Tikslas: Išplėskite vaikų idėjas apie savo miestą.

Skatink meilę savo miestui.

Užduotys:

Švietimo:

- supažindinti su Jaroslavlio miesto lankytinomis vietomis

Kuriama:

- lavinti mokinių vaizduotę,

- lavinti žodinio bendravimo įgūdžius.

Švietimoe:

- ugdyti patriotinius jausmus, meilę Tėvynei;

- toliau puoselėti draugiškus vaikų santykius.

Medžiagos ir įranga: Didelis voverės žaislas, atvirukai ir (arba) iliustracijos su Jaroslavlio vaizdais, modelis „Autobusas“, užrašas „Upės tramvajus“.

Pamokos eiga:

Vaikai stovi puslankiu.

- Ar jums, vaikinai, patinka keliauti? Kur jūs eidavote su savo tėvais?

(Vaikų atsakymai).

Maža voverė sėdi ant kėdės prie įėjimo.

Auklėtoja: Vaikinai, žiūrėk, kas pas mus atėjo? Voverė!

Voverė: Sveiki, vaikinai! Aš atėjau aplankyti tavęs! Aš gyvenu toli - toli nuo jūsų miesto. Ar žinote, kur aš gyvenu? (Miške, audinėje) Teisingai, draugai, aš gyvenu miške, bet šiandien atvykau pas jus aplankyti, sužinoti apie jūsų miestą! Koks yra miesto, kuriame gyvenate, pavadinimas? (Jaroslavlis) Ar papasakosite apie savo miestą?

Auklėtoja: Vaikinai, pasakokite Beločkai apie mūsų gražų miestą?

O ką jūs žinote apie mūsų miesto gražumą ir lankytinas vietas? (vaikai atsako: cirkas, muziejus, F.G. Volkovo vardu pavadintas teatras, planetariumas, Volgos upės krantinė ir kt.) Na, draugai, ar einame į ekskursiją po miestą?

BELOCHKA: Kur eisime pirmiausia?

Auklėtoja: Pirmiausia eisime į smagiausią ir mėgstamiausią atrakciją visiems vaikams - cirką! Ir važiuosime ten autobusu!

Vaikai lipa į laikiną autobusą.

Pedagogas: tai yra pirmoji stotelė. Tai yra Jaroslavlio cirkas. Jis buvo pastatytas 1963 m. Jo arenoje pasirodė geriausi cirko artistai: klounai Olegas Popovas ir Karandašas, treneris Jurijus Durovas. Tikriausiai visi esate matę šį gražų pastatą, o gal net buvote ten su savo mamomis ir tėčiais? Visada būna linksmų magų, akrobatų ir daugybės įvairių gyvūnų pasirodymų!

(ekspromtas: dėžutė „Beždžionė“, kubeliai + šuo).

(Globėjas nuima autobusą ir prie kėdžių šono pritvirtina „River Tram“ plakatą. Vaikai sėdi ant kėdžių.)

Auklėtoja: kaip nuostabu mums, vaikinams, važiuoti mūsų nuostabia Volgos upe. Volga yra Didžioji Rusijos upė, ji kilusi iš Valdų aukštumos ir savo vandenis per visą Rusiją neša į Kaspijos jūrą. O kol važiuojame, šiek tiek sušilkime su jumis.

Kūno kultūra „Mergaitės ir berniukai“

Merginos ir berniukai: ploja, ploja, ploja (ploja rankomis)

Jie šokinėja kaip kamuoliai: šokinėja, šokinėja. (beldžiasi delnais ant kelių)

Kojos trypia: viršuje, viršuje, viršuje! (įspaudžia kojas)

Jie linksmai juokiasi: ha, ha, ha!

Mirksinčios akys (ritmiškas akių užmerkimas,

Po poilsio (laisvų rankų).

TRENIRININKAS: Štai kokie jūs puikūs bičiuliai! Ir kol mes šildėmės, mūsų tramvajus atvyko į kitą stotelę!

(Vaikai susikabina rankomis ir poromis seka mokytoją)

Ugdytojas: Iš kur mes atėjome? Ar jūs, vaikinai, žinote, kas yra šis pastatas?

Vaikai bando atspėti. Mokytojas jiems padeda.

Auklėtoja: Vaikinai, tai teatras. F.G.Volkova. Jaroslavlis yra pirmojo rusų teatro gimtinė. 1750 m. Jį įkūrė Fiodoras Grigorjevič Volkovas. Dabar Jaroslavlio teatras neša jo vardą.

Auklėtoja: gerai, vaikinai! Kaip gerai mes vaikščiojome su jumis, bet atėjo laikas grįžti į mūsų darželį.

Vaikai stovi eilėje po vieną ir žygiuoja vietoje pagal mokytojo žodžius:

Mes einame, mes einame namo (judesiai imituoja vairą)

Automobiliu

Mes važiavome į kalną: ploti, (rankos aukštyn, ploti per galvą)

Ratas nusileido: sustok. (rankos per šonus žemyn, atsisėsk)

Auklėtoja: Taigi mes grįžome į savo namų sodą!

(Globėjas padeda sustatyti kėdes puslankiu. Visi sėdi ant kėdžių.)

Auklėtoja: Vaikinai, prisiminkime, kokias savo miesto lankytinas vietas šiandien „aplankėme“?

(cirkas, „valcuotas“ palei Volgos upę, teatras pavadintas FG Volkovo vardu). Ir paklauskime Beločkos, kur ji labiausiai patiko?

