мета: Розширити уявлення дітей про своє місто.

Виховувати любов до свого міста.

завдання:

освітні:

- познайомити з визначними пам'ятками міста Ярославля

Розвиваючі:

- розвивати уяву вихованців,

- розвивати навички мовного спілкування.

виховногое:

- виховувати патріотичні почуття, любов до Батьківщини;

- продовжувати виховувати доброзичливі взаємини між дітьми.

Матеріали та обладнання: Іграшка Білка велика, листівки та / або ілюстрації з видами г.Ярославля, макет «Автобус», напис «Річковий трамвайчик».

Хід заняття:

Діти стоять півколом.

- Хлопці, ви любите подорожувати? Куди ви їздили з батьками?

(Відповіді дітей).

На стільчику біля входу сидить Білочка.

ВОСПИТАТЕЛЬ: Хлопці, подивіться, хто ж це до нас прийшов? Білочка!

БЕЛОЧКА: Доброго дня, хлопці! Я прийшла до вас в гості! А живу далеко - далеко від вашого міста. Ви знаєте де я живу? (В лісі, в нірці) Правильно друзі, я живу в лісі, але сьогодні прийшла до вас в гості, послухати про ваше місто! А як же називається місто, в якому ви живете? (Ярославль) А ви розкажете мені про своє місто?

ВОСПИТАТЕЛЬ: Хлопці, розповімо Белочке про наш гарне місто?

А які гарні і визначні місця нашого міста ви знаєте? (Діти відповідають: цирк, музей, театр ім. Ф.Г.Волкова, планетарій, набережна р.Волга і т. Д.) Ну, що, друзі, вирушаємо на екскурсію по місту?

БЕЛОЧКА: А куди ми вирушимо в першу чергу?

ВОСПИТАТЕЛЬ: Спочатку ми вирушимо в найвеселіший і улюблену всіма дітьми пам'ятка - це цирк! І туди ми поїдемо на автобусі!

Діти сідають в імпровізований автобус.

ВОСПИТАТЕЛЬ: Ось і перша зупинка. Це Ярославський цирк. Він був побудований в 1963 р На його арені виступали кращі циркові артисти: клоуни Олег Попов і Олівець, дресирувальник Юрій Дуров. Напевно, ви все вже бачили це красива будівля, а може навіть були там зі своїми мамами і татами? Тут завжди проходять веселі виступи фокусників, акробатів і дуже багато різних тварин!

(Імпровізоване уявлення: шкатулка «Мавпочка», кубики + собачка).

(Помічник вихователя прибирає «Автобус» і прикріплює до стульчикам збоку плакат «Річковий трамвайчик». Діти сідають на стільчики.)

ВОСПИТАТЕЛЬ: Як чудово нам, хлопці, прокотиться по нашій красуні Волзі річці. Волга - Велика російська річка, вона бере свій початок на Валдайській висотах і несе свої води через всю Росію до Каспійського моря. І поки ми їдемо, давайте з вами трохи разомнёмся.

Физкультминутка «Дівчатка і хлопчики»

Дівчатка і хлопчики: хлоп, хлоп, хлоп, (плескають у долоні)

Стрибають, як м'ячики: стриб-скок, стриб-скок. (Стукають долонями по колінах)

Ніжками тупотять: топ, топ, топ! (Тупають ногами)

Весело регочуть: ха, ха, ха!

Очками моргають (ритмічне зажмуріваніе очей,

Після відпочивають (руки вільні).

ВОСПИТАТЕЛЬ: Ось які ви молодці! А поки ми розминалися, наш трамвайчик приплив до наступної зупинки!

(Діти беруться за руки і парами йдуть за вихователем)

ВОСПИТАТЕЛЬ: А куди ж це ми прийшли? Хлопці, ви знаєте, що це за будівля?

Діти намагаються відгадати. Вихователь допомагає їм.

ВОСПИТАТЕЛЬ: Хлопці, це Театр ім. Ф.Г.Волкова. Ярославль - батьківщина першого російського театру. Його заснував в 1750 р Федір Григорович Волков. Тепер ярославський театр носить його ім'я.

ВОСПИТАТЕЛЬ: Молодці, хлопці! Як добре ми з вами прогулялися, але пора повертатися в наш дитячий садок.

Діти стають в шеренгу по одному і марширують на місці під слова вихователя:

Їдемо-їдемо ми додому (руху імітують поворот керма)

На машині легковий

В'їхали на гірку: хлоп, (руки вгору, бавовна над головою)

Колесо спустилося: стоп. (Руки через сторони вниз, присісти)

ВОСПИТАТЕЛЬ: Ось ми і повернулися в наш рідний сад!

