Piešimo pamokos santrauka vyresnėje grupėje.

Komandinis darbas (naudojant netradicines technikas).

Tema: „Skubėkime padėti pavasariui“

Tikslas: kūrybinės vaizduotės lavinimas

Užduotys:Tobulinti vaikų įgūdžius ir gebėjimus antspauduoti antspaudais (bulvėmis, kamščiais);

Ugdyti vaizduotę, kompozicijos pojūtį, ritmą;

Ugdyti estetinį požiūrį į gamtą per gėlių atvaizdą

Medžiagos: bulvės, kamščiai, lėkštės su įvairių spalvų guašu, siūlai, piešimo popierius, išilgai kurio kontūro nubrėžti gėlių kontūrai pagal vaikų skaičių, popierinis „kelias“, klijai, klijų teptukai, d / ir „Stebuklingos lazdelės“ (dėžutė su spalvotais lašeliais, dėžutė uždarytos, 1 m ilgio virvės, pakabinamos po dangčiu, kiekviena jų pritvirtinta prie lašelio viename gale, o prie lazdos kitame), žaislas - saulė, prijuostės, magnetofonas, garso įrašai.

Pamokos eiga:

Vaikai įeina, atsistoja aplink mokytoją.

Šiandien išvyksime į nepaprastą kelionę į šalį, kurioje vyksta stebuklai. Ši šalis vadinama pavasariu. Siūlau jums, vaikinai, važiuoti traukiniu. Prašau atsisėsti į priekabas. Tuo tarpu mes einame, aš jums pasakysiu apie šią šalį. Šioje šalyje saulė meiliai juokiasi, garsiai bėga upelis, tirpsta sniego sankaupos, sniegas tampa sunkus ir tamsus. Saulė sušildo viską aplinkui: iš mažų pumpurų pasirodo žali lapai, paukščiai čiulba ir dainuoja, po kojomis ošia žalia žolė. Ir šioje šalyje taip pat yra nuostabi gėlių pieva, išmarginta įvairiomis gėlėmis: geltoni kiaulpienės, mėlyni snieguolės, balti ramunėliai, raudonos rožės.


Nėra sniego, nėra šalčio,

Ten viskas pabudo iš sapno.

Mes atėjome iš miesto

Į nuostabią šalį - pavasarį!

Vaikinai, išeik. Kažkas čia visai neįdomu. Viskas balta. Vaikinai, žiūrėk, saulė mus pasitinka! Bet kažkodėl jis nėra meilus, visai nesišypso.

Garso įrašymo garsai:

Sveiki bičiuliai! Gražus pavasaris jos pasakų krašte turėjo problemų. Piktoji Pūga įskriejo į stebuklingą laukymę, uždengė sniegu, užšaldė visas gėles. Sniego sankaupos yra tokios gilios, kad mano spinduliai negali prasiveržti. Padėkite man, vaikinai, ištirpdyti sniegą. Bet norint patekti į plynę reikia kelią iškloti spalvotais akmenimis.

D / ir „Stebuklingos lazdelės“

Leiskite kiekvienam paimti po vieną pagaliuką, pradėkite vynioti stygas pagal muziką, kol dažais pasieksite dėžę. Kai jis atsidarys, sužinosite, kas dažais dažys.

Vaikai daro.

Dabar, kai visi turi dažų, galime pradėti dėti kelią spalvotais akmenimis. Kaip mes galime piešti akmenis, jei neturime teptuko?

Vaikai daro prielaidas. Mokytoja apibendrina vaikų atsakymus.

Galima atspausdinti bet kokį vaizdą, pavyzdžiui, bulves ar kamštį. Paimkite kiekvieną guašo ir iškabos plokštelę, kas jums patinka.

Vaikai ateina į popierinį „kelią“, išsidėstę kraštuose, mokytoja primena vaikams spausdinimo techniką. Vaikai rašo muziką.

Čia yra mūsų gėlių pieva! Dėl to, ką padarė pūga, ji nesigailėjo nė vienos gėlės. Atkursime pievą ir pasodinsime naujų gražių gėlių.

