Santrauka

žaidimai-pamokos su antrosios ankstyvos grupės vaikais, siekiant išplėsti orientaciją aplinkoje ir kalbos vystymąsi

"Kas gyvena name"

Tikslas:


  1. Išplėskite vaikų orientaciją tiesioginėje aplinkoje, papildykite suprantamų žodžių atsargas ir aktyvų žodyną.

  2. Išmokti suprasti objektų pavadinimą žyminčius žodžius, veiksmus su jais.

  3. Mokykite vaikus mėgdžioti žaismingus suaugusiųjų veiksmus, iš statybinės medžiagos pastatyti pastatus.

  4. Praturtinkite vaikų jutimo pojūčius (prisilietimas - žaiskite su kruopomis, vandeniu, skoniu). Lavinkite smulkiąją pirštų motoriką.

  5. Toliau supažindinkite vaikus su vandens ir daiktų savybėmis (plaukia - kriauklės).

  6. Žaidimų metu sužadinkite teigiamas vaikų emocijas, mokykite juos žaisti greta.

^ Pamokos medžiaga:

Namas žaislams (ekranas su langais), žaislai - muzikinis lokys, lapė, kiškis, supjaustytos morkos, matrioškos lėlės pagal vaikų skaičių, statybinė medžiaga - plyta, kubas, dubuo su javais, dubuo su vandeniu.

^ Parengiamasis darbas:

Skaitydami vaikų darželių rimėlius apie gyvūnus, žaidimus su statybinėmis medžiagomis, didaktinius žaidimus „Rink inkilų inkilus“, žaidimus su javais, su vandeniu, mokytis šokio „Visi žmonės linksminasi“.

^ Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikai, mes šiandien esame su jumis ir susitiksime su svečiais. Pažiūrėk, koks namas! O kas gyvena namuose, eikime ir pasibelsime į duris taip: riebus, riebus, riebus. Kas gyvena name. (Ištraukia lokį).

meškiukas

Ateina aplankyti mus,

Mojuoja letenėlėmis vaikams

Dainuoja dainą.

Klausyk jo dainos! (klausomės meškos „dainos“ ir kviečiame vieną iš vaikų ją laikyti) Vėl beldžiamės į duris: beldžiame, beldžiame, beldžiame, kas gyvena namuose (išnešu lapę)

Aš, lapė, raudona uodega

Atėjau aplankyti vaikinų.

Vaikai apžiūri lapę, parodo kūno dalis - purią uodegą, letenas, nosį. Ir namuose yra kažkas kitas. Trankyti, trankyti, trankyti, kas gyvena name (gaunu kiškį).

Zainka, zuikis

Mažas zuikis

Ilgos ausys,

Greitos kojos,

Vikriai šokinėja

Mėgsta morkas.

Parodo, kiek kiškio ausys ir kojos yra ilgos.

Zuikis labai mėgsta graužti morkas. Taigi jis atnešė mums morką, pažiūrėkite, kiek ji ilga ir, ko gero, skani. Paragaukime morkų! (Mokytoja vaikams išdalina morkos gabalėlį). Ačiū, zuiku, už morką, ji buvo labai skani! Dabar šokime kartu. Šokis „Visi žmonės linksminasi“.

Pedagogas:O, žiūrėk, kas čia slepiasi.

Mes inkiluojame lėles

Maži trupiniai

Sėdime ramiai

Mes norime žaisti su jumis!

Tai gražios mažos inkilėlės! Paimkime kubus, plytas ir pastatykime kėdę inkilams.

Vaikai, prižiūrimi mokytojo pastatantis pastatą - kėdę... Gerai, padėkite inkilus ant savo kėdžių.

Pedagogas:Vaikinai, dabar ieškokime kaštonų. Jie pasislėpė giliai kryžiuje. Būtina nuleisti rankeną žemyn į kryžių ir žiūrėti ten pirštais. Pabandyk tai.

Vaikai žaidžia su kruopomis. Radome visus kaštonus. Šauniai padirbėta.

Mokytojas rodo vonią, kurioje pilamas vanduo.

Į vonią pilkite šiltą vandenį.

