Конспект заняття з малювання в старшій групі.

Колективна робота (з використанням нетрадиційних технік).

Тема: "Поспішаймо на допомогу весни"

мета: розвиток творчої уяви

завдання:Удосконалювати вміння та навички дітей в техніці відбиток печатками (картопля, пробки);

Розвивати уяву, почуття композиції, ритму;

Виховувати естетичне ставлення до природи, через зображення квітів

матеріали: картопля, пробки, тарілочки з гуашшю різних кольорів, нитки, ватман по контуру якого намальовані контури квітів за кількістю дітей, паперова "дорога", клей, пензлики для клею, д / і "Чарівні палички" (коробочка в якій лежать кольорові крапельки, коробка закрита, з під кришки звисають мотузочки, довжиною 1 м, кожна одним кінцем прикріплена до крапельці, а іншим до палички), іграшка - сонце, фартухи, магнітофон, аудіозаписи.

Хід заняття:

Діти входять, встають навколо педагога.

Сьогодні ми з вами оправу в незвичайну подорож, в країну, де відбуваються чудеса. Це країна називається весна. Я пропоную вам хлопці поїхати на поїзді. Сідайте, будь ласка, в вагончики. А поки ми їдемо, я розповім вам про цю країну. У цій країні сонце ласкаво сміється, дзвінко біжить струмок, замети тануть, сніг стає важким, темним. Сонце своїм теплом зігріває все навколо: з маленьких нирок з'являються зелені листочки, щебечуть і співають пташки, зелена трава шелестить під ногами. І ще в цій країні є чудова квіткова галявина, усипана різними кольорами: жовтими кульбабами, синіми пролісками, білими ромашками, червоними трояндами.


Немає і снігу там, немає і холоду,

Там все прокинулося від сну.

Ми приїхали з міста

В країну чудову - Весна!

Хлопці, виходьте. Щось тут зовсім невесело. Все білим біло. Хлопці, дивіться, нас сонечко зустрічає! Але чомусь воно не ласкаве, зовсім не посміхається.

Звучить аудіозапис:

Привіт, хлопці! У красуні Весни в її чарівній країні трапилася біда. На чарівну галявину налетіла зла Завірюха, занесла її снігом, заморозила всі квіти. Снігові замети такі глибокі, що моїм променям ніяк не пробитися. Допоможіть, мені хлопці, розтопити сніг. Але щоб потрапити на галявину вам потрібно викласти дорогу кольоровими камінцями.

Д / і "Чарівні палички"

Нехай кожен з вас візьме одну паличку, під музику починайте накручувати мотузочку, поки не дійдете до коробки з фарбами. Коли вона відкриється, ви дізнаєтеся, хто якою фарбою буде малювати.

Діти виконують.

Тепер, коли у всіх є фарби, ми можемо почати викладати дорогу кольоровими каменями. Як же ми зможемо намалювати камені, якщо у нас немає пензлика?

Діти висловлюють припущення. Педагог узагальнює відповіді дітей.

Будь-яке зображення можна надрукувати, наприклад картоплею або пробкою. Візьміть кожен тарілку з гуашшю і печатку, яка вам подобається.

Діти підходять до паперової "дорозі", розташовуються по краях, педагог нагадує дітям техніку друкування. Діти друкують під музику.

Ось і наша квіткова поляна! Що наробила завірюха, жодного квіточки не пошкодувала. Ми з вами відновимо поляну і посадимо нові красиві квіти.

Педагог вмикає музику "Червоний пролісок" і пантомімою зображує розквітла квітка.

Сонечко дає нам свої промінчики - мотузочки, щоб ми з їх допомогою змогли намалювати квіти.

Педагог показує послідовність виконання роботи техніки мотузкою. Діти виконують під музичний супровід.

В цей час педагог змінює міміку сонця з сумного на веселе.

Подивіться, як ми відновили галявину!

Раз, два, три, виросли квіти!

До сонця потягнулися високо:

Стало їм приємно і тепло!

Нехай вони цвітуть, ростуть,

Всім радість несуть!

Хлопці, дивіться, сонечко стало посміхатися! Воно знову дарує нам тепло.

Прийшов час прощатися з чарівної галявиною. Нам треба повертатися додому. Сідайте в свої вагончики.

Педагог вмикає музику.

Хлопці, вам сподобалася подорож? Що найбільше запам'яталося? Який у вас настрій? (Відповіді дітей)

Ось ми з вами повернулися в дитячий сад. Давайте, передамо свій гарний настрій, своє тепло один одному. Чи згодні?