(Помічник вихователя допомагає розставити стільці півколом. Всі сідають на стільчики.)

ВОСПИТАТЕЛЬ: Хлопці, давайте згадаємо, які пам'ятки нашого міста ми сьогодні «відвідали»?

(Цирк, «прокотилися» по р.Волге, театр ім. Ф.Г.Волкова). А давайте запитаємо у Білочки, де їй сподобалося найбільше?

БЕЛОЧКА: Як же в вашому місті Ярославлі всюди красиво і весело! Мені дуже сподобалося з вами гуляти! Але найбільше мені сподобалося в цирку, там багато різних тварин, які жили зі мною в лісі. А можна мені залишитися жити в цирку? Мені тут так подобається!

ВОСПИТАТЕЛЬ: Білка, ти можеш жити в нашому Ярославському зоопарку. Правда хлопці?

БЕЛОЧКА: У вас в місті є свій зоопарк? Я із задоволенням залишуся в ньому жити.

ВОСПИТАТЕЛЬ: Залишайся, а ми з хлопцями в наступний раз ми підем в зоопарк і тебе відвідаємо. До побачення, білочка, до нових зустрічей.

Назва: Конспект заняття з краєзнавства на тему «Моє місто»

Посада: вихователь, відповідність займаній посаді
Місце роботи: МДОУ «Дитячий садок № 102»
Місцезнаходження: м Ярославль, вул. Салтикова-Щедріна, д.29

Заняття з краєзнавства для старшої групи

Тема "В гостях у бабусі в селі"

Інтеграція освітніх областей: «Пізнавальний», «Мовне», «Художньо-естетичне, соціально-комунікативний»
Види дитячої діяльності: ігрова, продуктивна, комунікативна.
мета: прищеплювати почуття любові до села, її красі, природності, нероздільної зв'язку з природою; виховувати повагу до сільських трудівників, на плечах яких лежить нелегкий, але благородну працю.
завдання:
- формувати елементарні уявлення про минуле малої Батьківщини;
- розвивати пізнавальний інтерес до знань про рідний край;
- виховувати повагу, інтерес до людей, які роблять все своїми руками.
Плановані результати розвитку інтеграційних якостей дошкільника: відповідає на питання педагога, бере участь в бесіді під час розглядання слайдів, активно відповідає на питання попередніх матеріалів. Виявляє позитивні емоції при виконанні завданні.
Матеріали та обладнання. Презентації до заняття: «Залучення до народних витоків» «Хто, що дає», «Дари лісу», «Минуле і сьогодення». Листочки із завданням, фломастери. 1. Сюрпризний момент. Під таємничу музику на слайді з'являється Домовичок.
Домовичок. Привіт хлопці. Я прийшов до вас, щоб розповісти, як живе моя бабуся в селі.
Педагог. Ну, швидше за розкажи нам, які чудеса ти побачив в селі?
Домовичок. Я побачив там таке, що в місті ніколи не бачив!
Педагог. Що ж ти бачив, від чого прийшов такий захват?
Показ слайдів.
Я побачив дрімучі ліси, зелені луки, безкраї поля, багато квітів і різних трав, я бачив там багато різних комах, що не зміг їх усіх порахувати. Село моєї бабусі розкинулася по берегу річки, за селом - великий ліс. З давніх часів села будувалися біля річки і лісу. Як ви думаєте, чому?
Завдання № 1. Чим живить ліс і річка? Висловлювання дітей. (Риба, раки, качки, зайці, ягоди, гриби і т. Д.) Узагальнення відповідей дітей. Показати презентацію «Дари лісу»
Правильно, ліс і річка годують людини. У народі говорили: «Біля лісу жити - голодному не бути». Ліс не тільки живить, але і лікує людину. Моя бабуся знає, яка травичка, від якої хвороби. Показати дітям гербарії.
Завдання № 2. На слайді різні рослини. Назвіть тільки лікарські трави. (Мати-й-мачуха, подорожник, материнка, звіробій, листя суниці, листя малини.) А білосніжна, величезна, струнка береза \u200b\u200bлікує дітей і дорослих своїми листами, корою і нирками. А у кого голова заболить, підходять люди притискаються до стовбура, і біль незабаром вщухає.
2. Минуле і сьогодення.
Педагог. Домовичок, а наші діти трохи знають про минуле та сьогодення. З давніх часів в селах будували будинки дерев'яні з різьбленими лиштвами, а в місті будинки будують з цегли. Я вам пропоную пограти в гру «Минуле і сьогодення»
Завдання № 3. Я буду показувати предметні картинки з минулого, а ви будете знаходити картинки з теперішнього часу.
Російська хата - сучасний цегельний будинок
Килимки - килими
Старовинний праска - електричну праску
Віник - пилосос
Кінь - машина
Лавка - диван
3. Домашні тварини.
На сільському подвір'ї живуть багато різних птахів і тварин. Моя бабуся їх дуже любить, але кожного за своє.
Завдання № 4. Перед кожною дитиною завдання на листочку. Подумайте про те, яку користь приносять людині ці домашні тварини. З'єднайте картинку тварини за допомогою фломастера з відповідними картинками і поясніть свій вибір.
Підсумок завдання. Показати презентацію «Хто, що дає»
(Корову за молоко, козу за пухнасту шерсть, курку за яйця, гусей за м'який пух.) Але щоб все це мати, треба багато працювати.
Физкультминутка. Мирна лічилка. Діти виконують відповідні рухи.
1, 2, 3, 4, 5!
Всіх чудес не злічити.
Червоний, білий, жовтий, синій,
Мідь, залізо, алюміній,
Сонце, повітря і вода,
Праця, веселощі, солодкий сон,
А війна нехай вийде геть!
4.Жізнь своєю працею. Показ слайдів.
А скільки в селі живуть люди з золотими руками! Кожен майстер робив все сам від початку і до кінця.
Завдання №5 Згадайте прислів'я про працю.
- Справі час, а потісі годину.
- Судять не за словами, а справами.
- Зробив справу гуляй сміливо.
- Нудний день до вечора, коли робити нічого.
Раніше не було магазинів, майстри всі свої вироби приносили на ярмарок. Там люди не тільки продавали свої вироби, а й обмінювалися досвідом в майстерності. На ярмарку було все.
Показ слайдів.
- З дерева - дерев'яні іграшки і посуд, меблі.
- З берести - туескі, шкатулки, прикраси.
- З гілок осики - кошики.
- З глини - гончарні вироби.
А ось ледарів, не любили в народі, сміялися над ними: «Спиш, спиш і відпочити колись»
Слайд. Домовичок.
Педагог. Ну що ж, попрощаємося з домовичка. Багато цікавого він нам розповів, а мені хочеться дізнатися, які ви уважні були на сьогоднішньому занятті.
Рефлексія.
- Скажіть, куди нас запросив Домовичок?
- Що нового ви дізналися сьогодні?
- Що найбільше вам сподобалося?
- Чи хотіли б ви ще зустрітися з домовичка?

