Конспект трудових доручень у середній групі. Конспект заняття з трудового виховання в середній групі дитячого садка. Програмні цілі та завдання

Планування та організація різних видів трудової діяльності дошкільнят.

Самообслуговування.

(Середня група)

МЕТА: Формування у дітей найпростіших навичок охайності та самообслуговування.

ЗАВДАННЯ: Розширювати та закріплювати в ігровій формі знання про предмети найближчого оточення (знати назву меблів та одягу). Показати дітям порядок одягання та роздягання. За невеликої допомоги дорослого формувати вміння знімати одяг, взуття; у порядку акуратно складати зняті речі. Викликати у дітей емоційний відгук на те, що відбувається, бажання взяти участь в інсценуванні.
Засоби: ліжко, коляска для ляльки, шафа; лялька Маша, одяг для ляльки Маші.

Способи: запровадження ігрового персонажа, показ, заохочення, спонукання, художнє слово, гра.

Хід заняття:

З.: Діти, давайте пройдемо в ляльковий куточок. Подивимося, чим зайняті наші іграшки.
Діти проходять, розглядають іграшки.
В.: Хлопці, а хто це у нас спить у ліжечку? (Відповіді дітей)
В.: Це дівчинка Маша. Подивіться, сонечко вже давно прокинулося, а Маша все спить. Давайте її розбудимо. Скажемо всі разом: «Маша прокидайся, Маша, піднімайся!»
Діти будять Машу. Маша прокидається, розплющує очі.
Маша: Нема чого робити – треба підніматися, треба носки одягати.
В.: Озирнулася Маша – а шкарпеток-то ні!
Маша: Де ж, де мої шкарпетки? Обшукаю всі куточки. Їх на стільці немає і під стільцем немає, на ліжку немає, під ліжком - немає.
В.: Ах ти, Маша – розгубила! Втратила шкарпетки! Треба речі прибирати – не доведеться їх шукати. Діти, давайте допоможемо Маші знайти шкарпетки.
В.: Подивися, Маша, та ось вони в ляльки в колясці!

Маша: Ось одягну я шкарпетки, а їх і черевики.
В.: Зазирнула Маша під ліжко, а там лише один черевик стоїть, а іншого ні! Стала Маша черевик шукати.
Маша: Під ліжком - ні, на ліжку немає, і за шафою немає, і під шафою немає.

В.: Ах ти, Маша-розгубила! Тепер черевик втратила! Шукаєш, шукаєш не знайдеш, не знайдеш – так підеш. Треба речі прибирати – не доведеться їх шукати. Діти, допоможемо Маші знайти черевик?
Діти разом із вихователем шукають черевик.
В.: Подивися, Маша, та ось твій черевик на столі стоїть. Надягає Маша черевики і примовляє: Ось одягну черевики, а потім і сукню, і піду гуляти я.
З: А сукні теж немає ніде!
Маша: У чому я піду гуляти? Загубилася сукня! І на стільці немає, і під стільцем немає ... Плаття хороше, куди воно покладено?
В.: Але тут Маша побачила свою сукню.
Маша: Плаття хороше на поличку закинуто!
В.: Ну ти Маша-розгубила! Хіба ж можна так розкидати свої речі. Наші діти вміють самі роздягатися та прибирати свої речі акуратно. Щоправда, хлопці? Давайте покажемо Маші, як треба роздягатися та прибирати свій одяг, щоб потім його не довелося шукати?
Діти разом із вихователем йдуть до стільчиків та починають роздягатися. Машу садять на стільчик.
В.: Сиди, Маша і навчайся у наших дітлахів. Діти, що потрібно спочатку зняти?
Відповіді дітей.
З: Правильно, спочатку знімемо тапочки, сандалики.
Діти знімають, якщо потрібно вихователь допомагає.
В.: Тепер знімемо шкарпетки. Потрібно їх вивернути на лицьову сторону.
Діти виконують, вихователь допомагає.
П.: Куди ми покладемо шкарпетки? Правильно на тапочки або сандалики. Молодці! А куди ми поставимо тапочки та сандалики? Правильно під стільчик. Тепер діти знімайте шортики та спіднички. Молодці, хлопці. Куди слід повісити одяг? Правильно на спинку стільця. А зараз я допоможу дітям зняти футболки. Куди ви їх повісите? Правильно, теж на спинку стільця. Молодці, хлопці! Швидко роздяглися і акуратно прибрали весь одяг. Подивися, Маша, який у нас порядок!
Маша: Так, хлопці прибрали весь одяг. Їм не потрібно буде шукати шкарпетки та капці. Усі речі на своїх місцях. Я тепер теж акуратно прибиратиму свій одяг. Дякую вам хлопці, навчили.
В.: І ми сподіваємося, що Маша більше не буде розгублена. Ну, а нам із вами, хлопці, перед сном треба ще вмитися.

