Муніципальне бюджетне дошкільний освітній заклад дитячий садок
Загальнорозвиваючого виду «Журавушка» з пріоритетним здійсненням художньо-естетичного розвитку дітей села Бижбуляк муніципального району
Біжбуляцький район Республіки Башкортостан
погоджено погоджено
Старший вихователь МБДОУ Завідувач МБДОУ
Дитячий садок №1 «Журавушка» Дитячий садок №1 «Журавушка»
С.К.Міронова ______________ Р.З.Заріпова
Конспект безпосередній освітньої діяльності в старшій групі. Види транспорту:
наземний, водний, повітряний. аплікація « Повітряна куля».
Вихователь першої кваліфікаційної категорії
Бікметова Іраїда Віталіївна
Види дитячої діяльності: Ігрова
комунікативна
продуктивна
Пізнавально-дослідницька. (Познань)
цілі : Закріпити знання про професії водія. Розвивати усне мовлення, узагальнити і уточнити знання дітей про види транспорту, збагачувати словник, (комунікація)
Закріпити вміння працювати з папером і клеєм, створювати з елементів цілісну композицію. (Худ.тв.)
Розвивати допитливість, мислення, дрібну моторику, (пізнання)
Плановані результати: вміє підтримувати бесіду про різних видах транспорту, висловлювати свою точку зору, міркує і дає пояснення предметів і їх діям, активно і доброзичливо взаємодіє з педагогом і однолітком під час ігор.
Попередня робота: спостереження за транспортом. Розгляд предметних і сюжетних картинок по темі «Транспорт»
Розфарбовування картинок - разукрашек із зображенням транспортних засобів.
бесіда, дидактична гра про правила дорожнього руху.
Матеріали та обладнання: картинки різного виду транспорту. Устаткування для аплікації.
- Організаційний момент.
У мене ростуть року
Буде і сімнадцять.
Де працювати мені тоді
Чим займатися?
- Бесіда про професії водія
Людина придумала безліч різних професій. Кожен з вас, коли трохи підросте, вибере, чим йому займатися і на яку професію зупинити свій вибір.
Ми з вами сьогодні поговоримо про людей, які допомагають нам дістатися з одного місця в інше, чиє завдання перевозити людей і вантаж на різні відстані.
Послухайте загадку:
Всі дороги мені знайомі,
Я в кабіні немов удома.
Мені блимає світлофор,
Знає він, що я (Шофер)
Так це шофер. Шофер або, як ще називають водій
Як ви думаєте, якими якостями повинен володіти хороший шофер або водій?
Що він повинен знати і вміти?
(Уважний, ввічливий, повинен знати ПДР, працьовитий, сумлінний).
Найголовніше-шофер повинен знати ПДР, адже від цього залежить безпека і пасажирів і пішоходів на дорогах. І завжди виконувати вимоги цих правил це дуже важливо!
3.Рассматріваніе видів транспорту:
Подивіться, на якому з даних видів транспорту можна дістатися до будинку?
(Автобус, легковий автомобіль, пасажирський поїзд, велосіпед- це пасажирський транспорт.)
Чому самоскид, вантажівка відносять до вантажному транспорту?
(Вантажні машини перевозять різні вантажі: маленькі і великі, рідкі та тверді від цього залежить і форма кузова і розмір машини.)
Розгляд картинок спеціальний транспорт.
Якщо ви захворіли, то ви набираєте, 03 і до вас приїжджає машина швидкої допомоги.
А якщо сталася пожежа, то ви набираєте, 01 і до Вас приїжджає пожежна машина.
А якщо до вас забралися сторонні люди або хочуть, до вас забратися ми дзвонимо, 02 і до нас приїде поліцейська машина.
4.Фізмінутка
Будь транспорт: пасажирський, вантажний, спеціальний - пересувається по воді, по суші, по повітрю. Якщо він пересувається по повітрю - це повітряний транспорт, якщо рухається по
воді - водний транспорт, а якщо по суші - наземний транспорт.
Я називаю вид транспорту, ви пливете, летите, крутите кермо.
5.Ігра: «Хто керує цим видом транспорту?»
Жодна машина не може пересуватися без допомоги людини.
Подивіться на зображення транспорту і назвіть людей, які керують цим видом транспорту.
