Виховна година в початковій школі на тему: ЗСЖ «Загартовування організму»

цілі: створити умови для формування одного з компонентів здорового способу життя - навички загартовування організму; виховувати в учнів почуття відповідальності за своє здоров'я і бажання зміцнювати його; навчати школярів роботі в групі.
устаткування:
- книжкова виставка;
- малюнки учнів на тему «Сонце, повітря і вода - наші кращі друзі!»;
- папір, ручки;
- фотографії

хід заняття

1.Організаціонний момент. Повідомлення теми заняття.
Здоров'я - це цінність і багатство,
Здоров'ям людям треба дорожити!
Є правильно і спортом займатися,
І загартується, і з зарядкою дружити.

учитель: Хлопці, сьогодні ми з вами поговоримо про одну з умов, необхідному для зміцнення здоров'я.
Учитель. Саме про загартовування ми сьогодні і будемо говорити.
II. Основна частина.
виступ учителя
- Як ти розумієш прислів'я: «Здоров'я є перше багатство»?

Чому люди застуджуються?
Загартовування організму прекрасно зміцнює організм людини.
Закаливающими властивостями володіють сонце, повітря і вода.
Вам знайома приказка: «Сонце, повітря і вода - наші кращі друзі»?

2. Вікторина.

Питання вікторини:
1. В яку пору року краще всього починати загартовуватися? (Влітку).
2. Хто такі «моржі»? (Люди, які купаються взимку в ополонці).
3. Які фрукти, овочі і рослини використовують для зниження температури і для лікування від застуди? (Малина, лимон, часник, липа).
4. Листя, якого рослини використовують при ударі і кровотечі? (Лопух, подорожник).
5.Сок цієї рослини використовують замість йоду? (Чистотіл).
6. В який час доби безпечніше засмагати? (Вранці з 9 до 11 годин, ввечері з 16 до 18 годин.)
7. Як запобігти сонячний удар? (На голові має бути головний убір - хустка, капелюх.)
Інформація для вчителя.
Тривалість сонячних ванн збільшується поступово, в залежності від типу шкіри - від 3-5 хвилин до 30 хвилин.
Засмагати краще в ранкові години, коли ультрафіолетове випромінювання менш активно.
Голову сховаєш капелюхом, косинкою.
Чи не підставляй сонця мокре тіло. Якщо шкіра почервоніла і стала гарячою на дотик - прийом сонячних ванн потрібно на якийсь час припинити. конкурс 1
Конкурс «Анаграми»
Записані в різному порядку букви. Потрібно зібрати слово, пов'язане
зі здоров'ям.

ЗКУЛЬФІТРАУ - фізкультура
ДКАЗАРЯ - зарядка
ЛКАЗАКА - гарт
ЕНГІАГІ - гігієна
ЛКАПРОГУ - прогулянка

Конкурс 2. Загадки - помічники ЗСЖ
Щоб не був кволим, млявим,
Чи не лежав під ковдрою,
Чи не хворів і був в порядку,
Роби кожен день ... (Зарядку)

Хворіти мені колись друзі,
У футбол, хокей граю я.
І я собою дуже гордий,
Що дарує мені здоров'я ... (Спорт)

Він - холодний, він - приємний,
З ним дружу давно, хлопці,
Він водою поллє мене,
Виросту здоровим я! (Душ)

Горяча і холодна
Я завжди тобі потрібна.
Покличеш мене - бігу,
Від хвороб березі. (Вода)

Взимку в воді холодній
Купатися не боюся,
Я тільки здоровіше, хлопці,
Стаю. (Загартовування)

Ніколи не захворію,
Якщо тіло розігрію,
І холодна вода
Мені, хлопці, не страшна. (Обтирання)

Знаю, є на світі диво,
Є таке диво:
Піднесеш під кран з водою -
Вмить змиває бруд воно! (Мило)

Физминутку
Раз два три чотири п'ять,
Починаємо відпочивати! (Потягнутися)
Спинку бадьоро розігнули,
Ручки догори потягнули!
Раз і два, присісти і встати,
Щоб відпочити знову.
Раз і два вперед нагнутися,
Раз і два назад прогнутися. (Руху віршика)
Ось і стали ми сильніше, (показати «силу»)
Здоровій і веселіше! (Посміхнутися один одному)

