abstraktus

kompleksinė pamoka

vidurinės grupės vaikams

Tema: "Profesija - virėja"

Parengė: E.V. Čičiginas

auklėtoja gr. "Pasaka"

Doneckas – 2011 m

Tikslas: Pavadinimo ir idėjų apie virėjo profesiją taisymas. Ugdykite nuoseklią kalbą, aktyvinkite veiksmažodžių, būdvardžių vartojimą. Skatinkite asmeninę nuomonę apie skonį. Tobulėti Kūrybiniai įgūdžiai, galimybė maišyti dažus, gauti naujų atspalvių.

Atributai: nuotraukos pagal profesiją virėjas, indų iliustracijos, ruošiniai piešimui, dažai, teptukai, stiklainiai vandeniui, vaisių lipdukai.

Pamokos eiga:

Vaikai ateina prie stalo. Ant stalo, nusisukusi nuo jų, yra virėjos paveikslas.

globėjas: Ar jaučiate, kaip čia skaniai kvepia šviežios bandelės, kepti kotletai, kvapni sriuba? Ar atspėjote, pas ką mes atvykome aplankyti? ( Atvykome pas virėją.)

Ką veikia šefas? ( Virėjas gamina, ruošia ....)

Teisingai! Šefas gamina įvairius skanius patiekalus.

Di. "Papasakok apie savo mėgstamą patiekalą"

Labiausiai mėgstu saldžius blynus. O ką tu mėgsti valgyti? Koks tavo mėgstamiausias patiekalas? Pradėkite atsakymą sakydami: „Aš myliu...“ (kiekvienas vaikas įvardija savo mėgstamą maistą).

žaidimo pratimas"Kas blogai?"

globėjas: Atidžiai klausykite, kas kartą nutiko mūsų draugui virėjui, kai virtuvėje užgeso šviesa.

Eilėraštis „Virėjas“

Virėjas ruošė vakarienę
Ir tada šviesos buvo išjungtos.
Virėjas paima žuvį
Ir nuleidžia į kompotą.
Sumeta rąstus į katilą,
Uogienės įdėjimas į orkaitę
Tai trukdo sriubai su koteliu,
Vakarienė plaka kaušeliu,
Cukrus pilamas į sultinį
Ir jis labai patenkintas.
Tai buvo vinaigretė
Kai jie sutvarkė šviesą!

Ką šefas padarė ne taip?

Žaidimo pratimas „Koks kompotas?

globėjas: O mums virėja paruošė skanų obuolių kompotą. Kokį kompotą virė virėja? (obuolių). O jei jis paruoštų aviečių kompotą (iš kriaušės, iš vyšnios, iš abrikoso, iš braškių, iš slyvų), koks jis būtų? Gaminkime vaisių kompotą.

Piešimas "Vaisių kompotas"

Vaikai renkasi ruošinius – stiklinių siluetus ( skirtingos formos) kompotui. Tada jie iš dėžutės ištraukia du lipdukus su vaisiaus atvaizdu.

Pratimas: sumaišykite dažų spalvas, atitinkančias pasirinktus vaisius; dažyti ant stiklo; klijuoti lipdukus.