Автобус-водій автобуса
Мотоцікл- мотоцикліст
Велосипед - велосипедист
Швидка допомога-водій швидкої допомоги
Літак- льотчик, пілот
Трактор-тракторист
Підйомний кран - кранівник
Поїзд-машиніст
6.Ігра (з м'ячем)
«Закінчи речення»
Літак летить високо, а ракета (вище)
Літак великий, а ракета (більше)
Велосипед їде швидко, а машина (швидше)
Машина важка, а трактор (важче)
Машина їде швидко, а поїзд (швидше)
Вертоліт летить високо, а літак (вище)
Аплікація «Повітряна куля»
Діти наклеюють на блакитний аркуш паперу деталі зображення - куля, 0корзіну. Потім приклеюють нитки-стропи. З пом'ятих серветок білого кольору роблять хмари. Звертати увагу дітей на те, що хмари можна розташувати і нижче повітряної кулі. Повітряна куля може підніматися вище хмар.
рефлексія
Про який транспорті ми розмовляли?
В яку гру грали?
Яку аплікацію ми зробили?
Виріб з природного матеріалу «Сова»
загадка:
З двох основних шишок різного розміру склеим сову. Шишка побільше - це тулуб сови, шишка поменше - голова. Очі, дзьоб, лапи зліпити з пластиліну.
рефлексія
Що вам сподобалося?
Що робили з природного матеріалу?
планування в дитячому садку має під собою мету забезпечити виконання програми для кожної вікової групи, А також регулярно і систематично займатися виховно-освітньою діяльністю, прагнути до досягнення позитивних результатів в освітньому процесі. У цьому розділі ви зможете знайти готові плани і корисні рекомендації фахівців з ведення планування в ДОУ з урахуванням програмних вимог.
Міститься в розділах:
Включає в себе розділи:
- Весна. Календарно-тематичне планування на весняну тему
- Планування. Плани на літній оздоровчий період (літо)
- Планування. Плани на навчальний рік, годововое планування
Показані публікації 1-10 з 19006.
Всі розділи | Планування. плани робіт
План декади в групі раннього віку «Я у світі людина» Тема: «Я у світі людина» мета: Дати уявлення про себе як про людину, про основні частинах тіла людини, їх призначення. підсумкове захід: Розвага «Хто в будиночку живе?» Листопад 3-4 тиждень) Розширення орієнтування в навколишньому 1. Тема: «Лялька прийшла в гості до дітей»...
План бесіди з дітьми «Мій будинок - моя Сім'я», до свята «День Сім'ї Любові і Вірності» 8. липня 2019 р Подумайте, яка все-таки дивовижна річ - Будинок! Тут, не боячись невдач можна відчувати себе в ролі модельєра, кравця, кухаря, художника, артиста і. просто чарівника, створюючи навколо себе все на власний смак, не стримуючи навіть найхимерніших своїх бажань. Де ще...
Планування. Плани робіт - Календарний план «Мама тато я дружна сім'я» в старшій групі
Публікація «Календарний план« Мама тато я дружна сім'я »в старшій ...» Тема тижня: «Папа, мама, я - дружна сім'я» (8 липня - Всеросійський день сім'ї, любові і вірності) Понеділок «08» липня 2018 р. ГО Мовний розвиток режимний момент Спільна діяльність педагога з дітьми Самостійна діяльність дітей Індивідуальна робота ППРС ранок ...
Бібліотека зображень «МААМ-картинки»
План заходів щодо профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму План заходів щодо профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму в групі №7 «семицветик» на 2017-2018 навчальний рік розроблений Блашенковой Е. Ю і Іваною Н. А Місяць Заходи з дітьми Заходи з сім'ями вихованців Відмітка про дату виконання вересня Тема: «Вулиця ...
Перспективне планування з художньої літератури в середній групі Мовний розвиток включає володіння мовою як засобом спілкування і культури; збагачення активного словника; розвиток зв'язковою, граматично правильно діалогічного і монологічного мовлення; розвиток мовного творчості; розвиток звуковий і інтонаційної культури мовлення, ...
План роботи по дослідно-експериментальної діяльності середньої групи на 2019-2020 рік Дослідницька діяльність розвиває пізнавальну активність дітей, привчає діяти самостійно, планувати роботу і доводити її до позитивного результату. Основною метою програми є розвиток у дітей пізнавальної активності, допитливості, ...
Планування. Плани робіт - План самоосвіти «Розвиток дрібної моторики у дітей дошкільного віку через нетрадиційну техніку малювання»
План самоосвіти Тема: «Розвиток дрібної моторики у дітей дошкільного віку через нетрадиційну техніку малювання ». Мета: - Розширити уявлення про розмаїття нетрадиційних технік малювання; - Удосконалювати технічні вміння і навички малювання, у власному ...
Ліворукі діти в дитячому садку заслуговують особливої \u200b\u200bуваги, Тому що багато з них можуть мати набір труднощів навчання. Ліворукому дитині не так-то просто в нашому світі, тому що все у нас пристосоване ...