Įdėsiu antį vandens.

Antis linksmai purškiasi vandenyje

Staiga išniro antis -

Jo nėra niekur!

Kas ras antis. Kas jį grąžins atgal. (Sakydamas poeziją, mokytojas slepia antį. Vienas iš vaikų ją suranda ir įmeta į vonią. Žaidimas tęsiasi 2 kartus).

Ir kokį vandenį įpyliau į vonią. Šilta. Išbandykite ją su ranka. (Vaikai ragauja vandenį rankomis) Vandenyje plaukioja ne tik antis. Žuvys moka plaukti. Čia mes turime žuvų. Nagi, mes leisime jiems plaukti. Net kamuolys gali plaukti. Žiūrėk, jis plaukia ir neskęsta. Paimkite savo kaštonus ir meskite juos į vandenį ir pažiūrėkite, kas atsitiks. Kas nutiko.

(Vykdydamas pokalbį, mokytojas kartu su vaikais nuleidžia įvairius daiktus į vandenį ir kartu stebi rezultatą).

Vaikai atsisveikina su svečiais ir toliau žaidžia su smėliu ir vandeniu prižiūrimi mokytojo.

Savivaldybės biudžetinis ikimokyklinis ugdymas

įstaiga „Lopšelis-darželis Nr. 21„ Srautas “

Čiuvašo respublikos Novočeboksarsko miestas

SANTRAUKA

Žaidimai-užsiėmimai 2 grupėje

ankstyvas amžius "Ramunė"

orientacijos aplinkoje išplėtimas

"Voverės riešutai"

Laikoma:

Auklėtoja

Data:

2014 m. Kovo mėn

novočeboksarskas. 2014 m

Naudotos knygos:


Apytikslė ikimokyklinio ugdymo pagrindinė bendrojo ugdymo programa „Nuo gimimo iki mokyklos“ / Red. , M. A, Vasiljeva. Maskva-sintezė. 2013 m

· Antrų gyvenimo metų vaikas: Metodinis vadovas / red. .- M: Mozaikos sintezė, 2008 m

·, Zatsepina ankstyvame amžiuje darželyje: metodinis vadovas. - M.: „Mozaikos sintezė“, 2005 m

Veiklos organizavimas:

Pagal pogrupius

Veiklos sritys, visa grupės erdvė

Demonstracinė medžiaga

Medžiagos ir įranga:

Medžių išdėstymas

Žaislinis lokys, kiškis, voverė

Grotuvas

Gėrimai gyvūnams: morkos, žuvis, riešutai

Metodiniai metodai:

1) Staigmenos momentas: krepšelis riešutų

2) Žaidimas pirštais „Riešutai“

3) Žaidimo momentas: mes ieškome, kas prarado riešutus

4) Svarstymas, pokalbis apie žaidimo veikėjus (zuikį, lokį, voverę)

5) Lauko žaidimas „Mažas baltas zuikis sėdi“

6) Lopšelis-darželis "Voverė sėdi vežime .."

7) Žaidimo momentas „Voverė gydo riešutais“

Pamokos eiga

1 dalis

1. Stebinantis momentas: riešutų krepšelis

Nepaisyti: žiūrėk, vaikinai, ką radau? (rodo riešutų krepšelį). Kažkas pametė krepšį. Pažiūrėkime, kas jame yra (mokytojas rodo riešutus)

2. Pirštų žaidimas „Riešutas“

Mano riešutas nuriedėjo

Tiesiai palei trasą

Sukosi, sukosi

Ant mano delno.

Į kumštelį, veržliu-šuoliu!

Yra išdykęs žmogus!

Kur riešutas? Parodyk man!

Atidarykite mūsų kumštelį!

2 dalis:

3. Grojimo priėmimas:Mes ieškome praradusių riešutų

Uždegimas: Vaikinai, turime rasti, kas prarado riešutus. Pažiūrėkime, eikime į mišką.

(Po medžiu randamas kiškio žaislas)

4. žiūrėdamas į kiškio žaislą

Nepaisyti: žiūrėk, kas tai? (vaikai - zuikis) .Ką turi zuikis? (letenos, ausys, uodega)

Nepaisyti: Pasakyk mums, zuiku, ar pametei riešutus?

