конспект

гри-заняття з дітьми другої групи раннього віку з розширення орієнтування в навколишньому і розвитку мовлення

«Хто в будиночку живе»

мета:


  1. Розширювати орієнтування дітей в найближчому оточенні, поповнювати запас розуміються слів і активний словник.

  2. Вчити розуміти слова, що позначають назви предметів, дії з ними.

  3. Вчити дітей наслідувати ігровим діям дорослого, зводити споруди з будівельного матеріалу.

  4. Збагачувати сенсорні відчуття дітей (осязаніе- гра з крупою, водою, смакові відчуття). Розвивати дрібну моторику пальців рук.

  5. Продовжувати знайомити дітей з властивостями води і предметів (плавает- тоне).

  6. Викликати у дітей позитивні емоції в процесі ігор, вчити грати поруч.

^ Матеріали до заняття:

Будинок для іграшок (ширма з віконцями), іграшки - ведмідь музичний, лисиця, заєць, нарізана морква, матрьошки за кількістю дітей, будівельний матеріал-цеглинка, кубик, тазик з крупою, тазик з водою.

^ Попередня робота:

Читання потешек про тварин, гри з будівельним матеріалом, дидактичні ігри «Збери матрьошку», гри з крупою, з водою, розучування танцю «Веселиться весь народ».

^ Хід заняття:

вихователь: Діти, ми сьогодні з вами і будемо зустрічати гостей. Подивіться, який будиночок! А хто в будиночку живе, підійдемо і постукаємо в двері, ось так: тук, тук, тук. Хто в будиночку живе. (Дістає ведмедя).

ведмедик клишоногий

В гості до нас йде,

Махає дітям лапою,

Пісеньку співає.

Послухайте його пісеньку! (Слухаємо «пісню» ведмедя і пропоную кому-небудь з дітей його потримати) Ще раз постукаємо в двері: тук, тук, тук, хто в будиночку живе (Дістаю лисицю)

Я, лисичка, рудий хвостик

Я прийшла до хлопців у гості.

Діти розглядають лисицю, показують частини тіла - хвіст пухнастий, лапки, носик. А в будиночку ще хтось є. Тук, тук, тук, хто в будиночку живе (Дістаю зайця).

Заинька, зайка

Маленький зайка,

Довгі вушка,

Швидкі ніжки,

Стрибає спритно,

Любить морквину.

Показує, які довгі у зайця вушка, лапки.

Зайка дуже любить морквину гризти. Ось і нам він приніс морквину, подивіться яка вона довга і, напевно, смачна. Давайте, спробуємо на смак морквину! (Вихователь роздає дітям по шматочку морквини). Спасибі, зайка, тобі за морквину, вона була дуже смачна! А тепер, давайте, разом потанцюємо. Танець «Веселиться весь народ».

вихователь:Ой, подивіться, хто тут сховався.

Ми, матрьошки,

Маленькі крихти,

Ми тихенько сидимо,

З вами пограти хочемо!

Ось які маленькі красиві матрьошки! Давайте візьмемо кубики, цеглинки і для матрьошок побудуємо стілець.

Діти під контролем педагога зводять споруду - стілець. Молодці, посадіть матрьошок на свої стільчики.

вихователь:Хлопці, тепер пошукаємо каштани. Вони сховалися глибоко в крупі. Треба ручку опускати вниз в крупу і шукати там пальчиками. Спробуйте.

Діти грають з крупою. Всі каштани знайшли. Молодці.

Вихователь показує ванночку, в якій налита водичка.

Теплу воду в ванночку наллю.

Посаджу в водичку качечку свою.

Весело плюскається качечка в воді

Раптом пірнула уточка-

Немає її ніде!

Хто качечку знайде. Хто тому її поверне. (Говорячи вірші, педагог ховає качечку. Хто-небудь з дітей її знаходить і садить в ванночку. Гра триває 2 рази).

А яку воду я налила у ванну. Теплу. Спробуйте, її рукою. (Діти пробують воду руками) У воді плаває не тільки качечка. Плавати вміють рибки. Ось у нас є рибки. Давайте, ми їх пустимо поплавати. Навіть м'яч вміє плавати. Подивіться, плаває і не тоне. Візьміть свої каштани і киньте у воду і подивимося, що ж буде. Що трапилося.