бібліографічний список
Степанова Н. В. Пізнавальний розвиток. - 2005 р

Лідія Харченко
План роботи з краєзнавства у другій молодшій групі

ПЛАН РОБОТИ ПО краєзнавства У ДРУГІЙ МЛАДШЕЙ

ГРУППЕ.

1 тиждень 2 тиждень 3 тиждень 4 тиждень

ВЕРЕСЕНЬ Бесіда про місто, його назві.

Бесіда про літній відпочинок: Де відпочивали, що бачили, на чому їхали. Бесіда про місто. Як називається. Діти - теж жителі міста.

Бесіда про літній відпочинок дітей, їхні враження. \\

бесіда: «Вигоди в міському будинку»

Бесіда з дітьми про

Сквері для прогулянки біля будинку. бесіда з дітьми:

«Як називається вулиця де ми живемо».

мета: Допомогти зрозуміти, що в місті багато різних вулиць.

ЖОВТЕНЬ Робота з батьків-миВивчити наз-вання вулиці і но-заходів будинку. Обьяс-нить необхід

ність завдання. закріплення знань

Домашня адреса.

Р. н. гра «Карусель». цільова прогулянка

«Благоустрій

Розгляд листівок із зображенням міських ули, красивих скверів,

фонтанів. Робота із запам'ятовування домашніх адрес

Робота в книжковому куточку:

Розгляд альбому «Мій го-

ЛИСТОПАД Ігри зі будівельник

вим матеріалом:

Побудувати вулицю,

Дати їй назву.

