Закріпити знання про безпеку, правила поведінки в побуті та на вулиці, На дорозі, на море, вміння правильно поводитися в екстремальній ситуації; вчити співпереживати героям казки; викликати бажання допомогти їм; розвивати мислення, кмітливість, фантазію.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект відкритого заняття з ОБЖ в старшій групі «Подорож в країну безпеки».

Підготувала і провела вихователь старшої групи: Демченко В.Л.

Програмне зміст:

Інтеграція освітніх областей: «Пізнання», «Соціалізація», «Комунікація», «Здоров'я», «Художня творчість», «Фізична культура», «Здоров'я», «Безпека», «Читання художньої літератури».

Цілі заняття: закріпити знання про безпеку, правила поведінки в побуті та на вулиці, вміння правильно поводитися в екстремальній ситуації; вчити співпереживати героям казки; викликати бажання допомогти їм; розвивати мислення, кмітливість, фантазію.

завдання:

освітня завдання:

Закріплювати знання небезпечних ситуацій, які можуть виникнути в побуті;

Навчати основам особистої безпеки;

Вчити дітей відповідати на запитання повним пропозицією;

Вчити дітей користуватися номерами телефонів: 102, 103.

Уточнити знання дітей про їстівних і неїстівних грибах і ягодах.

Розвиваюча завдання:

Розвивати навички безпечної поведінки на проїжджій частині і перехресті,

Розвивати мова, пам'ять, мислення, увагу;

Розвивати уміння вислухати один одного;

Формувати поняття «можна - не можна» до різних ситуацій на вулиці і вдома;

Виховна задача:

Виховувати культуру поведінки на вулиці, в лісі на море, свідоме ставлення до дотримання правил дорожнього руху;

Виховувати дбайливе ставлення до природи.

Виховувати відповідальність за себе і за інших.

Активація словника: їстівне, неїстівне, назви грибів і ягід, назви дорожніх знаків.

Хід заняття:

В. -Хлопці. Сьогодні ми з вами вирушимо в країну безпеки.

Скажіть мені будь ласка, як ви розумієте слово безпеку.

Д.- Безпека - це вміння поводитися так, щоб не сталося ніякої біди і неприємностей.

По-Де нас може підстерігати небезпека?

(Будинки, на вулиці, в лісі, на луках, біля річки і т.д.)

Вихователь: (В) - Хлопці, ви хочете побувати в країні безпеки?

Відповіді дітей: (О) Так!

В: Ви готові?

О так!

В: А як ви думаєте, на чому можна відправитися в подорож?

Про: На поїзді, на літаку, на машині, на пароплаві.

В: дізнаємося, склавши картинку з частин (машина).

В: Чудово! Сідаємо в машину.

Наша подорож починається.(Звучить звукозапис їде машини.)

Рулимо вправо-вліво, прямо.

Подивіться, нас зустрічає інспектор ГИБДД Свістулькін.

(Картинка інспектора Свістулькін. (І. С.)

І. С.: Доброго дня, хлопці. Я дуже хочу дізнатися, чи вмієте ви бути безпечні на дорозі. Я показую картинки:

Якщо ви вступаєте згідно ПДР, то дружно відповідаєте: «Це я, це я, це все мої друзі!», А якщо будь-яка з правил не відповідає нормі, тоді мовчіть.

Перегляд презентації «Дотримуйся правил дорожнього руху»

Свістулькін: Молодці, хлопці, ви вмієте безпечно поводитися на вулиці, можете продовжувати рух.

На нашому шляху казковий ліс.

В: Тут нас зустрічають герої різних казок.

Ось подивіться, героїв яких казок ви бачите?

Д: Це кіт, півень і лисиця; три медведі; колобок; три поросяти; Червона Шапочка; колобок.

В: А колобок, що зробив неправильно?

Д: Він пішов від бабусі і дідусі.

(Відповіді дітей)

В: А Машенька з казки «Три ведмеді» яке правило порушила? Д: Вона пішла в ліс одна і заблукала. Не можна йти однією з дому.

- Маша зайшла в чужий будинок.

- Машенька з'їла кашу.

- хитає на стільчику Мишка, він зламався.

- Лягла спати, не знаючи навіть, хто живе в будинку.

В: Чим же закінчується казка?(Відповіді дітей)

В: Хлопці, чому герої казки «Троє поросят» потрапили в біду?

Д: Ні, не все. Двоє з братів були ледачими, і тільки завдяки третьому братові, який побудував міцний будинок, вони змогли врятуватися від вовка. Вовк не зміг пробратися до них у будинок.

В: Хлопці, а куди потрібно дзвонити, якщо до вас в будинок хоче залізти незнайомець?

Д: Дзвонити потрібно в міліцію за номером - 102.

В: Хто з героїв казки «Кіт, лисиця і півень» порушив правило безпеки?

Д: Петушок.

В: Назвіть це правило?

Д: Не можна довіряти незнайомцям.

В: Як півник привертав увагу кота, коли опинявся в лапах лисиці?

Д: Гучним криком.

В: Чим же закінчується казка?

Якщо дядько добрий дуже

А знайомих поруч немає.

Може бути він просто хоче

Твій відняти велосипед?

Якщо він тебе не знає-

Те навіщо тебе кличе?

Раптом все наобещает-

І від мами відвезе.

В: Молодці. Хлопці, погуляємо по лісі.

Физминутку

По доріжці, по доріжці

Скачемо ми на правій ніжці,

І по цій же доріжці

Скачемо ми на лівій ніжці.

По стежці побіжимо,

До галявини добіжимо.

На галявинці, на галявинці

Ми пострибати як зайчики.

Стоп. Трохи відпочинемо,

І тепер пішки підемо.

В: Ось ми з вами прибули на галявину.(По стежці (ребриста дошка) проходимо на галявину).

А ми з вами вже давно подорожуємо і нам пора підкріпитися. Що ж ми з вами можемо з'їсти в лісі.

Треба зібрати в козуб їстівні гриби. Гра «Зберемо гриби в козуб»

В.-Молодці, тепер я бачу ви справжні грибники. Давайте згадаємо правила збору грибів, і пограємо в гру, «Топай, ляскай» При відповіді «так», - плескати, при відповіді «ні» - топати.

В.1.Собірать тільки знайомі гриби.

2Можно брати великі, старі гриби?

3Лучше збирати гриби біля дороги?

4. Чи можна вживати в їжу сирі гриби?

В: Але запам'ятайте, хлопці, гриби, які ви не знаєте, залиште на галявинці, що не топчіть, не збивайте. Всі гриби в лісі потрібні. Те білочка грибок з'їсть, то їжачок, а мухоморами в лісі лосі лікуються.

В: Ми і не помітили як пройшли через весь ліс, а ось і море.

Подивіться на наше море, помилуємося чайками.

(Перегляд відео мор я з чайками.)

Релаксація під шум моря і крик чайок.

Яка небезпека є при подорожі на кораблі? (Не переклонити через борт, можна впасти за борт)

Ми підпливли до берега (які правила безпеки при виході з корабля).

Раптом розігрався шторм. (Перегляд відео шторму)

Де небезпечно знаходиться під час шторму?