BELOCHKA: Kaip gražu ir smagu visur jūsų mieste Jaroslavlyje! Man labai patiko vaikščioti su jumis! Bet labiausiai man patiko cirkas, miške su manimi gyveno daug įvairių gyvūnų. Ar galiu likti gyventi cirke? Man čia taip patinka!

Auklėtoja: Belka, galite gyventi mūsų Jaroslavlio zoologijos sode. Tikrai vaikinai?

BELOCHKA: Ar turite savo zoologijos sodą mieste? Mielai joje pasiliksiu.

Auklėtoja: likite, o mes su vaikinais kitą kartą eisime į zoologijos sodą ir aplankysime jus. Sudie, voverė, iki pasimatymo.

Pavadinimas: Vietos istorijos pamokos tema „Mano miestas“ santrauka

Pareigos: pedagogas, atitiktis užimamoms pareigoms
Darbo vieta: MDOU "Darželio numeris 102"
Vieta: Jaroslavlis, g. Saltykovas-Ščedrina, 29 m

Kraštotyros pamoka vyresnio amžiaus grupei

Tema „Kaime besilankanti močiutė“

Švietimo sričių integracija: „Pažintinė“, „Kalba“, „Meninė-estetinė, socialinė-komunikacinė“
Vaikų užsiėmimų tipai: žaismingas, produktyvus, komunikabilus.
Tikslas: įskiepyti meilės kaimui, jo grožio, natūralumo, neatskiriamo ryšio su gamta jausmą; puoselėti pagarbą kaimo darbuotojams, ant kurių pečių guli sunkus, bet kilnus darbas.
Užduotys:
- formuoti elementarias mintis apie mažosios tėvynės praeitį;
- ugdyti pažintinį susidomėjimą žiniomis apie gimtąjį kraštą;
- skatinti pagarbą, susidomėjimą žmonėmis, kurie viską daro savo rankomis.
Planuojami ikimokyklinio amžiaus vaiko integracinių savybių ugdymo rezultatai: atsako į mokytojo klausimus, dalyvauja pokalbyje, žiūrėdamas į skaidres, aktyviai atsako į ankstesnės medžiagos klausimus. Rodo teigiamų emocijų atlikdamas užduotį.
Medžiagos ir įranga. Pamokos pristatymai: „Įvadas į liaudies šaltinius“ „Kas ką duoda“, „Miško dovanos“, „Praeitis ir dabartis“. Lapai su užduotimi, flomasteriai. 1. Staigmenos momentas... Slidinėjime atsiranda paslaptinga muzika.
Brownie. Sveiki bičiuliai. Aš atėjau pas jus papasakoti, kaip mano močiutė gyvena kaime.
Auklėtoja. Na, verčiau pasakykite, kokius stebuklus jūs matėte kaime?
Brownie. Aš ten mačiau tai, ko niekada nemačiau mieste!
Auklėtoja. Ką matėte, kas jus taip pradžiugino?
Skaidrių demonstravimas.
Mačiau tankius miškus, žalias pievas, nesibaigiančius laukus, daugybę gėlių ir skirtingų žolių, ten mačiau daug įvairių vabzdžių, kurių visų negalėjau suskaičiuoti. Močiutės kaimas driekėsi palei upės krantą, už kaimo yra didelis miškas. Ilgą laiką kaimai buvo statomi šalia upės ir miško. Kodėl jūs manote?
Užduoties numeris 1. Kas maitina mišką ir upę? Vaikų pareiškimai. (Žuvys, vėžiai, antys, kiškiai, uogos, grybai ir kt.) Vaikų atsakymų apibendrinimas. Rodyti pristatymą „Miško dovanos“
Teisingai, miškas ir upė maitina žmones. Žmonės sakė: "Gyventi netoli miško - nebūti alkanam". Miškas ne tik maitina, bet ir gydo žmogų. Mano močiutė žino, kokia piktžolė, nuo kokios ligos. Parodykite vaikams herbariumą.
Užduoties numeris 2. Ant skaidrės yra įvairių augalų. Įvardinkite tik vaistažoles. (Motina ir pamotė, gysločiai, raudonėliai, jonažolės, braškių lapai, aviečių lapai.) O sniego baltumo, didžiulis, lieknas beržas lapais, žieve ir pumpurais gydo vaikus ir suaugusiuosius. O kam skauda galvą, žmonės ateina spausti prie bagažinės, ir skausmas netrukus nurimsta.
2. Praeitis ir dabartis.
Auklėtoja. Brownie, o mūsų vaikai šiek tiek žino apie praeitį ir dabartį. Nuo senų senovės kaimuose buvo statomi mediniai namai su raižytomis plokštėmis, o mieste - iš plytų. Aš siūlau jums žaisti žaidimą „Praeitis ir dabartis“
Užduotis Nr. 3. Parodysiu objektų nuotraukas iš praeities ir rasite nuotraukų iš dabarties.
Rusų namelis - modernus mūrinis namas
Kilimėliai - kilimai
Antikvarinis lygintuvas - elektrinis lygintuvas
Šluota - dulkių siurblys
Arklys - automobilis
Suolas - sofa
3. Augintiniai.
Kaimo kieme gyvena daugybė įvairių paukščių ir gyvūnų. Mano močiutė juos labai myli, bet kiekvienas už savo.
Užduoties numeris 4. Prieš kiekvieną vaiką užduotis ant popieriaus lapo. Pagalvokite apie šių augintinių naudą žmonėms. Sujunkite gyvūno nuotrauką su flomasteriu su atitinkamomis nuotraukomis ir paaiškinkite savo pasirinkimą.
Užduoties rezultatas. Rodyti pristatymą „Kas ką duoda“
(Karvė pienui, ožka puriai vilnai, vištiena kiaušiniams, žąsys minkštam purumui.) Tačiau norint visa tai turėti, reikia daug dirbti.
Fizinis lavinimas. Taikus rimas. Vaikai atlieka tinkamus judesius.
1, 2, 3, 4, 5!
Visų stebuklų neįmanoma suskaičiuoti.
Raudona, balta, geltona, mėlyna,
Varis, geležis, aliuminis,
Saulė, oras ir vanduo
Darbas, linksmas, mielas sapnas,
Ir tegul karas išeina!
4. Gyventi savo darbu. Skaidrių demonstravimas.
O kiek kaime gyvena žmonių auksinėmis rankomis! Kiekvienas meistras viską darė pats nuo pradžios iki galo.
5 užduotis Prisiminkite patarles apie darbą.
- Verslas prieš malonumą.
- Jie vertina ne žodžiais, o darbais.
- Verslas prieš malonumą.
- Nusibodo diena iki vakaro, jei nėra ką veikti.
Anksčiau parduotuvių nebuvo, meistrai į mugę atveždavo visą savo produkciją. Ten žmonės ne tik pardavinėjo savo gaminius, bet ir keitėsi meistriškumo patirtimi. Mugėje buvo visko.
Skaidrių demonstravimas.
- Iš medžio - mediniai žaislai ir indai, baldai.
- Iš beržo žievės - tuyeski, dėžės, papuošalai.
- Iš drebulės šakų - krepšelių.
- Iš molio - keramikos dirbiniai.
Bet tingūs žmonės nemėgo, jie juokėsi iš jų: „Tu miegi, miegi ir neturi laiko ilsėtis“
Pristatymas. Brownie.
Auklėtoja. Na, atsisveikinkime su Brownie. Jis mums pasakė daug įdomių dalykų, ir aš norėčiau sužinoti, koks dėmesingas buvote šios dienos pamokoje.
Atspindys.
- Sakyk, kur „Brownie“ mus pakvietė?
- Ką naujo sužinojai šiandien?
- Kas tau labiausiai patiko?
- Ar vis tiek norite susitikti su Brownie?