Сценарій заняття, за допомогою якого ви розповісте дошкільнятам про ябедничество. Учитель-логопед проводить заняття спільно з педагогом-психологом. ДЛЯ КОГО, НАВІЩО І ЯК Учасники: діти старшого дошкільного віку Мета: сформувати моральні уявлення про добро і зло в контексті ябедничества Завдання: вправляти складовий аналіз, синтез і підбір синонімів; розвинути ...
Які сторони готовності до школи особливо важливі Це вміння точно сприймати і виконувати завдання; запам'ятовувати послідовність дій, необхідних для його виконання; розвиток дрібної моторики і зорово-моторних координацій; вміння здійснювати звуковий аналіз ...
Конкурс читців на тему: «Книга - джерело мудрості» Завдання конкурсу: створення умов для пізнавально-мовного розвитку дітей; виховання позитивного емоційного ставлення до літературних поетичних творів; розвиток художньо-мовних виконавських навичок при читанні віршів; виявлення кращих читців ...
Міністерство освіти Нижегородської області
Державна бюджетна освітня установа
додаткової професійної освіти
НИЖЕГОРОДСЬКИЙ ІНСТИТУТ РОЗВИТКУ ОСВІТИ НІРО
МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА
на тему «Осіння пора»
В ФОРМІ
«Розробка фрагмента плану одного робочого дня»
ПО КУРСУ
«АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ дошкільної освіти
В УМОВАХ ВПРОВАДЖЕННЯ ФГОС »
Широкова Олена Володимирівна,
вихователь «МБДОУ« Д / С 132 »м Дзержинськ
Нижній Новгород
2015
Тема: «Осіння пора»
форма: Безпосередньо-освітня діяльність.
Загальна мета: Формування цілісної картини світу, розширення кругозору дітей.
Конкретна мета:Розширювати знання дітей про ознаки осені, перелітних птахів, розвивати вміння використовувати свої знання в предметно-практичної та ігрової діяльності.
мотивація: Проведення бесід про осені, знайомство з її основними ознаками, проведення екскурсій і спостережень за змінами в природі з приходом осені, читання художньої літератури за темою "Осінь»
Способи і засоби:Картини з ознаками пір року, картинки із зображенням птахів, слухання музичних творів на осінню тематику.
рефлексія: Я думаю план одного дня проведеного з дітьми досягнуть мети. Знання про осінь і її ознаках діти отримали і закріпили в практичній і ігровій діяльності.
Дата | режимні моменти | Види діяльності та культурні практики, ГО | Спільна діяльність дорослого і дитини | організація РППС | Підтримка індивідуальності дитини | Взаємодія з батьками |
Вересня | Ранок | Рр пр | Розгляд малюнків «Дерева восени». мета: Уточнити знання дітей про дерева, будову, назві, розрізняти дерева, відмінні риси осінніх дерев. вчити складати нам інформацію про те рослин, відповідаючи на питання, розвивати зв'язне мовлення. | Які дерева ви знаєте? Чим дерева відрізняються від чагарників? Наведіть приклади чагарників? | Провести бесіду з батьками про значимість профілактичного щеплення проти грипу. |
|
скр | сюжетно - рольова гра «Сім'я»: сюжет «Йдемо в гості до друзів». мета: Формувати вміння дітей створювати ігрові ситуації, розгортати сюжет, виконувати ігрові дії відповідно до правил і загальним задумом. Закріплювати ввічливе звернення і ввічливе спілкування один з одним. | |||||
скр | Трудові доручення: прибираємо іграшки. мета: Удосконалювати вміння дітей виконувати колективні та індивідуальні доручення. Заохочувати ініціативу в надання допомоги товаришам, дорослим. | |||||
Ранкова гімнастика | фр | Комплекс вправ №1 мета: «Розбудити» організм дитини, налаштувати його на дієвий лад, сприяти формуванню правильної постави, гарної ходи, попереджати виникнення плоскостопості. | ||||
Підготовка до сніданку, сніданок | скр | мета: Закріплювати звичку у дітей правильно сидіти за столом. Акуратно є, при необхідності користуватися серветкою. | ||||
заняття | пр скр | Навколишній світ «Еволюція предметів побуту». мета: Формувати уявлення про те, як змінювалися предмети побуту з плином часу, як удосконалювалися технології. Розвивати мислення дітей, розширювати кругозір. | Виставити в куточок альбом «Еволюція знарядь праці». | Як жив стародавня людина, чим він займався? Як змінювався людина і як змінював життя навколо себе? | ||