Проводиться гра-самомасаж:

Мили милом вушка,
Мили милом ніжки,
Мили милом наші
Долоні-долоньки.

Цілий день працювали,
Цілий день працювали,
Сильно втомилися наші
Долоні-долоньки.

Прилягли долоні
Відпочити трохи,
Ось які долоні

Долоні-долоньки!

А тепер давайте скажемо Маші до побачення і підемо до спальні.

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З ГОСПОДАРСЬКО-ПОБУТОВОЇ ПРАЦІ У СЕРЕДНІЙ ГРУПІ.

КОНСПЕКТ КОЛЕКТИВНОЇ ПРАЦІ ПРИБИРАННЯ ІГРОВИХ КУТОЧКІВ У СЕРЕДНІЙ ГРУПІ «Урок праці для Ленивиці»

Ціль:
Навести лад у ігрових куточках.
Програмний зміст: Продовжувати тренувати дітей у правильному користуванні збиральним інвентарем (ганчірками для протирання пилу), протирати пил; виховувати інтерес до праці та бажання працювати; розвивати навички елементарної праці.
Попередня робота:Спостереження за роботою помічника вихователя, розмова необхідність праці для загальної користі. Читання художньої літератури «Федоріно горе», перегляд мультфільму «Мороз Іванович».
Підготовка вихователя:Читання методичної літератури, планування послідовності роботи.
Обладнання:Інвентар: фартухи за кількістю дітей, ганчірочки 30х30 см, 2 тази з теплою водою.
Час проведення:друга половина дня.
Спосіб об'єднання дітей:праця поруч.
Організація дітей:сюрпризний момент.
Методичні прийоми:сюрпризний момент, показ, порада.

Хід колективної праці

Восп-ль:Діти, підійдіть все до мене.
Діти підходять до вихователя. Лунає стукіт у двері. Входять дві дівчинки (под.гр.), одягнені в російські сарафани.

1 дів.: Здрастуйте хлопці!
Діти: Привіт!
1 дів.: Ми дівчатка з казки "Мороз Іванович". Мене звуть Рукоділка, а це моя сестричка – Ледачка. У нашої мами незабаром день народження, і ми хочемо зробити мамі приємне – щоб у хаті було чисто. Але моя сестричка не вміє витирати пил з поличок у шафі і витирати пил з іграшок. Ви допоможете нам, хлопці, навчите Ленивицю?
Діти: Так, допоможемо.
Керівниця:Хлопці, а ви вмієте витирати пилюку?
Діти: Так, вміємо.
Керівниця:А що потрібно, щоби витирати пил?
Діти:Вода та ганчірочки.
Восп-ль:Правильно, хлопці! Все це ми маємо. І вода і ганчірочки, і фартухи. І зараз дітлахи навчать Ленивицю витирати пил на поличках, протирати іграшки та прибирати їх на місце. Та хлопці?
Діти: Так, навчимо.
Восп-ль.: Діти зараз ми розділимося на дві групи. Одягнемо фартухи, загорнемо рукави, щоб не намочити одяг, візьмемо ганчірочки. Одна група протиратиме з Рукоробницею гумові іграшки, а інша група навчатиме Ленивицю протирати пил на поличках.
А ми з Ленивицею допоможемо хлопцям одягнути фартухи.
Восп-ль.: Хлопці, щоб вода з ганчірочки не капала на підлогу, що треба робити?
Діти: Сильно віджимати ганчірочку.
Восп-ль.: Правильно.
Вихователь ділить дітей на дві групи. Діти за допомогою Рукоділки та Ленивиці одягають фартухи та починають працювати.
У міру роботи дітей, вихователь допомагає дітям, які потребують поради, нагадує про необхідність ставити іграшки на місце і показує особистим прикладом, як потрібно сильно вичавлювати ганчірочку. Діти закінчують роботу.
Восп-ль.: Ось, молодці, хлопці! Усі встигли зробити.
Керівниця: Так! Усі встигли! Усі змогли! І сестричку мою Ледачку навчили витирати пил.
Ледачка: Так, хлопці мене навчили. Дякую їм велике. Тепер я й сама впораюсь із цією роботою. Все зможу. До побачення хлопці.
Діти: До побачення.
Восп-ль.: Подивіться, хлопці, які ви молодці. Кожен попрацював трошки, а разом ви навели лад у нашому ігровому куточку. Як говориться в російському прислів'ю «Дружно не важко, а порізь хоч кинь». Подивіться, як у нас стало чисто та красиво. Усі іграшки нам усміхаються. Ви всі старалися, працювали дружно, допомагали один одному, робили все вірно.
Усі молодці!
А тепер як кажуть у російському народному прислів'ю «Зробив справу, гуляй сміливо».
Ви тепер можете пограти чи помалювати.
А чергові допоможуть мені скласти всі ганчірочки в тазик, а фартушки в коробку.