Учитель. Хлопці, я знаю, що всі ви любите засмагати і купатися. Але виявляється, що і під час купання потрібно пам'ятати про здоров'я.
4. Складання пам'ятки.
* Купання дозволяється в обладнаних водоймах або на пляжах, які відповідають санітарно-епідеміологічним вимогам.
* Якщо ви вирішили скупатися в незнайомій водоймі, заходьте у воду обережно і повільно, обстежуючи при цьому дно.
* Найкращий час доби для купання - ранкові години з 8 до 10 годин і вечірні - з 17 до 19 годин. Вдень не рекомендується купатися з тієї причини, що можливо перегрівання і перебуваючи довго в воді, можна навіть застудитися.
* Купатися краще через 1-1,5 години після їжі. Але і на голодний шлунок в воду заходити не рекомендується.
* Перед купанням слід трохи відпочити, оскільки плавання вимагає певних фізичних зусиль.
* Перебуваючи у воді, категорично забороняється підпірнати під пливли людиною, «топити» його і подавати помилкові сигнали про допомогу, також пірнати з перил, човнів та інших необладнаних для цієї мети коштів.
* Не купайтеся наодинці, особливо якщо ви не впевнені в своїх силах.

5.Ігра «Продовжити»
Давай з тобою, друг, удвох
Грати почнемо.
Спочатку я задам питання,
А ти потім над ним серйозно
Подумай і одне з двох -
- відповіси вголос.
Коль ти меткий, то сповна
Допоможе рима, але вона
Настільки хитра у нас,
Що може з пантелику збити часом.
Втрачати не варто час нам -
Грай, і все побачиш сам!

Хто спортом займається, той сили ... (набирається).
Хто любить спорт, той здоровий ... (і бадьорий).

Рухайся більше - проживеш ... (довше).
Рух це життя).
Хто спортом займається, той сили ... (набирається).
Швидкого і спритного хвороба ... (не наздожене)!
Віддай спорту час, а натомість ... (отримай здоров'я).

III. Підведення підсумків.
учитель. На завершення нашого заняття, коли ви так багато дізналися про загартовування, скажіть, чи легко стати «моржем»?
Учні. Ні, це складно, так як потрібно бути наполегливим, терплячим і наполегливим.
Учитель. Все вірно, хлопці. Загартовування - це наполеглива і щоденна праця, як і в цілому турбота про своє здоров'я. Я сподіваюся, що ви запам'ятаєте ті правила, про які ми сьогодні говорили, і будете їх виконувати на благо вашого ж здоров'я.
Секрет долгллетія (притча):
Одного разу учень лікаря запитав свого наставника:
- Учитель, відкрий мені головний секрет довголіття.
- Основа довголіття, - сказав Учитель, - це здоров'я, а основа здоров'я - спокій. Спокійний не руйнує своє тіло пристрасною любов'ю, нестримної ненавистю або ненаситним бажанням. Він не підриває коріння свого здоров'я радістю і сумом, тугою і страхом; але, уникаючи всього зайвого, ніколи не відмовляється від того, що доставляючи задоволення, не порушує гармонії інь і ян.

Коли виглядаєш у вікно і бачиш казку зі сніговими деревами, дорогами, відразу ж згадуєш дитинство зі сніговим бабою, санками, лижами, сніжками. В голові починають закрадатися думки: надіти пуховик, уггі, теплі рукавиці, взяти санки, морквину, і знову опинитися в дитячій казці. Чому б і ні? Багато лікарів говорять про те, що зимові ігри на повітрі. Не варто тримати постійно дитини в закритому приміщенні з пересушеним повітрям і великою кількістю мікробів, дайте можливість йому відчути, що на вулиці зима. Чим же зайнятися з дітьми на вулиці? Який грі віддати перевагу?

Ліплення з снігу

На вулиці можна зліпити цікавого сніговика. Нехай ваш малюк відчує себе скульптором. Тільки не забудьте носик зробити з моркви, а для ручок сніговика ідеально підійдуть гілки. Включайте фантазію! Так ваша дитина буде поєднувати два в одному: загартовуватися і розвиватися.

Можна спробувати зліпити мультяшного героя, якого любить дитина, пінгвіна, персонажа з казки. Якщо у вас кілька дітей, влаштуйте конкурс з призами. Ви не помітите, як весело пролетів час, а головне ці заняття корисні для дитячого здоров'я.