Kiškis: Ne, aš valgau morkas.

Uždega: gydykime zuikį morkomis

5 Lauko žaidimas „Mažas baltas zuikutis sėdi“

Uždegimas: žiūrėk, kas miega po medžiu sniego duobėje? (vaikai randa žaislinį lokį)

Uždek: Pažadinkime lokį

meškiukas

Nustok miegoti

Ateik pažaisti su mumis

Mūsų čia daug

Mes leisime jums miegoti.

Apsvarstykite žaislinį meškiuką

Ugnis: ką turi lokys (ausys, uodega, letenos). Kaip meška vaikšto (mėgdžioja meškos judesius). Meška, kad nepraradai riešutų?

Lokys: ne. Aš myliu medų (vaikai duoda statinę medaus).

Uždega: žiūrėk, o čia kažkas slepiasi. Kas tai? (vaikai yra voverė). Ką turi voverė? (ausys, uodega, letenos). Voverė, ar ne jūs praradote riešutus?

Voverė: Taip, aš praradau. (Vaikai jai duoda riešutų).

Uždegimas: klausyk, voverėli, kokį rimą tau pasakysime:

6.Skaityti darželio rimą

Voverė sėdi vežime

Ji parduoda riešutus

Mažoji lapės sesuo,

Zylė-žvirblis,

Į storą lokį

Zainkės ūsai

3 dalis:

7. Voverė: Aš turiu daug riešutų, noriu tave jais pavaišinti. Jie skanūs ir sveiki. (Vaikai gydosi padėkodami voverei)

Vanguardas: Ir mes, vaikinai, laikas grįžti į grupę.

Tiesiogiai švietėjiška veikla. Žaidimas yra antrosios ankstyvojo amžiaus grupės užsiėmimas: orientacijos aplinkoje išplėtimas ir kalbos plėtojimas „Vizito pas močiutę kaime“.

Tikslas: sukurti mažiems vaikams idėją apie juos supantį pasaulį.
Užduotys:
- ugdyti emocinę vaiko sferą, skatinant išreikšti džiaugsmą, malonumą;
- išmokyti suprasti paprasto dizaino ir turinio frazes;
- lavinti vaikų kalbą, imituojant suaugusiųjų garso derinius ir žodžius;

Atsisiųskite pastabas su nuotraukomis

- papildyti aktyvų vaikų žodyną daiktavardžiais: kopūstais, morkomis, gaidelėmis, vištiena;
- pratimas koreliuojančioms plokščioms figūroms (apskritimas, kvadratas, trikampis) su skylėmis didaktiniame žaisle.
Įranga ir medžiagos: žaislai, kuriuose pavaizduoti kopūstai, morkos, gaidys, vištos, vištos, vištienos paveikslėliai, popieriaus lapai.
Vaikų amžius: 1, 5 metai.

Renginio eiga.
Vaikai žaidžia.
Auklėtoja: vaikai, šiandien mūsų grupėje yra svečių. Pasisveikinkim.
VAIKAI: Sveiki!
EDUKATORIUS: Sveika tema, Vika ...

1. Stebinantis momentas.
Auklėtoja: gerai padaryta. Atrodykite vaikinai! Mes neturėjome laiko pasisveikinti, tačiau į mūsų grupę atvyko autobusas. Šiandien eisime aplankyti močiutės.
„Skamba E. Zheleznovo autobuso muzika“
Auklėtoja: Taigi mes atvykome. Eime į namus. Norėdami atidaryti močiutę, turite pasibelsti į duris. Trenkti temą, trankyti Vic ...
"Mokytojas užsideda rusišką skarą"
Auklėtoja: Sveiki, vaikinai! Atvyko mano padėjėjai. Padėkite man, vaikinai, nuimti kopūstų ir morkų derlių. Oi, o ir mano krepšeliai nesandarūs, juos reikia taisyti. Padėk man susitvarkyti krepšelius.