Mokytoja įjungia muziką „Scarlet Snowdrop“, o pantomimoje pavaizduota žydinti gėlė.

Saulė duoda mums savo spindulių - virvių, kad jų pagalba galėtume nupiešti gėles.

Mokytojas rodo technikos atlikimo virve seką. Vaikai koncertuoja su muzikine palyda.

Šiuo metu mokytojas saulės veido išraiškas keičia nuo liūdnos iki linksmos.

Pažiūrėk, kaip mes atkūrėme plyną!

Užaugo viena, dvi, trys gėlės!

Ištemptas aukštai į saulę:

Jiems tapo malonu ir šilta!

Tegul jie žydi, auga

Jie teikia džiaugsmą visiems!

Vaikinai, žiūrėk, saulė pradėjo šypsotis! Tai vėl suteikia mums šilumos.

Laikas atsisveikinti su stebuklinga pieva. Turime grįžti namo. Įlipk į savo vagonus.

Mokytojas įjungia muziką.

Ar jums, vaikinai, patiko kelionė? Ką labiausiai prisimenate? Kokia tavo nuotaika? (vaikų atsakymai)

Štai mes grįžome į darželį. Perduokime vieni kitiems savo gerą nuotaiką, šilumą. Ar sutinki?

Mokytojas įtraukia garso įrašą „Pavasario susitikimas“, žaidimą „Nuotaikos perkėlimas“

Sušildykite delnus savo šiluma (vaikai mėgdžioja begarsius plojimus muzikai) Sušildykite delnus! Dabar perduokite šilumą vieni kitiems ir visiems mūsų svečiams! Nagi, nedvejok!

Perduokite savo šilumą ir švelnumą savo svečiams! (imituokite žaidimą „delnais“). Pažiūrėkite, kaip gerai visi jautėsi!

Pratimai dinaminėms pauzėms.

Kalba su judesiu.

Vaikščiokite žiemą kieme šalčio ir vėjo,

Vaikai vaikšto kieme. (Ėjimas ratu susikibus už rankų)

Rankenos, rankenos trina (rankos trina)

Rankenos, rankenos palaiko šilumą.

Kad mūsų rankos neatšaltų (ploja rankomis)

Mes plojame rankomis.

Taip galime ploti.

Taip sušildysime rankas.

Savaitės dienos

Pirmadienį skalbiame (ištrinti)

Antradienį grindys buvo nušluotos („Sweep“)

Trečiadienį mes kepėme suktinuką, (kepame pyragus)

Visą ketvirtadienį ieškai kamuolio (Ieškai kamuolio - pasilenk)

Puodeliai buvo nuplauti penktadienį, (Jie nuplauna taures - glosto delną kumščiu)

Šeštadienį jie nusipirko pyragą, (Jie rodo „tortą“ rankomis - išskleidžia rankas į priekį - į šonus)

Sekmadienis, sekmadienis (plokite rankomis)

Nuėjome į gimtadienio šventę.

Gėlės

Mūsų raudonos gėlės

Ištirpinkite žiedlapius.

Vėjelis šiek tiek kvėpuoja

Žiedlapiai siūbuoja.

Mūsų raudonos gėlės

Uždarykite žiedlapius.

Tyliai užmigti

Dreba galva.

Sklandžiai atidarykite pirštus.

Jie mosteli rankomis priešais save.

Sandariai uždenkite pirštus.

Jie švelniai nuleidžia juos ant stalo.

Piešimas abstraktus "Pavasaris"

parengiamoji grupė

Parengė O.A.Grebneva

Programinės įrangos turinys:

1. Įtvirtinti vaikų žinias apie pavasarį, jo ženklus, ypatybes, mokėti suprasti pavasario ženklus.

2. Sustiprinti gebėjimą dirbti įvairiomis netradicinėmis tapybos technikomis: kišti, kišti kietu pusiau sausu teptuku, taip pat darbe naudoti tūrinę aplikaciją.