влаштуйте пікнік

Здавалося б, як в морозну погоду, коли всюди купа снігу, можна влаштовувати пікнік? Легко! Для цього вам потрібно відправитися в засніжений парк, набрати з собою пряників, цукерок, печива і термос з смачним і корисним чаєм. Це може бути:

  • Чай з лимоном і медом.
  • Чай з ромашкою, липою або шипшиною.

Табуретки і стіл зліпите зі снігу. Також подбайте з дитиною про бідненьких пташок, які не відлітають у теплі краї, а залишаються зимувати тут. Залишайте цікаві годівниці, насипте туди крихт.

Гра «Знайди скарб»

Рівень складності гри буде залежати від віку малюка. Кладемо може бути шоколад, чупа-чупс, іграшки - обов'язково все упакуйте в промокне в непогоду тару, потім зарийте в сніг (тільки не забудьте де). Потім вам потрібно намалювати карту скарбів і віддати дитині. Це може бути дуже цікавий сніговий квест. Придумуйте інтелектуальні підказки, використовуйте «гаряче або холодно». Така гра швидко зігріє дитину!

Виготовляємо прикраси з льоду

Це розвага підходить для приватного будинку, де є свій ялинка. Воду можна підфарбувати, потім розлити в різні форми, додатися ягоди, мішуру, гілочки ялини, шишки. Обов'язково опустіть у воду мотузочки, так вийде петелька, на якій буде висіти іграшка з льоду. Саме їй нарядите ялинку.

Гра «Сніговий художник»

Вам потрібно ретельно підготуватися: купите харчовий барвник. Заздалегідь його потрібно розвести, після взяти відерце на вулицю. Фарба розбризкується потім з красивого, кольорового снігу можна багато чого зліпити. Крім того, рекомендують намалювати красиву картину на снігу.

Особливо привертають кольорові сніговики, різний сніжне «панно». Ваша дитина буде не тільки дихати свіжим повітря, але і навчитися користуватися фарбами. Покажіть, що червоний + жовтий - це помаранчеві. Синьої + жовтий - це зелений, а червоний + зелений - коричневий.

Зробіть цікаву мозаїку з льоду. Попередньо заморозьте кольорову воду, з неї зробіть мозаїку. У вигляді посудини можете використовувати пластикові тарілки.

Гра «Зимові войнушки»

Хто в дитинстві не любив грати в сніжки? Це завжди динамічно, весело, але тут важливо пам'ятати про правила безпеки. Найкраще повісити спеціальну дошку, ніж самому бути мішенню. Якщо сніжку потрапить в око, може бути синяк, гематома, ще гірше з'явиться. МЕТА з дітьми сніжки в дошку, хто потраплятиме в центр, нехай отримує втішний приз. Можна поєднати квест і войнушки.

Будуємо зимову фортеця

Сучасні матусі й татусі напевно пам'ятають зі свого дитинства, як споруджували на майданчику, в парку фортеці, використовуючи картонні щити, при цьому відстрілювалися від ворогів сніжками та перекушували солодощами. Фортеця може мати балкони, тунелі. Не забудьте влаштувати перемир'я з чаюванням. Справжню фортецю можна спорудити з великих снігових куль, скріпивши її водою. Лабіринти і тунелі можна вирити в снігу. Це дуже цікаво і корисно для дітей.

Споруджуємо снігову хатину

Для «будівництва» підійде тільки мокрий сніг, з якого можна зліпити міцний будинок. Зробіть такий, щоб в нього можна було заповзати. Так набагато цікавіше. Додатково стіни пофарбуйте кольоровою водою, придумайте герб родини. Поруч спорудити хатину для машинки. Можете пограти з маленькою дитиною в хованки, який буде ховатися в своєму будиночку.

Зимова олімпіада для дітей

У Новорічні свята, Різдво, Старий Новий Рік, Водохреща ви повинні обов'язково весело провести час. Купуйте заздалегідь шоколадні медальки, роздрукуйте грамоти і зберіть команду діток. Конкурси підбираються залежно від віку, фантазії. Можна, наприклад, взяти лопату і розчистити доріжку, хто швидше зробить, отримає приз. Також дуже добре влаштовувати:

  • з подоланням різних перешкод.
  • Мітку снежек.

Запропонуйте зліпити сніговика на швидкість, зробити лабіринт, будиночок і багато чого іншого.