Подивіться, чий це будинок?

В. -Отгадайте ласка загадку, який казковий герой живе в ньому?

Загадка про Попелюшку.

Ви знаєте дівчину цю,

Вона в старій казці оспівана.

Працювала, скромно жила,

Чи не бачила ясного сонечка,

Навколо - тільки бруд і зола.

А звали красуню ... (Попелюшка)

(Картинка Попелюшки)

Попелюшка плаче, вона шила сукні своїм сестрам і поранилася. Чим вона могла поранитися? (Ножицями, голкою).

Як безпечно користуватися голкою?

1 дитина

Ти не бери голку в рот:

Голка гостра - не плід.

2 дитина

Голка в роботі весела,

Вона тонка і така мила.

Чи не будеш класти її на місце,

Раптом загубиться в помсту

І зачаїться в безладді

Тобі ж потім воткнётся в п'яту.

вихователь: а як необхідно правильно користуватися ножицями?

1 дитина

Працювати ножицями можна,

Але тільки дуже обережно.

Не бігай з ними по квартирі-

Так можна зробити харакірі.

Коль хтось просить - гав не лови,

Вперед кільцями подай.

Зберігайте ножиці на місці

З кінцями, зімкнутими разом.

В: Хлопці, назвіть мені номер служби, в яку потрібно звернутися, якщо комусь стало погано.

Д: Швидка допомога - 103.

вихователь: хлопці, давайте повторимо правила користування колючими і ріжучими предметами.

Отже, хлопці, пам'ятайте завжди ...

Будинки гострі ножі ти на місце поклади,

Чи не розкидає голки,

Прибери їх все на полицю.

Якщо ножиці дістав,

Прибери, звідки взяв.

Тоді ні дівчинки, ні хлопчики

Чи не поріжуть свої пальчики.

В: Ну ось, хлопці, наше подорож закінчилася. Вам сподобалося наше подорож? В якій країні ми з вами побували?


Конспект заняття для дітей старшої групи дитячого садка «Ой, обпікся»

призначення: Даний конспект може допомогти вихователям і вчителям початкових класів обговорити з дітьми старшого дошкільного віку та молодшого шкільного віку, чим небезпечні опіки, як їх можна отримати, що необхідно зробити в разі опіку.
мета: Ознайомити дітей з причинами виникнення пожежі та їх наслідками.
завдання:
освітні:
Вивчити, що таке опік;
Закріпити знання дітей про пожежу;
Навчити правильно поводитися в небезпечній ситуації;
Активізувати мова дітей.
Розвиваючі:
Розвивати увагу, логічне мислення та уяву;
Розвивати уміння виявляти правильні і неправильні дії в різних ситуаціях;
виховні:
Формувати навички безпечної поведінки;
Виховувати дбайливість, почуття співпереживання по відношенню до потерпілого.
Інтеграція освітніх областей: «Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація», «Труд».
Необхідні матеріали:
Костюм Незнайки або лялька Незнайка;
Картинки із зображенням дітей, що грають з вогнем, сірниками, свічками;
Картинки із зображенням пожежі, пожежної машини, пожежників, гасінням пожежі;
В роботі демонструвалися картинки і зачитувалися вірші з книги «Велика книга правил поведінки для вихованих дітей», Г.П.Шалаева, 2009р .;
Плакат «Правила протипожежної безпеки».
Хід заняття:
вихователь: Пропонує дітям відгадати загадку:
Він гарний і яскраво-червоний
Але він пекучий, гарячий, небезпечний!
- Правильно, це - вогонь.
За дверима чується плач ... Вихователь виходить за двері і входить з іграшкою Незнайкой, у якого перемотана бинтом рука.
вихователь: Хлопці, дивіться хто плакав в нашій приймальні, це ж Незнайко. Чому ти плачеш, Незнайко?
Незнайка: Я йшов по вулиці і знайшов коробок сірників, захотів з ними пограти, почав їх підпалювати, і обжог руку.
вихователь: Ех ти, Незнайко, нічого-то ти не знаєш, а ось наші хлопці все знають, ми тобі розповімо чи можна грати з вогнем чи ні. А для початку, хлопці, розповімо Незнайка що таке опік ...
діти: висловлюють свою думку.
вихователь: підсумовує, вірно, опік-це пошкодження шкіри від гарячого предмета або відкритого вогню. Опік заподіює сильний біль. Хлопці, а чому, в яких ситуаціях можна отримати опік? Давайте подивимося на картинку і розповімо Незнайка за допомогою чого можна обпектися в домашніх умовах ...

діти: розглядають картинку і висловлюють свою думку

вихователь: совершенно верно, хлопці. А ось у мене ще картинка. Демонструється картинка і зачитуються вірші з книги «Велика книга правил поведінки для вихованих дітей», Г.П.Шалаева, 2009р.


вихователь: що на цій картинці робить кошеня? Давайте прочитаємо чи правильно він надходить?
вихователь: хлопці, так це кошеня також як і наш Незнайко, став грати з сірниками, і дивіться що вийшло ... Демонструється картинка і зачитуються вірші з книги «Велика книга правил поведінки для вихованих дітей», Г.П.Шалаева, 2009р.


діти: висловлюють свою думку і роблять висновок, що з сірниками грати не можна.
вихователь: хлопці, а на цій картинці, що відбувається? Давайте прочитаємо ... Демонструється картинка і зачитуються вірші з книги «Велика книга правил поведінки для вихованих дітей», Г.П.Шалаева, 2009р.


вихователь: хлопці, виявляється не тільки з сірниками грати не можна, але і будь-який вогонь, навіть від свічки, може розгорітися і буде пожежа.
діти: висловлюють свою думку і роблять висновок, що без дорослих не можна користуватися свічками і сірниками.
вихователь: хлопці, але ж є і дуже корисні і потрібні речі, якими ми користуємося в побуті, такі як піч, праска, чайник, ними теж можна обпектися, але давайте дізнаємося, що про це думають дорослі. Демонструється картинка і зачитуються вірші з книги «Велика книга правил поведінки для вихованих дітей», Г.П.Шалаева, 2009р.


вихователь: бачите, хлопці, мама лисички, сказала, що коли вона виросте, вона обов'язково буде користуватися різними приладами, а поки потрібно спостерігати за дорослими, як вони використовують в побуті ці прилади. А ще, хлопці, в домашніх умовах є ще опастность - це струм, він теж може викликати опік, тому не можна чіпати дроти, розетки і вимикачі. Демонструється картинка і зачитуються вірші з книги «Велика книга правил поведінки для вихованих дітей», Г.П.Шалаева, 2009р.


діти: розглядають картинку, висловлюють свою думку і роблять висновок, що струм небезпечний, грати з розетками не потрібно, і нічого в них штовхати не потрібно.
вихователь: хлопці, але отримати опік можна і від гарячого чаю, і просто від гарячої води (демонструється картинка)


і не тільки, обпектися можна і парою. Демонструється картинка і зачитуються вірші з книги «Велика книга правил поведінки для вихованих дітей», Г.П.Шалаева, 2009р.