(Ведучи розмову, педагог опускає разом з дітьми різні предмети в воду і спостерігають разом за результатом).

Діти прощаються зі своїми гостями і продовжують грати з піском і водою під наглядом вихователя.

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний

установа «Дитячий сад № 21« Струмочок »

міста Новочебоксарска Чуваської Республіки

КОНСПЕКТ

Ігри-заняття у 2 групі

раннього віку «Ромашка»

розширення орієнтування в навколишньому

«Горішки для білочки»

провела:

вихователь

Дата проведення:

Березень 2014

м Новочебоксарськ. 2014 р

Використовувана література:


· Орієнтовна основна загальноосвітня програма дошкільної освіти «Від народження до школи» / Под ред. , М. А, Васильєвої. Москва-Синтез. 2013

· Дитина другого року життя: Методичний посібник / під ред. .- М: Мозаїка-Синтез, 2008

·, Зацепіна раннього віку в дитячому садку: Методичний посібник. - М .: Мозаїка-Синтез, 2005

Організація діяльності:

· По підгрупах

· Зони діяльності, весь простір групи

· Демонстраційний матеріал

Матеріали та обладнання:

макети дерев

Іграшка ведмідь, заєць, білка

магнітофон

Частування для звіряток: морквина, рибка, горішки

Методичні прийоми:

1) Сюрпризний момент: кошик з горішками

2) Гра з пальчиками «Горішки»

3) Ігровий момент: шукаємо хто втратив горішки

4) Розгляд, бесіда про ігрові персонажах (зайчик, ведмідь, білка)

5) Рухлива гра «Зайчик білий сидить»

6) Потешка «Сидить білочка в візку ..»

7) Ігровий момент «Білочка пригощає горішками»

хід заняття

1 частина

1.Сюрпрізний момент: кошик з горішками

Восп-ль: Подивіться, хлопці, що я знайшла? (Показує кошичок з горішками). Кошичок хтось втратив. Подивимося, що в ній (вихователь показує горішки)

2. Пальчикова гра «Горішок»

Мій горішок покотився

Прямо по доріжці

Покрутився, покрутився

На моїй долоньці.

У кулачок горішок-стриб!

Причаївся бешкетник!

Де горішок? Покажи!

Кулачок наш Розтисніть!

2 частина:

3. Грою прийом:Шукаємо хто втратив горішки

Восп-ль: Хлопці, треба знайти, хто втратив горішки. Пошукаємо, сходимо в ліс.

(Під деревом знаходять іграшку зайця)

4.ссматріваніе іграшки зайця

Восп-ль: Подивіться, хто це? (Діти -зайчик) .Що є у зайчика? (Лапки, вушка, хвостик)

Восп-ль: Скажи нам, зайка, не ти втратив горішки?

Заєць: Ні, я їм морквину.

Восп-ль: почастуємо морквиною зайчика

5 Рухлива гра «Зайчик білий сидить»

Восп-ль: Подивіться, хто це під ялинкою в заметі спить? (Діти знаходять іграшку ведмедика)

Восп-ль: Давайте розбудимо ведмедика

Мишка, мишка

Годі спати

Вийди з нами пограти

Нас тут багато

Спати тобі ми дамо.

Розглядають іграшку ведмедика

Восп-ль: Що є у ведмедика (вушка, хвостик, лапки). Як ходить ведмедик (імітують рухи мишки). Мишка ти не втрачав горішки?

Мишка: немає. Я мед люблю (діти дарують бочонок меду).

Восп-ль: подивіться, а ось тут хтось сховався. Хто це? (Діти - білочка). Що є у білочки? (Вушка, хвостик, лапки). Білочка це не ти втратила горішки?

Білочка: Так, я втратила. (Діти віддають їй горішки).

Восп-ль: Послухай, білочка, який ми тобі віршик розповімо:

6.Чтеніе потішки

Сидить білочка в візку

Продає вона горішки

Лисичку-сестричку,

Воробью-синичці,

Мишкові товстоп'ятому

зайченя вусатому

3 частина:

7.Белочка: у мене багато горіхів, я хочу Вас ними пригостити. Вони дуже смачні і корисні. (Діти пригощаються дякують білочку)

Восп-ль: А нам, хлопці, пора повертатися в групу.

