мета: виховувати почуття любові до мами через прилучення до творів мистецтва (література, музика, живопис), в яких головним є образ жінки - матері.

завдання:

освітні:

- вчити дітей складати описові розповіді по фотографії;

- формувати граматично правильну мову; вміння грамотно поєднувати іменники, прикметники, дієслова;

- вчити способам словотворення іменників, збагачувати мову дітей визначеннями;

Розвиваючі:

Розвивати уміння складати розповідь про маму, використовуючи фотографії;

- розвивати творчі здібності дітей.

виховні:

- виховувати у дітей любов, повагу, дбайливе ставлення до мами.

- виховувати у дітей дружні взаємини, співпереживання, емпатію.

Попередня робота.

1.Конкурс малюнків «Моя улюблена матуся» (батьки, діти);

2. Розучування віршів, розглядання репродукцій картин про сім'ю, бесіди про сім'ю, професії, про домашніх дорученнях,

3. Читання вірша Олени Благининой «Ось яка мама», «Посидимо в тиші»

4. Бесіда про день Матері.

5. дидактична гра «Чия мама?»

матеріали: фотографії мам, сонце, промінчик.

Методи і прийоми:

1. Питання до дітей, розповідь, пояснення;

2.Використання фотографій, музичного супроводу, художнього слова;

3.дідактіческіе, словесні ігри;

4. практичні дії дітей.

Хід заняття:

вихователь: - Хлопці, у нас сьогодні дуже цікаве заняття. Послухайте загадку, і коли відгадаєте її, то дізнаєтеся, про кого ми будемо з вами говорити.

У світі немає її рідніше,

Справедливішим і добрішим.

Я скажу, друзі вам прямо -

Краще за всіх на світі ...

Діти: -Мама.

Вихователь: - Правильно хлопці. Сьогодні ми поговоримо з вами про наших улюблених мам.

Мама - лавная людина! Мама дає життя своїй дитині.У кожної людини є мама і у кожної живої істоти теж є мама. Коли ви були маленькими, мама вас годувала, одягала, доглядала, виховувала ... Зараз ви багато вмієте робити самі.

Мама завжди хоче, щоб її діти виросли добрими, здоровими, розумними.

Про маму складено багато віршів, пісень.Про неї можна розповісти не тільки словами. Багато художники писали портрети своїх мам.

Ми з вами організували виставку портретів ваших мам, де ви в малюнку висловили своє ставлення до мами.

Хлопці, а які ви знаєте свята для мам, жінок?

вихователь: -Правильно! А яке свято ми скоро будемо відзначати?

Діти: - День Матері.

вихователь: - Хлопці хочу запропонувати вам послухати вірш, яке називається «Якщо мама поруч», який написала Тетяна Фролова.

Якщо мама поруч, сповнений світ чудес,
Нічого не треба, якщо мама тут,
Я її міцніше за руку візьму,
Не віддам я маму в світі нікому.

Якщо мама поруч, сонцем світ залитий,
Мені у всьому допоможе, все вона пробачить,
Казку мені розповість, пісеньку заспіває,
Якщо мама поруч, все вона зрозуміє.

Я не буду плакати, якщо впаду,
Мама буде поруч, відведе біду,
Міцно поцілує і до грудей притисне,
Якщо мама поруч, відразу біль пройде.

Якщо мама вдома, пограю з нею,
Все, звичайно, робити з мамою веселіше,
Нічого від мами я не приховаю,
Ніколи грати з нею я не втомлююся.

Якщо мама поруч мені не страшний дощ,
Навіть якщо з градом дощик, ну і що ж
Я не буду плакати більше ніколи,
Якщо мама поруч, дощик не біда.

Якщо мама поруч - все тоді зможу,
Я від всіх печалей маму березі,
Під її наспіви засинаю я.
Нехай уві сні присниться матуся моя.

вихователь: -Що говорить про мамуавтор віршів?

Діти: - (Відповіді дітей)

вихователь: -Хлопці, давайте з вами трошки відпочинемо і зробимо зарядку.

Физкультминутка «Дружно мамі допомагаємо»

Дружно мамі допомагаємо -

Пил всюди витираємо.

Ми білизна тепер перемо,

Полощіть, віджимаємо.