Bibliografinis sąrašas
Stepanova N. V. Pažinimo raida. - 2005 g.

Lydia Kharchenko
Vietos istorijos darbo planas antroje jaunesnių grupėje

ANTROJO JAUNIMO VIETOS STUDIJŲ DARBO PLANAS

GRUPĖ.

1 savaitė 2 savaitė 3 savaitė 4 savaitė

RUGSĖJIS Kalbame apie miestą, jo pavadinimą.

Vasaros atostogų pokalbis: kur ilsėjosi, ką matė, kuo jojo. Kalbėk apie miestą. Koks yra vardas. Vaikai taip pat yra miesto gyventojai.

Pokalbis apie vaikų vasaros atostogas, jų įspūdžius. \\

Pokalbis: "Patogumai miesto namuose"

Kalbėtis su vaikais apie

Aikštė pasivaikščiojimui aplink namą. Pokalbis su vaikai:

„Koks yra gatvės, kurioje gyvename, pavadinimas“.

tikslas: Padėkite suprasti, kad mieste yra daug skirtingų gatvių.

SPALIO MĖN Darbas su tėvais: Sužinokite gatvės pavadinimą ir namo numerį. Paaiškinkite reikalingą siūlą

užduočių tiltas. Žinių įtvirtinimas

Namų adresai.

R. n. žaidimas „Karuselė“... Tikslinis pasivaikščiojimas

„Tobulėjimas

Atvirukų, vaizduojančių miesto gatves, gražias aikštes,

fontanai. Darbas prisimindamas namų adresus

Darbas knygų kampe:

Nagrinėdamas albumą „Mano Dievas“

Lapkričio mėn. Žaidimai su statybininku

nauja medžiaga:

Pastatyk gatvę

Suteikite jai vardą.

Knyginis darbas

kampe: Skaityti

eilėraštis

S. Marshakas „Išsibarstęs iš gatvės baseine“

Padarė. Žaidimas: "Surink paveikslėlį"

tikslas: Vaikų mokymas iš gatvės gauti holistinį gatvės vaizdą

tey, papasakok, kas joje pavaizduota

Gimtojo pokalbis: "Kas uk-

niokoja mūsų miestą,

daro ją gražią

Žaidimai naudojant

pakeisdamas gatvės išplanavimą

tsy, apželdinant ją

žaislų medžiai. Darbas knygų kampe: Gimtojo miesto parkai.

Svarstymas

gėlių iliustracijos

tov, sodas ir

srityje. Norėdami supažindinti su jų vardu,

atkreipti dėmesį

jų grožis.

GRUODŽIS Išgirsti lopšinę. Kas sugalvojo

Tokia daina

Kam jie dainuoja?

Parodykite, su kokiomis lėlėmis jie žaidė

vaikystės močiutė.

Žaidimas: Motinos dukros

Ri " Darbas knygyne

Kampas Lėlių, su kuriomis buvo žaidžiama, tyrimas.

Iš ko jie pagaminti

kaip jie apsirengę, kodėl išgyveno iki šių dienų?