3. Išmokite pasirinkti tinkamą spalvų schemą.

4. Išmokyti gebėjimo patalpinti daiktus erdvėje ant popieriaus lapo.

5. Ir toliau mokyti vaikus perteikti džiaugsmingą nuotaiką, susijusią su pavasario atėjimu.

6. Toliau mokykite vesti pokalbį pagal paveikslėlį, suaktyvinti vaikų žodyną.

7. Ugdyti vaikų vaizduotės mąstymą, suvokimą, vaizduotę, formuoti spalvų, kūrybiškumo pojūtį.

8. Ugdyti meilę gamtai, domėjimąsi veikla.

Medžiaga:

Tapyba apie pavasarį, guašas, teptukai, kieti teptukai, kakliukai, vata, vatos pagalvėlės, paprastas pieštukas, pagaliukai, servetėlės, pasta, rami muzika.

IN .: Vaikinai, sveikinkimės psicho-gimnastika „Labas rytas!“

Kažko sugalvotas, paprastas ir išmintingas

Susitikdami pasisveikinkite "Labas rytas!"

„Labas rytas“ saulei ir paukščiams

„Labas rytas“ besišypsantiems veidams

Ir visi tampa malonūs, pasitikintys

Gegužės rytas gali trukti iki vakaro

Laba diena ir gera valanda

Aš labai džiaugiuosi tave matydamas.

IN .: O vaikinai, kai ėjau į darželį, sutikau ir ką, jūs patys atspėjote:

Ji atveria pumpurus žaliems lapams
Jis rengia medžius, laisto pasėlius,
Pilnas judesio, bet jos vardas ...
(pavasaris )

IN .: Teisingi vaikinai, pakalbėsime su jumis apie pavasarį.

IN .: Kokius pavasario mėnesius žinote? (Gegužė, balandis, gegužė)

IN .: Siūlau įvardyti pavasario ženklus.

IN .: Bet kad pavasaris pas mus ateitų greičiau, pasakysime jai gražių žodžių. Turiu stebuklingą kamuolį. Kas paims šį kamuolį į rankas, įvardins gražų žodį apie pavasarį.

IN .: Siūlau skirti minutę fizinių pratimų„Pavasario saulė“

Saulė, saulė aukštai! (atsistok ant pirštų galų)

Mums šilta nuo saulės (glostome veidą rankomis)

Sniegas tirpsta nuo spindulių (pritūpęs)

Srautas bėgo garsiai (veikia vietoje)

Žingsnis per balas (einant ratu)

IN .: Nuostabus mus supantis pasaulis yra gamta. Menininkai gali tai pamatyti.

Pažiūrėkite, kaip rusų menininkai vaizduoja pavasarį. Koks yra žanro, kuriame parašyti šie paveikslai, pavadinimas? (Peizažas).

Leiskite man priminti, kad peizažas yra gamtos vaizdas. Norėdami nupiešti peizažą turite pažinti ir suprasti gamtą. Žiūrėdami į peizažus, atrodo, žiūrime pro langą ir matome mišką, pievą, lauką, upę ir norime bėgti ant žolės, užuosti gėles.

Klausimas: Aš siūlau jums piešti savo pavasario nuotraukas. Bet tai padarysime netradiciškai, naudodami įvairias dažymo technikas.

Pirštų gimnastika „Lietus“

IN .: Darbo pažangos rodymas etapais.

IN .: Kokius gražius peizažus gavai. Jūs visi padarėte viską. Šiuos darbus pastatysime parodoje, o pavasaris jais grožėsis pro langą.

Atspindys. Suimkite kiekvieną ranką ir perkelkite šiek tiek šilumos ant delno. Paimu į delną Dimos delną ir atiduodu jums dalelę mano šilumos, ir ji eina nuo manęs iki Dimos. Ir jaučiu, kad su trupučiu šilumos pagausėjo draugystės ir geros nuotaikos.

Natalija Semjonova
Piešimo pamokos santrauka vyresnėje grupėje „Ankstyvas pavasaris“

tikslas: idėjų apie pavasaris.

Užduotys: įtvirtinti vaikų gebėjimą vaizduoti gamtos paveikslus, perteikiant jai būdingus bruožus, mokyti, kaip vaizdą dėti ant viso lapo, gerinti spalvų suvokimą, gebėjimą dirbti su dažais, ugdyti vaikų susidomėjimą vaizdine veikla, ugdyti kūrybinį mąstymą, vaizduotę, skatinti susidomėjimą kūryba.