Підмітаємо все кругом

І бігом за молоком.

Маму ввечері зустрічаємо,

Двері навстіж відкриваємо,

Маму міцно обіймаємо.

Вихователь. Мама - найдорожчий, кохана людина на світі. Ви сьогодні принесли фотографії своїх мам, давайте спробуємо скласти розповідь про свою маму, але спочатку я розповім вам про свою маму, а ви послухайте.

Мою маму звати Ніна Іванівна. Моя мама дуже гарна. У неї хвилясті, темно-русяве волосся, добрі, карі очі. Моя мама працює продавцем в магазині. У моєї мами ласкаві, ніжні і працьовиті руки. Коли моя мама приходить з роботи, вона готує їжу для всієї родини, а я їй завжди допомагаю. Я дуже - дуже люблю свою маму.

- Тепер ви розкажіть мені про свою маму.

Діти складають розповідь про свою маму за допомогою фотографій і з питань:

- Хто зображений на фотографії?

- Як звуть маму?

- Які у неї волосся?(Каштанові, чорні, хвилясті, короткі і т.д.)

Які очі? (Блакитні, добрі, ласкаві і т. Д.)

Які руки? (Ніжні, теплі, працьовиті і т.д.)

- Яка вона? (Добра, красива і т.д.)

- Де вона працює?

Ким?

- Чим займається вдома?

- Як ви допомагаєте своїй мамі?

вихователь : - А тепер, хлопці, я пропоную вам пограти в гру »Назви яка»

Гра «Назви, яка».
Діти стають в коло. Вихователь дає одній дитині промінчики каже: «Лучик візьми, яка мама розкажи. А ваші слова будуть перетворюватися в сонячні промені ».Потім діти передають промінчик один одному, називаючи, яка у них мама. Помічник вихователя непомітно прикріплює промені до сонця.

Діти: - (Відповіді дітей)

вихователь: -Хлопці, подивіться яке сонечко з ласкавих слів у нас вийшло. Давайте приготуємо для мами подарунок. Візьмемо аркуші паперу і намалюємо сонечко кожна дитина для своєї мами.

Самостійна робота дітей

вихователь: Мама зігріває вас теплом, а ви зігрівайте своїх мам увагою, ласкавим словом, добрим ділом.

вихователь: -Хлопці, про кого ми сьогодні говорили?

Що сподобалося на занятті?

Пропоную ввечері обійняти маму і сказати, як сильно ви її любите, а на свято розповісти вірші, які ми вивчили для мам.

Ірина Зубакова
Відкрите заняття в середній групі до Дня Матері

Мета: формування правильного уявлення про роль матері.

Продовжувати формувати правильне уявлення про сім'ю, вчити розповідати про маму;

Вчити відповідати на питання, підбирати до іменником прикметники та дієслова;

Продовжувати вчити утворювати від іменників зменшувально-пестливу форму;

розвивати навички дрібної моторики;

Створювати радісний настрій і позитивні емоції від результатів своєї праці.

Попередня робота: читання оповідань, віршів про маму, розглядання фотографій мам, складання розповіді про свою маму, запам'ятовування імені та по батькові мами, професії мами.

Обладнання: пластилін, дощечки, одноразові пластикові ложечки вже разрезанниеі (для пелюсток квітки, палички-стеблинки (ручка від ложечки, пофарбована заздалегідь в зелений колір, Фотографії мам (на слайдах, із зображенням дій, фонограма пісні про маму.

Хід заняття.

Вихователь: хлопці, сьогодні у нас багато гостей, давайте привітаємося. А тепер встаньте в коло.

Привітання.

здрастуй, права рука.

здрастуй, ліва рука.

здрастуй, друг, здрастуй, друг,

здрастуй, весь наш дружний круг.

я люблю свій дитячий сад,

в ньому повнісінько хлопців,

може - сто, а може - двісті,

добре, коли ми разом.

все на місці? Чи всі тут?

Повернулися, озирнулися,

і один одному посміхнулися.

Вихователь: скоро всі ми будемо відзначати велике свято "День Матері". Всі вітатимуть своїх мам, говорити їм приємні, добрі слова, привітання і дарувати подарунки. Хлоп'ята, а ви свою матусю любите? Хочете пограти в гру? Я буду задавати питання, а ви мені дружно відповідайте "Ма-моч-ка".

