Įtvirtinti žinias apie saugumą, elgesio taisykles kasdieniame gyvenime ir gatvėje, kelyje, jūroje, sugebėjimą elgtis teisingai avarijos atveju; mokyti įsijausti į pasakos herojus; sukelti norą jiems padėti; lavinti mąstymą, sumanumą, vaizduotę.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Atviros pamokos apie gyvybės saugą vyresniųjų grupėje „Kelionė į saugią šalį“ santrauka.

Parengė ir vedė vyresniosios grupės mokytoja: Demčenko V.L.

Programinės įrangos turinys:

Ugdymo sričių integracija: „Pažinimas“, „Socializacija“, „Bendravimas“, „Sveikata“, „Meninė kūryba“, „Kūno kultūra“, „Sveikata“, „Sauga“, „Grožinės literatūros skaitymas“.

Pamokos tikslai: įtvirtinti žinias apie saugumą, elgesio taisykles kasdieniame gyvenime ir gatvėje, gebėjimą teisingai elgtis ekstremalioje situacijoje; mokyti įsijausti į pasakos herojus; sukelti norą jiems padėti; lavinti mąstymą, sumanumą, vaizduotę.

Užduotys:

Edukacinė užduotis:

Sustiprinti žinias apie pavojingas situacijas, kurios gali kilti kasdieniame gyvenime;

Išmokyti asmens saugumo pagrindų;

Išmokykite vaikus atsakyti į klausimus visu sakiniu;

Išmokykite vaikus naudotis telefono numeriais: 102, 103.

Patikslinkite vaikų žinias apie valgomus ir nevalgomus grybus ir uogas.

Kuriama užduotis:

Lavinti saugaus elgesio kelyje ir sankryžose įgūdžius,

Ugdyti kalbą, atmintį, mąstymą, dėmesį;

Ugdyti gebėjimą išklausyti vienas kitą;

Suformuoti sąvoką „gali - ne“ įvairioms situacijoms gatvėje ir namuose;

Edukacinė užduotis:

Puoselėti elgesio gatvėje, miške prie jūros kultūrą, sąmoningą požiūrį į kelių eismo taisyklių laikymąsi;

Ugdyti pagarbą gamtai.

Kelkite atsakomybę už save ir kitus.

Žodyno aktyvinimas: valgomi, nevalgomi, grybų ir uogų pavadinimai, kelio ženklų pavadinimai.

Pamokos eiga:

V. - Vaikinai. Šiandien vyksime į saugumo šalį.

Prašau pasakyti, kaip suprantate žodį saugumas.

- Saugumas yra sugebėjimas elgtis taip, kad neatsirastų bėdų ir bėdų.

K-Kur mūsų laukia pavojus?

(Namuose, gatvėje, miške, pievoje, prie upės ir kt.)

Auklėtoja: (B) - Vaikinai, ar norite aplankyti saugumo šalį?

Vaikų atsakymai: (O) Taip!

K: Ar esate pasirengęs?

O taip!

K: Kaip manote, ką galite naudoti keliaudami?

A: Traukiniu, lėktuvu, automobiliu, laivu.

Klausimas: mes sužinome pridedant dalių (automobilio) paveikslėlį.

K: Puiku! Sėdame į automobilį.

Prasideda mūsų kelionė.(Skamba važiuojančio automobilio garso įrašas.)

Važiuojame dešinėn ir kairėn, tiesiai.

Žiūrėk, kelių policijos inspektorius Svistulkinas pasitinka mus.

(Inspektoriaus Svistulkino nuotrauka. (I.S.)

I. S .: Sveiki vaikinai. Aš tikrai noriu žinoti, ar moki būti saugus kelyje. Rodau nuotraukas:

Jei elgiatės vadovaudamasis kelių eismo taisyklėmis, atsakykite draugiškai: „Tai aš, tai aš, tai visi mano draugai!“, O jei kuri nors iš taisyklių neatitinka normos, tylėk.

Peržiūrėkite pristatymą „Laikykitės eismo taisyklių“

Svistulkinas: Gerai, vaikinai, jūs žinote, kaip saugiai elgtis gatvėje, galite toliau važiuoti.

Mūsų kelyje yra pasakų miškas.

K .: Čia mus pasitinka skirtingų pasakų herojai.

Žiūrėk, kurių pasakų herojus matai?

D: Tai katė, gaidys ir lapė; trys Lokiai; kolobokas; trys kiaulės; Raudonkepuraitė; bandelė.

K: O ką kolobokas padarė blogai?

D .: Jis paliko savo senelius.

(Vaikų atsakymai)

K .: O kokią taisyklę pažeidė Mashenka iš pasakos „Trys lokiai“? D: Ji nuėjo į mišką viena ir pasimetė. Negalite palikti vienos iš namų.

- Maša užėjo į keistus namus.

- Maša valgė košę.

- Aš siūbavau ant Mishutka kėdės, ji sulūžo.

- Aš nuėjau miegoti, net nežinodamas, kas gyvena name.

Klausimas: kuo pasaka baigiasi?(Vaikų atsakymai)

K .: Vaikinai, kodėl pasakos „Trys paršiukai“ herojai pateko į bėdą?

D: Ne, ne visi. Du iš brolių buvo tingūs ir tik trečiojo brolio, pasistačiusio tvirtus namus, dėka jie galėjo pabėgti nuo vilko. Vilkas negalėjo patekti į jų namus.

Klausimas: Vaikinai, kur reikia paskambinti, jei svetimas žmogus nori patekti į jūsų namus?

D: Reikia skambinti policijai numeriu - 102.

K .: Kuris iš pasakos „Katė, lapė ir gaidys“ herojų pažeidė saugos taisyklę?

D: Gaidys.

K: Kokia tai taisyklė?

D .: Nepasitiki nepažįstamais žmonėmis.

Klausimas: Kaip gaidys atkreipė katės dėmesį, kai jis buvo lapės letenose?

D: Garsiai verkdamas.

Klausimas: kuo pasaka baigiasi?

Jei dėdė labai malonus

Ir šalia nėra pažįstamų.

Gal jis tiesiog nori

Ar atėmėte dviratį?

Jei jis tavęs nepažįsta

Kodėl jis tau skambina?

Staiga žada viską

Ir atimk iš mamos.

Klausimas: gerai padaryta. Vaikinai, pasivaikščiokime po mišką.

Fizminutka

Trasa žemyn, trasa žemyn

Mes važiuojame dešine koja,

Ir tuo pačiu keliu

Mes važiuojame kaire koja.

Bėkim keliu

Bėgsime į kliringą.

Kliringe, kliringe

Šoksime kaip zuikiai.

Sustabdyti. Pailsėkime

O dabar eikime pėsčiomis.

K: Čia mes ir aš atvykome į proskyną.(Palei kelią (briaunotą lentą) pereiname prie kliringo).

O mes jau seniai keliaujame ir mums laikas valgyti. Ką mes galime valgyti miške.

Valgomuosius grybus turime rinkti į krepšį. Žaidimas „Rinkime grybus į krepšį“

V.-Gerai, dabar matau, kad esate tikri grybautojai. Prisiminkime grybavimo taisykles ir žaiskime žaidimą „Stomp, plekš“ Jei atsakysi „taip“ - plokštek, jei atsakysi „ne“ - trypk.

B.1 Surinkite tik pažįstamus grybus.

2Ar galiu imti didelius, senus grybus?

3Ar geriau grybauti šalia kelio?

4. Ar galima valgyti žalius grybus?

Klausimas: Bet nepamirškite, vaikinai, grybai, kurių jūs nepažįstate, palikite plynoje, nesitrypkite, nešaudykite. Reikalingi visi miške esantys grybai. Arba voverė suės grybą, tada ežiukas ir briedžiai miške gydomi musmirėmis.

K: Mes net nepastebėjome, kaip praėjome visą mišką, o čia yra jūra.

Pažvelkite į mūsų jūrą ir pasigrožėkite žuvėdromis.

(Žiūrime vaizdo įrašą apie jūrą su žuvėdromis.)

Atsipalaidavimas pagal jūros garsą ir žuvėdrų šauksmą.

Kokie pavojai keliauja laivu? (nesilenk per šoną, gali nukristi už borto)

Plaukėme į krantą (kokios saugumo taisyklės paliekant laivą).

Staiga kilo audra. (žiūrėti audros vaizdo įrašą)

Kur tai pavojinga audros metu?

Pažiūrėkite, kieno tai namas?

K. - Prašau, atspėk mįslę, kuris pasakų herojus jame gyvena?

Pelenės mįslė.

Jūs pažįstate šią mergaitę

Ji giedama senoje pasakoje.

Ji dirbo, gyveno kukliai,

Nemačiau giedros saulės

Aplink - tik purvas ir pelenai.