Робота в книж-

ном куточку: чте-

ня вірші

С. Маршака «Розсіяний з вулиці бассеенной»

Дід. гра: "Збери картинку»

мета: Вчити дітей отримувати цілісний образ вулиці з час-

тей, Розповідати, що на ній зображені

Бесіда про рідне місто: «Що ук

раша наше місто,

робить його краси-

Ігри з вико

ванием макета ули

ци, озеленення її

іграшковими деревами. Робота в книжковому куточку: «Парки рідного міста».

розгляд

ілюстрацій цве-

тов, садових і

польових. Ознайомити з їх назвою, обра-

тить увагу на

їх красу.

ГРУДЕНЬ Слухання колискової пес-ні. хто придумав

Таку пісню, для

Кого їх співають?

Показати з якими ляльками грали в

дитинстві бабусі.

гра: Дочки-мате-

Рі » Робота в книжковому

Куточку Розгляд ляльок з якими грали раніше.

З чого зроблені,

як одягнені, чому збереглися до нашого часу?

розучування стіхот-

Ворен А. Барто

«Я люблю свою конячку»

Бесіда з дітьми на тему: "Звідки приходить до нас новорічна ялинка?» Хто її виростив? Де?

Як називається такий ліс?

Як допомогти ялинці

Залишитися рости в лісі?

бесіда: "Моя лю-

бімая іграшка »

мета: Дати прос

тейша представ

ня про працю лю-

дей в виготов-

ванні іграшок.

розучування по-

тешка: "Ех, Ваня простота ....»

Бесіда про новогод-

них святах,

враження дітей від новогод-

них ялинок, погулок по місту.

Читання віршів про ялинку, зими, Д. Мо-

Ручна праця: З-

виготовлених ігрущ-

ки з непридатного

матеріалу для

новорічної ялинки.

бесіда: "Чим укра-

шают ялинку вдома,

щоб вона стала

ошатною. »

мета: виховувати

дбайливе ставлення-

ня до іграшки,

праці дорослих.

ЛЮТИЙ Цільова прогулянка по вулиці. Спостереження за зимовою природою.

Робота в книжковому

куточку: рассмат-

рівань іллюст-

рацій із зимовим утриманням, бесіда по картин-

кам. Розповідь в-ля про празд

ніку «День защіт-

ника Вітчизни »

Книжковий куточок:

розгляд иил

люстрацій військової

техніки, бесіда про її призначення. Розповідь в-ля про за-Щитники та вітчизняні

ва, Дати представ

ня про многона-циональности жителів нашого

куточок книги: Розгляд ілюстрацій раз-

них родів військ. розучування вірша

Маршака "Лютий".

розгляд

виробів дітей ст.

груп для привітання сво-

їх тат і дідусів.

БЕРЕЗЕНЬ Розучування сти-

хотворении про вес-

Ознайомити з першим весняним

квіткою - «Проліском»

Аплікація. Цве-

ток для мами. Бесіда про рідний го-

Роде. Тема: «Зоопарк».

Звернути увагу

дітей про різноманітність жи

вотня світу нашого краю.

Книжковий куточок.

загадування загадок

про тварин Робота в книжковому куточку

Достопрімечатель-ність рідного міста. «Міський еко парк».

Перегляд відеофільму. закріпити назва-

ня вулиць, де жи-

вут діти. Напом-

нитка, що в місті дуже багато вулиць і у них свої назва

ня. Розповісти хто такий Маяков-

читання вірша "Що таке добре і що таке погано"

КВІТЕНЬ Цільова прогулянка

По вулиці Маяковського.

Спостереження за працею школьні-

ков і дорослих по

благоустрою

Показати дітям

перші весняні

Квіти на території д. С.

Мати й мачуха.

Розглянути їх. Бесіда про рідний го-

Роде. Де ви були?

Що цікавого бачили? де любите

Відпочивати, розважатися?

Запропонувати батькам показати

Дітям місто з оглядового майдан- ки: Його красу і велич. Показати місце роботи-величезний завод. Цільова прогулянка по ділянці д. С.

Ознайомити з назвою расті-ний і дерев, їх значенням у житті

інсценування

казки «Теремок». розгляд

ляльок в театраль-

ном куточку. З чого вони зроблені?

Хто їх зробив?

Для чого вони потрібні?

Інсценування казки вихователем "Маша і Ведмідь"

ТРАВЕНЬ Ігри зі будівельник

вим матеріалом:

побудувати вулицю і

прикрасити її.

Бесіда про рідне місто, згадати назву вулиць, де

живуть діти.

згадати назва-

ня весняних цве-

тов, згадати і

розповісти, де їх можна побачити в

Цільова прогулянка в

Сквер на площі

«Перемоги»

розповідь вихователя

Про значення пам'ятника в центрі скверу.