Гра "Ма-моч-ка".

Хто любов'ю зігріває? (Ма-моч-ка)

Все на світі встигає,

Навіть пограти трохи?

Хто тебе завжди втішить?

І вмиє, і причеше?

У щічку поцілує - чмок?

Вихователь: про кого цей вірш? (Відповіді дітей). Правильно. Хлопці. а які ваші мами?

Ксюша, яка в тебе матуся? (Мила, добра.).

Ніна, яка в тебе мама? (Ласкава, турботлива.).

А у тебе, Ібрагім? (Красива, модна.).

Вихователь: молодці! Діти, а хто для вас мама? (Діти читають вірш по одному рядку).

Мама - це небо!

Мама - це світло!

Мама - це щастя!

Мами краще немає!

Мама - це казка!

мама - це сміх!

Мама - це ласка!

Мама любить всіх!

Мама - осінь золота!

Мама - найрідніша!

Мама - це доброта,

Мама виручить завжди!

Вихователь: молодці! Мама любить вас, піклується про вас, завжди знаходиться поряд і готова в будь-яку хвилину прийти до вас на допомогу.

Хлопці, а ви, напевно, знаєте, що вчинки дітей можуть радувати або засмучувати ваших матусь. Хочете пограти?

Гра "Радість або засмучення".

Вихователь: я буду називати дію, якщо це радує ваших мам - ви грюкне в долоні, якщо засмучує - тупни ніжкою.

Жаліти свою маму. (Це добре чи погано? Добре! Ляскаємо).

Допомагати мамі.

Постійно чекати подарунки.

Хвалити маму.

Чи не мити руки перед Елой.

Намалювати і подарувати мамі гарний малюнок.

Розкидати по кімнаті іграшки.

Допомогти мамі помити посуд.

Вихователь: сподіваюся, ви будете здійснювати тільки добрі вчинки! А тепер давайте розповімо про соих мам.

Сідаємо півколом перед екраном.

Гра "Розкажи про маму". з показом фотографій на екрані.

Починає вихователь, показує і розповідає про свою маму, звертає увагу на ім'я та по батькові своєї мами, професію.

Показ слайдів, розповідь 3-4 дітей. Воспітательпомогает питаннями і демонструє слайди.

Вихователь: чия це мама? Що вона робить? (На слайдах фото із зображенням дій: мама миє посуд, протирає пил, готує, пилососить, готує.).

Відповіді дітей, чия мама зображена на фото:

Моя мама поливає квіти;

Моя мама пече пиріг;

Моя мама протирає пил будинку;

Моя мама миє вікно;

Моя мама пере і прасує білизну;

Моя мама на роботі;

Моя мама миє посуд.

Вихователь: так, хлопці, у мами дуже багато справ і вона втомлюється. А все мамам допомагають? Зараз ми з вами пограємо і дізнаємося, які ви помічники.

Физкультминутка.

Маму я свою люблю, (стиснути руки на грудях)

Я завжди їй допоможу:

Я стираю, (терти кулачок про кулачок)

Полощу, (пальці стиснуті в кулак, рухати кистями в сторони)

Воду з ручок обтрусіть. (Трясти кистями рук)

Пол я чисто підмету, (уявляючи в руці віник, підмітати підлогу)

І дрова їй Наколіть. (Уявляючи в руці сокиру, рубати дрова)

Мамі треба відпочивати,

Мамі хочеться поспати. (Долоньки обох рук покласти під щоку)

Я навшпиньки ходжу, (ходити вказівним і середнім пальцем правої руки по лівій)

І жодного разу,

І жодного разу ні словечка не скажу. (Піднести вказівний палець до губ).

Вихователь: хлопці, а в яку пору року ми відзначаємо День Матері? (Восени). А хочете відправитися в казковий осінній ліс? (Вихователь вимовляє чарівні слова і розкидає жовті листочки по килиму).

Мамин листочок золотий, понеси нас над землею.

У ліс швидше віднеси, на галявину опусти.

(Вдихніть на повні груди осінній запах, видихніть і скажіть "Ах!").

Вихователь: хлопці, подивіться який у мене є чарівна скринька. Давайте наповнимо його осінніми листочками і ласкавими словами для мами.