Įranga: paveikslų reprodukcijos, tamsintas mėlynas lapas, dažai, teptukai, servetėlės, garso įrašas „Metų laikai“ Čaikovskis.

Pamokos eiga:

Vaikinai mūsų pamoka buvo sėkminga, turime „pašaukti“ gerą nuotaiką. Susikibkime rankomis ir nusišypsokime vieni kitiems. Šauniai padirbėta!

Klausyk mįslės, kai atspėsi, tada pasakyk man mūsų temą pamokas.

Pumpurai pražydo

Žolė auga

Šiuo metu paukščiai

Jie atvyksta iš pietų.

- Pavasaris -

Teisingai. Vaikai man sako pavasaris- Ar tai gerai, ar blogai? Vaikų atsakymai.

Vaikai, kokie yra ženklai spyruokles jūs žinote? (kamuolio žaidimas)... Vaikų atsakymai (tirpsta sniegas, bėga upeliai, skamba lašai, skraido paukščiai, pabunda gyvūnai, pasirodo lapai, diena ilgėja, naktis trumpėja ir kt.). Šauniai padirbėta!

Dabar, vaikinai, mes pažvelgsime į garsių Rusijos menininkų reprodukcijas, kaip jie vaizdavo ankstyvas pavasaris... Dailininko A. Savrasovo paveikslas „Atvyko„ Rooks “... Ką tu matai? Kokias spalvas dailininkas naudojo? Kokia nuotaika atsiranda žiūrint į paveikslėlį?

Dailininko I. Levitano paveikslas, vadinamas « Pavasaris... Didelis vanduo "... Apibūdink tai. Kokios spalvos yra labiausiai paveikslėlyje? Pažvelkite į ištirpusį vandenį paveikslėlyje, ką jūs galite pamatyti ten? Kas yra dangus? Kodėl? Danguje yra daugiau saulės, todėl ji yra mėlynai mėlyna.

Fizinis lavinimas. (Pavasaris)

Kad galas būtų lygus, mums tikrai reikia apšilimo,

Na, kelkis, nežiovink ir kartok paskui mus! "

Ryte saulė teka, siunčia vaikams šiltą spindulį (vaikai keliasi, meta rankas)

Sveiki, mieloji, labas, mes neturime gyvenimo be tavęs (ratu aplink save, rodyti spindulius rankomis)

Saulė sušildė žemę, (išskėsk savo rankas)

Paukštis linksmai dainavo (rankos vaizduoja plazdančius sparnus)

- murmėjo Brooksas (sujunkite delnus, pavaizduokite srovę bangomis panašiais judesiais)

Aplink žydėjo precedento neturinčio grožio gėlės (pritūpk ir vėl atsistok, iškėlęs rankas)

Vaikai, pasakykite, kaip vadinasi kambarys, kuriame menininkai piešia savo darbus? Dabar eisime į mūsų dirbtuves, o jūs atliksite menininkų vaidmenį ir nupiešite savo ankstyvas pavasariskaip jūs tai įsivaizduojate.

Mokytoja kartu su vaikais prisimena, kaip jie turėtų sėdėti prie stalų, ir darbo su dažais bei teptuku taisykles.

Vaikai, kad jūsų rankos būtų paruoštos darbui, atliksime pirštų pratimus.

Visur girdimas lašo skambėjimas

Šie lašeliai dainavo savo dainą

Drop-drop-drop, drop-drop-drop

Tyliai varva

Drop-drop-drop, drop-drop-drop

Lašai šoka garsiai

Bėgo lašai

Nes saulė matė lašus.

Vaikinai, nusileisk piešimasir įkvėpti jus dirbti tapyti pagal rusų kompozitoriaus P. Čaikovskio muziką.

Rezultatas: Vaikai, pažiūrėkime, kaip jūs tai gavote ankstyvas pavasaris? (linksmas, skambus, gražus) Jūs visi šaunuoliai! Jūsų paveikslai siunčiami į meno galeriją.