Поспостерігати за покладанням квітів до пам'ятника.

Пояснити для чого це роблять дорослими-лі .. Розповідь вихователя про тру-

Де жителів міста

На заводі в воєнні роки.

Розгляд фотографій з альбому «музей м

Магнітогорська. ». Спостереження за першими комахами, що їх приваблює з'являтися на ділянці.

які комахи

Найчастіше зустрічаються?

розучування стхотворенія

«Кульбаба»

Подорож по рідному селищу.

мета: виховання у дітей почуття любові до малої Батьківщини, рідного селища.
завдання:
освітні:
уточнити з дітьми інформацію про рідне селищі;
активізувати в мові дітей слова - визначення, вправляти у вживанні простих речень;
закріпити знання дітей про державні символи Росії.
узагальнити уявлення про призначення герба і прапора, про символічне значення кольору і образів (орел, вершник).
розширювати уявлення про історію появи герба нашої області.
розвиваючі:
розвивати творчі здібності дітей;
розвивати пізнавальну активність дітей;
Розвивати конструктивні вміння та навички роботи з папером. Допомогти дітям створювати зображення Російського герба, шляхом наклеювання окремих деталей на заготовку. Виховувати акуратність.
виховні:
Виховувати почуття любові до своєї Батьківщини - Росії.
виховувати любов до рідного селища;
викликати в дітей почуття захоплення і гордості своїм рідним селищем і його жителями.

Діти входять в групу, вітаються з гостями.
вихователь:-Хлопці, стаєте в коло, давайте привітаємо один одного:
Зібралися всі діти в коло,
Я твій друг і ти мій друг.
Дружно за руки візьмемося
І один одному посміхнемося.
(Педагог звертає увагу дітей на стук у двері, з'являється Незнайко).
вихователь: Незнайка, звідки ти? Як ти потрапив до нас в дитячий сад?
Незнайка: Я з Квіткового міста, де дуже красиво. У нашому місті вулиці називаються іменами квітів. Кожен куточок нашого міста мені знаком і дуже дорогий. А ось у вас в селищі я перший раз і нічого про нього не знаю. Мені підказали, що хлопці з дитячого саду мені можуть допомогти.
вихователь:Хлопці, що ж нам робити, як допомогти Незнайку?
діти:Можна розповісти про наше селищі, можна сходити з Незнайко на екскурсію по нашому селищу, можна показати фотографії.
вихователь: Я згодна з усіма вашими пропозиціями. Я думаю, що екскурсія підійде нам найкраще.
Незнайка: А як називається будівля, в якому я зараз перебуваю?
вихователь: Хлопці, допоможіть Незнайку, розкажіть про нашому садку.
діти: Ця будівля називається дитячий садок «Казка», а вулиця, на якій знаходиться наш дитячий сад, називається 40 лет Октября.
Незнайка: А хто працює в дитячому саду?
діти: У дитячому садку працює завідуюча, завгосп, медсестра, кухарі, вихователі, помічники вихователя, прачка, музичний керівник, робочий, сторож.
Незнайка: А ваша група має назву?
діти: Так, наша група називається «Гномики».
Незнайка: Спасибі, хлопці, я багато дізнався про ваш дитячий сад. А які ще будівлі є у вашому селищі?
вихователь: Я запрошую вас на екскурсію (діти підходять до фотографій). Що за будівля ми бачимо на фотографії?
діти: Це дитяча бібліотека.
вихователь: А чим бібліотека відрізняється від книжкового магазину?

діти: У магазині книги купують, а в бібліотеці беруть додому для читання, а потім приносять назад. Тут є читальний зал, в якому можна переписати потрібну інформацію.
Незнайка: Спасибі, хлопці за інформацію, це дуже гарне будівля, я сюди обов'язково прийду почитати книги. (Незнайка звертає увагу на кілька фото, які знаходяться разом) А що зображено на цих фотографіях?
вихователь: Хлопці, розкажіть Незнайку про ці будівлях.
діти:Ця будівля називається музична школа, в ній діти вчаться співати і грати на музичних інструментах. А це школа спортивна, тут діти займаються спортом. А ця школа художня, в якій діти вчаться малювати і ліпити. А це школи загальноосвітні, в них діти вчаться читати, писати, рахувати, пізнавати багато нового.
Незнайка: Ой, як цікаво, я хочу відвідати всі школи і обов'язково дізнаюся щось нове і чогось навчуся. (Звертає увагу на фото з музеєм) А як називається ця будівля?
вихователь: Хлопці, вам знайоме це будівля?
діти: Це музей.
вихователь: А перед музеєм є ігровий майданчик, на якій ми зараз пограємо.
Физминутку:Діти стають в коло. Хором вимовляють слова, супроводжуючи їх рухами.
Ми по місту йдемо (марширують)
Дзвінко пісеньку співаємо (плескають у долоні)
Ми по вулиці крокуємо (марширують)
Ноги рівно піднімаємо (марширують, витягаючи носочки)
Роби крок - раз, два
Помах руками - три, чотири
Повернулась голова (повертають голову вправо)
Руки вгору і ноги ширше
Стрибнемо разом високо
І побігаємо легко (біг на місці).