вихователь: хлопці, але якщо раптом хто - то обпікся, що потрібно робити в першу чергу?
діти: висловлюють свою думку.
вихователь: правильно хлопці, відразу потрібно заспокоїти біль холодною водою. Демонструється картинка і зачитуються вірші з книги «Велика книга правил поведінки для вихованих дітей», Г.П.Шалаева, 2009р.


А після цього звернутися до дорослих, щоб вони показали місце опіку лікаря або, при не сильному опіку, накрили його серветкою або бинтом, як у нашого Незнайки, це робиться для того, щоб захистити місце опіку.
вихователь: хлопці, а що потрібно робити якщо побачили в кімнаті вогонь?
діти: висловлюють свою думку.
вихователь: правильно хлопці, дрібне загоряння можна загасити підручними засобами водою або накинути на вогонь одягнуло, або щільну тканину. А ось якщо вогню вже багато, то треба кликати на допомогу. Демонструється картинка і зачитуються вірші з книги «Велика книга правил поведінки для вихованих дітей», Г.П.Шалаева, 2009р.


вихователь: хлопці, а хто повинен приїхати до нас на допомогу в разі пожежі.
діти: висловлюють свою думку.
вихователь: правильно хлопці, приїжджає пожежна машина. демонструється картинка


вихователь: як виглядає пожежна машина?
діти: висловлюють свою думку.
вихователь: хто знаходиться в пожежній машині?
діти: висловлюють свою думку.
вихователь: що роблять пожежники? демонструється картинка


діти: висловлюють свою думку.
вихователь: ну ось Незнайка, все ми тобі про опік і розповіли ...
Незнайка: а ось у мене є картинки де діти грають з вогнем ... а судячи з вашої розповіді грати з вогнем не можна, так що ж у мене картинки не правильні?
вихователь: а давай, Незнайка, ми твої картинки подивимося і розповімо правильні вони чи ні. демонструється картинка


діти: висловлюють свою думку, приходять до висновку, що з сірниками грати не можна.
демонструється картинка


діти: висловлюють свою думку, приходять до висновку, що свічками без дорослих користуватися не можна.
демонструється картинка


діти: висловлюють свою думку, приходять до висновку, що в темному місці потрібно використовувати ліхтар, а не сірники.
демонструється картинка


діти: висловлюють свою думку, приходять до висновку, що ховатися від вогню не можна, потрібно кликати на допомогу і покинути палаюче приміщення.
демонструється картинка


діти: висловлюють свою думку, приходять до висновку, що хлопчик правильно робить - він кличе на допомогу, коли все в вогні.
вихователь: хлопці, а ще у нас на навчальній дошці є плакат «Правила протипожежної безпеки». демонструється плакат


вихователь: давайте Незнайка по ньому розповімо, як можна чинити, а як не можна в цілях нашої безпеки.
За кожною окремою зображенні ведеться жвава розмова. Вихованці приходять до висновку, що в верхньому ряду знаходяться картинки, що зображують дії, які вчиняти не можна, а в нижньому ряду - картинки, що зображують дії, які необхідно виконати в разі пожежі, щоб не призвести до опіків.
вихователь: ну ось, Незнайка, все тобі зрозуміло про опіки, і як їх можна отримати, і що робити, якщо випадково обпікся?
Незнайка: Молодці хлопці, добре мені все розповіли, пояснили, на картинках показали, знаю тепер як можна грати і як не можна, щоб не отримати опіки. А за те, що ви такі розумниці, я хочу всім хлопцям подарунки подарувати (Незнайка, роздає медичні пластири в окремих упаковках, що застосовуються при дрібних ранах) і побажати, щоб всі хлопці були дуже уважні і ніколи не обпікалися. Спасибі хлопцям за інформацію, побіжу всім своїм друзям розкажу, що з сірниками грати не можна, до побачення хлопці.
В результаті проведеного заняття діти повинні усвідомити, що від вогню і струму можна отримати опік, що опік - це рана, яка заподіює біль, запам'ятати чи можна користуватися відкритим вогнем, а також побутовими електричними предметами без дорослих, навчитися вести себе при пожежі. Розвивається увагу, логічне мислення, уяву при розгляданні і коментуванні картинок. Формувати навички безпечної поведінки. Виховується дбайливість, почуття співпереживання по відношенню до потерпілого.

Публікації про підготовку та проведення занять з пожежної безпеки. Закріплюємо знання дітей про причини виникнення пожеж, про правила техніки безпеки в побуті та на вулиці. Формуємо уявлення про користь і шкоду вогню. Вчимо дітей знаходити правильний вихід з небезпечних ситуацій. Систематизуємо їх знання про те, що горить, а що не горить. Викликаємо у дітей бажання бути завжди і всюди обережними з вогнем. Виховуємо відповідальність за себе і за життя своїх близьких. Подивіться, які шляхи для цікавого викладу матеріалу з пожежної безпеки знайшли Ваші колеги.

Не жартуйте ви з вогнем, щоб не пошкодувати потім!

Міститься в розділах:
По групах:

Показані публікації 1-10 з тисяча вісімсот вісімдесят два.
Всі розділи | Пожежна безпека. Заняття з ОБЖ

Склала вихователь Мадоу ЦРР - дитячий садок №34 Застенчік Ніна Олександрівна м Кропоткін МО Кавказький район мета: Знайомство з деякими причинами виникнення пожеж, правилами безпечного поведінки для попередження пожежонебезпечних ситуацій. завдання: Активізувати ...

Відкрита НСД з безпеки «Пожежний» Відкритий перегляд по безпеки. Тема: «Моя безпеку» , « пожежний» . цілі: Як уникнути пожежа, Як себе вести при пожежі, Провести естафету, як залишати приміщення при пожежі. Розповісти які знаки висять у нас в ДОУ. матеріали і обладнання: Куртки 2 шт, маракаси, ...

Пожежна безпека. Заняття з ОБЖ - Конспект пізнавального заходу «Обережно, вогонь!»

Публікація «Конспект пізнавального заходу« Обережно, ... » Мета: прищеплення елементарних знань і навичок з пожежної безпеки. Програмне зміст: Переконати дітей в тому, що вогонь приносить людині не тільки користь, але і чимало бід. Розповісти, від чого виникають пожежі, закріпити порядок дій під час пожежі. Залучати...

Бібліотека зображень «МААМ-картинки»

Конспект бесіди «Сірники, дітям не іграшки» Тема: «Сірники, дітям не іграшки». Освітня область: пізнавальний розвиток. Мета: Ознайомити дітей з правилами пожежної безпеки. Завдання: Виховувати повагу і інтерес до професії пожежного; Виявити причини, що призводять до виникнення пожежі; Виховувати ...


Програмні завдання: Розширювати уявлення дітей про працю дорослих, робота пожарних.Показать значення і важливість кожної спеціальності для інших людей, для всієї страни.Воспітивать повагу до праці дорослих. Устаткування: розкладний макет пожежної частини. Хід заняття: "Людина ...

Конспект ОД з розвитку мовлення «Пожежна безпека» "Пожежна безпека" Мета: формувати у дітей уміння правильно діяти в різних ситуаціях і узагальнювати знання про правила техніки безпеки в побуті та на вулиці; розвивати вміння користуватися отриманими знаннями в повсякденному житті; розвивати виразність мови ....