Susijusios publikacijos:

Tikslai: Mokomieji: sustiprinti gebėjimą užbaigti sakinį, įvardijant tinkamus veiksmus. Tvirtinti žinias ir idėjas.

GCD santrauka netradicine technika vyresnio amžiaus grupei „Kokios spalvos pavasaris“ Pamokos tikslas: Ugdyti peizažinių paveikslų meninį suvokimą, tapybos turinio viziją ir išraiškos priemones; spalvų derinys.

Atviros kalbos raidos pamokos „Ankstyvas pavasaris“ santrauka Parengti pasakojimą pagal paveikslėlius „Ankstyvas pavasaris“ Tikslai ir uždaviniai: - patikslinti ir išplėsti vaikų žinias tema „Pavasaris“, išmokyti pažinti ir įvardyti.

Pamokos santrauka naudojant netradicinį veiklos metodą - kraštovaizdžio monotipiją „Ankstyvas pavasaris“ Pamokos "Meninė - estetinė plėtra" kryptimi tema: "Ankstyvas pavasaris" (kraštovaizdžio monotipija ant šlapio) (vyr.

Pamokos apie pažintį su kitais vidurinėje grupėje paveikslo „Ankstyvas pavasaris“ santrauka Pamokos apie pažintį su kitais vidurinėje grupėje paveikslo „Ankstyvas pavasaris“ santrauka. Švietimo tikslai. Užtikrinant holistinį.

Piešimo pamokos, naudojant IKT, santrauka vyresnėje grupėje „Atėjo pavasaris“ Piešimo pamokos su IKT su darželio vyresniosios grupės vaikais santrauka, tema: „Atėjo pavasaris“ Mokinių amžius: vyresni.