Тож почнемо!

Навідні запитання вихователя.

Вихователь: коли мама модно одягається, яка вона?

(Красива, модна).

Вихователь: коли мама посміхається, сміється, яка вона?

(Весела).

Вихователь: коли мама піклується про вас, яка вона?

(Дбайлива).

Вихователь: якщо мама робить багато справ по дому, яка вона?

(Працьовита).

Вихователь: молодці! Ось скільки осінніх листочків і чудесних слів зібрали ми в чарівна скринька. А поки ми його закриємо, щоб наші слова не розгубилися і не забулися.

Вихователь: а зараз пограємо в гру "Чий малюк?". Будьте уважні.

Діти беруть емблеми з дикими тваринами і їх дитинчатами.

Вихователь: розбіглися всі дитинчата-малюки, втратили своїх мам. (Діти під веселу музику бігають по залу. За сигналом "Раз, два, три - свою маму ти знайди!" Діти підбігають до "мамам" і обіймаються).

Вихователь: у ведмедиці (відповіді дітей) - ведмежата,

У лисиці - лисенята.

У зайчихи - зайченята,

У білки - білочки.

Вихователь: молодці, хлопці, все "дитинчата" знайшли своїх "мам".

Вихователь: (читає чарівні слова)

Мамин листочок золотий,

Понеси нас над землею,

У дитячий сад нас принеси,

Подарунок зробити допоможи.

Вихователь: ось знову ми опинилися в дитячому саду, а ніж ми можемо порадувати маму? Сьогодні ми приготуємо мамі в подарунок красиві квіточки.

Ми подарунок мамі купувати не будемо,

Приготуємо самі, своїми руками.

Педагог показує на слайдах етапи роботи. Пропонує почати роботу.

Неголосно звучить музика. Вихователь спостерігає і допомагає.

Вихователь: хлопці, поставте свій квітка в стаканчик, візьміть стаканчик в руку і встаньте в коло.

Рефлексія.

Хлопці, про кого ми сьогодні говорили? (Про мам).

Яке свято наближається? (День матері).

Як ви думаєте. який подарунок буде для мам найбажанішим? (Наша любов, турбота).

Що вам сподобалося робити найбільше? Хлопці, ви молодці, дуже старалися.

А тепер закрийте на хвилинку свої оченята і згадайте свою матусю, уявіть, що вона дивиться на вас, а ви дивіться на неї (В цей момент увійти мамам). А тепер ласкаво, ніжно, пошепки промовте слово "мама" (мами підходять кожна до своєї дитини).

Вихователь: привітайте своїх мам!

Діти з мамами виходять під музику із залу.

Ірина Іванівна Детинченко
Конспект заняття в середній групі. Тема: «День матері».

мета: Дати уявлення про значущість матері кожної людини; допомогти дітям зрозуміти, як багато часу і сил забирає у матері робота по дому; вказати на необхідність допомоги мамам. Формувати цінні моральні навички (Любов, співчуття і т. Д.)

програмні завдання:

Вміти підтримувати бесіду, висловлювати позитивні емоції (Радість, захоплення) при читанні вірша про маму.

попередня робота:

Читання художньої літератури, заучування віршів і прислів'їв про маму, попередня розмова в колі сім'ї (Дитини з мамою) про її праці.

Справ і доріг буде в житті не мало.

запитаємо себе: «Ну, а де їх початок?»

Ось він відповідь нам, правильний самий,

Все, чим живемо, починається з мами!

Хлопці, коли народжується людина, він завжди перебувати поруч з мамою. Мама - найближча, рідний, єдина людина. Проходить деякий час, малюк підростає і вимовляє слова, перше слово, яке вимовляє людина, - "ненька". Це слово звернене до тієї, що подарувала нам життя. У мами найдобріше і ласкаве серце, найдобріші і ласкаві руки, які вміють все і в серці наших мам ніколи не гасне любов до нас. наш сьогоднішній день присвячений найріднішої, найніжнішого і самому добрій людині на світі - мамі. Чому саме мамі, ми зрозуміємо з вірша, який нам розповість Вероніка.

Дитина. - На світі добрих слів живе чимало,

Але все добрішими і важливіше одне.

З двох складів просте слово: "НЕНЬКА".