Педагог включає аудіозапис "Зустріч весни", проводиться гра "Передача настрою"

Зігрійте долоні своїм теплом (діти імітують беззвучні хлопки під музику) Зігрівайте свої долоньки! А тепер передавайте тепло один одному і всім нашим гостям! Підходьте, не соромтеся!

Передайте своє тепло і ніжність гостям! (Імітують гру в "долоньки"). Подивіться, як всім стало добре!

Вправи для динамічних пауз.

Мова з рухом.

Прогулянка взимку на дворі мороз і вітер,

На дворі гуляють діти. (Ходять по колу, взявшись за руки)

Ручки, ручки потирають, (Потирають руки)

Ручки, ручки зігрівають.

Щоб не мерзли наші ручки, (Грюкають в долоні)

Ми поплескаємо в долоньки.

Ось так плескати ми вміємо.

Ось так ручки ми зігріємо.

Дні тижня

У понеділок ми прали, (Стирають)

Пол у вівторок підмітали, (Підмітають)

У середу ми пекли калач, (Печуть пиріжки)

Весь четвер шукали м'яч, (Шукають м'яч - нахиляються)

Чашки в п'ятницю помили, (Миють чашки - гладять кулачком по долоньці)

А в суботу торт купили, (Показують руками «торт» -разводят руки вперед - в сторони)

У неділю, в неділю (Грюкають в долоні)

Ми пішли на день народження.

квіти

Наші червоні квітки

Розпускають пелюстки.

Вітер трохи дихає,

Пелюстки колише.

Наші червоні квітки

Закривають пелюстки.

тихо засипають

Головою качають.

Плавно розкривають пальці.

Помахують руками перед собою.

Щільно закривають пальці.

Плавно опускають їх на стіл.

Конспект по малювання «Весна»

підготовча група

Підготувала Гребньова О.А.

Програмне зміст:

1. Закріпити знання дітей про весну, її ознаках, особливостях, вміти розуміти прикмети весни.

2. Закріпити вміння працювати в різній нетрадиційної техніці малювання: стусаном, стусаном жорсткої напівсухий пензлем, а також використовувати в роботі об'ємну аплікацію.

3. Вчити підбирати відповідну колірну гамму.

4. Вчити вмінню розташовувати предмети в просторі на аркуші паперу.

5. Продовжувати вчити дітей передавати в малюнку радісний настрій, пов'язане з приходом весни.

6. Продовжувати вчити вести бесіду по картині, активізувати словник дітей.

7. Розвивати у дітей образне мислення, сприйняття, фантазію, формувати почуття кольору, творчість.

8. Виховувати любов до природи, інтерес до заняття.

матеріал:

Картина про весну, гуаш, пензлі, жорсткі кисті, стусани, вата, ватяні диски, простий олівець, палички, серветки, клейстер, спокійна музика.

В .: Хлопці давайте, привітаємо один одного за допомогою психогимнастики «Доброго ранку!»

Придумано ким то, просто і мудро

При зустрічі вітатися «Доброго ранку!»

«Доброго ранку» - сонцю і птахам

«Доброго ранку» -улибчівим особам

І кожен ставати добрим, довірливим

Нехай доброго ранку триває до вечора

Добрий день і добрий час

Дуже рада бачити вас.

В .: Ой, хлопці, коли я йшла в дитячий сад, я зустріла, а кого, ви самі вгадайте:

Вона розкриває нирки в зелені листочки,
Дерева одягає, посіви поливає,
Рухи сповнена, а звуть її ...
(весна )

В .: Правильно хлопці ми поговоримо з вами про весну.

В .: Які весняні місяці ви знаєте? (березень квітень травень)

В .: Я пропоную вам назвати ознаки весни.

В .: Але щоб весна йшла до нас швидше, подаруємо її красиві слова. У мене є чарівний клубок. Хто цей клубок в руки візьме, той слово красиве про весну назве.

В .: Я пропоную вам зробити фізкультурну хвилинку«Весняне сонце»

Сонце, сонце високо! (Встати навшпиньки руки вгору)

Нам від сонечка тепло (погладжування руками по обличчю)

Тане сніг від променів (присідання)

Дзвінко побіг струмок (Біг на місці)

Калюжі все переступіть (ходьба по колу)

В .: Дивовижний світ нас окружает- це природа. Побачити його можуть художники.