Ir grožio vardas ... (Pelenė)

(Pelenės nuotrauka)

Pelenė verkia, siuvo seserims sukneles ir susižeidė. Kaip ji galėjo susižeisti? (žirklės, adata).

Kaip saugiai naudoti adatą?

1 vaikas

Nedėkite adatos į burną:

Aštri adata nėra vaisius.

2 vaikas

Adata darbe smagu

Ji liekna ir tokia miela.

Nepadėsite jo į savo vietą

Staiga pasimetęs keršydamas

Ir slypi netvarkoje

Tada jis įstrigs jums ant kulno.

Pedagogas: ir kaip turėtumėte teisingai naudoti žirkles?

1 vaikas

Galite dirbti su žirklėmis,

Bet tik labai atsargiai.

Nebėkite su jais po butą-

Taigi jūs galite padaryti hara-kiri.

Jei kas nors paprašys - nežiovaukite,

Pirmyn su žiedais.

Laikykite žirkles vietoje

Užfiksuotais galais.

Klausimas: Vaikinai, pasakykite man tarnybos numerį, į kurį reikia kreiptis, jei kas nors jaučiasi blogai.

D: greitoji pagalba - 103.

Pedagogas: vaikinai, pakartokime auskarų ir daiktų pjovimo taisykles.

Taigi, vaikinai, visada atsiminkite ...

Aštrius peilius padėkite atgal į namus

Nemeskite adatų

Padėkite juos visus ant lentynos.

Jei turite žirkles,

Pasiimk, iš kur gavai.

Tada nei mergaičių, nei berniukų

Jie nenupjaus pirštų.

Klausimas: Na, vaikinai, mūsų kelionė baigėsi. Ar jums patiko mūsų kelionė? Kokią šalį mes su jumis aplankėme?


Pamokos vaikams darželio vyresniosios grupės vaikams „Oi, aš apdegau“ santrauka

Tikslas: Ši santrauka gali padėti pradinių klasių pedagogams ir mokytojams aptarti su vyresniais ikimokyklinio ir pradinio amžiaus vaikais apie nudegimų pavojų, kaip jie gali juos gauti ir ką reikia padaryti nudegimo atveju.
Įvartis: Supažindinti vaikus su gaisro priežastimis ir jų pasekmėmis.
Užduotys:
Švietimo:
Sužinokite, kas yra nudegimas;
Stiprinti vaikų žinias apie gaisrą;
Išmokyti, kaip teisingai elgtis pavojingoje situacijoje;
Norėdami suaktyvinti vaikų kalbą.
Besivystanti:
Ugdyti dėmesį, loginį mąstymą ir vaizduotę;
Ugdyti gebėjimą nustatyti teisingus ir neteisingus veiksmus skirtingose \u200b\u200bsituacijose;
Švietimo:
Ugdyti saugaus elgesio įgūdžius;
Skatinti globą - empatijos jausmą aukos atžvilgiu.
Švietimo sričių integracija: „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Socializacija“, „Darbas“.
Būtinos medžiagos:
„Dunno“ kostiumas arba „Dunno“ lėlė;
Paveikslėliai, kuriuose vaizduojami vaikai, žaidžiantys su ugnimi, degtukai, žvakės;
Paveikslėliai, kuriuose pavaizduotas gaisras, gaisrinė mašina, ugniagesiai, gesinantys gaisrą;
Kūrinyje buvo demonstruojamos nuotraukos ir skaitomi eilėraščiai iš knygos „Didžioji gerai veisiamų vaikų elgesio taisyklių knyga“, GP Shalaeva, 2009;
Priešgaisrinės saugos plakatas.
Pamokos eiga:
Pedagogas: Prašo vaikų atspėti mįslę:
Jis gražus ir ryškiai raudonas
Bet jis dega, karštas, pavojingas!
- Teisingai, tai ugnis.
Už durų girdimas verksmas ... Mokytojas išeina pro duris ir įeina su žaislu „Dunno“, kurio ranka pervyniojama tvarsčiu.
Pedagogas: Vaikinai, žiūrėkite, kas verkė mūsų priėmime, čia Dunno. Kodėl verki, Dunno?
Nežinau: Ėjau gatve ir radau degtukų dėžę, norėjau su jomis žaisti, pradėjau jas deginti ir sudeginau ranką.
Pedagogas: Ech tu, Dunno, nieko nežinai, bet mūsų vaikinai viską žino, mes jums pasakysime, ar tu gali žaisti su ugnimi, ar ne. Pirmiausia, vaikinai, pasakykime Dunno, kas yra nudegimas ...
Vaikai: išsakyti savo nuomonę.
Pedagogas: Apibendrinant, tiesa, nudegimas yra odos pažeidimas dėl karšto daikto ar atviros ugnies. Nudegimas yra labai skausmingas. Vaikinai, kodėl, kokiose situacijose galite sudeginti? Pažvelkime į paveikslėlį ir pasakykime Dunno, kaip galite sudegti namuose ...

Vaikai: išnagrinėti paveikslą ir išsakyti savo nuomonę

Pedagogas: visiškai teisingi vaikinai. Ir čia aš turiu kitą nuotrauką. Rodomas paveikslėlis ir skaitomos eilutės iš knygos „Didžioji gerai veisiamų vaikų elgesio taisyklių knyga“, GP Shalaeva, 2009 m.


Pedagogas: ką kačiukas veikia šiame paveikslėlyje? Perskaitykime, ar jis elgiasi teisingai?
Pedagogas: vaikinai, šis kačiukas, kaip ir mūsų „Dunno“, pradėjo žaisti su degtukais ir žiūrėti, kas nutiko ... Rodomas paveikslėlis ir skaitomos eilutės iš knygos „Didžioji gerai veisiamų vaikų elgesio taisyklių knyga“, GP Shalaeva, 2009 m.


Vaikai: išsakyti savo nuomonę ir padaryti išvadą, kad žaisti su rungtynėmis neįmanoma.
Pedagogas: vaikinai, kas vyksta šiame paveikslėlyje? Skaitykime ... Rodomas paveikslėlis ir skaitomos eilutės iš knygos „Didžioji gerai veisiamų vaikų elgesio taisyklių knyga“, GP Shalaeva, 2009 m.


Pedagogas: vaikinai, pasirodo, kad ne tik neįmanoma žaisti su degtukais, bet bet kokia ugnis, net ir iš žvakės, gali užsidegti ir bus ugnis.
Vaikai: išsakyti savo nuomonę ir padaryti išvadą, kad be suaugusiųjų negalima naudoti žvakių ir degtukų.
Pedagogas: vaikinai, bet yra ir labai naudingų bei reikalingų dalykų, kuriuos naudojame kasdieniame gyvenime, pavyzdžiui, viryklė, lygintuvas, virdulys, jie taip pat gali degti patys, bet išsiaiškinkime, ką apie tai galvoja suaugusieji. Demonstruojamas paveikslėlis ir skaitomos eilutės iš knygos „Didžioji gerai veisiamų vaikų elgesio taisyklių knyga“, GP Shalaeva, 2009 m.


Pedagogas: žiūrėkite, vaikinai, lapės mama sakė, kad užaugusi ji tikrai naudos skirtingus prietaisus, tačiau kol kas reikia stebėti suaugusiuosius, kaip jie naudojasi šiais prietaisais kasdieniame gyvenime. Taip pat, vaikinai, namuose vis dar yra pavojus - tai yra srovė, ji taip pat gali sukelti nudegimą, todėl negalima liesti laidų, lizdų ir jungiklių. Parodomas paveikslėlis ir skaitomos eilutės iš knygos „Didžioji gerai veisiamų vaikų elgesio taisyklių knyga“, GP Shalaeva, 2009 m.


Vaikai: jie išnagrinėja paveikslėlį, išsako savo nuomonę ir daro išvadą, kad srovė yra pavojinga, nereikia žaisti su lizdais ir nieko į juos stumti nereikia.
Pedagogas: vaikinai, bet jūs galite nudegti ir nuo karštos arbatos, ir tiesiog nuo karšto vandens (nuotrauka parodyta)


ir ne tik jūs galite sudeginti save garais. Demonstruojamas paveikslėlis ir skaitomos eilutės iš knygos „Didžioji gerai veisiamų vaikų elgesio taisyklių knyga“, GP Shalaeva, 2009 m.


Pedagogas: vaikinai, bet jei staiga kas nors apdegtų, ką reikėtų daryti pirmiausia?
Vaikai: išsakyti savo nuomonę.
Pedagogas: teisingi vaikinai, jums tiesiog reikia nuraminti skausmą šaltu vandeniu. Demonstruojamas paveikslėlis ir skaitomos eilutės iš knygos „Didžioji gerai veisiamų vaikų elgesio taisyklių knyga“, GP Shalaeva, 2009 m.