«Прання лялькової білизни».

Ціль:. вчити працювати спільно у певній послідовності:

Вчити дітей сортувати білизну на кольорову та білу;

Вчити ретельно намилювати білизну та терти між руками;

Вчити ретельно прополіскувати, віджимати, розправляти і розвішувати на мотузку.

Формувати навички роботи з водою (прання білизни)

Виховувати акуратність та взаємовиручку.

Устаткування: клейонка, тази, відра, мильниці з милом, мотузка, ганчірочки, фартухи, прищіпки.

Хід трудової діяльності:

1. Вступна частина:

Хлопці, хочу загадати вам загадки.

Якщо руки ваші у ваксі,

Якщо на ніс сіли ляпки,

Хто тоді нам перший друг,

Зніме бруд з обличчя та рук?

Без чого не може мати

Ні готувати, ні прати,

Без чого ми скажемо прямо

Людині вмирати?

Щоб лився дощ із неба,

Щоб росли колоски хліба,

Щоб пливли кораблі-

Жити не можна нам без ... (води)

Вислизає як живе.

Але не випущу його я.

Білою піною піниться

і прати не лінуватися (мило)

За водою йдуть-

Пісні дзвінкі співають,

А назад йдуть-

Сльози ллють. (відра)

Ось зубасті шахраї.

Вхопили білизну вправно.

Міцно тримають, не кусають.

Але аж ніяк не відпускають.

Що таке, вгадайте,

Здогадалися. Відповідайте! (Прищіпки)

2. Основна частина:

Ви відгадали всі загадки. Подивіться. А ось і вони (показую обладнання).

А ще тут є багато інших предметів (клеєнка, тази, ганчірочки, фартухи, ківш, кошик для білизни).

Як ви думаєте, коли людям можуть стати у нагоді всі ці предмети, для чого вони? (Щоб прати)

Так, я хочу запропонувати вам випрати лялькову білизну.

Щоб згадати, як це робиться, давайте подивимося на схеми, які я приготувала.. потрібно піти і розкласти картинки в тому порядку, в якому ми будемо працювати (діти виставляють, або розкладають картинки в певній послідовності).



Сьогодні допомагатимуть мені...називаю 6 осіб. Розподіляю обов'язки. (Друге знімають білизну з ляльок, передають дітям, перевдягають ляльок у чисте; друге стирають білизну, відокремивши кольорову від білого; друге попестить, потім всі разом розвішують чисту білизну). Але спочатку нам потрібно приготувати робоче місце та підготуватися до прання.

Розстелимо клейонку. Для чого? (щоб не намочити столи). Ставимо тази, наливаємо воду, одягаємо фартухи. Ось тепер все готове.

Ми з хлопцями сьогодні

зібралися білизну прати.

Цю купу білизняну

ми будемо сортувати.

Нам кольорове разом із білим,

Ну, ніяк не можна прати,

Адже білизна кольорова може

Дуже сильно злиняти.

Діти сортують білизну.

Це червоне коритце

Нам для прання знадобиться.

А ось тазик блакитний –

Наповнюй його водою.

Наливають воду з ведер у тази.