2 Pratimas „Krepšelių tvirtinimas“
Vaikai renka plokštumos figūras (apskritimą, kvadratą, trikampį) iki skylių krepšeliuose.
Močiutė: Ačiū, dabar eikime rinkti kopūstų ir morkų.

3. Pratimai „Rink daržoves į krepšelius“
Močiutė: Čia yra apvalūs žali kopūstai, įdėkite juos į didelį krepšį. Tarkime, kopūstai. Pakartokite temą, Vika ... Tai morkos, įdėkite ją į mažą krepšelį. Sako - morkos. Pakartokite temą, Vika ...
Močiutė: Gerai, vaikinai, jie man padėjo rinkti kopūstus ir morkas. Dabar į kopūstus įberkime druskos.

4. Pirštų gimnastika „Druskiniai kopūstai“
Mes pasūdome ir pasūdome kopūstus.
Kapojame kopūstus, kapojame.
Mes esame trys, trys morkos.
Spaudžiame kopūstus, spaudžiame.
Uh, pavargau / glostau rankenas /
SENELĖ: Kokie esate pagalbininkai. Ir dabar aš jums parodysiu savo paukščius.

5. Žaislų demonstravimas „Paukščių kieme“
SENELĖ: Kas yra šie vaikinai? Tai yra gaidys. Pasakykite Temya, Vika ... / Vaikai: gaidys /. Taip, tai tėtis - gaidys. Auksinė šukutė, garsiai dainuoja dainą. Kaip gaidys ryte garsiai verkia? Ku-ka-re-ku! Pakartokite temą, Vika ... / vaikai: Ku-ka-re-ku! /

SENELĖ: Kas čia su manimi? Tai vištiena. Pakartokite temą, Vika / Vaikai: vištiena /. Kaip kalba vištiena? Bendrasis bendradarbis. Pakartokite temą, Vika / Vaikai: Ko-ko-ko /. Čia yra protingi.

SENELĖ: Kas yra mažiausia geltona ir puri? Tai maži vaikai - vištos. Kaip viščiukai cypia? Pee-pee-pee. Pakartokite temą, Vika / Vaikai: Pee-Pee-Pee /. Mes ištyrėme visus mano paukščius. Pažaiskime dabar.

6. Modeliavimo pratimas „Višta išėjo pasivaikščioti“.
Močiutė paima vištą ir parodo imitacijos judesį.

Vištiena išėjo pasivaikščioti / imituoja vaikščiojimą, vaikai kartoja /
Sugnybkite šviežią žolę, / pritūpkite ir pamėgdžiokite, kaip jie žolę žnypliuoja pirštais
Už jos yra vaikinai - geltonos vištos / imituoja vaikščiojimą /
Bendras, bendras, bendras, / purto galvą /
Neik toli! / purto pirštą /
Irkluokite letenomis. / Eilė ranka /
Ieškokite sėklų / pasukite galvą iš vienos pusės į kitą /
SENELĖ: Žaidė pakankamai, norėjo valgyti. Maitinkime vištą, vaikai.

7. „Pipai vištienai“ modeliavimas.
Vaikai sėdi prie stalų ir lipdo sėklas iš plastilino.
Močiutė: Ir dabar jums laikas eiti į darželį. Sudie.

Vaikai įlipa į autobusą ir grįžta į grupę. Skamba muzika.

EDUKATORIUS: Štai mes grįžome. Pažaiskime.

  • Kalbos raidos pamokos santrauka. Tema: Stepių mįslės
  • Integruotos GCD apžvalga švietimo srityse „Pažinimas“, „Socializacija“ parengiamojoje grupėje „Šalis, kurioje gyvename“
  • Belova Nadezhda
    GCD santrauka, skirta išplėsti orientaciją aplinkoje ir kalbos su pirmos jaunos grupės vaikais plėtojimą tema „Svečiai“

    Tema. « Svečiai» .

    Programinės įrangos turinys.

    Tvirtinti vaikų žinias apie namus gyvūnai: katė ir šuo. Vystytis gebėjimas mėgdžioti suaugusiojo kalbą (kartojimas onomatopėja: av-av, miau-miau; žodžius: šuo Katė); klausos atmintis. Išaugink meilę gyvūnams.