Po to paprašykite suaugusiųjų parodyti degimo vietą gydytojui arba, jei nudegimas nėra stiprus, uždenkite servetėle ar tvarsčiu, kaip mūsų „Dunno“, tai daroma siekiant apsaugoti deginimo vietą.
Pedagogas: vaikinai, ką turėtum daryti, jei kambaryje pamatai gaisrą?
Vaikai: išsakyti savo nuomonę.
Pedagogas: Teisingai, vaikinai, nedidelį gaisrą galima užgesinti improvizuotomis priemonėmis vandeniu arba uždėti ant ugnies apsivilktą ar storą audinį. Bet jei jau yra daug ugnies, tada turite kreiptis pagalbos. Demonstruojamas paveikslėlis ir skaitomos eilutės iš knygos „Didžioji gerai veisiamų vaikų elgesio taisyklių knyga“, GP Shalaeva, 2009 m.


Pedagogas: vaikinai, ir kas turėtų mums padėti gaisro atveju.
Vaikai: išsakyti savo nuomonę.
Pedagogas: teisingi vaikinai, ateina gaisrinė mašina. Rodomas paveikslėlis


Pedagogas: kaip atrodo gaisrinė mašina?
Vaikai: išsakyti savo nuomonę.
Pedagogas: kas yra gaisrinėje mašinoje?
Vaikai: išsakyti savo nuomonę.
Pedagogas: ką daro gaisrininkai? Rodomas paveikslėlis


Vaikai: išsakyti savo nuomonę.
Pedagogas: Na, Dunno, mes visi jums pasakėme apie nudegimą ...
Nežinau: bet aš turiu nuotraukų, kuriose vaikai žaidžia su ugnimi ... ir sprendžiant iš jūsų pasakojimo, negalima žaisti su ugnimi, tai kodėl mano nuotraukos nėra teisingos?
Pedagogas: Nagi, Dunno, mes peržiūrėsime jūsų nuotraukas ir pasakysime, ar jos teisingos, ar ne. Rodomas paveikslėlis


Vaikai: išsakyti savo nuomonę, padaryti išvadą, kad žaisti su rungtynėmis neįmanoma.
Rodomas paveikslėlis


Vaikai: pareikšti savo nuomonę, padaryti išvadą, kad be žvakučių negalima naudoti be suaugusiųjų.
Rodomas paveikslėlis


Vaikai: pareikšti savo nuomonę, padaryti išvadą, kad tamsioje vietoje reikia naudoti žibintą, o ne degtukus.
Rodomas paveikslėlis


Vaikai: išsakyti savo nuomonę, padaryti išvadą, kad neįmanoma pasislėpti nuo ugnies, reikia pasikviesti pagalbą ir išeiti iš degančio kambario.
Rodomas paveikslėlis


Vaikai: išsakyti savo nuomonę, padaryti išvadą, kad berniukas elgiasi teisingai - jis kviečia pagalbą, kai viskas dega.
Pedagogas: vaikinai, lentoje taip pat turime plakatą „Priešgaisrinės saugos taisyklės“. Demonstruotas plakatas


Pedagogas: Tegul Dunno ant jo pasako, kaip galite elgtis ir kaip ne dėl mūsų saugumo.
Apie kiekvieną atskirą paveikslėlį vyksta tiesioginis pokalbis. Mokiniai daro išvadą, kad viršutinėje eilutėje yra paveikslėliai, vaizduojantys veiksmus, kurių negalima atlikti, o apatinėje - paveikslėliai, vaizduojantys veiksmus, kuriuos būtina atlikti kilus gaisrui, kad nesukeltų nudegimų.
Pedagogas: Na, Dunno, ar viską supranti apie nudegimus ir kaip juos gauti, ir ką daryti, jei netyčia nusidegini?
Nežinau: Gerai, vaikinai, jie man viską gerai pasakė, viską paaiškino, parodė nuotraukose, dabar aš žinau, kaip žaisti ir kaip nesudegti. Kadangi jūs esate toks protingas, noriu padovanoti dovanų visiems vaikinams („Dunno“, medicininius tinkus platina atskirose pakuotėse, naudojamoms nedidelėms žaizdoms gydyti) ir linkiu, kad visi vaikinai būtų labai dėmesingi ir niekada nesudegtų. Ačiū vaikinams už informaciją, aš bėgsiu pas visus savo draugus ir pasakysiu jiems, kad negalima žaisti su degtukais, atsisveikinimo vaikinai.
Dėl pamokos vaikai turėtų suprasti, kad ugnis ir srovė gali sukelti nudegimą, kad nudegimas yra žaizda, sukelianti skausmą, prisiminti, ar galima naudoti atvirą ugnį, taip pat buitinius elektrinius daiktus be suaugusiųjų, ir išmokti elgtis gaisro metu. Dėmesys, loginis mąstymas, vaizduotė vystosi žiūrint ir komentuojant nuotraukas. Ugdykite saugaus elgesio įgūdžius. Ugdomas rūpestingumas, empatijos aukai jausmas.

Leidiniai apie priešgaisrinės saugos klasių rengimą ir vedimą. Mes įtvirtiname vaikų žinias apie gaisrų priežastis, apie saugos taisykles namuose ir gatvėje. Formuojame idėjas apie ugnies naudą ir žalą. Mes mokome vaikus rasti teisingą išeitį iš pavojingų situacijų. Susisteminkime jų žinias apie tai, kas dega, o kas ne. Mes priverčiame vaikus visada ir visur būti atsargiems su ugnimi. Mes iškeliame atsakomybę už save ir savo artimųjų gyvenimą. Pažiūrėkite, kaip jūsų kolegos atrado įdomų priešgaisrinės saugos medžiagos pristatymą.

Nejuokaukite su ugnimi, kad vėliau nesigailėtumėte!

Yra skyriuose:
Pagal grupes:

Rodomi 1882 m. 1–10 leidiniai.
Visi skyriai | Priešgaisrinė sauga. OBZH pamokos

Sudarė mokytoja MADOU CRR - darželis №34 Zastenchik Nina Aleksandrovna Kropotkin, Kavkazsky rajonas įvartis: Susipažinimas su kai kuriomis priežasčių gaisrai, taisyklės saugus elgesio užkirsti kelią gaisro pavojingose \u200b\u200bsituacijose. Užduotys: suaktyvinti ...

Atidarykite saugų „Gaisrininko“ GCD Atidaryti rodinį saugumas. Tema: „Mano saugumas» , « Ugniagesys» . Tikslai: kaip išvengti ugniskaip elgtis kada ugnis, laikykite estafetę, kaip kada palikti patalpas ugnis... Papasakok, kokie ženklai kabo mūsų ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Medžiagos ir įranga: striukės 2 vnt, marakos, ...

Priešgaisrinė sauga. OBZh pamokos - edukacinių užsiėmimų „Atsargiai, ugnis!“ Santrauka

Leidinys "Švietimo veiklos apžvalga" Atsargiai, ... " Tikslas: ugdyti pagrindines žinias ir įgūdžius priešgaisrinės saugos srityje. Programos turinys: įtikinti vaikus, kad ugnis žmogui teikia ne tik naudos, bet ir daug rūpesčių. Pasakykite, kas sukelia gaisrus, nustatykite veiksmų gaisro metu tvarką. Pritraukti ...

Vaizdų biblioteka "MAAM-pictures"

Pokalbio „Degtukai nėra žaislai vaikams“ santrauka Tema: „Degtukai, o ne žaislai vaikams“. Švietimo sritis: kognityvinė raida. Tikslas: Supažindinti vaikus su priešgaisrinės saugos taisyklėmis. Tikslai: Skatinti pagarbą ir susidomėjimą ugniagesio profesija; Nurodykite gaisro priežastis; Šviesti ...


Programos tikslai: Plėsti vaikų supratimą apie suaugusiųjų darbą, ugniagesių darbą. Parodyti kiekvienos profesijos svarbą ir svarbą kitiems žmonėms, visai šaliai. Skatinti pagarbą suaugusiųjų darbui Įranga: sulankstomas gaisrinės modelis. Pamokos eiga: „Žmogus ...

Kalbos „Priešgaisrinė sauga“ plėtros OD santrauka „Priešgaisrinė sauga“ Tikslas: ugdyti vaikų gebėjimą elgtis teisingai įvairiose situacijose ir apibendrinti žinias apie saugos taisykles kasdieniame gyvenime ir gatvėje; ugdyti gebėjimą panaudoti įgytas žinias kasdieniame gyvenime; ugdyti kalbos išraiškingumą ...