Eilėraščių mokymasis

Vorenia A. Barto

"Aš myliu savo žirgą"

Pokalbis su vaikais šia tema: "Iš kur Kalėdų eglutė?" Kas ją užaugino? Kur?

Kaip vadinasi toks miškas?

Kaip padėti medžiui

Likite augti miške?

Pokalbis: "Mano meilė

mušamas žaislas "

tikslas: Duok paprastą

reprezentatyviausias

tingumas darbui

deja gamyboje

nii žaislai.

Mokomasi

teshki: "Ech, Vanijos paprastumas ...."

Pokalbis apie Naujuosius metus

jų atostogos,

vaikų įspūdžiai apie Naujuosius metus

joms eglutės, pasivaikščiojimas po miestą.

Eilėraščių apie medį, žiemą skaitymas, D. Mo-

Fizinis darbas: Nuo-

maisto gaminimo žaidimas

ki iš atliekų

medžiaga

naujųjų metų medis.

Pokalbis: "Nei ukra-

papurtykite namuose eglutę,

kad ji taptų

protingas “.

tikslas: šviesti

atsargus požiūris

žaislui,

suaugusiųjų darbas.

VASARIS Tikslinis pasivaikščiojimas gatve. Žiemos gamtos stebėjimas.

Darbas knygyne

kampas: Apsvarstykite

iliustruojanti iliustracija

racijos su žiemos turiniu, pokalbis su paveikslėliais

kumštelis. Istorija la apie atostogas

slapyvardis "Apsaugos diena

tėvynės slapyvardis “

Knygos kampelis:

Iil svarstymas

karinė liustracija

technikos, pokalbis apie jo paskirtį. Istorija la apie tėvynės gynėjus

va, duok pristatymą

mūsų gyventojų daugiatautiškumo jausmas

Knygos kampelis: Nagrinėjant skirtingų iliustracijas

skirtingų tipų kariuomenės. Eilėraščio mokymasis

Maršakas „Vasaris“.

Svarstymas

meno vaikų rankdarbiai.

grupės pasveikinti tavo

jų tėčiai ir seneliai.

KOVAS Mokymosi stilius

nori svorio

Pristatykite pirmąjį pavasarį

gėlė - Snieguolė

Taikymas. Spalva

srovė mamai. Pokalbis apie gimtąjį

Rode. Tema: „Zoologijos sodas“.

Pastaba

vaikams apie gyvenimo įvairovę

tikrąjį mūsų regiono pasaulį.

Knygos kampelis.

Kuria mįsles

apie gyvūnus Darbas knygų kampe

Gimtojo miesto patrauklumas. „Miesto ekologinis parkas“.

Vaizdo įrašo peržiūra. Pataisykite vardą

gatvėse, kur jie gyvena

yra vaikai. Priminti

gija, kad mieste yra daug gatvių ir jie turi savo pavadinimus

niya. Pasakyk, kas yra Majakovas

Eilėraščio skaitymas „Kas yra gerai ir kas blogai“

BALANDŽIO tikslinis pasivaikščiojimas

Palei Majakovskio gatvę.

Mokyklos darbo stebėjimas

kovos ir suaugusieji

tobulinimas

Parodykite vaikams

Pirmasis pavasaris

Gėlės kaimo teritorijoje

Motina ir pamotė.

Apsvarstykite juos. Pokalbis apie gimtąjį miestą

Rode. Kur buvai?

Ką įdomaus pamatėte? Kur tu myli

Atsipalaiduok, linksminkis?

Pakvieskite tėvus parodyti

Miestas vaikams nuo apžvalgos aikštelės- ki: jo grožis ir didybė. Rodyti vietą didžiulė darbo gamykla... Tikslinis pasivaikščiojimas palei kaimo vietą.

Pristatykite augalų ir medžių pavadinimą, jų reikšmę gyvenime

Inscenizacija

pasakos „Teremok“... Svarstymas

lėlės teatre

n kampas. Iš ko jie pagaminti?

Kas juos sukūrė?

Kam jie reikalingi?

Mokytojo pasakos pastatymas „Maša ir lokys“

GEGUŽĖ Žaidimai su statybininku

nauja medžiaga:

pastatyti gatvę ir

papuoškite jį.

Pakalbėkite apie savo gimtąjį miestą, prisiminkite gatvių, kuriose yra, pavadinimą

vaikai gyvena.

Prisiminti vardą

pavasario gėlių išvaizda

tov, prisimink ir

pasakyk, kur juos galima pamatyti

Tikslinis pasivaikščiojimas

Aikštė aikštėje

„Pergalė“

Pedagogo istorija

Apie paminklo reikšmę parko centre.

Stebėkite gėlių padėjimą prie paminklo.

Paaiškinkite, kodėl tai daro suaugusieji .. Mokytojos pasakojimas apie darbą

De miesto gyventojai

Karo metais gamykloje.

Nuotraukų iš albumo „Miesto muziejus

Magnitogorskas “. Pirmųjų vabzdžių stebėjimas, kas juos vilioja pasirodyti svetainėje.

Kokie vabzdžiai

Susitikti dažniau?

Eilėraščio mokymasis

"Kiaulpienė"

Keliauk per gimtąjį kaimą.