«До праці готовий. Більше справи – менше слів! - Даю вказівки, як зручніше стати біля тазиків, щоб не заважати один одному. Запитую, щоб діти розповіли та показали прийоми прання руками, (річ намочити, намилити, потерти, змити мило, віджати).

Намагаємося працювати дружно, не відставати. "Зробив сам, допоможи іншому". Спостерігаю, щоб випрану білизну складали окремо від кольорового.

Мило піниться у водиці

Не звикли ми лінуватися,

Подивися дітлахів,

Чиста білизна гора.

Прали дружно. Закінчили всі разом. Ніхто не відстав. Що будемо робити далі? (білизна полоскати). Для чого? (щоб змити мило). Нагадую, що полоскати починати теж потрібно з білої білизни. Показую, як треба полоскати. Що потрібно зробити з прополосканою білизною? Правильно, розправляємо, струшуємо та розвішуємо на мотузку.

За роботу тепер дружно

Нам білизну треба розвісити.

Ми працювали, ми втомилися.

Ми вже стали більшими.

Усі розвішують білизну.

Будемо ми завжди прати

нашим мамам допомагати.

Ми впоралися з роботою

і підемо гуляти з полюванням.

Попрацювала дітлахи

Сонечко сушити час.

Ай та хазяйки, ай, та молодці.

Кожен попрацював трохи, а разом велику справу зробили. Вся мотузка білизною завішена. Білизна у нас тепер чиста свіжа. Будуть лялькам чисті вбрання на зміну. Скажіть, що потрібно зробити, коли білизна висохне? (Зняти з мотузки, скласти погладити, прибрати в шафу).

"Зробив справу гуляй сміливо!".

Частина: Заключна

Давайте пограємо у гру «Вгадаємо, що зробимо»

Діти з вихователем ходять по колу, примовляють:

Ми з тобою працюватимемо,

Доручення не забудемо.

Не позіхай, виконуй.

І за мною повторюй.

Після закінчення слів усі зупиняються. Вихователь показує якийсь рух. (Прає, гладить, вичавлює, струшує. Розвішує, діти повторюють, відгадують дію, називаючи його.

Додаток №5

Зразковий конспект організації чергування

Завдання щодо розвитку трудової діяльності:

Вчити дітей самостійно виконувати обов'язки чергових по їдальні: розставляти хлібниці, тарілки, ставити серветниці, розкладати столові прилади. Ознайомити з прийомом складання скатертини.

Формувати відповідальне ставлення до завдання (вміння та бажання доводити справу до кінця, прагнення зробити його добре)

Завдання морального виховання:

Розвивати прагнення дитини доставити своєю працею радість іншим дітям і допомогти товаришу.

Методи та прийоми:

Схвалення, показ, заохочення, нагадування, контроль, оцінка.

Обладнання:

Фартухи, ковпаки, квіти, серветки, скатертини.

Попередня робота:

Визначити чергових (картинки у куточку чергових)

Хід чергування:

Назва етапу Діяльність вихователя Діяльність дітей
I Організаційний Обговорення питань при розподілі роботи -Дежурні підійдіть до мене, зараз принесуть обід, і ми накриватимемо на стіл. -Максим, за яким столом ти чергуватимеш? -А Ти Костю, Наталко? Перш ніж почати чергувати не забудьте одягнути фартушки. Одягають фартухи та ковпаки.
II.Основний Вказівки до керівництва процесом праці дітей Звертає увагу на темп та якість виконання роботи. Схвалює творчі задуми дітей: – Давайте подумаємо, чим ми сьогодні потішимо дітей? Якщо важко вихователь або молодший вихователь підказує: ”Поставимо квіти або розкладемо нові скатертини” Роз'яснює, що робота чергових дуже потрібна, товариші завжди так чинять, піклуються один про одного тощо. -Правильно, Наташа спочатку всі стільці присунула до столу. Тепер зручніше обійти навколо столу. -Носимо по дві тарілки. -Як акуратно розкладає ложки Костя, бере по одній, кладе з правого боку. -Перевірте, чи все на місці? -Молодці хлопці, дякую. Діти, подивіться, як зручніше скласти скатертину, допоможи мені, Костю. Треба взяти за кінці, скласти її на столі навпіл, а потім ще раз навпіл і лише потім складати по довжині. Тепер спробуйте самостійно. У всіх добре вийшло. Відповіді дітей розставляють хлібниці, глибокі тарілки, ставлять серветниці, розкладають столові прилади. -Всі! -Так! Після їди прибирають зі столу хліб, серветки, змітають крихти зі столу, складають скатертини.
III Заключний Обговорення результатів роботи -Молодці, хлопці, ви всі сьогодні були справжніми черговими, про всіх подбали! -Костя, все пам'ятав сам, ні про що не забув. -Максим, працював так само акуратно і старанно, як нянька. - А як мамі буде приємно дізнатися, що Наталка чергувала сьогодні, як доросла. Ось помічниця росте. Знімають фартухи та ковпаки.