Priešgaisrinė sauga. OBZH klasės - fizinio vystymosi OD santrauka vyresnėje grupėje „Ugniagesiai mokosi“

Oksana Fedotova OD apie fizinį vystymąsi santrauka vyresnėje grupėje tema „Ugniagesiai treniruotėse“ Tikslas: Fizinių savybių ugdymas - greitis, judrumas, pusiausvyra, lankstumas, jėga, bendra ištvermė. Programos užduotys: 1. Edukacinės: - išplėsti ir patikslinti vaikų žinias ...

Priešgaisrinės saugos seminaro „Trys„ P “penkiems“ santrauka Pamoka - dirbtuvės Trys „P“ penkiems. Žmonės sako: „Pagalvok apie nelaimes, kurios dar tavęs nepadarė“. Kiek tai tiesa? prieš prasidedant šaltam orui ruošiamės šalnų susitikimui, perkame viską, ko reikia. Tačiau net tada, kai neturime laiko paruošti savo ...

Gyvybės saugumas yra viena iš pagrindinių žmonijos problemų šiuolaikiniame pasaulyje. Vaikai, ypač ikimokyklinio amžiaus vaikai, yra labiausiai pažeidžiami šiuolaikinės civilizacijos iššūkių. Vaikai yra patiklūs, atviri ir žingeidūs, jie nemoka įvertinti savo veiksmų pasekmių, jiems gresiančio pavojaus laipsnio. Todėl suaugusieji turi padėti vaikams įveikti augimo ir patekimo į juos supantį pasaulį sunkumus. Pasinėrimas į saugaus elgesio išoriniame pasaulyje problemą yra svarbi ir būtina šiuolaikinio Rusijos švietimo mokymo kryptis. Vadovaujantis Federaliniu valstybiniu DO standartu, saugaus elgesio taisyklių įsisavinimas įvairiose gyvenimo situacijose pradedamas jau nuo jaunesnės ikimokyklinio ugdymo įstaigų grupės.

Pagrindiniai GCD organizavimo aspektai dėl gyvybės saugumo ikimokyklinio ugdymo įstaigoje

Bet kokia edukacinė veikla prasideda nustatant tikslus ir detalizuojant tikslo pasiekimo etapus nustatant tikslus.

Gyvenimo saugos pamokų tikslas ir uždaviniai

Bendras OBZh pamokų su ikimokyklinukais tikslas yra suformuoti jų saugaus ir sveiko gyvenimo būdo žinias, įgūdžius ir gebėjimus, o svarbiausia - ugdyti vaikų gebėjimą ir pasirengimą laikytis išmoktų taisyklių. Siekdamas šio tikslo, pedagogas sprendžia visą eilę užduočių: edukacinių (skatina pasitikėjimą, draugiškumą, empatiją ir kt.), Edukacinių (suteikia žinių dalyko srityje, moko kritiškai vertinti situacijas, moko elgesio taisyklių ir kt.), Vystomojo (lavina bendravimo įgūdžius, pažinimo gebėjimai ir kt.), rekreaciniai (užtikrina psichofiziologinę vaiko gerovę, kontroliuoja jo savijautą ir kt.). Pedagogas taip pat turi suprasti, kad užduotys bus diferencijuojamos atsižvelgiant į vaikų amžių, jų individualius poreikius ir ypatybes, pamokos temą ir kitus kintamuosius. Ikimokyklinio ugdymo įstaigoje bendrosios gyvybės apsaugos klasių užduotys gali būti įvardijamos:

  1. Suformuokite vaiko saugaus elgesio kasdieniame gyvenime, gatvėje ir gamtoje, bendraujant su nepažįstamu asmeniu ir pan. Sampratą.
  2. Išmokykite vaiką saugaus elgesio pagal esamą situaciją, aktyvuokite sąmoningą sugebėjimą išvengti pavojų ar išeiti iš probleminių situacijų, nepakenkdami sau ir kitiems.
  3. Formuoti vaiko pasirengimą parodyti savarankiškumą, atsakyti už savo veiksmų rezultatus.
  4. Paraginkite vaiką laikytis išmoktų taisyklių ir pagrindinių saugaus elgesio normų pažįstamose ir nestandartinėse situacijose.
  5. Išmokyti vaiką numatyti, jei įmanoma, išsisukinėjimą, jei reikia, sąmoningai taisyti veiksmus pavojingoje situacijoje.

Suformuluotą gyvenimo saugos pamokų tikslą ir uždavinius dėsto pedagogas-mokytojas kaip pagrindą plėtoti EP (švietimo programą), kuri yra sukurta pagal federalinės valstybinės ikimokyklinio ugdymo standartą (FSES DO). Standartas yra pagrindinis norminis dokumentas, jame nustatyti privalomi ikimokyklinio ugdymo reikalavimai. Dabartiniame standarte daroma prielaida, kad privaloma dalyko sritis „Saugumas“ įtraukti į ikimokyklinio ugdymo įstaigos ugdymo programą. Pagal standarto reikalavimus kiekviena ikimokyklinio ugdymo įstaiga kuria savo unikalią ugdymo programą. Galite rekomenduoti šias pagrindines OBZH programos kūrimo ir įgyvendinimo taisykles:

  1. Programa gali būti nepriklausoma arba būti visapusiškos programos dalis, ty integruota. Paprastai gyvybės saugos pamokos derinamos su fiziniu, aplinkosauginiu ugdymu ir kt. Jei gyvybės saugos programa įgyvendinama kaip integruoto dalis, tuomet stenkitės vengti pasikartojimų, sekite temų seką, derinkite užsiėmimų temas ir turinį su kitų mokytojų teminiais planais. Šis požiūris, viena vertus, apsunkina programų kūrėjų užduotis, tačiau, kita vertus, prisideda prie visapusiškesnio vaikų meistriškumo.
  2. Svarbu užpildyti ugdymo turinį ir naudoti užsiėmimų vedimo formas, atitinkančias vaikų psichofiziologines savybes.
  3. Darbas įgyvendinant programą turėtų būti sistemingai vykdomas visus mokslo metus. Sistemingai paskirstyti programos turinį mėnesiais, savaitėmis, dienomis. Verta turėti alternatyvų nenumatytų atvejų planą.
  4. Būtinai sutelkite dėmesį į savo vietovės klimato ypatybes, teritorines vaikų gyvenimo sąlygas, nes nemaža programos dalis yra pagrįsta vaikų supažindinimu su gimtojo krašto gamta ir gyvenimo sąlygomis konkrečioje (miesto ar kaimo) vietovėje. Tuo pat metu iš programos neišskirkite egzotiškų jūsų vietovei situacijų.
  5. Prisiminkite apie bendradarbiavimą su vaikų tėvais. Maksimalus efektas pasiekiamas, kai darbas atliekamas kartu. Supažindinkite tėvus su pagrindiniais programos skyriais, galbūt tėvai pasiūlys įdomių idėjų, kurias galima panaudoti įgyvendinant programą. Taip pat tėvai galės toliau dirbti su vaiku siūlomomis temomis už ikimokyklinio ugdymo įstaigos ribų.

Kurdamas savo ikimokyklinio amžiaus vaikų OBZH programą, mokytojas gali naudoti daugybę parengtų pokyčių.

Perspektyvus gyvenimo saugos planas

Programa randa konkretų ilgalaikio tyrimo planą. Plano rašymo forma gali būti skirtinga. Tradiciškai ilgalaikiame gyvenimo saugos plane yra numatytos programos užduotys konkrečioms profesijoms; klasių skyriai ir temos; elgesio formos; sąlygos; atsakingi asmenys ir atlikėjai; metodinė parama.

šis planas gali būti naudojamas kaip orientacinis modelis kuriant perspektyvų gyvenimo saugos planą jaunesnei grupei

Pateiktuose pavyzdžiuose matome, kad ilgalaikiame plane vyresnei grupei yra tie patys skyriai, kaip ir jaunesniajai, tačiau planuojamų užsiėmimų skaičius didėja, medžiaga komplikuojasi, tema plečiasi ir keliamos sudėtingesnės pedagoginės užduotys.

šis planas gali būti naudojamas kaip orientacinis modelis kuriant ilgalaikį vyresnio amžiaus žmonių grupės gyvenimo saugos planą

Tėvams pageidaujant ir siekiant pagerinti ugdymo ir auklėjimo gyvenimo saugos srityje kokybę, ikimokyklinio ugdymo įstaigoje organizuojami papildomi mokymai būrelio užsiėmimų forma. Saugos būrelių temos yra plačios, todėl siūloma nuodugniau ištirti svarbiausius gyvenimo saugos skyrius (kaip taisyklė, eismo taisyklės, priešgaisrinė sauga). Būrelio užsiėmimai vyksta po pietų, jų trukmė - 10-25 min., Priklausomai nuo grupės. Būrelio darbas skirtas mokslo metams. Saugumo rato programos struktūra yra panaši į ilgalaikį gyvybės apsaugos planą, pagrindinis skirtumas bus tas, kad planas apima visus pagrindinius „Saugos“ zonos skyrius, jo temos yra įvairios, o rato viduje nuodugniai nagrinėjamas tik vienas skyrius / tema. Taip pat pažymime, kad klubo veikla ikimokyklinio ugdymo įstaigoje tėvams yra nemokama. Žemiau pateikiamas saugos rato plano pavyzdys.