вихователь:У музеї проходять різні виставки, в кожному залі свій матеріал: є зал, в якому розповідають про зброю, який я використав під час війни, про одяг козаків, є зал з кухонним начинням, зі старовинними меблями, з тваринами і птахами нашої області. У деяких залах ми з вами вже були, а багато ще належить відвідати. Які ж тварини живуть в нашому краї?
діти:У нашому краї живе заєць, білка, лисиця, вовк, хом'як, їжак, кабан, борсук, косуля, ондатра, бобер, соболь, видра, лось, ведмідь, бурундук, ховрах, бабак.
вихователь: Молодці, багато тварин згадали. А тепер пограємо в гру.
Гра «Знайди зайве тварина»(Діти прибирають картинку з твариною, якого немає в Омській області).
вихователь: Назвіть дерева, які ростуть в Омській області.
діти:В Омській області росте береза, дуб, ялина, верба, клен, сосна, липа, модрина, осика, ялиця, тополя.
вихователь: А тепер вгадайте, від якого дерева лист я вам буду показувати.
Гра «Від якого дерева лист».
Незнайка:Спасибі, хлопці, я дізнався тварин вашого краю і рослини, які ростуть у вашій області. А як називається це великий будинок і хто в ньому працює?
вихователь: Що це за будинок, хлопці?
діти: Ця будівля адміністрації. Тут працюють керівники нашого району.
вихователь:Над цією будівлею розвивається прапор нашої країни. Як називається наша країна, наша Батьківщина?
діти: Наша країна називається Росія.
вихователь: Які прислів'я про Батьківщину ви знаєте?
діти:Людина без Батьківщини - що соловей без песні.Нет в світі краше Батьківщини нашей.Родной кущ і зайцю доріг. Хто за Батьківщину горою - той істинний герой.
вихователь: Послухайте вірш про Батьківщину.
дитина:
Чуєш пісеньку струмка?
Це Батьківщина твоя.
Чуєш голос солов'я?
Це Батьківщина твоя.
Дзвін дощів і шум гілок,
І в саду смородина - Це теж Батьківщина.

вихователь:Кожна держава обов'язково має державні символи: прапор, герб і гімн. У Росії теж є державні сімволи.Какого кольору російський прапор?
діти: На прапорі три смуги: біла, синя і червона.
вихователь: Що в природі має білий колір?
діти: Ромашки, білі берези.
вихователь:А що має синій колір?
діти: Синє небо, синє море, річки.
вихователь: Правильно, а що в природі буває червоного кольору?
діти: Сонце, захід, вогонь.
вихователь: Що означають ці кольори?
діти:Білий колір означає чистоту, мир. Синій- вірність і правду, а червоний -отвагу, любов.
вихователь:Де можна побачити російський прапор?
діти: На виступах спортсменів, на автомобілях, на літаках, на зустрічі президентів.
вихователь: Послухайте вірш про прапор.
дитина: Прапор у нас прекрасний - білий, синій, червоний!
Білий - світ і чистота, синій - вірність, небеса,
Червоний - мужність, відвага ... Ось кольори рідного прапора!

вихователь: Що таке гімн?

діти:Гімн - це головна пісня країни.
вихователь:Як потрібно слухати гімн?