Міністерство освіти та науки Республіки Казахстан.

Східно-Казахстанський Державний гуманітарний коледж.

Колективна праця у середній групі.

Тема: «Як ми Федору вчили працювати»

Виконала: Васильєва Регіна В'ячеславівна

Перевірили: Вихователь : Шпекбаєва Д.Т.

Достенова К.А.

Методист: Литвинова Є.І

м. Усть-Каменогорськ

2014.

Освітня область:пізнання, комунікація.

Розділ: колективну працю.

Спосіб об'єднання:загальну працю.

Місце проведення:група

Тема: «Як ми Федору трудитися вчили»

Ціль: формування позитивного ставлення до праці та її результатів.

Завдання:

1. Вчити дітей брати участь у організованому праці колективу однолітків, співвідносити свою діяльність з іншими і розуміти, що робота підгрупи, у якій трудишся, є частиною спільної справи колективу.

2. Удосконалювати трудові навички та вміння у процесі праці, удосконалювати вміння планувати свою діяльність, розподіляти між собою обов'язки, давати оцінку праці своєї групи та колективу загалом.

3. Закріплювати вміння правильно користуватися матеріалом та обладнанням для праці, дотримуючись техніки безпеки.

4. Формувати переконання у суспільній значущості та необхідності побутової праці.

5. Виховувати доброзичливі взаємини у процесі праці, бажання прийти на допомогу, позитивне ставлення до власної праці та праці своїх однолітків.

Методи та прийоми: бесіда, питання проблемного характеру, художнє слово, опора знання дітей, практична робота, роз'яснення, показ, аналіз, сюрпризний момент.

Попередня робота:бесіда про працю, заучування прислів'їв та приказок про працю, читання віршів, розгляд ілюстрацій та альбомів про різні професії дорослих, закріплення уявлень про працю через дидактичні ігри.

Матеріали та обладнання:

    Миття іграшок - 2 столи накриті клейонками, на столах таз з мильною водою, таз з чистою водою, іграшки, велика серветка, 3 ганчірочки, 3 фартухи.

    Миття стільчиків – 1 стіл накритий клейонкою, на столі таз із чистою водою, 3 губки, 3 ганчірочки, 3 фартухи.

    Ремонт книжок – смужки паперу, клей, ножиці, дитячі книжки.

Білінгвальний компонент: Здрастуйте хлопці! Зәлеметсізбе балалар!; праця - ебек; ліньки – жалқаулиқ.

Мотиваційно спонукальний

Організаційно-пошуковий

Вихователь із дітьми заходять до групи, сідають на стільці. Чути шурхіт, шум за дверима.

Вихователь: Ой, хлопці, хтось до нас у гості йде.

Входить Федора і співає пісню «про лінь».

Пісня «Федори»

1. До чого добре нічого не робити,

Суп у каструльці б зварити,

Тільки хто б зробив?

Ось каструлька моя

Та вся чорна – чорна.

Хто б помив мені її?

А я дуже хвора.

Вихователь: Хто це хлопці?

Федора: Здрастуйте, хлопці

Я чайку попила -

Самовар порожній.

Може хтось принесе

Мені води простий?

Тільки чашечка моя

Та вся чорна – чорна,

Хто б помив мені її?

А я дуже хвора.

Вихователь: Хлопці, а хіба добре бути лінивим?

Вихователь: Послухай, Федоре, які приказки та прислів'я знають хлопці про лінощі.

Прислів'я та приказки:

Вихователь: - Наші хлопці Федора люблять і вміють працювати. Хочеш, ми й тебе навчимо?

Федора: - Ну, не знаю, а ви згодні мені допомогти?