Tikslas: ugdyti vaikų meilės savo mažajai tėvynei, gimtajam kaimui jausmą.
Užduotys:
švietimo:
paaiškinkite su vaikais informaciją apie savo gimtąjį kaimą;
aktyvinti žodžius - apibrėžimus vaikų kalboje, mankštintis naudojant paprastus sakinius;
įtvirtinti vaikų žinias apie Rusijos valstybinius simbolius.
apibendrinti mintis apie herbo ir vėliavos paskirtį, apie spalvų ir vaizdų (erelio, raitelio) simbolinę reikšmę.
praplėsti mūsų krašto herbo atsiradimo istorijos supratimą.
besivystanti:
ugdyti vaikų kūrybiškumą;
lavinti vaikų pažintinę veiklą;
Ugdykite konstruktyvius ir popieriaus tvarkymo įgūdžius. Padėkite vaikams susikurti Rusijos herbo vaizdą, priklijuodami atskiras dalis ant ruošinio. Ugdykite tvarkingumą.
švietimo:
Skatinti meilės savo Tėvynei - Rusijai jausmą.
ugdyti meilę gimtajam kaimui;
sukelti vaikams susižavėjimo ir pasididžiavimo savo gimtuoju kaimu ir jo gyventojais jausmą.

Vaikai įtraukiami į grupę, sveikina svečius.
Pedagogas:-Vaikinai, atsistok ratu, sveikinkimės:
Visi vaikai susirinko ratu
Aš esu tavo draugas, o tu - mano draugas.
Suimkime rankas kartu
Ir mes nusišypsosime vienas kitam.
(Mokytoja atkreipia vaikų dėmesį į beldimąsi į duris, pasirodo Dunno).
Pedagogas: Dunno, iš kur tu? Kaip patekote į mūsų darželį?
Nežinau: Esu iš Gėlių miesto, kuris yra labai gražus. Mūsų mieste gatvės pavadintos gėlių vardais. Kiekvienas mūsų miesto kampelis man yra pažįstamas ir labai brangus. Bet tai jūsų kaime pirmas kartas ir aš nieko apie tai nežinau. Mane paragino, kad darželio vaikinai galėtų man padėti.
Pedagogas:Vaikinai, ką turėtume daryti, kaip padėti Dunno?
Vaikai:Galite kalbėti apie mūsų kaimą, galite eiti su Dunno į ekskursiją po mūsų kaimą, galite parodyti fotografijas.
Pedagogas: Sutinku su visais jūsų pasiūlymais. Manau, kad ekskursija mums labiausiai tiks.
Nežinau: Kaip vadinasi pastatas, kuriame dabar esu?
Pedagogas: Vaikinai, padėkite Dunno, papasakokite apie mūsų darželį.
Vaikai: Šis pastatas vadinamas Skazkos vaikų darželiu, o gatvė, kurioje yra mūsų darželis, vadinama spalio 40 metų.
Nežinau: Kas dirba darželyje?
Vaikai: Darželyje yra vadovas, sargas, slaugytoja, virėjai, auklėtojos, auklėtojos padėjėjos, skalbėja, muzikos vadovas, darbininkas, budėtojas.
Nežinau: Ar jūsų grupė turi pavadinimą?
Vaikai: Taip, mūsų grupė vadinasi Gnomai.
Nežinau: Ačiū jums, vaikinai, aš daug sužinojau apie jūsų darželį. Kokių dar pastatų yra jūsų kaime?
Pedagogas: Kviečiu į ekskursiją (vaikai prieina prie nuotraukų). Kokį pastatą matome nuotraukoje?
Vaikai: Tai vaikų biblioteka.
Pedagogas: Kuo biblioteka skiriasi nuo knygyno?

Vaikai: Knygas jie perka parduotuvėje, o bibliotekoje parsineša namo skaityti, o tada parsiveža. Yra skaitykla, kurioje galite perrašyti reikiamą informaciją.
Nežinau: Ačiū vaikinams už informaciją, tai labai gražus pastatas, aš tikrai ateisiu čia skaityti knygų. (Dunno atkreipia dėmesį į kelias kartu esančias nuotraukas) O kas rodoma šiose nuotraukose?
Pedagogas: Vaikinai, papasakokite Dunno apie šiuos pastatus.
Vaikai:Šis pastatas vadinamas muzikos mokykla, kurioje vaikai mokosi dainuoti ir groti muzikos instrumentais. Ir tai yra sporto mokykla, čia vaikai sportuoja. Ir tai yra meno mokykla, kurioje vaikai mokosi piešti ir lipdyti. Ir tai yra bendrojo lavinimo mokyklos, kuriose vaikai mokosi skaityti, rašyti, skaičiuoti, sužinoti daug naujo.
Nežinau: Oi, kaip įdomu, aš noriu aplankyti visas mokyklas ir tikrai išmoksiu ką nors naujo ir kažko išmoksiu. (Atkreipia dėmesį į nuotrauką su muziejumi) Koks šio pastato pavadinimas?
Pedagogas: Ar jūs, vaikinai, pažįstate šį pastatą?
Vaikai: Tai muziejus.
Pedagogas: O priešais muziejų yra žaidimų aikštelė, kurioje dabar žaisime.
Fizinės minutės:Vaikai stovi ratu. Jie taria žodžius chore, lydėdami juos judesiais.
Mes einame per miestą (žygiuojame)
Garsiai dainuojame dainą (plojame rankomis)
Mes einame gatve (žygiuojame)
Tiesiai pakelkite kojas (žygiuokite, ištieskite kojines)
Ženk žingsnį - vienas, du
Rankų banga - trys, keturios
Pasukta galva (pasukite galvą į dešinę)
Rankos aukštyn ir kojos platesnės
Šokime aukštai kartu
Ir mes lengvai bėgame (bėgame vietoje).