діти: Його потрібно слухати стоячи. Гімн звучить, коли нагороджують спортсменів, під час параду на 9 травня.
вихователь: Як називається останній символ?
діти: Це герб.
вихователь: Хто зображений на гербі?
діти:На гербі зображено орел. Одна голова дивиться на схід, а інша на захід. На голові три корони - символ єдності нашої країни. В лапах він тримає скіпетр і державу.
вихователь: Скіпетр - це символ влади, держава - прикрашений куля, знак законності і права. Герб можна побачити на важливих документах, наприклад, на паспорті, на монетах, на печатках.
вихователь:А що зображено в центрі герба?
діти: Вершник з списом, який вбиває дракона.Ето говорить про постійну боротьбу добра над злом.
вихователь: Як звуть вершника?
діти:Георгій Побідоносець.
вихователь: Герб є і у нашого селища.
Герб Черлакского району являє собою чотирикутний, із закругленими нижніми кутами, загострений у краї геральдичний щит, поле якого умовно розділене на дві частини. Нижня частина поля являє собою зелений фон. Верхня частина щита - зображення висхідного на білому тлі червоного сонця, що висвітлює знаходиться в центрі водний шлях і в польоті над водою чайками. Композицію об'єднує сторожова вежа старовинного форпосту на тлі воріт, якого зображені стигле колосся. Зелене нижнє поле щита символізує щедрість землі.
Блакитна смуга - це водний шлях по річці Іртиш. Біле верхнє поле щита служить символом чистоти помислів, благородства, справедливості. Червоні промені сонця, що сходить уособлюють собою хоробрість і військову доблесть. Червоний колір - це колір життя, милосердя і любові. Золото в колосках пшениці відображає надію на стабільність і могутність.
Герб може бути у кожної сім'ї. Зараз хлопці розкажуть, який герб своєї родини вони склали з батьками (розповідь дітей про гербах своєї сім'ї).
Ми з вами можемо скласти герб нашої групи. У групі є вихователь і діти? (Є) У групі діти дружно живуть? (Дружно). Беріть заготовки і складайте герб нашої групи (діти за допомогою вихователя роблять герб групи).
вихователь: Що вам сподобалося на занятті? Що для вас було найважчим? А що було робити легко? Мені сподобалося, як ви працювали.

Ольга Матвєєва
Конспект заняття з краєзнавства у другій молодшій групі «Тварини нашого краю»

мета: Ознайомити дітей з тваринами які живуть в лісах Південного Уралу, закріпити знання про тварин.

програмне зміст:

1. Розширення знань дітей про тварин, Що мешкають на території Південного Уралу.

2. Вчити розрізняти тварин по зовнішнім описом, ніж тварини харчуються в лісі

3. Розвивати увагу, виховувати допитливість

5. Виховання любові до своєї Батьківщини, гордості, патріотизму.

Попередня робота з дітьми: Розглядання картинок з дикими тваринами Південного Уралу;

читання художньої літератури ліс і його мешканці Південного Уралу; заучування віршів і загадок про диких тварин.

матеріали: Картинки із зображенням ведмедя,

їжака, зайця, білки і їх будиночків (дупло, нора, барліг, муляжі: Дерев, ялинок.

активізація словника: Дупло, барліг

Хід заняття:

вихователь: Хлопці, до нас сьогодні в гості прийшла, лялька Катя. Давайте всі разом з нею привітаємося.

Ми спочатку будемо плескати,

А потім, а потім

Ми будемо йти.

А зараз ми повернемося,

І все разом сміявся.

вихователь: Хлопці, лялька Катя до нас прийшла не просто так. Вона не знає в якому місті вона живе?

вихователь: Хлопці, а хто знає, як називається наше місто?

діти: Троїцьк.

вихователь: Так молодці, у нашого міста красиву назву - Троїцьк. І наш з вами місто розташоване на Уралі. Ми з вами живемо в чудовому і красивому місці тут багато лісів. А в лісі водиться дуже багато тварин.

вихователь: Хлопці, а ви б хотіли дізнатися, які тварини живуть в наших лісах? А що б дізнатися які це тварини, Лялька Катя предлагае т вирушимо в подорож, в наш ліс.

вихователь: А як ви думаєте, на чому ми туди поїдемо? А поїдемо ми з вами на паровозі. Давайте згадаємо пісеньку про паровоз. (Виповнюється пісенька «Паровоз»).

вихователь: «Ось він, чудовий ліс! А хто це нас зустрічає? Відгадайте загадку.

Хто в дуплі живе,

Горішки гризе,

На деревах пустує

Впасти не боїться?

Пухнастий хвіст

Миготить в височині

І разом з нею

Зникне на сосні. (білка)

вихователь: Так, діти, в нашому лісі живуть білки.

А де живе білка? (В дуплі).

А на якому дереві білка влаштувала собі будиночок? (На сосні).

А яка білка? (Вона маленька, в'юнка, на гілочках пустує, у неї пухнастий хвостик.)