šis planas gali būti naudojamas kaip orientacinis modelis organizuojant saugos ratą su nuodugnia eismo taisyklių studija

Projektinė veikla ikimokyklinio ugdymo įstaigoje

Šiuo metu projektinė veikla aktyviai diegiama į ikimokyklinio ugdymo įstaigos ugdymo aplinką. Projektas suprantamas kaip bendra dalyvių kūrybinė pažintinė ir tiriamoji veikla, skirta tam tikram rezultatui pasiekti. Kalbant apie trukmę, ikimokyklinio ugdymo įstaigose įgyvendinti projektai, įskaitant gelbėjimo projektus, gali būti: pirma, trumpalaikiai, kai projekto įgyvendinimas ir vertinimas trunka 1-3 pamokas, ir, antra, ilgalaikis (vidutinės trukmės ir ilgalaikis) - trukmė. daugiau nei mėnesį, arba vykdoma per metus.

Gyvybės saugumo pamoka ikimokyklinio ugdymo įstaigoje

Apibrėžęs tikslą, uždavinius ir parengęs planą, pedagogas susiduria su klausimais, kurių dauguma yra susiję su GCD rengimo, įgyvendinimo ir vertinimo problemomis.

Pagrindiniai „SanPiN“ reikalavimai GCD

Kaip žinote, pamoka yra ugdymo forma darželyje. Mokytojas turi atlikti GCD su vaikais griežtai laikydamasis sanitarinių normų ir taisyklių (SanPiN 2.4.1.3049-13), kurios nustato jo trukmę įvairaus amžiaus vaikams. Taigi mažiems vaikams nuo trejų iki ketverių metų GCD gali trukti ne ilgiau kaip penkiolika minučių. Vyresni vaikai nuo ketverių iki penkerių metų gali sirgti GCD ne ilgiau kaip dvidešimt minučių, nuo penkerių iki šešerių metų - ne daugiau kaip dvidešimt penkias minutes, nuo šešerių iki septynerių metų - ne ilgiau kaip pusvalandį. Didžiausias leistinas ugdymo krūvio dydis pirmoje dienos pusėje jaunesnėse ir vidurinėse grupėse neviršija atitinkamai trisdešimt ir keturiasdešimt minučių, o vyresniame ir parengiamajame - atitinkamai keturiasdešimt penkios minutės ir pusantros valandos. Pedagogai privalo praleisti kūno kultūros minutes pamokos viduryje, tarp pamokų padaryti pertrauką bent dešimčiai minučių. Su vyresnių ir parengiamųjų grupių vaikais leidžiama vesti užsiėmimus po popiečio miego, jų trukmė yra ne daugiau kaip nuo dvidešimt penkių iki trisdešimt minučių per dieną.

OBZH pamokos struktūra

Struktūriškai pamoka susideda iš trijų dalių (etapų): pirmoji yra organizacinė dalis, pati pamokos pradžia, pirmosios jos minutės, apima vaikų pasirengimo pamokai tikrinimą (ar visi susirinkę, išvaizda, teisinga vieta grupėje ar žaidimų aikštelėje) ir susidomėjimo sukūrimas. pamoka (motyvacinis etapas); antroji yra pagrindinė pamokos dalis (prasmingas etapas), kuri užima apie 80% laiko; trečia - pamokos pabaiga (refleksinis etapas). Visi pamokos etapai yra svarbūs, tačiau, jei auklėtojui nepavyksta nuo pat pradžių suinteresuoti vaikų, pamokos tikslai gali būti nepasiekti arba reikės dėti daugiau pastangų. Ką galima panaudoti kaip motyvacinę OBZH klasės pradžią? Bendrosios rekomendacijos yra tokios - tai intriguojančios technikos, jos grindžiamos paslaptimi, paslaptimi, kurią vaikai labai mėgsta arba nustebina, nustebina.

Motyvuojančios vyresnio amžiaus vaikų saugumo pamokos pradžios pavyzdys

Pvz., Vyresnio amžiaus grupės gyvybės apsaugos pamokos tema „Gaisro pavojus“ gali būti tokia: mokytojas vadovas sako vaikams, kad jie išmoks pamokos temą, išsprendę mįsles. Mįslių pavyzdžiai:

Jis yra vaikinų draugas
Bet kai jie žaidžia neklaužada su juo,
Jis tampa priešu
Ir degina viską aplinkui. (Ugnis)

Trobelėje - namelis,
Ant trobos yra pypkė.
Trepsėjo namelyje,
Dūmtelėjo pypkė.
Žmonės mato liepsną
Bet tai neužgesina. (Orkaitė)

Galva dega ugnimi
Kūnas tirpsta ir dega.
Noriu būti naudingas:
Lempos nėra - aš pašviesiu. (Žvakė)

http://www.prozagadki.ru/342-zagadki-pro-pech-dlja-detejj.html

Šiuolaikinių ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai turėtų dirbti su vaikais remdamiesi individualiu požiūriu, sudaryti sąlygas aktyviai vaiko pažintinei veiklai, atsižvelgti į kiekvieno mokinio raidos ypatumus (šis požiūris tampa vis aktualesnis atsižvelgiant į inkliuzinio ugdymo įvedimą į ikimokyklinio ugdymo įstaigų praktiką). Taigi, atsilikęs vaikas arba vaikas, kuris gerai nesuvokia informacijos iš klausos, vietoj mįslės galite parodyti paveikslėlį, iliustraciją ir pan.

OBZH klasių tipai

Kalbant apie veiklos rūšis, pedagogo arsenale yra gana platus jų spektras:

Pirma, klasės, besiskiriančios didaktinėmis užduotimis (pavyzdžiui, gali vykti naujų žinių įsisavinimas arba konsoliduoti anksčiau įgytas žinias; pamokos pagrindas gali būti anksčiau įgytų žinių ir įgūdžių kūrybinės transformacijos procesas);

Antra, pamokos turinys gali būti vienspalvis; integruotas; kompleksas;

Trečia, pagal įgyvendinimo formą klasės skiriasi į tradicines ir netradicines (įvairūs žaidimų tipai - vystomieji, siužetiniai-vaidmeniniai, didaktiniai, lentos ir kiti, mokymai, probleminių situacijų analizė, teatro užsiėmimai ir kt.). Kaip pastebi praktikai, žaidimas yra efektyviausia priešmokyklinukų supažindinimo su saugos pagrindais forma.

Žaidimų pamokų apie gyvybės saugą pavyzdžiai

Žaidimų mokymų apie ikimokyklinio amžiaus vaikų saugumą temų pavyzdžiai

Pastaruoju metu žaidimo treniruotės rodo vis didesnį mokymo ir auklėjimo efektą. Mokymų specifika yra imituoti realią situaciją ir praktikuoti įgūdžius, kaip iš jos išeiti. Vaikas, padedamas mokytojo ar kitų vaikų, turi surasti ir parengti teisingą elgesio algoritmą situacijoje su nurodytais parametrais. Klausimų, kuriuos galima pasiūlyti vaikams, spektrą lemia jų amžius ir pasirengimo lygis. Taigi, vyresnių ir parengiamųjų grupių vaikams galima pasiūlyti šias treniruočių temas: „Kaip apsisaugoti nuo nepažįstamo žmogaus gatvėje?“, „Kaip elgtis, jei pasiklysti viešoje vietoje“, „Ką daryti įvykus teroro išpuoliui?“ Vidurinės grupės vaikams gali būti siūlomos šios mokymo temos: „Kaip paprašyti praeivių, policininko pagalbos?“, „Kokių taisyklių turėtų laikytis pėsčiasis?“, „Kaip elgtis su nepažįstamu gyvūnu?“, „Vien namuose“. Su jaunesnės grupės vaikais galite išsiaiškinti situacijas, susijusias su nesunkiais sužalojimais, elgtis su elektros prietaisais ir kt.

Pagrindiniai gyvenimo saugos skyriai

Dažniausiai ikimokyklinio ugdymo įstaigose gyvybės apsaugos pamokos vyksta šiose sekcijose, turinčiose įtakos pagrindinėms vaiko gyvenimo sritims: „Vaikas ir kiti žmonės“, „Vaikas ir gatvė“, „Vaikas kasdieniame gyvenime“, „Vaikas ir gamta“, „Vaiko sveikata“, „Psichoemocinė emocija“. vaiko gerovė “. Kiekviename iš šių skyrių yra daugybė temų, kurias reikia išsamiai ištirti. Žemiau yra orientacinis klausimų / temų, kurias galima spręsti skyriuje, sąrašas.