І немає слів потрібніше, ніж воно!

Сьогодні ми відзначаємо « День матері» . Не тільки у нас, але і в багатьох країнах відзначається це свято. Люди вітають своїх мам. Мама, мати - скільки тепла, ласки носять ці слова, цим словом називають найріднішої, близької людини (Показую фотографії, на яких зображені мами з дітьми).

Що означає слово "ненька"? (Відповіді дітей).

Мама - це найрідніша, найулюбленіший, найдобріший, самий ласкавий чоловік для кожної дитини. І скільки б не було вам років, вам завжди потрібна мама, її ласка, добрий погляд. Мама завжди допоможе світлом. У мами найвірніше, чуйне серце. - - Діти, розкажіть про свою матусі. Які почуття ви відчуваєте до мами? Яка у кожного з вас мама? Які слова ви говорите мамі?

(Розповіді дітей про своїх мам).

Розповідаючи про своїх мам, ви всі говорили, що мами добрі, ласкаві, дбайливі, з такою любов'ю ви говорили про них.

У віршах теж оспівується ім'я "ненька".

Мама, мама, матуся,

Сонечко моє,

Як з тобою радісно,

Як з тобою тепло!

Без тебе в душі моїй,

Чи не цвітуть квіти.

Буду щасливий я тоді,

Коли поруч ти!

Мені мама приносить іграшки, цукерки,

Але маму люблю я зовсім не за це.

Веселі пісні вона співає,

Нам нудно удвох ніколи не буває.

Я їй відкрию свої всі секрети,

Але маму люблю я не тільки за це.

Люблю свою маму скажу я вам прямо,

Ну просто за те, що вона моя мама.

- Є таке прислів'я: "Все життя день і ніч працюй - праця матерів не відшкодуєш». Як ви можете пояснити її сенс? (Діти висловлюють своє пояснення) - Є, і інші прислів'я про матері, Послухайте їх.

Немає миліше дружка, ніж рідна матінка.

Матінка рідна - свічка невгасима.

материнська ласка кінця не знає.

серце матері краще сонця.

При сонечку тепло - при матері добро.

А чим займається мама вдома? (Діти розповідають про свою маму)

Діти не завжди добре розуміють, що значить для них мама. Вони нерідко бачать в ній людини, який готує їм їжу, пере, прасує, щось дозволяє, щось забороняє. життя матерів - щоденний, Часом непомітний буденний подвиг. І щаслива та мама, у якої діти - помічники в будинку.

Ви ще маленькі і багато домашні справи вам не під силу. Але багато справ ви можете виконувати самі. Зараз ми з вами пограємо в гру, де ви будете розповідати, як ви допомагаєте мамі по господарству. (Діти стають в коло, передають м'яч один одному і розповідають, як вони допомагають мамі, що роблять, яку роботу виконують.)

Ви багато розповіли про те, як допомагаєте своїй мамі. - А тепер давайте подивимося на ділі, як ви вмієте допомагати своїм мамам. гра: «Перенеси покупки» В одному боці груповий стоять 2 стільчика. На них розкладені муляжі продуктів, однакову кількість. Гравці, стоять в іншій стороні груповий. За сигналом вони беруть кошика і біжать до стульчикам, складають «Продукти» в кошик і повертаються назад. Перемагає той, хто швидше виконає завдання.

Про маму складено дуже багато пісень, віршів, прислів'їв і приказок. Давайте і ми з вами зараз спробуємо скласти свій вірш для матусі. Я буду задавати вам питання, а ви відповідати мені все разом:

Хто прийшов до мене з ранку? - МАМОЧКА!

- Хто сказав: «Вставати пора!» - МАМОЧКА!

Кашу хто встиг зварити? - МАМОЧКА!

Чаю в чашку хто налив? - МАМОЧКА!

Хто ж в садок нас зібрав? - МАМОЧКА!

Хто ж будинку все прибрав? - МАМОЧКА

Хто любить наш веселий сміх? - МАМОЧКА!

Хто на світі краще за всіх? - МАМОЧКА!

Народна мудрість свідчить: «Мама в будинку, що сонечко на небі» Мама нас пестить, Сонце зігріває, Сонечко, як мама, Лише одне буває. А ось і наше сонечко (Показую жовтий коло). Чого ж не вистачає нашому сонечку?