Pedagogas:Muziejuje vyksta įvairios parodos, kiekvienas kambarys turi savo medžiagą: yra kambarys, kuriame jie pasakoja apie karo metu naudojamus ginklus, apie kazokų drabužius, yra kambarys su virtuvės reikmenimis, su antikvariniais baldais, su mūsų krašto gyvūnais ir paukščiais. Mes jau buvome kai kuriose salėse, o daugelis jų dar nėra aplankyti. Kokie gyvūnai gyvena mūsų regione?
Vaikai:Mūsų regione gyvena kiškis, voverė, lapė, vilkas, žiurkėnas, ežiukas, šernas, barsukas, stirna, ondatras, bebras, sabalas, ūdra, briedis, lokys, burundukas, žemės voverė ir murklys.
Pedagogas: Gerai padaryta, mes prisiminėme daugybę gyvūnų. Dabar žaisime žaidimą.
Suraskite papildomą gyvūnų žaidimą(Vaikai pašalina nuotrauką su gyvūnu, kuris nėra Omsko srityje).
Pedagogas: Įvardykite medžius, kurie auga Omsko srityje.
Vaikai:Omsko srityje auga beržas, ąžuolas, eglė, gluosnis, klevas, pušis, liepa, maumedis, drebulė, eglė, tuopa.
Pedagogas: Dabar atspėk, iš kurio medžio aš tau parodysiu lapą.
Žaidimas „Iš kokio medžio lapas“.
Nežinau:Ačiū, vaikinai, aš susipažinau su jūsų vietovės gyvūnais ir jūsų rajone augančiais augalais. Kaip vadinasi šis didelis pastatas ir kas jame dirba?
Pedagogas: Kas yra šio pastato vaikinai?
Vaikai: Tai yra administracijos pastatas. Čia dirba mūsų regiono vadovai.
Pedagogas:Virš šio pastato plevėsuoja mūsų šalies vėliava. Koks yra mūsų šalies, mūsų Tėvynės vardas?
Vaikai: Mūsų šalis vadinama Rusija.
Pedagogas: Kokias patarles apie Tėvynę žinote?
Vaikai:Žmogus be Tėvynės yra kaip lakštingala be dainos. Gražesnės Tėvynės pasaulyje nėra. Kiškiui brangus vietinis krūmas. Kas yra kalnas už Tėvynės, yra tikras didvyris.
Pedagogas: Paklausykite eilutės apie Tėvynę.
Vaikas:
Ar girdi upelio dainą?
Tai tavo tėvynė.
Ar girdi lakštingalos balsą?
Tai tavo tėvynė.
Lietaus skambėjimas ir šakų garsas
Ir serbentai sode - tai taip pat Tėvynė.

Pedagogas:Kiekviena valstybė būtinai turi valstybės simbolius: vėliavą, emblemą ir himną. Rusija taip pat turi valstybinius simbolius.Kokios spalvos yra Rusijos vėliava?
Vaikai: Vėliava turi tris juostas: balta, mėlyna ir raudona.
Pedagogas: Kas yra baltos prigimties?
Vaikai: Ramunė, baltas beržas.
Pedagogas:O kas yra mėlyna?
Vaikai: Mėlynas dangus, mėlyna jūra, upės.
Pedagogas: Teisingai, bet kas yra raudonos prigimties?
Vaikai: Saulė, saulėlydis, ugnis.
Pedagogas: Ką reiškia šios spalvos?
Vaikai:Balta spalva reiškia tyrumą, ramybę. Mėlyna yra ištikimybė ir tiesa, o raudona - drąsa, meilė.
Pedagogas:Kur galima pamatyti Rusijos vėliavą?
Vaikai: Sportininkų pasirodymuose, automobiliuose, lėktuvuose, prezidentų susitikime.
Pedagogas: Klausykitės vėliavos eilutės.
Vaikas: Mes turime nuostabią vėliavą - baltą, mėlyną, raudoną!
Balta yra ramybė ir tyrumas, mėlyna yra ištikimybė, dangus,
Raudona - drąsa, drąsa ... Tai yra gimtosios vėliavos spalvos!

Pedagogas: Kas yra giesmė?

Vaikai:Himnas yra pagrindinė šalies daina.
Pedagogas:Kaip turėtumėte klausytis giesmės?