Подивіться, як зображують весну російські художники. Як називається жанр, в якому написані ці картини? (Пейзаж).

Нагадую, що пейзаж-це зображення природи. Що б намалювати пейзаж потрібно знати і розуміти природу. Розглядаючи пейзажі, ми неначе дивимося у вікно і бачимо ліс, луг, поле, річку і нам хочеться побігати по траві, понюхати квіти.

В .: Я пропоную вам намалювати свої картини весни. Але ми будемо це робити нетрадиційному способом використовуючи різноманітні техніки малювання.

Пальчикова гімнастика «Дощик»

В .: За етапний показ виконання роботи.

В .: Які гарні пейзажі у вас вийшли. Ви все постаралися. Ці роботи ми помістимо на виставку, а весна з віконця по милується на них.

Рефлексія. Візьміться всі за руки і передайте частинку тепла в долоньку. Я беру в долоню Діми долоньку і передаю вам всім частинку свого тепла і воно йде від мене до Діми. І я відчуваю, що з частинкою тепла дружби і гарного настрою стало більше.

Наталя Семенова
Конспект заняття з малювання в старшій групі «Рання весна»

мета: Закріплення уявлень про весни.

завдання: Закріплювати вміння дітей зображати картини природи, передаючи її характерні особливості, вчити розташовувати зображення по всьому листу, удосконалювати кольору-сприйняття, вміння працювати з фарбами, розвивати у дітей інтерес до образотворчої діяльності, розвивати творче мислення, уяву, виховувати інтерес до творчості.

устаткування: Репродукції картин, тонований лист блакитного кольору, фарби, пензлі, серветки, аудіозапис "Пори року" Чайковського.

Хід заняття:

Хлопці, щоб наше заняття пройшло успішно, Нам потрібно «покликати« гарний настрій. Давайте за руки візьмемося, і один одному посміхнемось. Молодці!

Послухайте загадку, коли ви відгадаєте її, то назвете мені тему нашого заняття.

Розпустилися бруньки,

Травка виростає,

В цей час пташки

З півдня прилітають.

- весна -

Правильно. Діти, скажіть, весна- це добре чи погано? Відповіді дітей.

Діти, які ознаки весни ви знаєте? (Гра з м'ячем). Відповіді дітей (тане сніг, біжать струмки, дзвенить крапель, прилітають птахи, пробуджуються звірі, з'являються листочки, день стає довшим, а ніч коротше і т. Д). Молодці!

Зараз хлопці ми розглянемо репродукції відомих російських художників, як вони зобразили ранню весну. Картина художника А. Саврасов "Прилетіли граки". Що ви бачите? Які кольори використовував художник? Який настрій з'являється при розгляданні картини?

Картина художника І. Левітана, називається « весна. Велика вода ». Опишіть її. Яких фарб на картині найбільше? Вдивіться в талу воду на картині, що можна там побачити? Яке небо? Чому? На небі стало більше сонця, тому воно голубое- блакитне.

Физкультминутка. (Весняна)

Щоб рівною була спинка, дуже нам потрібна розминка,

Ну-ка, встань, гав не лови і за нами повторюй! "

Вранці сонечко встає, теплий промінчик дітям шле (Діти встають, розводять руками)

Здрастуй, сонечко, привіт, без тебе нам життя немає (Кружляють навколо себе, руками показують промені)

Землю сонечко пригріло, (Розводять навколо себе руками)

Пташка радісно заспівала (Руками зображують помах крилами)

задзюрчали струмочки (Долоньки скласти докупи, хвилеподібними рухами зобразити струмочок)

Зацвіли навколо квіти небувалої краси (Присідають і знову встають, руки піднімають вгору)

Діти, підкажіть мені, як називається приміщення, де малюють свої роботи художники? Зараз ми вирушимо в нашу майстерню, а в ролі художників будете ви і намалюєте свою ранню весну, Як ви її уявляєте.

Вихователь разом з дітьми згадують, як повинні сидіти за столами і правила роботи з фарбами і пензлем.

Діти, щоб ваші руки приготувалися до роботи, проведемо пальчиковую гімнастику.

Усюди лунають дзвони капели

Це крапельки заспівали пісеньку свою

Кап-кап-кап, кап-кап-кап

капає тихенько

Кап-кап-кап, кап-кап-кап

Краплі танцюють дзвінко

краплі побігли

Тому що сонечко краплі побачили.