Пожежна безпека. Заняття з ОБЖ - Конспект ОД по фізичному розвитку в старшій групі «Пожежні на вченні»

Оксана Федотова Конспект ОД по фізичному розвитку в старшій групі по темі «Пожежні на вченні» Мета: Розвиток фізичних якостей - швидкості, спритності, рівноваги, гнучкості, сили, загальної витривалості. Програмні завдання: 1. Освітні: - розширювати і уточнювати знання дітей ...

Конспект заняття-практикуму з пожежної безпеки «Три« П »на п'ятірку» Заняття - практикум Три «П» на п'ятірку. У народі кажуть: «Думайте про бідування, які вас ще не збагнули». Наскільки це вірно? до настання холодів, ми готуємося до зустрічі морозів, купуємо все необхідне. Однак навіть тоді, коли ми не встигаємо підготувати свій ...

Безпека життєдіяльності - одна з головних проблем людства в сучасному світі. Найбільш уразливі перед викликами сучасної цивілізації діти, особливо дошкільнята. Діти довірливі, відкриті і допитливі, не вміють оцінювати наслідки своїх дій, ступінь небезпеки, яка їм загрожує. Отже, дорослі повинні допомогти дітям подолати складності їх дорослішання і входження в навколишній світ. Занурення в проблематику безпечної поведінки в навколишньому світі важливе і потрібне напрям підготовки в сучасному російському освіту. Відповідно до ФГОС ДО освоєння правил безпечної поведінки в різних життєвих ситуаціях починається вже з молодшої групи ДНЗ.

Основні аспекти організації НСД по ОБЖ в ДНЗ

Будь-яка навчальна діяльність починається з визначення мети і деталізації етапів досягнення мети через постановку завдань.

Мета і завдання занять з ОБЖ

Загальна мета занять з ОБЖ з дошкільнятами полягає в формуванні у них знань, умінь і навичок безпечного і здорового способу життя, і, головне, виховання здатності і готовності дітей до дотримання засвоєних правил. Досягаючи цієї мети, вихователь вирішує цілий комплекс завдань: виховних (виховує впевненість, дружелюбність, емпатію і ін.), Освітніх (дає знання в предметній області, навчає критично оцінювати ситуації, навчає правилам поведінки і ін.), Що розвивають (розвиває комунікативні навички, пізнавальні здібності та ін.), оздоровчих (забезпечує психофізіологічний благополуччя дитини, контролює його самопочуття і ін.). Вихователь повинен розуміти також, що завдання будуть диференціюватися в залежності від віку дітей, їх індивідуальних потреб і особливостей, теми заняття та інших змінних. В якості загальних завдань занять з ОБЖ в ДНЗ можна назвати наступні:

  1. Формувати у дитини поняття про безпечну поведінку в побуті, на вулиці і природі, при взаємодії зі сторонньою людиною і т. П.
  2. Навчати дитину безпечній поведінці згідно ситуації, що склалася, активізувати усвідомлене вміння уникати небезпек або виходити з проблемних ситуацій без заподіяння шкоди собі та оточуючим.
  3. Формувати у дитини готовність проявляти самостійність, бути відповідальним за результати своїх вчинків.
  4. Стимулювати дитини до дотримання вивчених правил і основних норм безпечної поведінки в звичних і нестандартних ситуаціях.
  5. Навчити дитину передбачення, по можливості, ухилення, при необхідності усвідомленого правильному дії в небезпечній ситуації.

Сформульована мета і завдання занять з ОБЖ закладаються вихователем-педагогом в основу розробки ОП (освітньої програми), яка розробляється відповідно до Федеральним державним освітнім стандартом дошкільної освіти (ФГОС ДО). Стандарт - головний нормативний документ, в ньому викладені обов'язкові вимоги до дошкільної освіти. Чинний Стандарт передбачає обов'язкове включення предметної області «Безпека» в освітню програму ДОУ. Спираючись на вимоги Стандарту, кожне ДОУ розробляє свою унікальну освітню програму. Можна порекомендувати такі основні правила розробки та реалізації програми з ОБЖ:

  1. Програма може бути самостійною або бути частиною комплексної програми, т. Е. Інтегрованою. Зазвичай заняття з ОБЖ об'єднуються з заняттями з фізичного, екологічного виховання та ін. Якщо програма по ОБЖ реалізується як частина інтегрованої, то прагнете уникати повторів, дотримуватися послідовність тим, координувати тематику і зміст занять з тематичними планами інших педагогів. Такий підхід, з одного боку, ускладнює завдання розробників програми, але, з іншого боку, сприяє більш повному її освоєння дітьми.
  2. Важливо наповнювати зміст навчання і використовувати форми проведення занять, відповідні психофізіологічних особливостей дітей.
  3. Робота по реалізації програми повинна проводитися систематично протягом всього навчального року. Планомірно розподіляйте зміст програми по місяцях, тижнях, днях. Непогано мати альтернативний план на випадок непередбачених ситуацій.
  4. Обов'язково робіть упор на природно-кліматичні особливості своєї місцевості, територіальні умови проживання дітей, оскільки значна частина програми заснована на знайомстві дітей з природою рідного краю і умовами проживання в конкретній (міський або сільській) місцевості. При цьому не виключайте з програми екзотичні для своєї місцевості ситуації.
  5. Пам'ятайте, про співпрацю з батьками дітей. Максимальний ефект досягається коли робота здійснюється спільно. Ознайомте батьків з основними розділами програми, можливо, батьки запропонують цікаві ідеї, які можна буде використовувати при реалізації програми. А також батьки зможуть продовжити роботу з дитиною на запропоновані теми поза ДОУ.

Розробляючи свою програму по ОБЖ для дошкільнят, вихователь може використовувати численні вже готові розробки.

Перспективний план по ОБЖ

Програма знаходить своє конкретне втілення в перспективному плані занять. Форма написання плану може бути різною. Традиційно в перспективному плані по ОБЖ прописуються програмні завдання щодо конкретних видів занять; розділи і тематика занять; форми проведення; терміни; відповідальні особи і виконавці; методичне забезпечення.

цей план може бути використаний в якості опорного зразка при розробці перспективного плану з ОБЖ для молодшої групи

На представлених прикладах ми бачимо, що перспективний план для старшої групи містить ті ж розділи, що і для молодшої, проте кількість запланованих занять збільшується, ускладнюється матеріал, розширюється тематика, ставляться більш складні педагогічні завдання.

цей план може бути використаний в якості опорного зразка при розробці перспективного плану з ОБЖ для старшої групи

За бажанням батьків і з метою підвищення якості навчання і виховання в галузі безпеки життєдіяльності в ДНЗ організовується додаткова підготовка в вигляді гурткової діяльності. Тематика гуртків з безпеки обширна, передбачає більш поглиблене вивчення найбільш значущих розділів по ОБЖ (як правило, ПДР, пожежна безпека). Гурткові заняття проводяться в другій половині дня, їх тривалість 10-25 хвилин в залежності від групи. Робота гуртка розрахована на навчальний рік. Програма гуртка з безпеки має структуру, аналогічну перспективному плану по ОБЖ, основна відмінність полягатиме в тому, що план охоплює всі основні розділи області «Безпека», його тематика різноманітна, а в рамках гуртка поглиблено вивчається тільки один розділ / тема. Відзначимо також, що гурткова діяльність в ДНЗ, є безкоштовною для батьків. Нижче представлений приклад плану гуртка з безпеки.