OBZH temų kortelės byla: lentelė

Skyrelio pavadinimas Orientacinis temų sąrašas
Vaikas ir kiti žmonės
  1. „Žmogaus išvaizda gali apgauti“;
  2. „Ne visi žmonės turi gerų ketinimų“;
  3. „Svetimas verčia tave daryti blogus / neteisingus dalykus“;
  4. „Jei svetimi žmonės nori paimti tavo daiktą“;
  5. „Svetimas skambina prie durų“;
  6. „Pažįstamas nepažįstamasis (kaimynas, tėvų draugas ir kt.) Kviečia apsilankyti“;
  7. „Telefoninis pokalbis su nepažįstamuoju“ ir kt.
Vaikas ir gatvė
  1. „Eismo įstatymai“;
  2. „Elgesio gatvėje, kieme, parduotuvėje ir kt. Taisyklės“;
  3. „Aš keliautojas“;
  4. „Elgesio lėktuve, traukinyje, autobuse taisyklės“;
  5. „Pamesta“ ir kt.
Vaikas ir gamta
  1. „Aplinkos taršos pavojus“;
  2. „Pasiklydęs miške“;
  3. „Talpyklos ir elgesio su vandeniu taisyklės“;
  4. „Elgesio taisyklės skirtingu metų laiku“;
  5. „Kaip elgtis perkūnijos metu“ ir kt.
Vaikas kasdieniame gyvenime
  1. "Kaip tinkamai elgtis su energijos šaltiniais";
  2. „Karšti daiktai kaip pavojaus šaltinis“;
  3. „Langai, balkonai, lodžijos ir terasos kaip pavojaus šaltiniai“;
  4. „Aštrūs, auskarus kirpiantys daiktai yra pavojaus šaltinis“;
  5. „Buitinės chemijos kaip pavojaus šaltinis“;
  6. „Ekstremalios situacijos kasdieniame gyvenime“ ir kt.
Vaiko sveikata
  1. „Žmogaus gyvybės ir sveikatos vertė“;
  2. "Fizinis lavinimas";
  3. „Mes rengiamės pagal orą“;
  4. „Bendrosios idėjos apie žmogaus kūną ir kūną“;
  5. „Kalbėjimas apie ligas“;
  6. „Tinkama mityba“;
  7. „Pirmosios pagalbos taisyklės dėl traumos“ ir kt.
Psichoemocinė vaiko gerovė
  1. „Vaikų baimės ir asmeniniai konfliktai“;
  2. „Kaip pasakyti apie savo patirtį, apie blogą kito žmogaus poelgį“;
  3. „Aš sapnuoju baisius sapnus“;
  4. „Prietaras“;
  5. „Įžeidžia artimi žmonės“ ir kt.

Pamokos santrauka apie OBZH

Prieš veddamas pamoką, mokytojas turi parengti savo planą. Apytikslis tiesiogiai švietimo veiklos (GCD) santraukos pavyzdys pateiktas žemiau.

Kontūro piešimo taisyklės: lentelė

Kontūro kontūro elementas Aprašymas / turinys Kontūro pavyzdys
AntraštėAntraštėje nurodykite GCD pavadinimą ir vaikų amžių (grupę).Jaunesnio amžiaus žmonių grupės eismo saugumo eismo saugos srityje santrauka tema „Vaikai yra šviesoforo draugai“
Formos
gCD organizavimas
Nurodykite vaikų kolektyvinės veiklos ir savarankiškos veiklos formas, veiklos rūšį ir numatomą praleistą laiką.Probleminės situacijos analizė, žaidimai naudojant šiuolaikines švietimo technologijas: žaidimai, IKT technologijos. Trukmė: 15 minučių.
Logistikos palaikymasNurodomas reikalingų medžiagų, įrangos, inventoriaus sąrašas. Taip pat laikas, reikalingas pamokai.Šviesoforo išdėstymas, raudonos, geltonos ir žalios spalvos popieriaus apskritimai, juodos ir baltos popieriaus juostelės, d / ir „Išmanieji automobiliai“, supjaustyti automobilių paveikslėliai (greitosios pagalbos automobilis, policija, gaisrinė mašina, sunkvežimis), bi-ba-bo žaislai (Mishutka, zuikis, meška).
Parengiamasis darbasTrumpai aprašoma veikla, vedanti į pamoką.Pokalbis apie kelio ženklų, ženklinimo, šaligatvių, šviesoforų, pėsčiųjų perėjos, žaidimo su automobiliais, žaidimo su galvosūkiais, knygų ir animacinių filmų iliustracijų peržiūrą.
Tikėtini RezultataiSudaromas suplanuotas pamokos rezultatų sąrašas.Vaikai supras išdaigų pavojingumą važiuojamojoje dalyje, įsisavinę saugaus elgesio pagrindus kertant važiuojamąją dalį
UžduotysSvarbu! Teisinga santraukoje rašyti ne „GCD tikslus“, bet „GCD uždavinius“. Tikslas yra galutinis bendras rezultatas, pratęstas laikui bėgant. Taigi konkrečiai pamokai, nustatytoms užduotims pakanka 4-5 užduočių ir atminkite, kad jas visas reikia išspręsti užsiėmimo pabaigoje. Formuluodami užduotis naudokite veiksmažodžius - „duoti žinių“, „įtvirtinti žinias“, „formuoti įgūdžius“ ir kt. Mokymosi užduotys:suteikti vaikams žinių apie važiuojamosios dalies kirtimo taisykles, įvesti žodžius „šviesoforas“ ir „kirtimas“ į tezaurą, įtvirtinti vaikų žinias apie šviesoforo spalvas.
Vystymosi užduotys:lavinti bendravimą, mąstymą, atmintį.
Edukacinės užduotys:ugdyti norą pritaikyti kelių eismo taisykles žaidime, gyvenime ir reikalauti jų laikytis iš kitų.
Švietimo veiklos eiga tiesiogiaiŠioje dalyje mokytojas siūlo scenarijų, parašytą etapais ir žodžiais.
  1. Įvadinė dalis: užsirašykite techniką, kurios tikslas yra skatinti vaikų susidomėjimą ir paskatinti juos užsiimti veikla.
  2. Pagrindinė dalis: išvardykite visas išsivysčiusias švietimo situacijas.
  3. Paskutinė dalis: užsirašykite klausimus grįžtamam ryšiui, jie padės įvertinti medžiagos įsisavinimo laipsnį. Klausimai taip pat naudojami siekiant sustiprinti naujas žinias, kurias išmoko vaikai.
Pateiktas sutrumpintas pavyzdys
1. Auklėtoja: „Atspėk vaikus, ką šiandien radau pašto dėžutėje? (Vaikų atsakymai) Teisingai, laiškas (rodo). Jį Mishutka atsiuntė iš pasakos. Jis mums rašo: Sveiki vaikai. Pasakiškame mieste, kuriame gyvenu, įvyko nelaimė: smarkus lietus iš pagrindinės gatvės šviesoforo nuplovė visus dažus. Dabar šviesoforai nedega, įvyksta avarijų. Prašau, padėk mums. Na, ar galime padėti? "
Vaikai: "Taip!"
2. Auklėtoja: "Tiesiog pirmiausia prisiminkime, kam skirtas šviesoforas!" (Vaikų atsakymai)
Auklėtoja: "O kaip mes galime nuvykti su jumis į pasakišką miestą?"
Dinaminė pauzė „Skubus traukinys“(muzika skamba)
Auklėtoja: "O, žiūrėk, kas ant grindų?"
Ant grindų yra raudonos, geltonos ir žalios spalvos apskritimai.
„Sukurkite savo pėsčiųjų perėją“
Mokytojas išdalina vaikams juostas, kuriose nurodoma pėsčiųjų perėja (juoda ir balta), o vaikai turi teisingai išdėstyti pėsčiųjų perėją.
Žaidimas „Surink automobilį“
Iš dalių reikia pridėti visumą. Nurodykite transporto rūšį ir spalvą.
Vaikai renka galvosūkius, surinkti paveikslėliai rodomi interaktyvioje lentoje.
3. Atspindys
„Vaikai, ar jums patiko mūsų nuotykiai? Ką naujo sužinojai?
Koks yra tinkamas būdas kirsti važiuojamąją dalį? Kodėl jums reikia šviesoforo? " ir kt.