Безпосередньо освітня діяльність. Гра - заняття в другій групі раннього віку: розширення орієнтування в навколишньому і розвиток мови «В гості до бабусі в село».

Мета: формувати у дітей раннього віку уявлення про навколишній світ.
завдання:
- розвивати емоційну сферу дитини, спонукаючи до вираження радості, задоволення;
- привчати розуміти прості за конструкцією і змістом фрази;
- розвивати мову дітей, наслідуючи звукосполучення і словами дорослого;

Завантажити конспект з фотографіями

- поповнювати активний словник дітей іменниками: капуста, морква, півник, курочка;
- вправляти в співвіднесенні плоских фігур (коло, квадрат, трикутник) з отворами в дидактичної іграшці.
Устаткування і матеріали: Іграшки, що зображують капусту, моркву, півня, курку, курчат, картинки із зображенням курки, аркуші паперу.
Вік дітей: 1, 5 року.

Хід заходу.
Діти грають.
ВОСПИТАТЕЛЬ: Діти, У нас в групі сьогодні гості. Давайте привітаємося.
ДІТИ: Доброго дня!
ВОСПИТАТЕЛЬ: Привітайся тема, Віка ...

1. Сюрпризний момент.
ВОСПИТАТЕЛЬ: Молодці. Подивіться-но, хлопці! Не встигли ми з вами привітатися, а до нас в групу автобус приїхав. Сьогодні ми з вами в гості до бабусі поїдемо.
«Звучить музика Е. Желєзнова Автобус»
ВОСПИТАТЕЛЬ: Ось ми і приїхали. Підійдемо до будиночка. Щоб бабуся відкрила треба постукати в двері. Постучи Тема, постукай Віка ...
«Вихователь накидає російську шаль»
ВОСПИТАТЕЛЬ: Доброго дня, хлопці! Приїхали мої помічники. Допоможіть мені хлопці зібрати урожай капусти і моркви. Ой, ой, а кошики мої продірявилися, треба їх полагодити. Допоможіть мені полагодити мої кошики.

2 Вправа «Полагодимо кошики»
Діти підбирають площинні фігури (коло, квадрат, трикутник) до отворів в кошиках.
БАБУСЯ: От спасибі, а тепер підемо збирати капусту і моркву.

3. Вправи «Збираємо овочі в кошики»
БАБУСЯ: Ось капуста кругла зелена, її покладемо в великий кошик. Давайте скажемо - капуста. Повтори Тема, Віка ... Це морквина, її покладемо в маленький кошик. Скажіть - морквина. Повтори Тема, Віка ...
БАБУСЯ: Молодці, хлопці, допомогли мені зібрати капусту і моркву. Тепер давайте посолимо капусту.

4. Пальчикова гімнастика «Солимо капусту»
Ми капусту солимо, солимо.
Ми капусту рубаємо, рубаємо.
Ми морквину трьом, трьом.
Ми капусту тиснемо, тиснемо.
Уф, втомилися / ручки погладжуємо /
БАБУСЯ: Які ви помічники. А я тепер покажу вам моїх пташок.

5. Показ іграшок на «Пташиному дворі»
БАБУСЯ: Хто це хлопці? Це півник. Скажи Тім'я, Віка ... / Діти: півник /. Так, це тато - півник. Золотий гребінець, голосно пісеньку співає. Як кричить півник вранці голосно? Ку-ку-рі-ку! Повтори Тема, Віка ... / діти: Ку-ку-рі-ку! /

БАБУСЯ: А це хто у мене? Це курочка. Повтори Тема, Віка / Діти: курочка /. Як курочка говорить? Ко-ко-ко. Повтори Тема, Віка / Діти: Ко-ко-ко /. Ось розумниці.

БАБУСЯ: Хто ж це самий маленький жовтий і пухнастий? Це маленькі дітки - курчатка. Як курчатка пищать? Пі Пі пі. Повтори Тема, Віка / Діти: Пі-пі-пі /. Всіх моїх пташок ми з вами розглянули. Давайте тепер пограємо.

6. Імітаційне вправу «Вийшла курочка гуляти».
Бабуся бере курочку і показує імітаційне рух.