    Medžiaga: minkšti žaislai (šuo, katė, kubeliai.

    Ankstesnis darbas: nuotraukų peržiūra, gyvūnų stebėjimas.

    Auklėtoja: Vaikai, pastatykime namą iš blokų. (Vaikai su mokytoju statosi namą.)

    Pažiūrėk, koks gražus namas. Kas mums šiandien atėjo svečių? Knock Knock! Kas ten? Av-av! Kas čia? (slepia šuns žaislą).

    Mokytoja skaito žemės ūkį

    Jis turi keturias kojas

    Juoda uodega ir keturios kojos

    Labai dažnai loja garsiai,

    Ir tai įkando blogus žmones!

    Jis gali būti patyčios!

    Kas čia su mumis?

    Vaikai: Šuo

    Auklėtoja: Teisingai, šuni. Ateik pas mus svečių šuo.

    Auklėtoja: Sakykime visi kartu „Av-av“.

    Vaikai kartoja. (Individualus darbas su vaikai.)

    Auklėtoja: Knock Knock! Kas dar pas mus atėjo svečiai? (slepia kačių žaislą).

    Mokytoja skaito žemės ūkį

    Aš kačiukas, purus uodega

    Aš galiu greitai bėgti

    Man patinka snausti ant stogo

    O pelės manęs bijo!

    Vaikai: katė.

    Auklėtoja: Teisingai, katinai. Ateik pas mus svečių kat.

    Auklėtoja: Sakykime visi kartu "Miau miau".

    Vaikai kartoja. (Individualus darbas su vaikai.)

    Auklėtoja: Vaikai, kur katė gyvena? Šuo?

    Vaikai: Namie.

    Auklėtoja: Šuo ir katė yra augintiniai. Jie gyvena namuose.

    Susijusios publikacijos:

    GCD kompaktinis leidinys „Kelionė į kaimą“, skirtas kalbos su ankstyvos amžiaus grupės vystymuisi plėtoti Užsiėmimo tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie naminius paukščius - gaidį, vištas ir vištas. Edukacinės užduotys: skatinkite meilės jausmą.

    Antrojo ankstyvojo amžiaus grupės kalbos vystymosi galutinio GCD santrauka "Apie vizitą į pasaką" Belgorodo srities Starooskolsky miesto rajono administracijos švietimo skyrius Savivaldybės biudžetinė švietimo įstaiga.

    Pamokos tema: "Kas gali kalbėti?" Švietimo sričių integracija: socialinė-komunikacinė, kalbos ir pažinimo plėtra.

    GCD santrauka kalbai ir menui su mažais vaikais plėtoti „Paukščius šerti žiemą“ Edukacinės užduotys: įtvirtinti vaikų žinias apie būdingus žiemos požymius (žiemą šalta, sninga, sniegas guli ant medžių, ant žemės);

    GCD santrauka kalbos „Žaislų parduotuvė“ plėtrai ankstyvojo amžiaus grupei Tikslas: Ugdyti kalbą per teatrinę veiklą. Uždaviniai: Edukaciniai: Vaikų mokymas kartu deklamuoti eilėraščius.

    Sričių integravimas: pažinimas (bendravimas, jutiminių gebėjimų ugdymas, konstravimas) Tikslas: supažindinti vaikus su augintiniais.

    Uždaviniai: 1. Edukacinis: žodyno praturtinimas ir aktyvinimas: kovas, balandis, gegužė; lašai; atitirpti; varnėnai; ilgai lauktas pavasaris; ankstyvas pavasaris;.

    Tikslai:Formuojamos vaikų mintys apie tokias profesijas kaip gydytojas, policininkas, ugniagesys, virėjas.

    Užduotys:

    1. Išmokykite vaikus atskirti profesijas pagal savybes (pavyzdžiui, pagal aprangos kodą).
    2. Ugdykite supratimą apie tokių profesijų kaip gydytojas, policininkas, ugniagesys, virėjas darbą.
    3. Skatink pagarbą darbui.