Увага! У будь-якому випадку, хто програв у вашій олімпіаді не повинно бути. Дітки можуть сильно засмутитися, розплакатися. Найкраще для кожного купити медальку в срібній, золотій обгортці. Так ви зможете уникнути образ, конфліктів, все закінчиться Happy End.

Лижі і санки

Знайдіть хорошу гірку і з'їжджайте з неї з дитиною. Це захоплююче заняття, яке ще допоможе схуднути, тому що санки кожен раз потрібно витягувати на гірку. Для дітей постарше підійдуть лижі, хокей, футбол на снігу.

Отже, зима - відмінна пора для організму. Якщо ви будете проводити достатньо часу на свіжому повітрі, активно гуляти з дітьми, можете не боятися грипу, ГРВІ. Головне прийти додому і добре зігрітися. Дайте дитині теплий чай, молоко, приготуйте смачний, корисний обід або вечерю, не забудьте на десерт пригостити апельсином, мандарином - це джерело вітаміну С, який не дає захворіти. Придумуйте цікаві ігри, самі розважайтеся з дітками, згадуйте, як добре бути маленьким і безтурботним. Знаходьте час для себе і своєї сім'ї, так покращиться працездатність, настрій, і не буде турбувати!

Мета заняття по загартовуванню дітей:

- вчити дітей рухам і діям, спрямованим на самооздоровлення, що сприяють профілактиці простудних захворювань;

- знімати психологічну загальмованість дітей, використовуючи музично-рухові завдання;

- вчити дітей дивуватися, цікавитися предметом і дією з ним;

Розвивати уміння бути організованими, пристосовувати предмет до своїх дій; виховувати самостійність, сприяти емоційному комфорту дітей в дошкільному закладі.

устаткування: м'які модулі, іграшка гномик, маска сонечка, килимок гумовий з шипами, циновка, ребриста доріжка, ящик з камінчиками, «апельсинова» доріжка, пластикові пляшки з фольгою і дихальними трубочками, куби, тунель, осіннє листя, роздатковий матеріал (гриби), кольорові олівці, аркуші паперу із зображенням сонця.

1. Побудка.

Вихователь (В.) (В масці сонця звертається до дітей).

Сонце встало з-за хмаринки,

До вас простягає ручки -

Прокидайтеся, дітвора,

Вам вставати вже пора!

Я зігрію вас теплом,

Своїм ласкавим промінням!

Я, сонечко променисте,

Люблю грати з діточками.

Привітатися без слів

Запрошую всіх Мальцов!

привітаємося:

очицями,

Кивком голови,

долоньками,

Потиском руки,

За допомогою посмішки.

А тепер скажемо все разом «Здрастуйте!»

В. Я пещу всіх теплом,

Я люблю наш світлий будинок!

Кузя-гномик, виходь,

Нас масажу навчи.

Сюрпризний момент. В руках вихователя з'являється іграшка гномик.

2. Точковий масаж.

Гномик в пальчиках живе.

Він здоров'я нам несе.

(Діти згинають і розгинають пальці рук.)

Раз два три чотири п'ять.

Почав гномик наш грати.

(Фаланги пальців масаж точок у крил носа.)

А потім спустився нижче,

Прямо до рота ближче.

(Масаж крапок над верхньою губою.)

Гном в віконце подивився.

Засміявся, полетів.

(Масаж пальцями надбрівних дуг.)

Ховався за вушками,

Немов за подушками.

(Масаж точок вушної раковини.)

Ми візьмемо його в долоні,

Помахаємо ручками трошки.

(Розслаблення кистей рук.)

В. Лучик в кімнаті грав

І доріжку показав.

По доріжці ми підемо,

Ніжки наші разомнём!

(Ходьба по «доріжці здоров'я».)

3. Ігрове рухове вправу «Художники».

(Діти затискають між пальцями ноги олівець і домальовують промені сонця.)

4. Дихальна гімнастика «Вітерець».

(Вправа з використанням пластикових пляшок, заповнених фольгою і дихальними трубочками.)

Вітер, вітер, вітерець

Засвистів у наших ніг,

Сховався від наших очей,

Пограємо з ним зараз.

5. Рухома гра «Потяг».

(Використовуються елементи дихальної гімнастики, контрастні повітряні ванни при переході з приміщення в приміщення з різним температурним режимом.)

В. Чую шум і стукіт коліс,

Це їде паровоз.

Ставайте всі за мною,

Ми поїдемо в ліс густий.