Вийшла курочка гуляти, / імітує ходьбу, діти повторюють /
Свіжої трави пощипати, / присідають і імітують, як щипають травичку пальчиками /
А за нею хлопці - жовті курчатка / імітують ходьбу /
Ко-ко-ко, ко-ко-ко, / хитає головою /
Не ходіть далеко! / Загрожує пальчиком /
Лапками гребіть. / Гребуть рукою /
Зернятка шукайте / Повертають голову з боку в бік /
БАБУСЯ: Награлися, захотіли їсти. Давайте, діти, погодуємо курочку.

7. Ліплення «Зернятка для курочки».
Діти сідають за столи і ліплять з пластиліну зернятка.
БАБУСЯ: А тепер вам пора в садок. До побачення.

Діти сідають в автобус і повертаються в групу. Звучить музика.

ВОСПИТАТЕЛЬ: Ось ми з вами повернулися. Давайте будемо грати.

  • Конспект заняття з розвитку мовлення. Тема: Степові загадки
  • Конспект інтегрованого НСД за освітніми областям «Пізнання», «Соціалізація» в підготовчій групі «Країна, в якій ми живемо»
  • Бєлова Надія
    Конспект НСД по розширенню орієнтування в навколишньому і розвитку мовлення з дітьми першої групи раннього віку на тему «Гості»

    Тема. « гості» .

    Програмне зміст.

    Закріпити знання дітей про домашніх тварин: Кішці і собаці. розвивати вміння наслідувати мову дорослого (повторення звукоподражаний: Ав-ав, няв-няв; слів: собака кішка); слухову пам'ять. Виховувати любов до тварин.

    матеріал: М'які іграшки (собачка, кішка, кубики.

    попередня робота: Розгляд картин, спостереження за тваринами.

    вихователь: Діти, давайте побудуємо з кубиків будиночок. (Діти разом з вихователем будують будинок.)

    Подивіться, який гарний будинок вийшов. Хто до нас сьогодні в гості прийшов? Тук-тук! Хто там? Ав-ав! Хто ж це? (Ховає іграшку-собачку).

    Вихователь читає с / г

    У нього чотири лапи,

    Чорний хвіст і чотири лапи

    Дуже часто голосно гавкає,

    А поганих людей кусає!

    Він буває забіяка!

    Це хто у нас?

    діти: Собака

    вихователь: Правильно, собака. Заходи, до нас в гості собака.

    вихователь: Давайте всі разом скажемо «Ав-ав».

    Діти повторюють. (Індивідуальна робота з дітьми.)

    вихователь: Тук-тук! Хто ще прийшов до нас в гості? (Ховає іграшку-кішку).

    Вихователь читає с / г

    Я кошеня, хвіст пухнастий

    Я вмію бігати швидко

    Я люблю дрімати на даху,

    І мене бояться миші!

    діти: Кішка.

    вихователь: Правильно, кішка. Заходи, до нас в гості кішка.

    вихователь: Давайте всі разом скажемо "Мяу мяу".

    Діти повторюють. (Індивідуальна робота з дітьми.)

    вихователь: Діти, а де живе у нас кішка? Собака?

    діти: Будинки.

    вихователь: Собака і кішка - домашні тварини. Вони живуть вдома.

    Публікації по темі:

    «Подорож в село» конспект НСД з розвитку мовлення з дітьми групи раннього віку Мета діяльності: Закріпити знання дітей про домашніх птахів - півня, курки і курчатах. Виховні завдання: Виховувати почуття любові.

    Конспект підсумкової НСД з розвитку мовлення в другій групі раннього віку «В гості до казки» Управління освіти адміністрації Старооскольського міського округу Бєлгородської області Муніципальне бюджетне освітня установа.

    Тема заняття: «Хто вміє говорити?» Інтеграція освітніх областей: соціально-комунікативний, мовленнєвий і пізнавальний розвиток.

    Конспект НСД з розвитку мовлення і образотворчого мистецтва з дітьми раннього віку «Покормите птахів взимку» Освітні завдання: Закріплювати знання дітей про характерні ознаки зими (взимку холодно, йде сніг, сніг лежить на деревах, землі) ;.