Rekomendacijos rengti ir vesti atvirą pamoką apie saugą gyvybei

Darželio auklėtojai, ypač pradedantiesiems, aktualus klausimas, kaip vesti atvirą pamoką. Atvirose klasėse paprastai dalyvauja vaikų tėvai, kolegos auklėtojai, vaikų globos įstaigos vadovybė ir reguliavimo institucijų atstovai. Svečių, kritiškai vertinančių, kas vyksta, buvimas sukuria pedagogo stresinę situaciją, turi įtakos psichoemocinei vaikų būsenai. Todėl atviros klasės, kaip ir dauguma GCD, nėra spontaniškos. Galite naudoti paruoštą kontūrą, tačiau nepamirškite naudoti savarankiškų kūrybinių sprendimų. Natūralu, kad vedant atvirą pamoką reikia dar kruopštesnio išankstinio pasirengimo. Šios gairės yra naudingos planuojant atvirą klasę:

  1. Nuspręskite temą, pabandykite pasirinkti labiausiai jūsų sukurtą ir įdomią vaikams; sudaryti pagrindinių sąvokų žodyną.
  2. Aiškiai nurodykite pamokos mokymo, lavinimo ir ugdymo užduotis, pagrįskite jos tikslingumą.
  3. Kruopščiai suplanuokite mokymo medžiagą (pasirinkite tinkamą literatūrą, raskite paruoštą arba patys parengkite užduotis). Kurdami užduotis nepamirškite apie pagrindinius kriterijus, kuriuos jie turi atitikti: laikykitės principo „nuo paprasto iki sunkaus“, atlikite tris užduočių rinkinius: pirma, palengvinkite medžiagos atgaminimą; antra, prisidedant prie medžiagos supratimo; trečia, prisidedant prie medžiagos konsolidavimo. Ir, svarbiausia, kūrybiškas požiūris! Pagalvokite apie nestandartinį žingsnį, kuris nustebins ir įsimins dalyvius ir žiūrovus.
  4. Atsargiai sugrupuokite pasirinktą medžiagą, paskirstykite ją pagal struktūrinius pamokos elementus. Pagrindinis dalykas yra užtikrinti vaikų aktyvumą.
  5. Vienodai kruopščiai suplanuokite kontrolės ir ypatingo dėmesio „dėmesį“ sesijos metu (ką ir kaip kontroliuoti, kaip naudoti diagnostikos rezultatus).
  6. Apsvarstykite įrangos poreikį ir paruoškite ją. Geriau sudaryti išsamų mokymo priemonių, įrangos, reikmenų ir tt sąrašą. Naudokite daugiau vizualizacijos: maketus, plakatus, vaizdines medžiagas, skaidres ir pan. Nepamirškite dar kartą prieš pamoką dar kartą patikrinti, ar veikia reikalinga įranga. Jei okupacija yra labai atsakinga, apsvarstykite alternatyvius variantus force majeure atveju.
    .

OBZH pamokos analizė

Atlikęs tam tikrą darbą, ar tai būtų dešimties minučių pamoka, ar ilgalaikis projektas, mokytojas užduoda klausimus: ar atliktas darbas buvo produktyvus? ar verta ją keisti? kokios yra probleminės sritys, klaidos ir spragos? ar įmanoma pagerinti rezultatą? Pamokos diagnostinė analizė leidžia gauti atsakymus į šiuos klausimus. Ikimokyklinio ugdymo įstaigos pamokos analizė apima kiekybinių ir kokybinių kriterijų vertinimą. Pavyzdžiui, ar jūs naudojote metodus, kaip pritraukti dėmesį motyvaciniame užsiėmimo etape? (taip / ne - kiekybinis kriterijus); kiek efektyvūs naudojami metodai (kokybės kriterijus). Apskritai vertinimo metodikoje pateikiami atsakymai į tam tikro pobūdžio klausimus. Kuo išsamesnis vertinimas, tuo daugiau reikia užduoti klausimų. Dokumentuodami pamokos diagnozės rezultatus nepamirškite nurodyti: vardo ir pavardės. tas, kuris veda pamoką; tema, data, vaikų ir grupės amžius, iškeltos užduotys ir būdai jiems pasiekti, pagrindinės išvados, įskaitant mokytojo veiksmų įvertinimą, tiek teigiamų, tiek neigiamų aspektų pagrindimą, taip pat vaikų nuomonės studijavimą Atlikdami analizę būtinai užpildykite visus žemiau esančio šablono taškus, jei reikia, šiuos punktus galima papildyti.

Pamokos vertinimo šablonas: lentelė

Vertinimo kriterijai 0–10 taškų
Demonstracinių priemonių ir dalomųjų medžiagų parinkimas, racionalus jos išdėstymas ir naudojimas
Medžiagų tiekimas
pamokos formos atitikimas taikomosioms ugdymo technologijoms
Parengiamasis darbas su vaikais
GCD atlikimo reikalavimų laikymasis pagal SanPiN
Žaidimo technikos naudojimas
Technikų pritraukimas ir dėmesys motyvuojančiam etapui
Vaikų aktyvinimo veiklos etape metodai
Naujos medžiagos, pagrįstos esamomis vaikų žiniomis, pristatymas
Skatinti vaikų aktyvumą klasėje
Vaikų pamokos medžiagos įsisavinimo laipsnis
Psichoemocinė vaikų būsena
Kūrybinė vaikų veikla

Gyvenimo saugumo kampelio sudarymas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje

Spalvingai dekoruotas kampelis yra nuolatinis vaikų dėmesys, latentiškai vykdantis mokymo ir auklėjimo funkcijas. Gyvybės apsaugos klasės turi savo dažnį pagal planą, kampas nuolat yra priešais vaikus ir tėvus. Informaciniame kampelyje pedagogas sutelkia dėmesį į rimčiausias situacijas, kurios dažniausiai sukelia tragediją. Kampo konstrukcijai nėra bendrų reikalavimų, jis gali būti suprojektuotas kaip vienas stovas (mažiausiai 30 * 65 cm) arba kaip komponentų rinkinys, kurių kiekvienas skirtas konkrečiai temai. Tokio kampelio organizavimo būdus lemia laisvos vietos prieinamumas ir paskelbtos informacijos kiekis, tai yra, juos lemia konkrečios ikimokyklinio ugdymo įstaigos sąlygos.

Koliažas gali būti naudojamas suprojektuojant saugos kampelį ir vedant pamoką tema „Neatsargus elgesys su ugnimi ir elektros prietaisais“

Iliustracinę medžiagą pedagogai gali padaryti tipografiniu metodu arba rankiniu būdu. Kuriant kampą vaikai taip pat gali dalyvauti.

Plakatas gali būti naudojamas ir papuošiant saugos kampelį, ir vedant pamoką skyriaus „Vaikas ir kiti žmonės“ temomis.

Kampas paprastai skirtas konkrečiai temai.

Stendas suteikia vaikams idėją apie reikalingą gaisro gesinimo įrangą

Saugumo pamoka darželyje: vaizdo įrašas

Kūrybinis vaikų darbas OBZh klasėse

Įvairūs kūrybiniai darbai, rankdarbiai ir vaikų piešiniai gali tapti vizualiu gyvenimo saugos pamokų rezultatu. Kūrybiškai vaikai išmoksta pagrindinių saugaus elgesio įvairiose situacijose taisyklių.

Paveikslas parodo vaiko supratimo apie neatsargaus elgesio su elektros prietaisais pavojus

Amatus gali atlikti vaikai individualiai, grupėje ar kartu su tėvais.

Amatas parodo vaiko supratimą apie ugniagesių darbo turinį

Taigi ikimokyklinio ugdymo pedagogai atlieka ir sistemingai tobulina svarbų darbą, skirtą apsaugoti vaikus nuo agresyvios ir pavojingos išorinės aplinkos, daugelį metų ugdo sveikos ir saugios gyvensenos įgūdžius.

Gyvenimo saugos pamokos vyresnėje grupėje santrauka „Nuotykis gyvybės saugumo pagrinduose su dėdė Fedoru“

Kotko Natalya Andreevna, auklėtoja MBDOU № 151, Kemerovas
Aiškinamasis raštas. Ikimokyklinio amžiaus vaikystėje, kai formuojasi teisingo gyvenimo būdo ir elgesio kultūros pagrindai, jis turėtų gauti pagrindinę informaciją apie saugaus elgesio namuose ir gatvėje bei namuose taisykles.
Įvartis: lavinti saugaus elgesio įgūdžius.
Užduotys:
1. Įtvirtinti mokinių mintis apie saugaus elgesio įvairiose situacijose taisykles.
2. Sustiprinti vaikų įgytas žinias apie ženklus, paaiškinti jų santykį su eismo dalyvių saugumu.
3. Skatinti mąstymo ir kalbos raidą. Pratimai teisingai konstruojant sakinius, praturtinant žodyną.
4. Ugdyti stebėjimą, taip pat regos ir klausos dėmesį.
5. Skatinti pažintinio susidomėjimo plėtrą.
6. Pagerinkite judesių koordinaciją, padėkite sumažinti raumenų įtampą.
7. Ugdyti draugiškus vaikų santykius, reagavimą, gebėjimą koordinuoti savo veiksmus.
Parengiamasis darbas:
Darbas su vaizdine medžiaga;
Darbas su kelio ženklais;
Didaktinis žaidimas „Kelių ABC“;
Grožinės literatūros skaitymas;
Iliustracijų nagrinėjimas;
Pokalbiai su vaikais (individualūs, kolektyviniai).