цей план може бути використаний в якості опорного зразка при організації гуртка безпеки з поглибленим вивченням ПДР

Проектна діяльність в ДНЗ

В даний час в освітнє середовище ДНЗ активно вводиться проектна діяльність. Під проектом розуміють спільну творчу пізнавально-дослідницьку діяльність учасників, спрямовану на досягнення певного результату. За тривалістю проекти, що реалізуються в ДОУ, в тому числі проекти з ОБЖ, можуть бути: по-перше, короткостроковими, коли реалізація і оцінка проекту займає 1-3 заняття, і, по-друге, тривалими (середньо- і довгостроковими) - тривалістю більше місяця, або здійснюватися протягом року.

Заняття з ОБЖ в ДНЗ

Після визначення мети, завдань і складання плану перед вихователем постають питання, більшість з яких пов'язана з проблемами підготовки, реалізації та оцінки НСД.

Основні вимоги СанПіН до НОД

Як відомо, заняття - форма навчання в дитячому садку. Вихователь повинен проводити НСД з дітьми в суворій відповідності до санітарних норм і правил (СанПіН 2.4.1.3049-13), якими визначається її тривалість для дітей різного віку. Так, для малюків у віці від трьох до чотирьох років НСД може тривати не більше ніж п'ятнадцять хвилин. Старші діти, віком від чотирьох до п'яти років можуть бути залучені в НОД не більше двадцяти хвилин, від п'яти до шести років - не більше двадцяти п'яти хвилин, від шести до семи років - не більше півгодини. Максимально допустимий обсяг освітньої навантаження в першій половині дня в молодшій і середній групах не перевищує тридцяти і сорока хвилин відповідно, а в старшій і підготовчій - сорока п'яти хвилин і півтори години відповідно. Вихователі обов'язково повинні провести фізкультурні хвилинки в середині заняття, зробити перерву між заняттями не менше десяти хвилин. З дітьми старшої і підготовчої груп допускається проводити заняття після денного сну, їх тривалість не більше двадцяти п'яти - тридцяти хвилин в день.

Структура заняття з ОБЖ

Структурно заняття складається з трьох частин (етапів): перша - організаційна частина, самий початок заняття, його перші хвилини, включає перевірку готовності дітей до заняття (чи всі зібралися, зовнішній вигляд, правильність розташування в групі або на ігровому майданчику) і створення інтересу до заняття (мотиваційний етап); друга - основна частина заняття (змістовний етап), на яку відводиться приблизно 80% всього часу; третя - закінчення заняття (рефлексивний етап). Всі етапи заняття важливі, проте, якщо вихователю не вдасться зацікавити дітей з самого початку, завдання заняття можуть бути не досягнуті або доведеться докласти для цього більше зусиль. Що можна використовувати в якості мотивуючого початку заняття з ОБЖ? Загальні рекомендації такі - це інтригуючі прийоми, в їх основі закладено загадковість, таємничість, яку дуже люблять діти або сюрпризна, несподіванка.

Приклад мотивуючого початку заняття з ОБЖ для дітей старшої групи

Наприклад, початок заняття з ОБЖ в старшій групі на тему «Пожежнонебезпечні предмети» може бути таким: вихователь-ведучий говорить дітям, що тему заняття вони дізнаються, після того як отгадают загадки. Приклади загадок:

Він один хлопців,
Але коли з ним пустують,
Він стає ворогом
І спалює все кругом. (Вогонь)

У хаті - хата,
На хаті - труба.
Зашуміло в хаті,
Загуло в трубі.
Бачить полум'я народ,
А гасити не йде. (Піч)

Голова вогнем палає,
Тіло тане і згоряє.
Я корисної бути хочу:
Лампи немає - я посвічу. (Свічка)

http://www.prozagadki.ru/342-zagadki-pro-pech-dlja-detejj.html

Вихователі сучасних ДНЗ повинні працювати з дітьми на основі індивідуального підходу, створювати умови для активної пізнавальної діяльності дитини, враховувати специфічні риси розвитку кожного вихованця (цей підхід стає все більш актуальним в світлі впровадження в практику ДНЗ інклюзивної освіти). Так, відстає дитині або дитині, погано сприймає інформацію на слух, замість загадки можна показати картинку, ілюстрацію і т. П.

Види занять з ОБЖ

Що стосується видів занять, то в арсеналі вихователя досить широкий їх спектр:

По-перше, заняття, що відрізняються по дидактичним завданням (наприклад, може відбуватися засвоєння нових знань або можуть закріплюватися знання, раніше придбані; основою заняття може бути процес творчої трансформації раніше засвоєних знань і навичок);

По-друге, за змістом заняття можуть бути однотемна; інтегровані; комплексні;

По-третє, за формою реалізації заняття розрізняються на традиційні і нетрадиційні (різні види ігор - розвиваючі, сюжетно-рольові, дидактичні, настільні та інші, тренінги, розбір проблемних ситуацій, театралізовані заняття та ін.). Як відзначають практики, гра є найбільш ефективною формою ознайомлення дошкільнят з основами безпеки.

Приклади ігрових занять по ОБЖ

Приклади тем ігрових тренінгів по ОБЖ для дошкільнят

Останнім часом все більший навчальний і виховний ефект демонструє ігровий тренінг. Специфіка тренінгу полягає в імітації реальної ситуації і відпрацювання навичок виходу з неї. Дитина за допомогою вихователя або інших дітей повинен знайти і відпрацювати вірний алгоритм поведінки в ситуації з заданими параметрами. Коло питань, яке можна запропонувати дітям, визначається їх віком і рівнем підготовленості. Так, для дітей старшої і підготовчих груп можна запропонувати наступні теми тренінгів: «Як захистити себе від незнайомця на вулиці?», «Як треба поводитися, якщо заблукав у громадському місці», «Що робити в разі теракту?». Для дітей середньої групи можна запропонувати наступні теми тренінгів: «Як звернутися за допомогою до перехожих, поліцейському?», «Які правила потрібно дотримуватися пішоходу?», «Як поводитися з незнайомим тваринам?», «Один вдома». З дітьми молодшої групи можна відпрацювати ситуації, пов'язані з легкими травмами, поводженням з електроприладами та ін.

Основні розділи по ОБЖ

Найчастіше в ДОУ заняття з ОБЖ проводяться за такими розділами, які зачіпають основні сфери життя дитини: «Дитина і інші люди», «Дитина і вулиця», «Дитина в побуті», «Дитина і природа», «Здоров'я дитини», «Психоемоційний благополуччя дитини ». Кожен з цих розділів включає широкий спектр тем, які потребують детального вивчення. Нижче представлений приблизний перелік питань / тим, які можуть бути розглянуті в рамках розділу.