Вихователь: - Сьогодні ми з вами навчимо Федора працювати.

Вихователь: - Хлопці, як треба мити пластмасові іграшки?

Як ви думаєте, а стільці, на яких ви сидите, потрібно мити? А як?

А як можна відремонтувати порвану книжку?

Вихователь: -А зараз ми з вами пограємось в одну гру.

«Відгадай, який центр»

Показую дітям по одній картці, де зображені: дитячі стільці, будівельний матеріал, книги. (Всього 3 картки).

Вихователь: - Хлопці, про що каже вам ця картка?

Вихователь: - Молодці! Хлопці, щоб зробити прибирання, що нам для цього потрібно?

Вихователь: - А тепер, хлопці, уважно слухайте завдання. Спочатку дівчатка підходять, беруть картки(із зображеннями різних центрів) і розходяться своїми «центрами» і чекають хлопчиків. Потім хлопчики підходять за картками і розходяться центрами.

Практична робота. Діти розходяться центрами і за лічилкою обирають бригадирів.

Вихователь: - Подумайте, в якому порядку виконуватимете роботу. Як повинен діяти кожен із вас? Треба домовитись, хто яку частину роботи виконуватиме. Коли працюють разом, потрібно обов'язково розподіляти роботу і разом вирішити питання, хто і чим займатиметься.

Потім бригадири з помічниками приносять картки та розбирають обладнання. Розливаю воду по тазіках. Але перш, ніж почати працювати, діти разом з вихователем згадують та закріплюють правила безпечного поводження з предметами праці.

Правила:

Все, що можеш, роби…

Не забувай прибирати за ……

Поважай працю інших….

Перш, ніж почати працювати, приготуй все.

Роби все акуратно, не відволікайся, коли …

Правильно користуйся знаряддями.

Якщо працюєш не один, працюй …

Якщо закінчив справу раніше, допоможи…

Вихователь: Ну, а тепер одягнемо фартухи, і за діло! Наш девіз: "До праці готовий, більше справи, менше слів". (Звучить фонограма дитячих пісень про дружбу).

Нагадую як правильно мити іграшки : спочатку миємо в мильній воді, потім обполіскуємо, витираємо насухо ганчірочкою і ставимо красиво на полицю.

Протирати стільці : змочуємо ганчірочку у воді, добре вичавлюємо і протираємо їй добре стільці, а потім протираємо їх сухою ганчірочкою.

Ремонтувати книги: знаходимо порване місце у книзі, беремо смужку паперу, наносимо на неї клей, прикладаємо до необхідного місця, притискаємо та розгладжуємо пальчиками.

У ході трудової діяльності Федора ходить групою і захоплюється.

Федора: - Як у вас гарно в групі, як затишно, не те що в хатинці. А самі ви, які гарні, акуратні, чистенькі.

Вихователь звертає увагу Федори на дітей, підводить до різних «центрів». Федора дивується, як хлопці дружно і акуратно вміють працювати. Намагається допомогти хлопцям, але робить це неправильно. Діти роблять зауваження та показують, як треба правильно працювати.

Вихователь: Молодці, а тепер не забудемо навести лад на своєму робочому столі, все приберемо на місце.

Спостерігаю, щоб після завершення роботи діти навели лад на робочих місцях, всі матеріали та обладнання прибрали на місця, допомагаю прибрати тази з водою. Пропоную дітям сісти на стільці.

Вихователь: Давайте помилуємося нашою роботою. Як у групі чисто. Розкажіть бригадири, що ви робили? Чи правильно виконали роботу?

Федора: - Ай, та молодці! Кожен попрацював трохи, а разом велику справу зробили. Кожен із вас робив свою маленьку справу, але всі разом ви зробили велику справу. Ось яка чистота і краса тепер у приміщенні чистота ...

Вихователь: - Як ви думаєте, після того, як ми всі дружно попрацювали, за допомогою яких прислів'їв можна підбити підсумки нашої роботи?

Вихователь: - Ну, ось і повеселимося! І заспіваємо пісню.

Діти співають пісню «Справжній друг», стоячи біля стільчиків.

Федора дякує дітям, прощається і йде. Запрошує до себе на чай у гості, оскільки вона навчилася бути працьовитою та акуратною.