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, šiandien jie atnešė laišką mūsų grupei. Štai, pažiūrėkite į vokelio nupieštą voką. Ar atpažįstate šį berniuką? Teisingai, vaikinai, čia dėdė Fiodoras, o kur gyvena dėdė Fiodoras? Teisingai, Prostokvašino kaime. Matyt, jis mums parašė laišką, na, perskaitykime ir viską sužinosime. Jie perskaitė laišką: „Sveiki, mieli vaikinai! Jums rašo dėdė Fedoras iš Prostokvašino kaimo. Man labai reikia tavo pagalbos. Mūsų kaime jie nusprendė pastatyti naują mikrorajoną, pastatyti didelius penkiaaukščius namus ir nutiesti greitą kelią kaip mieste. Mes su draugais nusprendėme apžiūrėti naują rajoną, tačiau ten, skirtingose \u200b\u200bstotelėse, pasiklydome, kad galėtume susitikti kartu, turime atsakyti į įvairius klausimus, bet mes negalime to padaryti be jūsų, vaikinai. Todėl kreipiamės į jus pagalbos. Prašau padėti man susitikti su draugais “. Na, vaikinai, padėkime dėdei Fedorui ir jo draugams. Tada susikibkime rankomis ir suformuokime ratą ir eikime:
Automobiliai - kūdikiai
Automobiliai dideli.
Dešinėje šviesoforo šviesa dega
Kairėje stovi policininkas
Sustok į priekį,
Atsitrauk ir išeik!
Pedagogas: Išlipkime iš autobuso ir atsisėskime ant kėdžių.
STOP 1. „Mažas gaisras“.
Pedagogas: Katinas Matroskinas laukia mūsų šioje stotelėje,

Kas čia pasiklydo, nes labai mėgsta šilumą ir šiltą krosnį, bet, pasirodo, nieko nežino apie ugnį. Išgirdęs stotelės pavadinimą jis buvo taip sutrikęs, kad dabar nebeatsimena, kaip rasti dėdę Fiodorą. Kad sugrįžtų Matroskino atmintis, turime jam pasakyti, ką žinome apie ugnį. Pradėsime nuo to, kad ugnis turi du veidus - gėrio ir blogio. Todėl, kalbėdami apie ugnį, įsivaizduojame šiltą krosnį, šiltą kambarį, karštus pyragus, ryškų laužą, šventinius fejerverkus, bet be to, galime įsivaizduoti ir gaisrą bei daugybę bėdų dėl jo. Ugnis paklūsta tik suaugusiesiems, kurie žino, ką užsisakyti. Jie sakys:
- Uždek dujas! - Jis jį uždegs.
- Užkurk viryklę! - Užlies.
- Užkurk laužą! - Jis užsidegs.
Ir ugnis neklauso vaikų. Žiebtuvėlis, taip pat karšta degtukas ar žvakė, gali sudeginti pirštą, padegti plaukus. Taigi, vaikinai, pažvelkime į situacijas, kuriose dalyvauja vaikai (atsižvelgiant į istorijų korteles).








Ir viskas prasideda nuo mažytės bejėgiškos kibirkštėlės, kuri atsigaivinusi (popieriumi, beržo žieve, sausa žole, drožlėmis, mediena, anglimi, benzinu, dujomis) virsta gyva šviesa, kuri visur šokinėja ieškodama maisto ir auga, auga, virsta ugnimi, turintis didelį apetitą, jis viską suvalgo su kaupu ir prasideda ugnis. Vaikinai, kokie prietaisai gali sukelti gaisrą? Virtuvinė viryklė, televizorius, kompiuteris, plaukų džiovintuvas, lygintuvas, šildytuvas, elektrinis virdulys, elektros lizdai. Negalite naudoti šių įrenginių be suaugusiųjų.
Pedagogas: Na, mes visi pasakojome Matroskinui apie ugnį: kad negalima žaisti su ugnimi, kokių prietaisų negalima naudoti be suaugusiųjų ir kad ugnis paklūsta tik suaugusiesiems, manau, kad dabar Matroskinas lengvai pateks pas dėdę Fiodorą, ir mums laikas pereiti prie kitos stotelės.
Mūsų automobilio gatvėje, automobilis
Automobiliai - kūdikiai
Automobiliai dideli.
Dešinėje šviesoforo šviesa dega
Kairėje stovi policininkas
Sustok į priekį,
Atsitrauk ir išeik!
STOP 2. „Crossroads ALL-SEZNAYKA“.
Pedagogas:Štai šuo Sharik,

Kas pasimetė šioje stotelėje, bet jis pasimetė, vaikinai, nes nežino kelių eismo taisyklių. Vaikinai, prisiminkime gerai žinomas kelių eismo taisykles.
- Negalima žaisti kelyje.



- Gatvę galite kirsti tik pėsčiųjų perėja.


-Važiuojančiomis dalimis važiuoja vairuotojai, šaligatviu eina pėstieji, dviračių taku juda dviratininkai.


- Ženklus naudoja vairuotojai ir pėstieji.


Vaikinai, norėdami padėti Sharikui, turime jam papasakoti apie eismo ženklus. Kiekvienas paims kortelę su ženklu, atsisės į savo vietą ir visi jums pasakys, ką reiškia šis ženklas.
DIDAKTINIS ŽAIDIMAS "KELIO ABC"


Kiekvienas vaikas paima kortelę su eismo ženklu, įvardija ženklą ir ką tai reiškia.
Pedagogas:Gerai, vaikinai, jie pasakė Sharikui visas taisykles, dabar jis gali lengvai rasti kelią į dėdę Fiodorą. Ir mes turime eiti į kitą stotelę:
Mūsų automobilio gatvėje, automobilis
Automobiliai - kūdikiai
Automobiliai dideli.
Dešinėje šviesoforo šviesa dega
Kairėje stovi policininkas
Sustok į priekį,
Atsitrauk ir išeik!

STOP 3. Nesuprantamų šešėlių gatvė.
Pedagogas: Šioje stotelėje mūsų laukia paštininkas Pečkinas,

Ir jis pasiklydo čia, nes Jis labai mėgsta kalbėti, kalbasi su visais sutiktais žmonėmis ir visiškai nežino, kad tai gali sukelti problemų, nes bendraudami su nepažįstamais žmonėmis turite būti atsargūs ir kodėl, mes jam tai pasakysime dabar.
Pažvelkime į situacijas su nepažįstamais žmonėmis (pažvelkime į istorijų korteles)





Pedagogas:Taigi, vaikinai, su nepažįstamais žmonėmis neturėtume:
- kalbėk,
- paimti iš jų daiktus, žaislus ar maistą,
- sėskite į automobilį su nepažįstamais žmonėmis,
- eik su jais bet kur,
- ir apskritai turėtų būti labai atsargūs.
Auklėtoja: Na, vaikinai, mes padėjome visiems dėdės Fedoro draugams, jie vėl visi kartu. Ir mes galime eiti į savo darželį. Štai mes einame:
Mūsų automobilio gatvėje, automobilis
Automobiliai - kūdikiai
Automobiliai dideli.
Dešinėje šviesoforo šviesa dega
Kairėje stovi policininkas
Sustok į priekį,
Atsitrauk ir išeik!
Išlipkime iš autobuso, atsisėskime ant kėdžių.

Pedagogas: vaikinai, čia mūsų laukia naujas laiškas ir, žiūrėk, ant laiško vėl nupieštas dėdė Fiodoras, perskaitykime. Jie perskaitė laišką: „Labos dienos, mieli vaikinai! Jums rašo dėdė Fedoras iš Prostokvašino kaimo. Šiandien buvote tokia šauni, labai padėjote man ir mano draugams. Už tai, kad jūs esate tokie protingi, drąsūs, malonūs vaikinai, mano draugai ir aš norime jums padovanoti ugningas širdis, kad nepamirštumėte mūsų nuotykių ir būtumėte tokie geri vieni kitiems ir padėtumėte vieni kitiems sunkiose situacijose. Dėkojame už jūsų pagalbą, vaikinai ir iki greito susitikimo! "