    Medžiagos:Iliustruoti paveikslai, vaizduojantys profesijas, žaislas „Luntik“.

    Pamokos eiga:

    Auklėtoja: Vaikinai, šiandien Luntik atėjo aplankyti mūsų (ant maitinimo kėdės, priešais vaikus, mokytoja susodina „Luntik“ žaislą). Luntikas labai nori, kad padėtume jam pasirinkti profesiją, kitaip jis yra visiškai sutrikęs ir negali nuspręsti, kuo nori tapti. Padėkime jam vaikinams?
    (Toliau seka vaikų atsakymai).

    Auklėtoja: Pažvelkite į vaikus ir jus, Luntik! Mūsų lentoje yra paveikslėliai, ant kurių nupieštos skirtingos profesijos (mokytojas rodo į paveikslėlius ir pradeda trumpai kalbėti apie kiekvieną iš pateiktų profesijų).

    Žiūrėk, tai yra gydytojas (gydytojas), jis gydo žmones, kai jie serga. Ji taip pat skiria įvairių vaistų nuo kosulio ir skanių vitaminų. Gydytojas dėvi baltą paltą, o ant galvos yra mažas baltas dangtelis su raudonu kryžiumi. Taigi, mes galime iš karto sužinoti su jumis, kad tai yra gydytojas!

    Tai gaisrininkas! Jis užgesina ugnį (ugnį). Jis turi labai pavojingą ir atsakingą darbą. Ugniagesys vairuoja didelį raudoną automobilį. Šiame automobilyje yra daug vandens, kurį ugniagesys naudoja gaisrui gesinti.

    Tai policininkas! Jo darbas taip pat labai svarbus. Jis gaudo nusikaltėlius ir vairuoja policijos automobilį (mokytojas nuotraukoje rodo policijos automobilį). Jis turi gražią aprangą, vadinamą uniforma.

    Ir tai, virėjas! Jis ruošia maistą. Darželyje turime ir virėją, kuri paruošia jums skanią sriubą, verda košę ir gamina kotletus. Pažvelkite, kokia didelė kumštinė pirštinė turi rankose (mokytojas rodo į paveikslėlį) ir graži balta prijuostė bei dangtelis ant galvos.
    Čia mes šiek tiek sužinojome apie tokias svarbias profesijas. Ir jie pasakė Luntikui.
    Dabar šiek tiek pailsėkime (mokytoja kviečia vaikus atsistoti šalia kėdžių).

    Fizinės minutės:Minkėme tešlą (rankos priešais, sugniauždamos ir atlaisvindamos kumščius)
    Mes lipdėme pyragą (rankomis pavaizduokite, kaip mes lipome pyragą)
    Pliaukštelėti, pliaukštelėti (ploti rankomis)
    Mes gaminame didelį pyragą (atsistojame ant pirštų, pakeliame rankas į viršų ir išsitiesiame). (Kartojame du kartus).

    Pedagogas:Puikiai padirbėti berniukai! Atsisėskite!
    Pakartokime dar kartą su jumis, kur turime ugniagesį, kur yra policininkas, gydytojas ir virėjas.
    (Mokytojas, rodydamas paveikslėlius su profesijomis, klausia: „Kas tai?“, Seka vaikų atsakymai). Savo ruožtu klausia, ką dėvi gydytojas, virėjas, policininkas, ugniagesys. Ką jis vairuoja ir ką daro? (seka vaikų atsakymai). Tada mokytoja giria vaikus.

    Išvada:Vaikinai, Luntikas man tiesiog pašnibždėjo, kad jam labai patinka gydyti žmones, jais rūpintis. Ir jis nusprendė, kad labai nori tapti gydytoju. Na, vaikinai, ar mes padėjome Luntikui pasirinkti profesiją? (seka vaikų atsakymai). Šauniai padirbėta! Pažiūrėkime, kad Luntikas yra išėjęs ir atsisveikiname su juo (vaikai atsisveikina su Luntiku). Bet Luntikas pažadėjo, kad atvyks pas mus, yra labai dėkingas, kad padėjai jam pasirinkti profesiją, sako ačiū ir iki greito susitikimo.