Картотека тим по ОБЖ: таблиця

Найменування розділу Приблизний перелік тем
Дитина і інші люди
  1. «Зовнішність людини може бути оманлива»;
  2. «Не всі люди мають добрі наміри»;
  3. «Незнайомець змушує робити погані / неправильні речі»;
  4. «Якщо незнайомці хочуть відібрати твою річ»;
  5. «Незнайомець дзвонить у двері»;
  6. «Знайомий сторонній (сусід, приятель батьків і т. П.) Запрошує в гості»;
  7. «Телефонна розмова з незнайомцем» і ін.
Дитина і вулиця
  1. "Правила дорожнього руху";
  2. «Правила поведінки на вулиці, у дворі, магазині та ін.»;
  3. «Я мандрівник»;
  4. «Правила поведінки в літаку, поїзді, автобусі»;
  5. «Загубився» і ін.
Дитина і природа
  1. «Небезпека забруднення навколишнього середовища»;
  2. «Заблукав в лісі»;
  3. «Водойми і правила поведінки на воді»;
  4. «Правила поведінки в різні пори року»;
  5. «Як поводитися під час грози» і ін.
Дитина в побуті
  1. «Як правильно поводитися з джерелами електроенергії»;
  2. «Гарячі предмети як джерело небезпеки»;
  3. «Вікно, балкон, лоджії і тераси як джерела небезпеки»;
  4. «Гострі, колючо-ріжучі предмети як джерело небезпеки»;
  5. «Побутова хімія як джерело небезпеки»;
  6. «Екстремальні ситуації в побуті» і ін.
здоров'я дитини
  1. «Цінність людського життя і здоров'я»;
  2. «Заняття фізкультурою»;
  3. «Одягаємося по погоді»;
  4. «Загальні уявлення про організм і тілі людини»;
  5. «Розмова про хвороби»;
  6. "Правильне харчування";
  7. «Правила першої допомоги при травмі» і ін.
Психоемоційний благополуччя дитини
  1. «Страхи і внутрішньоособистісні конфлікти дітей»;
  2. «Як розповісти про своє переживанні, про погане вчинок іншої людини»;
  3. «Чи сняться страшні сни»;
  4. «Забобони»;
  5. «Кривдять близькі люди» і ін.

Конспект заняття з ОБЖ

Перш ніж проводити заняття вихователь повинен підготувати його конспект. Зразок конспекту безпосередньо освітньої діяльності (НОД) представлений нижче.

Правила складання конспекту: таблиця

Структурний елемент конспекту Опис / зміст приклад конспекту
ЗаголовокУ заголовку вкажіть назву НОД і вік (групу) дітей.Конспект НСД з БДР в молодшій групі на тему «Малюки - друзі світлофора»
форми
організації НСД
Вкажіть форми колективної діяльності і самостійної діяльності дітей, вид заняття і передбачувані витрати часу.Аналіз проблемної ситуації, ігри з використанням сучасних освітніх технологій: ігрова, ІКТ-технології. Тривалість: 15 хвилин.
Матеріально-технічне забезпеченняВказується перелік необхідних матеріалів, обладнання, інвентарю. А також необхідне для проведення заняття час.Макет світлофора, паперові кружечки червоного, жовтого і зеленого кольору, чорні і білі смужки паперу, д / і «Розумні машини», розрізні картинки машинок (швидка допомога, поліцейська, пожежна машина, вантажівка), іграшки бі-ба-бо (Мишко, зайчик, ведмедиця).
попередня роботаКоротко описується діяльність, яка випереджає заняття.Бесіда про призначення дорожніх знаків, розмітки, тротуарів, світлофора, пішохідним переходом, гра з машинками, ігри з пазлами, перегляд ілюстрацій в книгах і мультфільму.
Очікувані результатиСкладається планований перелік результатів заняття.У дітей будуть сформоване розуміння небезпеки пустощів на проїжджій частині, освоєні основи безпечної поведінки під час переходу проїзної частини
завданняВажливо! Правильно писати в конспекті не "цілі НОД», а «завдання НОД». Мета - це заключний загальний результат, протяжний у часі. Отже, для конкретного заняття ставте завдання, 4-5 завдань досить, і пам'ятайте, що вони всі повинні бути вирішені по його закінченні. Формулюючи завдання, використовуйте дієслова - «дати знання», «закріпити знання», «сформувати вміння» і т. Д. Навчальні завдання:дати дітям знання про правила переходу проїжджої частини, ввести в тезаурус слова «світлофор» і «перехід», закріпити знання дітьми кольорів світлофора.
Розвиваючі завдання:розвивати комунікацію, мислення, пам'ять.
Виховні завдання:виховувати прагнення застосовувати правила дорожнього руху в грі, життя і вимагати їх дотримання від інших.
Хід безпосередньо освітньої діяльностіУ цій частині педагог пропонує сценарій, розписаний по етапах і по словам.
  1. Вступна частина: пропишіть прийом, мета якого, стимулювати інтерес дітей і спонукати на включення в діяльність.
  2. Основна частина: пропишіть всі розроблені освітні ситуації.
  3. Заключна частина: пропишіть питання для зворотного зв'язку, вони допоможуть оцінити ступінь засвоєння матеріалу. Питання також використовуються з метою закріплення отриманих дітьми нових знань.
Приклад наводиться в скороченому вигляді
1.Воспітатель: «Відгадайте діти, що я сьогодні знайшла в поштовій скриньці? (Відповіді дітей) Правильно, лист (показує). Його прислав Мишко з казки. Він пише нам: Доброго дня, діти. У казковому місті, де я живу трапилася біда: сильний дощ змив всю фарбу зі світлофора на головній вулиці. Тепер вогники на світлофорі не горять, трапляються аварії. Допоможіть нам будь-ласка. Ну що, допоможемо? »
Діти: «Так!»
2.Воспітатель: «Тільки давайте спочатку згадаємо, для чого потрібен світлофор!» (Відповіді дітей)
Вихователь: «А на чому ми можемо з вами вирушити в казкове місто?»
Динамічна пауза «Мчить поїзд»(Звучить музика)
Вихователь: «Ой, подивіться, що це на підлозі?»
На підлозі у вигляді доріжки лежать червоні, жовті й зелені кружки.
«Побудуй свій пішохідний перехід»
Вихователь дітям роздає смужки, що позначають пішохідний перехід (чорно-білі) і хлопці повинні викласти правильно свій пішохідний перехід
Гра «Збери машинку»
Потрібно скласти з частин ціле. Назвати вид транспорту і колір.
Діти збирають пазли, на інтерактивній дошці показуються зібрані картинки.
3.Рефлексія
«Діти вам сподобалися наші пригоди? Що нового ви дізналися?
Як правильно переходити через проїжджу частину? Навіщо потрібен світлофор? » і т.д.