діти: Лучик.

Так, давайте, зробимо їх з ваших долоньок, і нехай наше сонечко подарує тепло і ласку нашим мамам, коли вони прийдуть ввечері додому.

Публікації по темі:

Звучить пісня «Мамо мила ...» Діти входять в групу і стають півколом. Вихователь: Мама! Перше слово, головне слово в нашій долі.

День Матері в середній групі Провідна. День мами, свято не простий, Для наших малюків улюблений. Нехай мама буде вічно молодою І найніжнішою, милою і красивою. Дит.

Конспект дозвілля в середній групі «День матері» Мета. Сприяти створенню позитивних емоційних переживань дітей і батьків від спільного заходу. Спонукати дітей і батьків.

Конспект заняття у 2 молодшій групі «День Матері» Мета: Ознайомити дітей зі святом День Матері, вчити прийому малювання відбиток долоні. Завдання: Виховувати любов і повагу до мами ,.

Мета заняття: розвиток лексико-граматичної будови та зв'язного мовлення дітей; розвиток пізнавальних здібностей.

освітні:

Продовжувати вчити підбирати до іменником якісні прикметники погоджуючи їх в роді, числі і відмінку, і складати пропозиції з цими поєднаннями;

Продовжувати вчити підбирати відповідні дієслова до іменників;

Продовжувати вправляти у використанні в мові займенників «моя», «мою»;

Продовжуємо знайомити з прислів'ями;

Продовжувати вчити складати описовий розповідь про маму по фотографії

Розвиваючі:

Продовжуємо розвивати інтонаційну виразність мови;

Тренувати в підборі споріднених слів;

Розвивати логічне мислення, пам'ять, уява

виховні:

Виховуємо шанобливе і уважне ставлення до людей, бажання допомагати мамі

устаткування:

Фотографії мам дітей, сюжетні картинки із зображенням дій жінок.

Хід заняття:

Організаційний момент:

Дитина називає ім'я своєї мами лагідно і сідає на стілець.

Гра «ДОБРИЙ РАНОК», для створення позитивного настрою.

Діти стають в коло (передають м'яч по колу) і бажають один одному доброго ранку: « Доброго ранку Діма »і т. Д.

ВОСПИТАТЕЛЬ:

(На дошці представлені фотографії мам дітей)

Хлопці, послухайте, будь ласка, вірш:

Скільки зірок на небі!

Скільки колосків в полях!

Скільки пісеньок у птиці!

Скільки листя на гілках!

Тільки сонце - одне на світлі.

Тільки мама - єдина в світі.

Г. Демикіна

Хлопці, хто у нас одна на свте?

ВОСПИТАТЕЛЬ:

Правильно, хлопці, мама у всіх на світі одна, Мама робить все для того, щоб її діти були щасливі. До неї ми йдемо зі своїми радощами і бідами. Вона завжди все зрозуміє, розрадить і обнадіяти.

А яке свято наближається?

- "День матері"

ВОСПИТАТЕЛЬ:

Так вірно. День Мам. Сьогодні ми з вами будемо говорити про наших улюблених мам!

Все мамам допомагають?

ВОСПИТАТЕЛЬ:

Зараз ми з вами пограємо і дізнаємося, які ви помічники.

* Проводиться пальчикова гімнастика на розвиток дрібної моторики. *

З мамою ми білизна прали, (кисті рук стиснуті в кулаки, терти один кулак інший)

У річці разом полоскали. (Водити розкритими долонями вправо-вліво)

Вичавили, повесели - (стискання і разжимание кулачків)

Ото ж бо стало весело! (Хлопки в долоні)

ВОСПИТАТЕЛЬ:

Давайте, хлопці, згадаємо з вами ім'я та по батькові наших мам.

* Кожна дитина становить пропозицію за зразком:

«Мою маму звати Світлана Валеріївна» *

Діти називають ім'я та по батькові мами, якщо не можуть, то тільки ім'я.

ВОСПИТАТЕЛЬ:

Хлопці, зараз ми з вами пограємо в гру «Найкращі слова».

Подивіться на фотографії і скажіть, які ваші мами?