Хлопці, приступайте до малювання, А, щоб надихнути вас до роботи ви будете малювати під музику російського композитора П. Чайковського.

підсумок: Діти, давайте ми розглянемо, яка у вас вийшла рання весна? (Весела, дзвінка, красива) Ви всі молодці! А картини ваші відправляються в картинну галерею.

Публікації по темі:

Завдання: Освітні: Закріплювати вміння закінчувати пропозицію, називаючи відповідні дії. Закріплювати знання і уявлення.

Конспект НСД з малювання в нетрадиційній техніці для старшої групи «Якого кольору весна» Мета заняття: Розвивати художнє сприйняття пейзажних картин, бачення змісту і засобів художньої виразності живопису; цветосочетание.

Конспект відкритого заняття з мовленнєвому розвиткові «Рання весна» Складання розповіді по картинках «Рання весна» Цілі і завдання: - уточнити і розширити знання дітей по темі «Весна», вчити знати і називати.

Конспект заняття з застосуванням нетрадиційного методу изодеятельности - пейзажна монотипія «Рання весна» Конспект заняття по напрямку «Художньо - естетичний розвиток» на тему: «Рання весна» (монотипія пейзажна по мокрому) (старша.

Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім в середній групі по картині «Рання весна» Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім в середній групі по картині «Рання весна». Освітні цілі. Забезпечення цілісного.

Конспект заняття з малювання з використанням ІКТ в старшій групі «Прийшла весна» Конспект заняття з малювання з використанням ІКТ з дітьми старшої групи дитячого садка, тема: «Прийшла весна» Вік вихованців: старший.