заняття | пр Хер | Малювання «Як люди одягаються восени?». мета: Закріплювати вміння дітей малювати фігуру людини, віддаючи будова, форму і пропорції частин тіла. Вчити зображувати характерні особливості осіннього одягу. Закріплювати вміння малювати контур простим олівцем і зафарбовувати малюнок олівцями або фарбами. Заохочувати прагнення дітей малювати в вільний час. | Яка пора року настала? Як змінилася погода восени? Як вона вплинула на поведінку людей? | |||
заняття | фр | Фізкультура (За планом фізкультурного працівника) | ||||
прогулянка | пр | Дедуктивное спостереження «Температура повітря та одяг людей». мета: Закріплювати вміння дітей розуміти мету спостереження, виконувати окремі завдання, робити загальні висновки. Підводити до розуміння взаємозв'язків в неживій природі, вчити характеризувати зв'язок між тим, як гріє сонце, температурою повітря і одягом людей. | Давайте подивимося як одягнені люди, у що вони одягнені і чому? Яка пора року настала? Як гріє сонце, яка температура повітря? | |||
пр Рр | Д / і «Хто зайвий?» по темі «Птахи» мета: Формувати передумови вміння виявляти підстави класифікації, визначати птицю, яка не відноситься до даної категорії. Активізувати у мові назва птахів, груп, на які прийнято їх поділяти. | |||||
скр | Трудові доручення: підмітання асфальтованої доріжки. мета: Закріплювати вміння підмітати доріжку віником, дотримуючись правил безпеки і особистої гігієни, формувати відповідні трудові вміння. Вчити розповідати про хід та результат роботи. Заохочувати прагнення допомагати дорослим, підтримувати порядок. | |||||
фр | Рухлива гра - естафета «Хто швидше до прапорця» мета: Тренувати дітей діяти за сигналом, виконувати рухи за завданням. Тренувати у виконанні стрибків на двох ногах, на одній нозі, з однієї на іншу, в ходьбі і бігу різними стилями. Вчити дотримуватися правил естафети, сприяти емоційної розрядки. | |||||
скр | мета: Закріплювати вміння дітей домовлятися, дотримуватися правил гри. Виховувати вміння слухати і чути один одного. | |||||
Повернення з прогулянки. | скр | мета: Закріплювати вміння дітей підтримувати порядок в шафі. Чисто вмиватися, зберігати чистоту рушники. | ||||
Організація харчування та сну. | скр | Чергування по їдальні. мета: Закріплювати вміння дітей правильно сервірувати стіл, правильно розкладати столові прилади (ніж завжди лежить праворуч). | ||||
Підйом. рухова гімнастика | фр | Гімнастика після сну. Профілактика плоскостопості (гімнастика на масажних доріжках). | ||||
Підготовка до полуденка. Полудень | скр | Чергування по їдальні: сервіруємо стіл до полуденка. мета: Формувати вміння дітей застосовувати на практиці різні правила сервіровки столі, знаходити оригінальні рішення в його оформленні. Заохочувати активність, самостійність. | ||||
Робота в групі | пр | Д / і «Еволюція». мета:Закріпити знання дітей про еволюцію предметів побуту людини. | ||||
пр | Головоломка «Склади візерунок». мета:Розвивати уміння думати, вирішувати поставлені завдання. Виховувати наполегливість і завзятість. | |||||
Підготовка до прогулянки. прогулянка | пр | Розпізнає спостереження за птахами. Тема: Ворона. мета: Формувати передумови вміння спостерігати за поведінкою птахів, виявляти особливості зовнішнього вигляду, Поведінка в осінній період, вміння впізнавати по голосу, розповісти про характер і звички ворони. | ||||
скр Рр | Трудове доручення. Збираємо природний матеріал для виробів. Конкурс на кращий осінній букет. мета: Нагадати дітям правила збору природних матеріалів, Формувати передумови вміння організувати взаємодії в процесі трудової діяльності. Організувати конкурс. Запропонувати дітям розповісти про свої букетах. | |||||
фр | Спортивна гра «Містечка»: змагання «Краща команда». мета: Тренувати дітей в будівництві фігур, виконанні кидків правою і лівою рукою в ціль. Формувати вміння дітей узгоджувати дії в команді, виступати в ролі судді, гравця, помічника гравця. Розвивати координацію рухів, окомір. | |||||
догляд додому | пр скр | Самостійна ігрова діяльність. Ігри з будівельним матеріалом. мета: Формувати передумови вміння виконувати конструкції різної складності, реалізовувати за допомогою будівельного матеріалу їх задуми, обігравати споруди. |