* Я кидаю дитині м'яч, і він становить пропозицію *

Саша: - Моя мама найрозумніша;

Діма: - Моя мама сама турботлива;

Юля: - Моя мама найдобріша

Владик: - Моя мама сама ласкава;

Катя: - Моя мама найніжніша;

Арсеній: - Моя мама найвеселіша

Діана: - Моя мама найулюбленіша.

ВОСПИТАТЕЛЬ:

Умнички, ось скільки самих кращих слів ви сказали про маму.

* На дошку ставимо сюжетні картинки із зображенням дій

(Мама миє посуд, протирає пил, пилососить і т. Д.) *

ВОСПИТАТЕЛЬ:

Згадайте, що ваші мами роблять вдома?

Саша: - Моя мама вдома доглядає за братиком;

Діма: - Моя мама вдома готує обід;

Юля: - Моя мама вдома пере білизну;

Владик: - Моя мама вдома гладить білизна;

Катя: - Моя мама вдома любить пекти пиріжки;

Арсеній: - Моя мама вдома пилососить;

Діана: - Моя мама вдома протирає пил.

ВОСПИТАТЕЛЬ:

Так хлопці, у мам дуже багато справ і вона втомлюється.

А ми зараз з вами відпочинемо.

фізкультхвилинки:

Маму я свою люблю, (стиснути руки на грудях)

Я завжди їй допоможу:

Я стираю, (терти кулачок про кулачок)

Полоскати, (пальці стиснуті в кулак, рухати кистями рук з боку в бік)

Воду з ручок отряхает. (Трясти кистями рук)

Пол я чисто підмету (уявляючи в руці віник підмітати підлогу)

І дрова їй Наколіть. (Уявляючи в руці сокиру, рубати дрова)

Мамі треба відпочивати, (долоньки обох рук покласти під щоку)

Мамі хочеться поспати. (Голова злегка нахилена в сторону)

Я навшпиньки ходжу, ( «ходити» вказівним і середнім пальцем правої руки

І не разу, по лівій руці)

І не разу ні словечка не скажу. (на останньому слові піднести вказівний

Палець правої руки до губ).

ВОСПИТАТЕЛЬ:

Мама - це перше слово, яке говорить малюк.

Мама - це захист, опора від різних негараздів.

Мама - найдобріша на світлі,

Без мами не можуть жити діти.

Давайте згадаємо прислів'я і приказки про маму.

Юля: - При сонечку тепло - при матері добро;

Саша: - краще одного годі й шукати, чим рідна мама;

Діма: - Для матері дитина, до ста років дитина;

Владик: - Материнська ласка, кінця не знає;

Діана: - Птах рада весни, а немовля матері.

ВОСПИТАТЕЛЬ:

Молодці! Багато прислів'їв знаєте. Як і в прислів'ях, так і все в світі побудовано на любові, пригадайте:

Хто любив Мальвіну? - П'єро.

Кого любила Крихітка - Ховрошечка? - вим'ястим.

Кого любив Чудовисько? - Настуню.

Кого любила Герда? - Кая.

Кого любила Снігуронька? - Леля.

Кого полюбила Царівна-Лебідь? - Гвидона.

Кого полюбила Царівна-Несміяна? - Емелю.

Кого любить Мати? - Своїх дітей.

ВОСПИТАТЕЛЬ:

Ось так розумниці! На всі питання відповіли правильно.

А зараз я вам пропоную скласти розповідь про маму.

* Викликається по черзі кілька дітей і за допомогою вихователя складають описові розповіді за планом:

Як звуть маму (ім'я, по батькові)?

Яка твоя мама?

Як ти їй допомагаєш?

Як ти ставишся до мами?

Що ти хочеш побажати мамі в свято? *

ВОСПИТАТЕЛЬ:

Хлопці, про кого ми з вами сьогодні говорили?

Про мам.

ВОСПИТАТЕЛЬ:

Яке свято наближається?

День матері!

ВОСПИТАТЕЛЬ:

Як ви думаєте, який подарунок буде для мам найбажанішим?

Наша любов, турбота, шанобливе ставлення.

ВОСПИТАТЕЛЬ:

Кого треба не забути привітати в цей день?

Мам, бабусь.

ВОСПИТАТЕЛЬ:

На цьому наше заняття підійшло до кінця, всім - велике спасибі за активну участь.