Конспект організації і проведення тематичного занятті з образотворчої діяльності (малювання) у старшій групі.
Тема: «Малюємо весну».
ТЕМА: «Весна на допомогу».
Програмне зміст: Закріпити знання дітей про час роду - весни, її ознаках.
Закріплювати вміння малювати різними способами: малювання ниточкою, кляксографія, монотипія, закріпити вміння дітей відставляти візерунки, використовуючи різноманітні печатки. Закріпити вміння малювати пальчиками і друкуванням від руки композицію на аркуші паперу, малювання воском.
Закріпити вміння читати.
Привчити дітей вибирати спосіб подлезанія в залежності від висоти перешкоди. Закріпити вміння виконувати серії стрибків з просування в перед. Розвивати художній смак, інтерес до образотворчого мистецтва.
Виховувати у дітей доброзичливе ставлення до ігрових персонажів. Викликати бажання допомагати їм.
Обладнання: букет з гілок дерев, з розпустилися листочками (береза, клен, верба) і пролісків. Іграшки: заєць, жаба, лесовичок; обручі (плоскі 5 штук), скакалки з дзвіночками 3 штуки, грамзапис: «Якщо з одним вийшов в шлях», «Голос весни - 2». Листи для малювання, гуаш, пензлі, печатки, воскові крейди, ниточки.
Хід заняття.
Запрошую дітей подивитися, який гарний букет стоїть на столі. Питаю, з чого він складається (з квітів і гілочок дерев).
Вихователь: Хто може назвати, з гілок якихось дерев складено цей букет? Як визначили? (У верби пухнасті кульки, схожі на хвіст зайчиків, у берізки листочки як монетки, з зубчиками, а у клена як розкриті долоні)
Як називаються квіти в букеті (проліски). Як ви думаєте, чому вони так називаються (ще не розтанув сніг, а вони вже з'являються з під снігу). Сподобався вам букет? Подивіться хлопці, в букеті є якась записка. Зараз ми дізнаємося, хто нам його подарував.
Діти читають загадку: Сонце ласкаво сміється
Світить яскравіше, гарячої
І з пагорба дзвінок ллється
Балакучий струмок.
Хто, хлопці, відгадає
Це все коли буває? (Навесні)
Вихователь: Так, хлопці, красуня весна подарувала нам чудовий букет. А чим вам подобається весна? (Човники пускати в струмок, птаство, яскраво світить сонце, ставати тепло, розпускаються листочки, квіти ...) А чи буває навесні що щось погане? Що вам не нраівтся? (Брудно, можна промокнути, вранці холодно, мама лає, якщо вимірюємо калюжі).
Як ви думаєте, чого ж більше буває навесні хорошого або поганого? (Хорошого). Мені також так здається. Весні все раді: і пташки, і тварини, і люби. Навколо стало красиво, тепло, не потрібно боятися сильних морозів і хуртовин, розквітають квіти. Краса! Давайте порадіємо весни разом, пограємо в гру «Сонечко і дощик»
Діти, хто знає вірш про весну?) Діти за бажанням читають вірш про весну).
Хлопці, подивіться хто до нас прийшов? (Зайчик). Він плаче, у них в лісі біда. Лісовичок, господар лісу, послав його до нас за допомогою. Треба прочитати лист від лісовичка (діти читають: «Дорогі хлопці! Допоможіть мені і моїм друзям - лісовим жителям. Снігова королева не пускає до нас ліс весну. Скрізь зараз квіти цвітуть, листочки зеленіють, птахи співають. Тільки наш ліс похмурий, сірий. Немає в ньому квітів, немає листя. Всі лісові мешканці сумують і просять вас допомогти весни, прогнати Снігову королеву ».
Вихователь: Допоможемо Лесовичка, хлопці? Ну, тоді вирушаємо в дорогу (грамзапись «Якщо з одним вийшов в шлях»).
Хлопці, зайчик говорить, що Снігова королева влаштувала для нас багато пасток, але я знаю які ви хоробрі, вмілі, ніякі перепони не зможуть вас зупинити. Дивіться, ось перша перешкода. Це дзвінкі струни. Необхідно подолати шнури, підлізти під них. Охороняє дзвінкі струни ведмідь, Якщо дзвіночок задзвонять, ведмідь прокидається і загадує загадки:
1.Вісіт за вікном кульок крижаний
Він сповнений капели і пахне весною (бурулька)
2.Шагает красуня, легко землі стосується
Йде на поле, на річку
І по сніжку, і за кольором (весна)
3.Сідіт зеленіє, летить і жовтіє
Падає - почорніє. (Лист)
Підходимо до багнистому болоту, яке охороняє жабеня Квак. Він може показати нам як пройти через болото, якщо діти дізнаються в яких тварин перетворила Снігова королева в чудо - дивовижне, диво - дивне (голова однієї тварини, тулуб іншого, хвіст третього, ноги четвертого), Жабеня показує купини (плоскі обручі) за якими можна перейти болото.
Вихователь: Намалюємо різними способами квіти, дерева, пташок, весняний пейзаж ниточкою, кляксографія, монотипія печатки, пальчиками, друкуванням від руки, свічками. Нагадую дітям, що роботу треба виконувати акуратно.
Самостійна робота дітей.
з'являється лесовичок
Лісовичок: Спасибі, хлопці, від мене і від моїх друзів за допомогу. Тепер і в нашому лісі є і листочки, і травичка, і квіти. І пташки.
Давайте скажемо чарівні слова, щоб ліс швидше ожив, діти закривають очі і кажуть: «Крібле-Крабла-бумс!»
Вихователь: Нехай вітри пташок пісеньку по світу рознесуть
Нехай буде також весело всюди в будь-якому лісі.

Тетяна Турусова

Конспект НСД з малювання в старшій групі

Тема: «Рання весна. Приліт граків ».

завдання:

Навчальні:

Розширювати знання дітей про перелітних птахів. Виховувати почуття доброти, кохання до птахам.

Вчити гармонійно розташовувати сюжет на аркуші паперу.

Закріплювати способи і прийоми малювання кольоровими олівцями.

Розвиваючі:

Розвивати дрібну моторику рук, амплітуду рухів кисті руки.

Розвивати здатність дивитися на світ очима художників, помічати і творити Красу;

Розвивати творчість і фантазію, спостережливість і уяву.

виховні:

Виховувати любов і повагу до образотворчого мистецтва;

Виховувати художній смак і почуття гармонії;

Виховувати навички самостійності.

матеріали: аркуші паперу формату А4, простий олівець, ластик, кольорові олівці. Аудіо та відео техніка, репродукція картини А. До Саврасова «Граки прилетіли».

Попередня робота: Спостереження за птахами на вулиці. Розгляд ілюстрацій про весну. Читання вірша про весну.

Корекційна робота. Вживання в мові слів: картина, пейзаж, природа, художник. Назви перелітних птахів, прикмети весни.

хід НСД

вихователь(Загадує загадку)

Хто пройшов так тихо-тихо,

Ну, звичайно, не слониха,

Навіть товстий бегемот

Тихо так пройти не міг.

Це йде красуня,

Легко землі стосується,

До чого торкається,

Все розпускається.