Vaikai: Jūs turite jo klausytis stovėdami. Himnas skamba, kai gegužės 9-osios parado metu apdovanojami sportininkai.
Pedagogas: Kaip vadinamas paskutinis veikėjas?
Vaikai: Tai herbas.
Pedagogas: Kas pavaizduotas herbe?
Vaikai:Herbe pavaizduotas erelis. Viena galva nukreipta į rytus, kita - į vakarus. Ant galvos yra trys karūnos - mūsų šalies vienybės simbolis. Letenose jis laiko skeptrą ir orbą.
Pedagogas: Skeptras yra valdžios simbolis, orba yra papuoštas kamuolys, teisėtumo ir teisingumo ženklas. Herbas gali būti matomas svarbiuose dokumentuose, pavyzdžiui, pasuose, monetose, antspauduose.
Pedagogas:O kas pavaizduota herbo centre?
Vaikai: Raideris su ietimi, kuris užmuša slibiną Tai rodo nuolatinę gėrio kovą su blogiu.
Pedagogas: Koks yra raitelio vardas?
Vaikai:Jurgis nugalėtojas.
Pedagogas: Mūsų kaimas taip pat turi herbą.
Cherlako krašto herbas yra keturkampis, suapvalintais apatiniais kampais, ant viršūnės nukreiptu heraldiniu skydu, kurio laukas įprastai padalytas į dvi dalis. Lauko apačioje yra žalias fonas. Viršutinė skydo dalis yra raudonos saulės, kylančios baltame fone, vaizdas, apšviečiantis vandens kelią centre ir žuvėdras, kylančias virš vandens. Kompoziciją vartų fone vienija senojo forposto sargybos bokštas, kuriame pavaizduotos sunokusios kukurūzų ausys. Žalias apatinis skydo laukas simbolizuoja žemės gausą.
Mėlyna juosta yra vandens kelias palei Irtyšo upę. Baltas viršutinis skydo laukas yra minčių tyrumo, taurumo ir teisingumo simbolis. Raudoni kylančios saulės spinduliai reiškia drąsą ir karinį sugebėjimą. Raudona yra gyvenimo, gailestingumo ir meilės spalva. Kviečių ausyse esantis auksas atspindi stabilumo ir galios viltį.
Kiekviena šeima gali turėti herbą. Dabar vaikinai jums pasakys, kokį savo šeimos herbą jie padarė su savo tėvais (vaikų pasakojimas apie savo šeimos herbą).
Mes galime parengti savo grupės herbą. Ar grupėje yra mokytojas ir vaikai? (Ar yra) Ar vaikai gyvena kartu grupėje? (draugiškai). Paimkite ruošinius ir sudarykite mūsų grupės herbą (vaikai, padedami mokytojo, pasidaro grupės herbą).
Pedagogas: Kas tau patiko pamokoje? Kas tau buvo sunku? Ką buvo lengva padaryti? Man patiko, kaip dirbai.

Olga Matveeva
Kraštotyros pamokos santrauka antroje jaunesnėje grupėje „Mūsų krašto gyvūnai“

tikslas: Supažindinkite vaikus gyvūnai kurie gyvena Pietų Uralo miškuose, sutvirtinti žinias apie gyvūnai.

Programinės įrangos turinys:

1. Plėsti vaikų žinias apie gyvūnaigyvenantys Pietų Uraluose.

2. Išmokite atskirti gyvūnai pagal išorinį aprašymą nei gyvūnai valgo miške

3. Ugdyti dėmesį, ugdyti smalsumą

5. Meilės tėvynei puoselėjimas, pasididžiavimas, patriotizmas.

Parengiamasis darbas su vaikai: nuotraukų peržiūra su laukiniais pietų Uralo gyvūnai;

grožinės literatūros miško ir jo gyventojų Pietų Uralo skaitymas; mintinai eilėraščius ir mįsles apie laukinius gyvūnai.

Medžiagos: lokio nuotraukos,

ežiukas, kiškis, voverė ir jų namai (tuščiaviduriai, duobėti, duobėti, manekenai: medžiai, eglės.

Žodyno aktyvinimas: Tuščiaviduris, den

Pamokos eiga:

Auklėtoja: Vaikinai, šiandien mūsų aplankė lėlė Katya. Pasisveikinkim visi su ja.

Pirmiausia plosime

Ir tada, ir tada

Mes trypsime.

Dabar mes apsisuksime

Ir visi šypsosimės kartu.

Auklėtoja: Vaikinai, lėlė Katya atėjo pas mus ne veltui. Ji nežino, kuriame mieste gyvena?

Auklėtoja: Vaikinai, kas žino, kaip vadinamas mūsų miestas?

Vaikai: Troitskas.

Auklėtoja: Gerai padaryta, u mūsų miestas turi gražų pavadinimą - Troitskas. O mūsų miestas yra Uraluose. Mes gyvename nuostabioje ir gražioje vietoje, yra daug miškų. O miške yra labai daug gyvūnai.

Auklėtoja: Vaikinai, ar norėtumėte sužinoti ką gyvūnai gyvena mūsų miškuose? Ir sužinoti, kas tai yra gyvūnai, lėlė Katya siūlo mums leistis į kelionę į savo mišką.

Auklėtoja: Kaip manai, ką mes ten nuvyksime? Ir mes eisime su jumis garvežiu. Prisiminkime dainą apie garvežį. (Daina atliekama „Lokomotyvas“).

Auklėtoja: „Štai, nuostabus miškas! Ir kas yra šis susitikimas su mumis? Atspėk mįslę.

Kas gyvena duobėje

Graužia riešutus

Frolikai medžiuose

Nebijote nukristi?

Pūkuota uodega

Mirksi danguje

Ir su ja

Dings ant pušies. (voverė)

Auklėtoja: Taip, vaikai, in voverės gyvena mūsų miške.

Kur gyvena voverė? (tuščiaviduryje).

O ant kurio medžio voverė pasidarė sau namą? (Ant pušies).

Kokia voverė? (Ji maža, vikri, beprotiška ant šakelių, pūkuota uodega.)

Voverė renka riešutus, kūgius, grybus. Kur ji juos slepia? (Ji surenka juos savo tuštumoje.)

Voverės vaikai namuose sumaišė visus riešutus ir kūgius, kaip tai pavadinti, kai viskas sumaišyta, viskas guli? (Netvarka.) Padėkime jai sutvarkyti daiktus į duobę? (Žaidimas yra žaidžiamas „Nuostabus krepšys“.)