Діти. Чух-чух! Чух-чух!

Мчить потяг щодуху.

Чух-чух! Чух-чух!

Я пихчу, пихчу, пихчу

Сто вагонів я тягну!

(Паровоз об'їжджає перешкоди, діти просуваються змійкою між кубів.)

(Паровоз їде через тунель, діти пролазять в нього.)

В. Хлопці, зупинка «Ліс».

Ігрові імітаційні вправи:

«Збираємо гриби» (нахили вперед);

«Зриваємо горобину» (тягнемося на носочках);

«Переступаємо колючі кущі» (ходьба широким кроком);

«Ведмеді» (ходьба на зовнішній стороні стопи, руки трохи зігнуті в ліктях перед собою);

«Лиса» (ходьба на носках);

«Зайчики» (стрибки з просуванням вперед);

«Тигри» (ходьба з рухом рук перед собою);

«Гусениця» (повзання);

«Змія» (вдих повільний через ніс, видих з проголошенням «ш-ш»).

В. загудів паровоз

І вагончики повіз.

Чух-чу! Чух-чу!

Далеко укачу.

Діти. повертаємося додому

Все з посмішкою пустотливий.

Вмиваємося водичкою -

З настроєм - ключовий.

6. Пальчикова гра «Водичка-водичка».

Водичка-водичка,

Умою моє личко,

Щоб оченята блищали,

Щоб щічки червоніли,

Щоб сміявся роток,

Щоб кусався зубок.

(Умивання прохолодною водою обличчя і рук до ліктя.)

В. Вмиваємося і навіть не витирає,

Ручками обмахуйте.

Повітряне рушник личко витирає,

Здоров'я на обличчі, на ручках залишає!

Щоб здоров'я набиратися,

Треба, діти загартовуватися!

Вам сподобалося наше подорож? (Відповіді дітей.) Яке у вас настрій? (Веселе, радісне, хороше, світле.) Тоді будьте здорові і до побачення!

Заняття по загартовуванню дітей підготувала А. Шевко

Рухливі ігри на свіжому повітрі як спосіб загартовування дитячого організму у дітей з порушенням інтелекту в ДДІУОД

(З досвіду роботи)

Діти з порушенням інтелекту - особлива категорія. У таких дітей характерно яскраво виражена нерівномірність, фрагментарність розвитку, наявності в ньому своєрідних «пустот», убогість уявлень, порушено сприйняття, всі види пам'яті, порушення мови, страждає емоційна сфера. Поведінка хаотично і погано керований. Дитина погано перемикається з одного виду діяльності на інший. Крім того, відсутність корекційної допомоги призводить до обмеженості, малорухомості зони найближчого розвитку цих дітей.

Для розумово відсталих характерна наявність патологічних рис в емоційній сфері: підвищеної збудливості або, навпаки, інертності; труднощів формування інтересів і соціальної мотивації діяльності.

У дітей спостерігаються порушення у фізичному розвитку: порушення загальної, дрібної і артикуляційної моторики. Тому невід'ємною частиною фізичного виховання і режиму дня є загартовування як засіб збереження і зміцнення здоров'я дітей, тренування захисних сил організму

В даний час загартовування отримало загальне визнання як один з дієвих засобів зміцнення здоров'я не тільки дорослих, а й дітей. Під цим терміном розуміється правильно складена система фізичних впливів, яка сприяє тренуванню адаптаційних можливостей організму і мобілізації всіх захисних сил для збереження нормального стану. Зазвичай під загартовуванням розуміється комплекс дій,

спрямованих на поліпшення пристосовності організму до різких змін метеорологічних факторів: температури, вологості і руху навколишнього повітря, ступеня і тривалості опромінення сонячними променями. При більш глибокому вивченні фізіологічної суті загартовування стало очевидним, що воно сприяє вдосконаленню регулюючої функції центральної нервової системи, вироблення найкращих адаптаційних реакцій організму не тільки у відповідь на зміни погоди, а й на інші зовнішні впливи. Встановлено, що регулярно приймає гартують процедури, набагато рідше хворіє, особливо процедурними захворюваннями, пов'язані з переохолодженням. А також легше переносить будь-яке захворювання, швидше видужує і має певний імунітет до «зимовим хворобам».