    Конспект НСД з розвитку мовлення «Магазин іграшок» для групи раннього віку Мета: Розвивати мова за допомогою театралізованої діяльності. Завдання: Освітні: Навчання дітей розповідати вірші спільно.

    Інтеграція областей: Пізнання (Комунікація, розвиток сенсорних здібностей, конструювання) Мета: Знайомство дітей з домашніми тваринами ,.

    Завдання: 1. Освітні: збагачення і активізація словника: березень, квітень, травень; крапель; відлига; шпаки; довгоочікувана весна; рання весна;.

    цілі:Формування у дітей елементарних уявлень про такі професії, як лікар, поліцейський, пожежник, кухар.

    завдання:

    1. Навчити дітей розрізняти професії за ознаками (наприклад, за формою одягу).
    2. Розвинути уявлення про працю таких професій, як лікар, поліцейський, пожежник, кухар.
    3. Виховувати повагу до праці.

    матеріали:Ілюстровані картинки із зображенням професій, іграшка «Лунтик».

    Хід заняття:

    Вихователь: Хлопці, сьогодні до нас в гості прийшов Лунтик (на стільчик, навпаки дітей вихователь садовить іграшку «Лунтик»). Лунтик дуже хоче, щоб ми допомогли йому вибрати професію, а то він зовсім заплутався і ніяк не може вирішити, ким він хоче стати. Допоможемо йому хлопці?
    (Слід відповіді дітей).

    Вихователь: Подивіться діти і ти, Лунтик! На нашій дошці висять картинки, на яких намальовані різні професії (вихователь вказує на картинки і починає коротко розповідати про кожну професію з представлених).

    Подивіться, це доктор (лікар), він лікує людей, коли вони хворіють. А ще виписує різні мікстури від кашлю і смачні вітамінки. Доктор носить білий халат, а на голові у нього біленька шапочка з червоним хрестиком. Так, ми відразу зможемо з вами дізнатися, що це лікарю!

    Це, пожежний! Він гасить пожежу (вогонь). У нього дуже небезпечна і відповідальна робота. Пожежний їздить на великій червоній машині. У цій машині багато води, якої пожежний гасить вогонь.

    Це, поліцейський! Його робота теж дуже важлива. Він ловить злочинців і їздить на поліцейській машині, ось такий (вихователь показує на зображенні поліцейську машину). У нього гарний одяг, яка називається форма.

    А це, кухар! Він готує їжу. У нас в садку теж є кухар, який готує для вас смачний суп, варить кашу і ліпить котлети. Подивіться, яка у нього велика поварежку в руках (вихователь вказує на картинку) і красивий білий фартух, а на голові ковпак.
    Ось, ми з вами трохи дізналися про такі важливі професіях. І Лунтик розповіли.
    А тепер давайте трохи відпочинемо (вихователь пропонує дітям встати біля своїх стільчиків).

    Физминутку:Тісто ми місили (руки перед собою, стискають і розтискають кулачки)
    Ми пиріг ліпили (зображують руками як ліпили пиріг)
    Шльоп-шльоп, шльоп-шльоп (плескають у долоні)
    Зліпимо ми великий пиріг (встають на носочки, піднімають руки вгору і тягнуться). (Повторюємо два рази).

    вихователь:Молодці, хлопці! Сідайте!
    Давайте з вами ще раз повторимо, де у нас пожежний, де поліцейський, лікар і кухар.
    (Вихователь, вказуючи на картинки з професіями запитує, «це хто?», Слідують відповіді дітей). Далі, по черзі запитує, що носить лікар, кухар поліцейський, пожежник. На чому їздить і що робить? (Слідують відповіді дітей). Потім вихователь хвалить дітей.

    висновок:Хлопці, Лунтик тільки що шепнув мені, що йому дуже подобається лікувати людей, піклуватися про них. І він вирішив, що дуже хоче стати лікарем. Ну що, хлопці, допомогли ми Лунтик вибрати професію? (Слідують відповіді дітей). Молодці! Давайте проводимо Лунтика і скажемо йому до побачення (діти прощаються з Лунтіком). Але Лунтик пообіцяв, що буде приходити до нас в гості, він дуже вдячний, що ви допомогли йому вибрати професію і каже вам спасибі, і до швидких зустрічей.