Білка збирає горішки, шишки, грибочки. А куди вона їх ховає? (Вона збирає їх в своє дупло.)

Діти у білки в будиночку перемішалися всі горішки і шишки, що це можна назвати, коли перемішалося все, валяється все кругом? (Це безлад.) Давайте допоможемо їй навести порядок в дуплі? (Проводиться гра «Чудовий мішечок».)

вихователь: Молодці! Білка дуже задоволена і каже вам спасибі!

грудочку пуху

довге вухо

стрибає спритно

Любить морквину! (Заєць)

вихователь: Діти, а який заєць? (Зайчик боягуз, довгі вушка, швидкі ніжки, не бійся зайка, ми тебе не скривдимо.)

А що любить їсти заєць? (Заєць любить їсти моркву.)

Подивіться, під яким деревом сидить заєць? (Під ялинкою.)

Давайте ми пограємо з зайчиком (проводиться гра «Розклади морквину»).

вихователь: От спасибі, допомогли зайчику!

Діти, паровозик нас зачекався і кличе нас. Як паровозик нас кличе?

Чух! Чух! Чух!

вихователь

Вперевалку звір йде

За малину і по мед.

Любить солодке він дуже,

А коли приходить осінь,

Лізе в яму до весни,

Де він спить і бачить сни. (Ведмідь.)

вихователь: Це, звичайно ж, ведмедик. А який ведмедик? (Великий, сердитий, клишоногий, незграбний.)

А що любить їсти ведмедик? (Ягоди, мед.)

А де він живе? (В барлозі).

А що це за дерево, під яким ведмедик свою барліг влаштував? (Це берізка.).

проводиться гра: Збери шишки.

От спасибі, допомогли ведмедику.

вихователь: Що за будиночок попереду? Хто живе в ньому, подивися?

Хвіст пухнастий береже

І звіряток стереже:

Знають, руду в лісі -

дуже хитру (Лисицю)

вихователь: Це, звичайно ж, лисиця.

А який лисиця? (Хитра, руда.)

А що любить їсти лисиця? (Ягоди)

А де вона живе? (В норі).

вихователь: Займаємо місця в нашому паровозику. Як гуде паровозик?

Чух-чух! Поїхали в садок!

Надивилися ми чудес

Жди нас знову в гості, ліс!

вихователь: Ось ми з вами і приїхали в дитячий сад. А куди ми з вами їздили? На чому ми їздили в ліс? Хто з нами їздив в ліс? Кого ми зустріли в лісі? Хлопці, які звірі живуть в лісі? Як ми допомогли яйця? Які ви молодці, звірам потрібно допомагати, їх не можна кривдити!

вихователь: Хлопці ляльці Каті пора йти.

діти: До побачення.

Публікації по темі:

Розробка ілюстрованих альбомів на тему: лікарські рослини, тварини нашого краю і дерева для дітей 4-5 років. Розробка даних.

Мета: Ознайомити дітей з повадками, особливостями поведінки диких тварин нашого краю, їх користь для природи. Завдання: - Закріпити і узагальнити.

Мета: Розвиток пізнавального інтересу до навколишнього світу і накопичення знань про різноманіття диких тварин. Завдання: Розширювати знання дітей.

Мета: продовжувати знайомство дітей з дикими тваринами в ігровій формі. Завдання: Освітні: продовжити знайомити дітей з характерними.

Мета заняття: узагальнити знання дітей про диких тварин. Завдання заняття: 1. Вчити дітей описувати характерні ознаки, спосіб життя і звички.

Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом у старшій групі «Дикі тварини нашого краю» Мета заняття: узагальнити знання дітей про диких тварин. Завдання заняття: Освітні Закріпити назви диких тварин і їх дитинчат.

Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім в підготовчій групі «Птахи нашого краю» Птахи нашого краяПрограммное зміст: Розширювати знання дітей про різноманітність світу пернатих. Вчити впізнавати і правильно називати птахів, що живуть.

Конспект заняття в середній групі «Дерева нашого краю» (знайомство з березою і сосною) Мета: розширити знання дітей про дерева рідного краю: березі і сосні. Завдання: 1. Формувати уявлення про життя дерев; 2. Розширювати.

Проект по пізнавально-творчому розвитку «Дикі тварини нашого краю» Проблема: В одній із розмов з дітьми виявила, що діти не можуть дати визначення поняттю «дикі тварини». Актуальність: Калінінградська.

Проект «Дикі тварини нашого краю» Організація проектної діяльності дітей в середній групі