Auklėtoja: Šauniai padirbėta! Voverė labai laiminga ir ačiū jums!

Pūkų gumulas

Ilga ausis

Vikriai šokinėja

Mėgsta morkas! (kiškis)

Auklėtoja: Vaikai, koks kiškis? (Zuikis yra bailys, ilgos ausys, greitos kojos, nebijok zuikio, mes tavęs neįžeisime.)

O ką kiškis mėgsta valgyti? (Kiškis mėgsta valgyti morkas.)

Pažiūrėk, prie kurio medžio kiškis sėdi? (Po medžiu.)

Pažaiskime su zuikučiu (žaidimas yra „Paskleisk morką“).

Auklėtoja: Ačiū, kad padedi zuikiui!

Vaikai, traukinys mūsų laukia ir skambina. Kaip mums skambina variklis?

Chuh! Chuh! Chuh!

Auklėtoja

Žvėris braidžioja

Dėl aviečių ir medaus.

Jis labai mėgsta saldumynus,

Ir kai ateis ruduo

Lipa į skylę iki pavasario,

Kur jis miega ir svajoja. (Turėti.)

Auklėtoja: Tai, žinoma, lokys. Koks lokys? (Didelis, piktas, lazda, gremėzdiškas.)

O ką meška mėgsta valgyti? (Uogos, medus.)

Kur jis gyvena? (Duobėje).

O kas yra tas medis, po kuriuo lokys padarė savo duobę? (Tai beržas.).

Žaidimas veikia: surinkite nelygumus.

Ačiū už pagalbą meškiukui.

Auklėtoja: Koks namas priekyje? Kas jame gyvena, žiūrėk?

Pūkuota uodega apsaugo

Ir saugo gyvūnus:

Jie žino miške raudonplaukę -

Labai gudrus (lapė)

Auklėtoja: Tai, žinoma, lapė.

Kokia lapė? (Šelmiškas, raudonplaukis.)

O ką lapė mėgsta valgyti? (Uogos)

Kur ji gyvena? (Skylėje).

Auklėtoja: Mes užimame vietas mūsų mažasis traukinukas... Kaip lokomotyvas dūzgia?

Čiuh-Čiuh! Eime į darželį!

Mes matėme pakankamai stebuklų

Palaukite, kol vėl apsilankysime, miške!

Auklėtoja: Čia mes su jumis ir atėjome į darželį. Kur mes su jumis nuėjome? Ką mes važiavome į mišką? Kas su mumis nuėjo į mišką? Su kuo susitikome miške? Vaikinai, kokie gyvūnai gyvena miške? Kaip mes padėjome voverei? Kokie jūs geri bičiuliai, gyvūnams reikia pagalbos, jų negalima įžeisti!

Auklėtoja: Vaikinai, atėjo metas Katya lėlei palikti.

Vaikai: Sudie.

Susijusios publikacijos:

Iliustruotų albumų šia tema kūrimas: vaistiniai augalai, mūsų krašto gyvūnai ir medžiai 4-5 metų vaikams. Duomenų kūrimas.

Tikslas: Supažindinti vaikus su laukinių gyvūnų įpročiais, elgesio ypatumais mūsų regione, jų nauda gamtai. Uždaviniai: - įtvirtinti ir apibendrinti.

Tikslas: Pažintinio susidomėjimo aplinkiniu pasauliu ugdymas ir žinių apie laukinių gyvūnų įvairovę kaupimas. Tikslai: Plėsti vaikų žinias.

Tikslas: žaismingai tęsti vaikų pažintį su laukiniais gyvūnais. Tikslai: Ugdomieji: toliau supažindinkite vaikus su savybe.

Pamokos tikslas: apibendrinti vaikų žinias apie laukinius gyvūnus. Pamokos uždaviniai: 1. Išmokyti vaikus apibūdinti būdingus požymius, gyvenimo būdą ir įpročius.

Vyresnio amžiaus grupės „Laukiniai mūsų krašto gyvūnai“ pamokos apie pažintį su aplinkiniu pasauliu santrauka Pamokos tikslas: apibendrinti vaikų žinias apie laukinius gyvūnus. Pamokos tikslai: edukaciniai Paskirkite laukinių gyvūnų ir jų kūdikių vardus.

Pamokos apie susipažinimą su kitais parengiamojoje grupėje „Mūsų krašto paukščiai“ santrauka Mūsų krašto paukščiai Programos turinys: išplėsti vaikų žinias apie paukščių pasaulio įvairovę. Išmokite atpažinti ir teisingai įvardyti gyvus paukščius.

Vidurinės grupės „Mūsų krašto medžiai“ klasių suvestinė (įvadas į beržą ir pušį) Tikslas: išplėsti vaikų žinias apie gimtojo krašto medžius: beržą ir pušį. Uždaviniai: 1. Formuoti idėjas apie medžių gyvenimą; 2. Išskleiskite.

Pažintinės ir kūrybinės plėtros projektas „Laukiniai mūsų regiono gyvūnai“ Problema: viename iš pokalbių su vaikais ji atskleidė, kad vaikams sunku apibrėžti „laukinių gyvūnų“ sąvoką. Aktualumas: Kaliningradas.

Projektas „Laukiniai mūsų krašto gyvūnai“ Projektinės veiklos vaikams vidurinėje grupėje organizavimas