Мій досвід показав, що рухливі ігри на свіжому повітрі роблять загартовування більш цікавим і захоплюючим. В організації гри проявляється майстерність педагога. Вкерівництво грою входять спостереження за кожним граючим і грою в цілому, регулювання навантаження, корекція неправильних дій, стимулювання і емоційна підтримка грають, запобігання конфліктним ситуаціям.

Підготовка до проведення рухомий гри починається з її вибору. При цьому важливо врахувати склад групи, вік, медичні показання, кількість учасників, умова, місце і форму проведення гри. наприклад,ранкову зарядку для дітей можна провести під музику у вигляді ігрових імітаційних вправ, кожне з яких має свою назву: «Конячка», «Силачі», «Берізка», «Пружина» і т.д.Рухливим іграм на воді повинні супроводжувати хороші погодні умови і абсолютна безпека. При проведенніспортивного свята заздалегідь повинен бути складений його сценарій з описом змісту та послідовністю рухливих ігор, естафет, смуг перешкод, спортивних ігор, включених в програму, з призначенням відповідальних за проведення кожної гри

Будь-грі передує пояснення, яке дається в наступній послідовності:

1) назва гри;

2) ролі грають і їх розташування на ігровому майданчику; 3) правила і хід гри;

4) визначення переможця.

Тому для подолання і компенсації недоліків у розвитку є рухова активність, в якій провідне місце належить рухливій грі.

Так само гра сприятливо діє на дитячу нервову систему.

Гра як форма активності займає важливе місце в житті дитини і благотворно впливає на формування дитячої душі, розвиток його фізичних і психічних сил і здібностей. У грі зростаючий організм пізнає життя, вчиться самостійно знаходити вихід з несподіваних ситуацій, взаємодіяти з іншими дітьми і дорослими, розширювати кругозір, уточнювати уявлення про навколишній світ.

Не випадково В.В. Зіньківський, Л.С. Виготський, Д.Б. Ельконін та ін. Психологи дитинства вважають гру основним засобом соціалізації особистості. Завдяки грі в психіці дитини формуються якості, що готують перехід до вищої стадії розвитку. Глибокий біологічний сенс дитячих ігор полягає в тому, що вони, функціонально навантажуючи весь організм, всі його тканини, органи і системи, структурно їх створюють, формують і вдосконалюють (В.М. Лебедєв).

Гра - один з тих видів дитячої діяльності, якій використовується дорослими в цілях виховання дошкільників, навчаючи їх різним діям з предметами, способів і засобів спілкування. У грі дитина розвивається як особистість, у нього формується ті сторони психіки, від яких згодом будуть залежати успішність його навчальної і трудової діяльності, його відносини з людьми.

Діти з порушенням інтелекту відстають у розвитку духовних інтересів, потреб. Тому сама ігрова діяльність, що викликає у дітей інтерес і містить в собі необхідні компоненти розвитку особистості, є засобом духовного розвитку. У грі складаються стосунки між дітьми, виробляються звички, правила поведінки.

Бажання грати - головний стимул, який спонукає дитину до ігрової діяльності. Під час гри діти охоче і з інтересом виконують те, що поза грою здається нецікавим і важким, тому в грі легше долаються психічні та емоційні проблеми. Особлива цінність рухливих ігор для дітей з порушенням інтелекту полягає в можливості одночасного впливу на моторну і психічну сферу. Зміна ігрових ситуацій висуває підвищені вимоги до рухливості нервових процесів, швидкості реакції і нестандартності дій. Ігри змушують мислити найбільш економно, реагувати на дії партнерів, пристосовуватися до обстановки. Грає дитині доводиться вибирати і здійснювати з безлічі операцій одну, яка, на його думку, може принести успіх.

Використовуючи гру в своїй роботі у дітей з'явилася позитивна динаміка розвитку. Поліпшилася координація рухів, мова і пам'ять, діти стали більш, самостійнішими, спокійніше, емоційно швидше надає, частіше посміхаються, йдуть на контакт з дорослими і дітьми.

Таким чином, рухлива гра, виступаючи спочатку як дитяча забава, розвага, дозволяє ненав'язливо вирішувати безліч корекційно-розвивальних завдань, ініціюючи активність самих дітей. З'єднання в рухливій грі трьох компонентів - фізичної вправи, емоційного тренінгу та розумового навантаження - наближає дитину до природного життя, освоєння елементів соціальних навичок і взаємин, розвитку особистості в цілому.