Вихователь: - Хлопці, цікаво ми з вами сьогодні провели час, і добру справу зробили: прибралися, навели чистоту і навчили Федора працювати.

Проходять до групи сідають на стільчики.

Федір.

Вітаю! З әлеметсізбе!

Ні

Стрічка втоми не знає; Немає хвороби страшніше, ніж ліньки; Легко лише для того, хто нічого не робить.

Так

1 дитина - «Центр» для миття стільчиків

2 дитина – «Центр» для миття будівельного матеріалу

3 дитина – «Центр» ремонту книг

Тазики з чистою та мильною водою, губки, мило, фартухи, папір, клей, ножиці.

сам

собою;

людей;

необхідне;

трудишся;

праці;

дружно;

іншим.

запорука здоров'я.

Зробив справу гуляй сміливо; Ділу час потісі годину.

Рефлексивно-корегуючий

Вихователь: - Хлопці, перерахуйте, якими видами діяльності ми сьогодні займалися? Чого ми сьогодні навчилися та навчили Федору? З чим вам було важко впоратися? А яка праця та діяльність не викликала труднощів? Чи сподобалося вам працювати спільно і чому?

Відповіді дітей

Надія Голубєва
Конспект трудового доручення «Допоможемо нашій квітці»

Запропонувати вихованцям (Імена вихованців)вимити піддони та квітковігорщики в куточку природи.

мета:-вчити дітей правильно в певній послідовності мити квіткові піддони(блюдця)та горщики; ретельно промити піддон у тазику, віджати ганчірку і протерти насухо; горщик мити, повертаючи на клейонці, протирати з усіх боків.

Продовжувати вчити дітей правильно викручуючи вичавлювати ганчірку, і протирати нею у розправленому вигляді

Формувати вміння бачити необхідність роботи

Виховувати бажання працювати, активно діяти та добиватися результату.

Матеріал: тази з водою, ганчірки.

Прийоми:

1. Вступна розмова про те, що давно не мили піддони та горщики, у куточку природи, стало неакуратно, квіти не веселі.

2. Запитання:що потрібно для роботи? де це лежить?

3. Доручення- дістати та підготувати місце для роботи: постелити на стіл клейонки, принести тази, ганчірки (воду приносить вихователь).

4. Допомога вихователя;що і як зручніше розташувати; допомогарозподіл місця біля столу, матеріалу та роботи.

5. Показ з поясненням - кладемо блюдце в тазик і миємо його дуже чисто з обох боків; потім кладемо на клейонку, щоб стекла вода, а в цей час можна мити інше блюдце. Потім вичавлюю ганчірочку, ось так викручую, щоб вона стала посушішою, потрясу, розправлю і ще раз витираю блюдця. От і все. А горщик краще мити на столі: на клейонці повертати його, протирати з усіх боків, ганчірочка забруднилася, її промиваю в тазику, вичавлюю, викручуючи, розправляю і знову протираю, доки горщик не стане чистим.

6. Заохочення дітей, які правильно користуються матеріалами. працюють акуратно.

7. Нагадування про те, що після закінчення роботи, квітитреба поставити на свої місця, а матеріали прибрати на місце: тазики в куточок природи на поличку, ганчірочки вичавити і повісити сушити, клейонку протерти і просушити.

Публікації на тему:

Діти подорослішали, перейшли до старшої групи. І ми намагаємося якомога частіше відвідувати різноманітні екскурсії по нашому місту. Екскурсії-один.

Заняття комплексне Середня група. Тема: «Подорож до першої весняної квітки» Програмний зміст: Закріплювати знання про весняну.

Конспект організації трудового доручення у першій молодшій групі.Мета: Вчити дітей виконувати прості доручення догляду за кімнатними рослинами (полив, розпушування, прибирання робочого місця). Словникова робота:.

Консультація «Необхідність трудового виховання»Підготувала: Вихователь МБДОУ «Дитячий садок 32» м. Воркути Шушлебіна Олена Валеріївна «Праця стає великим вихователем, коли вона входить.

Доручення одна з форм організації праці в дошкільній освітіТрудове доручення - найпростіша форма організації праці дітей дошкільного віку. Особливе виховне значення.

Проблема трудового виховання у дошкільних закладахУ енциклопедії поняття «праця» формулюється як «доцільна діяльність людини, спрямовану збереження, видозміна, пристосування.