Діти. Весна.

Вихователь. Правильно. Як ви вже здогадалися, розмова у нас сьогодні піде про весну. Про ранню весну. Весну здавна любив народ. Люди її називали «Весна - красна». Про весну поети складали вірші. Хто з вас згадає і прочитає нам вірші про весну? (Діти читають раніше розучені вірші)

Вихователь. З чого ж починається весна? (З капели, таловин, яскраво світить сонце, з'являються проліски, прилітають перелітні птахи і т. Д.)

Вихователь. А які птахи прилітають до нас навесні? (Граки, журавлі, шпаки, ластівки, жайворонки.)

Вихователь. А що вони роблять? (Будують гнізда, лагодять старі.)

Вихователь. Так, весна несе радість життя, радість творчості не тільки поетам. Бачити дивовижний світ природи, його красу, допомагають нам художники. Сьогодні ми з вами познайомимося з картиною російського художника Олексія Кіндратовича Саврасова, який дуже любив малювати природу нашої країни. Як називається вона, я поки не скажу. Спробуємо здогадатися.

Яка пора року зображено на картині?

Чому ви так вирішили? За якими ознаками можна сказати про наближення весни?

Основна деталь, яка підтверджує наші висновки про наближення весни - граки. Де сидять граки? Про що вони піклується, коли повертаються з вирію?

Чому так добре видно сліди птахів на снігу?

Де стоять берези? Опишіть їх, які вони? Якими фарбами намалював художник картину?

Що написано блакитним кольором? Що сірим? Коричневим?

Що найяскравіше в картині?

Який настрій передає художник? Як художнику вдалося це показати?

Про що ця картина? Як би ви назвали цю картину?

вихователь: Художник Саврасов назвав свою картину «Граки прилетіли». Люди завжди чекали весну і раділи її приходу, про що свідчив приліт граків. Є таке прислів'я - «Грач на горі ... весна на дворі». Коли я дивлюся на картину, то згадую вірш С. Русанівській, яке мені дуже подобається:

Зима з грачами сперечається -

Мороз і завірюху.

відкрилася землю

Знову сніжком устелет.

Граки не сумують -

І каркають, і скачуть:

«Дорогу здолали

І будемо живі значить!

Ми так летіли довго

На батьківщину, додому!

Трішечки потерпимо,

Помиримось із зимою! »

Мені дуже сподобалася ця картина. Вона викликає почуття радості.

Вихователь. А зараз, хлопці, я вам пропоную стати художниками і намалювати весняну картину. Подумайте, хлопці, що ви покажіть на своєму аркуші паперу. Які кольори ви візьмете для ранньої весни?

Самостійна робота дітей.

Після композиційного ескізу простим олівцем діти приступають до колірного рішення свого малюнка. Кольорові олівці дають чудовий ефект дитячої роботі, особливо, коли використовуються кілька кольорів або відтінків для прикраси зображення. В ході роботи стежити, щоб діти правильно і вільно, без напруги тримали олівець, стежити за поставою дітей

Підсумок.

Коли діти закінчили роботу провести аналіз дитячих малюнків, відзначити, хто дуже старався, а хто міг намалювати і краще.

Хлопці, ми з вами сьогодні багато говорили про весну, розглядали картину А. К. Саврасова «Граки прилетіли». Кожен з вас намагався, і в ваших малюнках видно, що природа прокинулася, ожила.



Публікації по темі:

Відкрите заняття з розвитку мовлення у підготовчій групі. Творче розповідання по картині «Рання весна» Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення на тему: «Творче розповідання по картині« Рання весна »(придумування початку і кінця.

Конспект заняття «Рання весна. Весняні місяці. Перші весняні квіти. Буква ь » Корекційно - освітні цілі. Узагальнення уявлень про ранню весну і типових весняних явищах в природі. Уточнення, розширення.

Інтегроване заняття «Рання весна». Використання нетрадиційної техніки малювання - «каплетерапія» Організація безперервної безпосередньо освітньої діяльності дітей в середній групі по темі «Весну червону кличемо» Автор конспекту.

Конспект НСД з розвитку мовлення у підготовчій групі «Рання весна» Освітні завдання: узагальнення уявлень про ранню весну і типових весняних явищах в природі; розширення, уточнення, актуалізація.

Мета: формування вміння відображати в малюнку образ Весни. Завдання: освітні: - закріплювати вміння робити начерк графітним олівцем ;.