Список літератури:

    Бгажнокова І.М. Навчання дітей з вираженим недорозвиненням інтелекту. Програмно - методичні матеріали / за редакцією. - М .: ВЛАДОС, 2010 року.

    Конеева Є.В. Дитячі рухливі ігри-Ростов - на Дону: Фенікс, 2006. (Світ вашої дитини).

    Осокіна Т.І. Ігри та розваги дітей на повітрі. - М.: 1998.

    Петерсон Л.Г., Кочемасова Є.І. Ігралочка. - М .: Баласс, 2001..

    Стаковская В.Л. Рухливі ігри в терапії хворих і ослаблених дітей. -М.: 2005.

Тема: Загартовування організму.

Мета та очікувані результати: дати елементарне уявлення про охорону здоров'я, про зимовий загартовування; знати що таке загартовування і види спорту; прищеплювати любов до спорту.

устаткування: малюнки про спорт, відеозапис про зимових видах спорту, плакат «Хочеш бути здоровим - загартовуйся!».

ресурси: малюнки, таблиці, оціночні листи, цитати.

Хід уроку:

«Денсаулиқ - зорбайлиқ»

«Здоров'я - найбільше багатство».

I .Псіхологіческій настрій: (Читання вірша з ІКТ)

Ми зарядку робили, Щоб взимку у нас п'ятірки

Стрибали і бігали, Задзвеніли в щоденнику,

Стали засмаглими Ми зарядку робили,

Сильними і сміливими. Стрибали і бігали,

Ми взимку каталися з гірки, Стали засмаглими,

Влітку плавали в річці. Сильними і сміливими.

II .Вводная бесіда: Учитель звертає увагу дітей на плакат

«Хочешьбить здоровим - загартовуйся!».

Поясніть, як ви розумієте ці слова.

III. Учитель показує кадри відеозапису про зимових і літніх видах спорту, одночасно розмовляючи з дітьми.

Чи знайомі вам ці види спорту?

Яка користь від занять спортом?

Які ще види спорту ви знаєте?

(Відповіді дітей, похвала, заохочення)

IV. Читання притчі:

Один юнак весь час скаржився на свою бідність.

Чому ти скаржишся? Адже у тебе є велике багатство! -

Вигукнув старий.

Де ж воно? - здивувався юнак.

Твої очі. Що б ти хотів отримати хоча б за один твій очей?

Ні, своє око я нікому не віддам ні за які багатства, відповів

Юнак.

Добре, тоді дай мені твої руки. А я за це всього тебе осиплю золотом.

Ні, своїх рук я нікому не віддам, якщо навіть мені запропонують за них

цілу гору золота.

Тепер ти сам бачиш, як ти багатий. Повір мені найбільше багатство

людини - це здоров'я. Його не можна купити ні за які гроші, сказав

старий.

V .Мозговой штурм: (Питання для обговорення)

* Чому здоров'я - найбільше багатство людини?

* Що ви робите для збереження свого здоров'я?

VI . Робота з підручником і щоденником спостережень. Слайдовая презентація:

«Загартовування організму»

а) Читання дітьми тексту з слайда і читання віршів.

б) Бесіда за змістом малюнків.

в) Складання розповіді за малюнком.

г) Намалювати в щоденнику спостережень малюнок на тему:

«Моя улюблена гра взимку».

«Моя улюблена гра влітку».

VII . Презентація малюнків.

VIII . Робота в групах.

Діти вибирають для своєї групи малюнок одного з видів спорту та розповідають про його гартувати вплив на організм людини.

IX .- Д / з. Спробуйте будинку скласти рецепти від смутку і поганого настрою.

Для цього ми прочитаємо приблизний рецепт від ліні:

«Перед сном скласти план справ на завтрашній день. Випити склянку молока з медом для міцного сну. З ранку, вставши з ліжка, гарненько потягнуться, зробити зарядку, поснідати і голосно перерахувати вголос все, що було зроблено, і скласти план на завтра ».

X . Підведення підсумків уроку:Учитель спільно з дітьми з'ясовує, що зимові і літні види спорту - лижі, фігурне катання, стрибки з трампліну, ковзанярський спорт, плавання, біг - це найкращі ліки від хвороб.

Урок закінчується словами.

Щоб бути здоровим, сильним,

Потрібно, діти, загартовуватися.

Щоб успішно загартовуватися,

Потрібно спортом займатися.