Рекомендації з підготовки та проведення відкритого заняття з ОБЖ

Для вихователів дитячого садка, особливо початківців, є актуальним питання про те, як провести відкрите заняття. Відкриті заняття зазвичай відвідують батьки дітей, колеги-вихователі, керівництво дитячого закладу, представники контролюючих органів. Присутність гостей, які критично оцінюють те, що відбувається створює стресову ситуацію для вихователя, впливає на психоемоційний стан дітей. Тому відкриті заняття, як, втім, і більшість НСД, не проводяться спонтанно. Використовувати готовий конспект можна, але при цьому не забувайте застосовувати самостійні творчі рішення. Природно, що проведення відкритого заняття вимагає ще більш ретельної попередньої підготовки. Доброю допомогою в плануванні відкритого заняття будуть наступні рекомендації:

  1. Визначтеся з темою, постарайтеся вибрати ту, що найбільш розроблена вами і цікава дітям; складіть глосарій ключових понять.
  2. Чітко позначте навчальні, розвиваючі і виховують завдання заняття, обґрунтуйте його доцільність.
  3. Ретельно сплануйте навчально-методичні матеріали (підберіть відповідну літературу, знайдіть готові або розробіть завдання самостійно). При розробці завдань не забувайте про основні критерії, яким вони повинні відповідати: дотримуйтеся принципу «від простого до складного», складіть три набори завдань: по-перше, сприяють відтворення матеріалу; по-друге, сприяють осмисленню матеріалу; по-третє, сприяють закріпленню матеріалу. І, головне, - творчий підхід! Продумайте нестандартний хід, який здивує та запам'ятатися учасникам і глядачам.
  4. Ретельно згрупуйте відібраний матеріал, розподіліть його по структурних елементах заняття. Головне - забезпечити активність дітей.
  5. Не менш ретельно розплануйте «фокуси» контролю і особливого увагу під час заняття (що і як контролювати, як використовувати результати діагностики).
  6. Продумайте необхідність обладнання і підготуйте його. Краще скласти вичерпний список навчально-наочних посібників, техніки, витратних матеріалів і т. П. Використовуйте побільше візуалізації: макети, плакати, наочний матеріал, слайди та ін. Не забудьте безпосередньо перед заняттям ще раз перевірити, чи працює необхідне обладнання. Якщо заняття дуже відповідальне продумайте альтернативні варіанти на випадок форс-мажору.
    .

Аналіз заняття з ОБЖ

Провівши певну роботу, будь то десятиминутное заняття або довгостроковий проект, вихователь задається питаннями: а чи була продуктивною виконана робота? чи варто її масштабувати? які проблемні області, помилки і недоробки? чи можна поліпшити результат? та ін. Отримати відповіді на ці питання дозволяє діагностичний аналіз проведеного заняття. Аналіз заняття в ДНЗ передбачає оцінку за кількісними і якісними критеріями. Наприклад, чи використовувалися методи залучення уваги на мотиваційному етапі заняття? (Так / ні - кількісний критерій); наскільки ефективні використані методи (якісний критерій). В цілому методологія оцінки передбачає відповіді на питання певного характеру. Чим більш деталізована оцінка, тим більше питань потрібно задати. Оформляючи документально результати діагностики заняття, не забувайте вказати: П.І.Б. того, хто проводить заняття; тема, дата, вік дітей і група, поставлені завдання і способи їх досягнення, основні висновки, що включають в себе оцінку дій вихователя, обгрунтування як позитивних, так і негативних моментів, а також вивчення думки дітей. Проводячи аналіз, обов'язково заповніть всі пункти наведеного нижче шаблону, в разі потреби ці пункти можуть бути доповнені.

Шаблон для оцінювання заняття: таблиця

Критерії оцінювання 0-10 балів
Підбір демонстраційного і роздаткового матеріалу, раціональність його розташування і використання
Доступність подачі матеріалу
відповідність форми заняття застосовуваним освітнім технологіям
Попередня робота з дітьми
Дотримання вимог до проведення НСД по СанПіН
Використання ігрових прийомів
Прийоми залучення та зосередження уваги на мотивує етапі
Прийоми активізації дітей на деятельностном етапі
Подача нового матеріалу з опорою на наявні знання дітей
Стимулювання активності дітей на занятті
Ступінь засвоєння матеріалу заняття дітьми
Психоемоційний стан дітей
Творча активність дітей

Оформлення куточка по ОБЖ в ДНЗ

Барвисто оформлений куточок є постійним предметом уваги дітей, підспудно виконуючи навчальну і виховну функції. Заняття з ОБЖ мають свою періодичність відповідно до плану, куточок ж постійно на очах у дітей і батьків. Оформляючи інформаційний куточок, вихователь акцентує увагу на найбільш серйозних ситуаціях, які найчастіше призводять до трагедії. Загальних вимог до оформлення куточка немає, він може бути оформлений як єдиний стенд (не менше 30 * 65 см) або як набір складових частин, кожна з яких призначена для певної тематики. Підходи до організації такого куточка визначаються наявністю вільної площі і кількістю розміщеної інформації, т. Е. Визначаються умовами конкретного ДОУ.

Колаж можна використовувати як для оформлення куточка безпеки, так і для проведення заняття по темі «Необережне поводження з вогнем та електроприладами»

Ілюстративні матеріали можуть бути виконані типографським способом або вручну вихователями. В оформленні куточка можуть брати участь і діти.

Плакат можна використовувати як для оформлення куточка безпеки, так і для проведення заняття за темами розділу «Дитина і інші люди»

Куточок, як правило, присвячений певній тематиці.

Стенд дає уявлення дітям про необхідне обладнання для гасіння пожежі

Урок безпеки в дитячому саду: відео

Творчі роботи дітей на заняттях з ОБЖ

Наочним результатом занять з ОБЖ можуть стати різні творчі роботи, вироби і малюнки дітей. Через творчість діти засвоюють основні правила безпечної поведінки в різних ситуаціях.

Малюнок демонструє ступінь розуміння дитиною небезпеки необережного поводження з електроприладами

Падалка можуть виконуватися дітьми індивідуально, в групі або спільно з батьками.

Виріб показує ступінь розуміння дитиною змісту роботи пожежних

Таким чином, вихователі ДНЗ здійснюють і систематично вдосконалюють важливу роботу, спрямовану на захист дітей від агресивного і небезпечного зовнішнього середовища, виховують у них навички здорового і безпечного способу життя на довгі роки вперед.

Конспект заняття з ОБЖ в старшій групі «Пригода з основ безпеки життєдіяльності з дядьком Федором»

Котька Наталія Андріївна, вихователь МБДОУ № 151, г.Кемерово
Пояснювальна записка. У дошкільному дитинстві, коли у дитини формують основи правильного способу життя і культури поведінки, він повинен отримати основи знань про правила безпечної поведінки та вдома і на вулиці, і в побуті.
мета: формувати навички безпечної поведінки.
завдання:
1.Закрепіть уявлення вихованців про правила безпечної поведінки в різних ситуаціях.
2.Закрепіть отримані дітьми знання про знаки, пояснити їх зв'язок з безпекою учасників вуличного руху.
3.Стімуліровать розвиток мислення й мови. Тренувати в правильній побудові пропозицій, збагачувати словниковий запас.
4.Развівать спостережливість, а також зорове і слухове увагу.
5.Способствовать розвитку пізнавального інтересу.
6.Совершенствовать координацію рухів, допомога в зняття м'язової напруги.
7.Воспітивать доброзичливі взаємини між дітьми, чуйність, уміння узгоджувати свої дії.
Попередня робота:
Робота з наочними матеріалами;
Робота зі знаками дорожнього руху;
Дидактична гра «Дорожня абетка»;
Читання художньої літератури;
Розгляд ілюстрацій;
Бесіди з дітьми (індивідуальні, колективні).