Teminės pamokos apie vizualinę veiklą (piešimą) organizavimo ir vedimo apžvalga vyresnėje grupėje.
Tema: „Piešimo spyruoklė“.
TEMA: „Pavasaris gelbėti“.
Programos turinys: įtvirtinti vaikų žinias apie gimimo laiką - pavasarį, jo ženklus.
Įtvirtinti gebėjimą piešti įvairiais būdais: piešti siūlu, blotuoti, monotipuoti, įtvirtinti vaikų gebėjimą atidėti modelius naudojant įvairius antspaudus. Sustiprinti gebėjimą piešti pirštais ir ranka spausdinti kompoziciją ant popieriaus lapo, piešti vašku.
Stiprinti gebėjimą skaityti.
Išmokykite vaikus pasirinkti nuskaitymo metodą, atsižvelgiant į kliūties aukštį. Sustiprinti gebėjimą atlikti šuolių seriją su pažanga. Ugdykite meninį skonį, susidomėjimą vaizduojamuoju menu.
Ugdyti vaikų draugišką požiūrį į žaidimo veikėjus. Sužadinkite norą jiems padėti.
Įranga: puokštė medžių šakų su žydinčiais lapais (beržas, klevas, gluosnis) ir snieguolėmis. Žaislai: kiškis, varlė, miškas; žiedai (plokšti 5 vnt.), virvės su varpeliais 3 vnt., „Gramzapis“: „Jei išėjai su draugu“, „Pavasario balsas - 2“. Piešimo lapai, guašas, teptukai, antspaudai, vaškinės kreidelės, siūlai.
Pamokos eiga.
Kviečiu vaikus pamatyti, kokia graži puokštė yra ant stalo. Klausiu, iš ko jis susideda (gėlės ir medžių šakos).
Pedagogė: kas gali pavadinti, iš kokių medžių šakų yra sukurta ši puokštė? Kaip tai buvo nustatyta? (pūlingas gluosnis turi purius kamuoliukus, panašius į zuikių uodegą, beržas turi lapus kaip monetos, su dantimis, o klevas - atvirus delnus)
Kokie gėlių pavadinimai puokštėje (snieguolės). Kaip manote, kodėl jie taip vadinami (sniegas dar neištirpo, bet jie jau išnyra iš po sniego). Ar jums patiko puokštė? Žiūrėk, vaikinai, puokštėje yra užrašas. Dabar mes sužinosime, kas mums tai davė.
Vaikai skaito mįslę: saulė švelniai juokiasi
Šviečia ryškiau, karštiau
Ir varpas liejasi nuo kalvos
Kalbantis srautas.
Ką vaikinai atspės
Kada tai atsitinka? (pavasarį)
Auklėtoja: Taip, vaikinai, gražus pavasaris mums padovanojo nuostabią puokštę. Kas jums patinka pavasarį? (įsileisk valtys į upelį, praskris paukščiai, skaisčiai šviečia saulė, sušils, lapai, žiedai žydės ...) Ar yra kas nors blogo pavasarį? Kas tau nepatinka? (purvina, ryte galite sušlapti, sušalti, mama bara, jei matuojame balas).
Kaip manote, kas daugiau gero ar blogo pavasarį? (Gerai). Aš ir taip manau. Pavasarį visi laimingi: paukščiai, gyvūnai ir meilė. Aplinkui pasidarė gražu, šilta, nereikia bijoti didelių šalčių ir pūgų, žydi gėlės. Grožis! Mėgaukimės pavasariu kartu, žaisime žaidimą „Saulė ir lietus“
Vaikai, kas žino eilėraštį apie pavasarį?) Vaikai, jei nori, skaito eilėraštį apie pavasarį).
Vaikinai, žiūrėk, kas pas mus atėjo? (zuikis). Jis verkia, jie turi problemų miške. Miško savininkas Lesovičokas pasiuntė jį pas mus pagalbos. Būtina perskaityti miškininkystės laišką (vaikai skaito: "Mieli vaikinai! Padėkite man ir mano draugams - miško gyventojams. Sniego karalienė neleidžia miškui ateiti pas mus pavasarį. Dabar visur žydi gėlės, lapai žaliuoja, paukščiai dainuoja. Tik mūsų miškas niūrus, pilkas. Ne jame yra gėlių, nėra lapų. Visi miško gyventojai liūdi ir prašo padėti pavasariui, nuvaryti Sniego karalienę ".
Auklėtoja: Padėkime miškininkystei, vaikinai? Na, tada eikime į kelią (įrašas „Jei nuėjai su draugu“).
Vaikinai, zuikis sako, kad Sniego karalienė mums pastatė daug spąstų, bet aš žinau, koks tu drąsus ir sumanus, jokios kliūtys negali tavęs sustabdyti. Žiūrėk, čia yra pirmoji kliūtis. Jie skambina stygomis. Būtina įveikti virves, nuskaityti po jomis. Lokys saugo skambėjimo stygas, Jei varpas suskamba, lokys pabunda ir padaro mįslių:
1. Už lango pakabintas ledo maišelis
Jis pilnas lašų ir kvepia pavasariu (varvekliu)
2. Grožis vaikšto, lengvai liečia žemę
Eina į lauką, prie upės
Tiek sniego, tiek spalvos (pavasaris)
3. Sėdėjimas tampa žalias, skrenda ir tampa geltonas
Krioklys - tampa juodas. (lapas)
Priartėjame prie pelkėtos pelkės, kurią saugo varlė Kwak. Jis gali mums parodyti, kaip praeiti per pelkę, jei vaikai sužino, kuriuose gyvūnuose Sniego karalienė pavirto stebuklu - nuostabiu, stebuklingu - stebuklingu (vieno gyvūno galva, kito kūno, trečio uodega, ketvirtojo kojos), Varlė rodo nelygumus (plokščius žiedus), palei kuriuos galite pereiti pelkę.
Auklėtoja: įvairiais būdais piešsime gėles, medžius, paukščius, pavasario peizažą siūlu, pūtimą, iškabos monotipiją, pirštus, ranka rankomis, žvakes. Primenu vaikams atidžiai atlikti darbą.
Savarankiškas vaikų darbas.
Pasirodo miškininkas
Lesovičokas: Ačiū vaikinams iš manęs ir iš mano draugų už pagalbą. Dabar mūsų miške yra lapų, žolių ir gėlių. Ir paukščiai.
Sakykime stebuklingus žodžius, kad miškas atgyja greičiau, vaikai užmerkia akis ir sako: "Cribly-crabble-boom!"
Auklėtoja: Tegul paukščių vėjai neša dainą visame pasaulyje
Tebūnie taip pat smagu visur, bet kuriame miške.