Хід заняття:

вихователь: Хлопці, сьогодні до нас в групу принесли лист. Ось воно, дивіться на конверті намальований хлопчик. Дізнався цього хлопчика? Вірно, хлопці, це дядько Федір, а де живе дядько Федір? Вірно, в селі Простоквашино. Мабуть, лист нам він написав, ну давайте прочитаємо і все дізнаємося. Читають лист: «Здрастуйте, дорогі хлопці! Пише Вам дядько Федір із села Простоквашино. Мені дуже потрібна ваша допомога. У нас в селі вирішили новий мікрорайон побудувати, великих будинків п'ятиповерхових налаштували, швидкісну дорогу провели, як в місті. Я і мої друзі вирішили оглянути новий мікрорайон, так там на різних зупинках і загубилися, щоб нам разом зустрітися, потрібно на питання різні відповісти, а у нас без вас, хлопці, ніяк не виходить. Тому, звертаємося до вас за допомогою. Допоможіть, будь ласка, мені з друзями зустрітися. » Ну що, хлопці, допоможемо дядькові Федору і його друзям. Тоді, давайте візьмемося за руки, щоб утворити коло і поїхали:
Машини - малятка
Машини - великі.
Справа світлофор горить,
Зліва поліцейський стоїть,
Зупинка попереду,
Під'їжджай і виходь!
вихователь: Давайте зійдемо з автобуса і сядемо на стільчики.
ЗУПИНКА 1. «Маленького вогника».
вихователь: А чекає нас на цій зупинці кіт Матроскін,

Який загубився тут тому, що дуже любить тепло і теплу піч, а про вогонь він, виявляється, нічого не знає. Коли він почув назву зупинки, він так розгубився, що тепер не може пригадати, як йому знайти дядька Федора. Щоб до Матроскіну повернулася пам'ять, ми повинні йому розповісти, що ми знаємо про вогонь. А почнемо ми з того, що у вогню дві особи - добре і зле. А тому так, що, коли ми говоримо про вогонь, ми представляємо теплу піч, теплу кімнату, гарячі пироги, яскраве вогнище, святковий феєрверк, але крім цього ми можемо представити і пожежа, і багато бід через нього. Вогонь підпорядковується тільки дорослим, які знають, що йому наказати. скажуть:
- Запали газ! - Він запалить.
- затопило піч! - Він затопить.
- Розпали багаття! - Він розпалить.
А дітей вогонь не слухає. Запальничкою, а також гарячої сірником або свічкою можна обпалити палець, підпалити волосся. Отже, хлопці, давайте розглянемо ситуації, в яких беруть участь діти (розглядають сюжетні картки).








А починається все з крихітної безпорадною іскорки, яка, коли підкріпиться (папером, берестом, сухою травою, стружками, дровами, вугіллям, бензином, газом) перетворюється в жвавого вогника, який стрибає всюди в пошуках їжі і зростає, зростає, перетворюючись в вогонь, у якого великий апетит, він з тріском пожирає все на шляху і починається пожежа. Хлопці, а які прилади можуть спричинити пожежу? Кухонна плита, телевізор, комп'ютер, фен, праска, обігрівач, електричний чайник, електророзетки. Цими приладами без дорослих користуватися не можна.
вихователь: Ну ось, ми все розповіли Матроскіну про вогонь: що грати з вогнем не можна, якими приладами без дорослих користуватися не можна і що вогонь підпорядковується тільки дорослим, думаю, що тепер Матроскін з легкістю добереться до дядька Федора, а нам пора рухатися до наступної зупинки.
На вулиці нашої машини, машини
Машини - малятка
Машини - великі.
Справа світлофор горить,
Зліва поліцейський стоїть,
Зупинка попереду,
Під'їжджай і виходь!
ЗУПИНКА 2. «Перехрестя всезнайки».
вихователь:А ось і пес Шарик,

Який на цій зупинці загубився, а загубився він, хлопці, тому, що не знає правила дорожнього руху. Давайте, хлопці, згадаємо про відомих правилах безпеки на дорозі.
- На дорозі не можна грати.



- Переходити вулицю можна тільки по пішохідному переходу.


-Водій їдуть по проїжджій частині, пішоходи ходять по тротуару, велосипедисти пересуваються по велосипедній доріжці.


- Знаки використовують водії та пішоходи.


Хлопці, щоб нам допомогти Шарику, ми повинні розповісти йому про знаки дорожнього руху. Кожен візьме картку зі знаком, присяде на своє місце і кожен розповість, що означає цей знак.
Дидактична гра «ДОРОЖНЯ АБЕТКА»


Кожна дитина бере картку зі знаком дорожнього руху, називає знак і що він позначає.
вихователь:Молодці, хлопці, все правила Шарику розповіли, тепер він без зусиль знайде дорогу до дядька Федора. А нам потрібно вирушати до наступної зупинки:
На вулиці нашої машини, машини
Машини - малятка
Машини - великі.
Справа світлофор горить,
Зліва поліцейський стоїть,
Зупинка попереду,
Під'їжджай і виходь!

ЗУПИНКА 3. «Вулиця незрозумілих тіней».
вихователь: Чекає нас на цій зупинці листоноша Пєчкін,

А заблукав він тут, тому що дуже любить поговорити, і розмовляє з усіма зустрічними людьми і зовсім не знає, що це може призвести до біди, тому що в спілкуванні з незнайомими людьми потрібно бути обережними, а чому, ми йому зараз розповімо.
Давайте розглянемо ситуацію з незнайомими людьми (розглядають сюжетні картки)





вихователь:Отже, хлопці, з незнайомими людьми ми не повинні:
- розмовляти,
- брати у них якісь любо речі, іграшки або їжу,
- сідати до незнайомців в машину,
- ходити з ними куди небудь,
- і взагалі повинні бути гранично уважні.
Вихователь: Ну ось, хлопці, ми допомогли всім друзям дядька Федора, вони знову всі разом. І ми можемо вирушати в наш дитячий садок. Ну що, поїхали:
На вулиці нашої машини, машини
Машини - малятка
Машини - великі.
Справа світлофор горить,
Зліва поліцейський стоїть,
Зупинка попереду,
Під'їжджай і виходь!
Давайте зійдемо з автобуса, сядемо на стільчики.

вихователь: хлопці, а тут нас чекає новий лист і, дивіться, на листі знову намальований дядько Федір, давайте прочитаємо. Читають лист: «Добрий день, дорогі друзі! Пише Вам дядько Федір із села Простоквашино. Ви сьогодні були такі молодці, дуже допомогли мені і моїм друзям. І за те, що ви такі розумні, сміливі, добрі хлопці, я і мої друзі хочемо подарувати вам полум'яні серця, що б ви не забували нашої пригоди, і були такими ж добрими по відношенню один до одного і допомагали один одному в складних ситуаціях. Дякую за допомогу, хлопці, і до нових зустрічей! »