Tatjana Turusova

GCD santrauka piešiant vyresnėje grupėje

Tema: „Ankstyvas pavasaris. Laiptų atvykimas “.

Užduotys:

Švietimo:

Išplėskite vaikų žinias apie migruojančius paukščius. Skatinkite gerumo, paukščių meilės jausmą.

Išmokite harmoningai išdėstyti siužetą ant popieriaus lapo.

Įtvirtinti piešimo spalvotais pieštukais metodus ir metodus.

Kuriama:

Ugdykite smulkius rankų motorinius įgūdžius, plaštakos judesio amplitudę.

Ugdyti gebėjimą pažvelgti į pasaulį menininkų akimis, pastebėti ir sukurti Grožį;

Lavinkite kūrybiškumą ir vaizduotę, stebėjimą ir vaizduotę.

Švietimo:

Skatinkite meilę ir pagarbą vaizduojamiesiems menams;

Puoselėti meninį skonį ir harmonijos jausmą;

Ugdykite savarankiškumo įgūdžius.

Medžiagos: A4 formato popieriaus lapai, paprastas pieštukas, trintukas, spalvoti pieštukai. Garso ir vaizdo aparatūra, A. Savrasovo paveikslo „Atvyko reginiai“ reprodukcija.

Parengiamasis darbas: Paukščių stebėjimas gatvėje. Nagrinėjant iliustracijas apie pavasarį. Skaitydamas eilėraštį apie pavasarį.

Pataisos darbai. Žodžių vartojimas kalboje: tapyba, peizažas, gamta, menininkas. Migruojančių paukščių vardai, pavasario ženklai.

GCD judėjimas

Auklėtoja(sukuria mįslę)

Kas taip tyliai praėjo,

Na, žinoma, ne dramblys,

Net storas begemotas

Aš negalėjau taip ramiai eiti.

Tai ateina grožis

Lengvai paliesdamas žemę

Ką tai liečia

Viskas atmetama.

Vaikai. Pavasaris.

Auklėtoja. Teisingai. Kaip jau spėjote, mūsų šiandienos pokalbis bus apie pavasarį. Apie ankstyvą pavasarį. Žmonės jau seniai myli pavasarį. Žmonės ją vadino „Pavasaris raudonas“. Poetai kūrė eilėraščius apie pavasarį. Kiek iš jūsų prisimins ir skaitys mums eilėraščius apie pavasarį? (Vaikai skaito anksčiau išmoktas eiles)

Auklėtoja. Kur prasideda pavasaris? (Nuo lašo, atitirpusių pleistrų, skaisčiai šviečia saulė, pasirodo snieguolės, atvyksta migruojantys paukščiai ir kt.)

Auklėtoja. O kokie paukščiai skraido pas mus pavasarį? (Rūgštys, gervės, varnėnai, kregždės, larkai.)

Auklėtoja. Ką jie daro? (Jie kuria lizdus, \u200b\u200btaiso senus.)

Auklėtoja. Taip, pavasaris ne tik poetams suteikia gyvenimo džiaugsmo, kūrybos džiaugsmo. Menininkai padeda pamatyti nuostabų gamtos pasaulį, jo grožį. Šiandien susipažinsime su rusų dailininko Aleksejaus Kondratjevičiaus Savrasovo paveikslu, kuris labai mėgo piešti mūsų šalies gamtą. Koks jo vardas, kol kas nepasakysiu. Pabandykime atspėti.

Koks metų laikas parodytas paveikslėlyje?

Kodėl taip manai? Kokie ženklai rodo, kad ateina pavasaris?

Pagrindinė detalė, patvirtinanti mūsų išvadas apie artėjantį pavasarį, yra bukmedžiai. Kur sėdi bokštai? Kas jiems rūpi grįžus iš šiltų kraštų?

Kodėl paukščių pėdsakai sniege taip aiškiai matomi?

Kur beržai? Apibūdinkite juos, kokie jie? Kokiomis spalvomis dailininkas piešė paveikslą?

Kas parašyta mėlyna spalva? Kas pilka? Rudas?

Kas ryškiausia paveikslėlyje?

Kokią nuotaiką menininkas perteikia? Kaip menininkui tai pavyko parodyti?

Apie ką ši nuotrauka? Kaip pavadintumėte šią nuotrauką?

Pedagogas: Dailininkas Savrasovas savo paveikslą pavadino „Atvyko reginiai“. Žmonės visada laukė pavasario ir džiaugėsi jo atėjimu, ką liudija ir atkeliavę bokštai. Yra tokia patarlė - „Rokas ant kalno ... šaltinis kieme“. Žiūrėdamas į paveikslėlį prisimenu S. Rusanovskajos eilėraštį, kuris man labai patinka:

Žiema ginčijasi su bokštais -

Šąla ir pūga.

Atidaryta žemė

Vėlgi jis padengs sniego gniūžtę.

Rooks nepraranda širdies -

Kreiks ir šok:

„Kelias buvo įveiktas

Ir būkime gyvi!

Mes taip ilgai skridome

Namai, namai!

Turėkime šiek tiek kantrybės

Susitaikykime su žiema! "

Man labai patiko ši nuotrauka. Tai sukelia džiaugsmo jausmą.

Auklėtoja. Dabar, vaikinai, siūlau jums tapti menininkais ir nupiešti pavasario paveikslą. Pagalvokite, vaikinai, ką atstovausite savo popieriaus lape. Kokias spalvas pasirinksite ankstyvam pavasariui?

Savarankiškas vaikų darbas.

Po kompozicinio eskizo paprastu pieštuku vaikai pereina prie savo piešinio spalvų schemos. Spalvoti pieštukai suteikia puikų poveikį vaikų darbui, ypač kai vaizdui papuošti naudojamos kelios spalvos ar atspalviai. Vykdydami darbą įsitikinkite, kad vaikai teisingai ir laisvai laikosi pieštuko, be įtampos, stebėkite vaikų laikyseną

Esmė.

Kai vaikai baigs darbą, išanalizuokite vaikų piešinius, pažymėkite, kas labai stengėsi ir kas galėjo geriau piešti.

Vaikinai, šiandien daug kalbėjome apie pavasarį, žiūrėjome A. K. Savrasovo nuotrauką „Atvyko reginiai“. Kiekvienas iš jūsų bandėte, o piešiniuose akivaizdu, kad gamta pabudo, atgijo.



Susijusios publikacijos:

Atvira pamoka apie kalbos raidą parengiamojoje grupėje. Kūrybinis pasakojimas pagal paveikslą „Ankstyvas pavasaris“ Atviros pamokos apie kalbos raidą tema santrauka: „Kūrybinis pasakojimas pagal paveikslą„ Ankstyvas pavasaris “(sugalvojant pradžią ir pabaigą).

Pamokos „Ankstyvas pavasaris. Pavasario mėnesiai. Pirmosios pavasario gėlės. Raidė b " Pataisos auklėjimo tikslai. Idėjų apie ankstyvą pavasarį ir tipinius pavasario reiškinius gamtoje apibendrinimas. Patikslinimas, išplėtimas.

Integruota pamoka „Ankstyvas pavasaris“. Naudojant netradicinę piešimo techniką - „kapletoterapija“ Vidutinės grupės vaikų nuolatinės tiesioginės edukacinės veiklos tema tema „Mes vadiname raudoną pavasarį“ organizavimas Santraukos autorius.

GCD santrauka, skirta kalbai plėtoti parengiamojoje grupėje „Ankstyvas pavasaris“ Edukacinės užduotys: idėjų apie ankstyvą pavasarį ir tipinius pavasario reiškinius gamtoje apibendrinimas; išplėtimas, išaiškinimas, aktualizavimas.

Tikslas: gebėjimo atspindėti pavasario vaizdą piešinyje formavimas. Uždaviniai: edukaciniai: - įtvirtinti gebėjimą piešti grafito pieštuku;