Ольга Петрова
Конспект заняття з ФЕМП в другій молодшій групі

Конспект заняття з ФЕМП в другій молодшій групі по ФГОС.

цілі:

Закріпити знання про геометричні фігури;

Вміти відповідати на питання «Скільки?» словами "один", «Багато», "ні одного";

вміти складати групу з окремих предметів і виділяти з групи один предмет;

Вчити дітей прийомам осязательного обстеження форми предметів;

Розвивати дрібну моторику рук.

попередня робота:

Вчити звертати увагу на форму предметів при виконанні елементарних дій з іграшками і предметами в повсякденному житті;

Розглядати один з безлічі предметів;

гра «Розклади кубики по коробках»;

гра «Один і багато»;

гра «Чудовий мішечок».

програмне зміст:

освітні завдання:

Вміти розрізняти і називати кольори - червоний, синій і інші;

Закріпити і узагальнити знання про кількість предметів;

Слухати і розуміти поставлені запитання вихователем і зрозуміло відповідати.

Розвиваючі завдання:

Розвивати логічне мислення;

Розширювати словниковий запас дітей;

Розвивати спостережливість, уяву;

Розвивати слухове і зорове увагу.

виховні завдання:

Виховати доброту і чуйність;

Виховати бажання працювати.

Устаткування і матеріали - м'яка іграшка Зайчик, великий і маленький кубики, мішечок з геометричними іграшками, велика і маленька коробка (Демонстративні); на кожну дитину за великим і маленькому кубику, тарілочки і кружечки синього кольору в розетках (Роздавальні).

Місце проведення - на килимі і за столами (групова) .

хід заняття

1. Введення в навчально-ігрову ситуацію.

Введення казкового героя Зайчика.

Хлопці, по дорозі в дитячий сад я зустріла ... догатайтесь кого ?.

Довге вухо,

Грудочку пуху,

Стрибає спритно,

Любить морквину?

Хто взимку білий, а влітку сірий ?. Правильно це Зайка.

2. Основна частина.

гра «Розклади кубики по коробках» (на килимі).

вихователь:

Діти щось Зайка сумний. Чому ти такий сумний? (Вихователь прикладає зайчика до вуха). Він каже, що у нього розсипалися коробочки з кубиками. Ой, подивіться скільки у нас на килимі кубиків. Давайте ми з вами їх розглянемо. Діма, скажи будь ласка, які кубики за величиною? (Великі і маленькі). А якого кольору? (Синій, червоний і інші).

Вихователь прикладає зайця до вуха і слухає.

Хлопці, а тепер Зайка просить розкласти кубики по коробках, але скласти їх так - великі кубики у велику коробку, а маленькі - в маленьку коробку. Давайте допоможемо Зайчику. Подивимося на килим, де лежать кубики, і покажіть де великі кубики ... де маленькі ... (показувати треба спочатку вихователю для прикладу, потім діти. Запитувати «Яка коробка?», «Який кубик?» і супроводжувати діями).

Молодці! Ви допомогли Зайчику. Подивіться, ось він як посміхається вам! Він дуже задоволений.

Физминутку

Зайка маленький варто,

Зайчик білий сидить.

Зайка стрибає та танцює,

Зайка лапкою дітям махає!

гра «Один і багато» (За столами).

Тарілочки розкладені на столі. На кожну дитину лунає тарілочка і коробочка з кружечками синього кольору.

вихователь:

Хлопці, подивіться у кожного з вас на столі лежать тарілочки. Якою вона форми? (Кругла). Ось тут перед вами коробочки. Подивіться, що в них лежить? (Кружечки). Скажіть, будь ласка, а якого вони кольору? (Синього). Молодці! Тепер назвіть скільки їх? (Багато). Добре! А на тарілочці? (ні одного).

Вихователь показує завдання на прикладі однієї дитини і говорить:

Візьміть по одному колу і покладіть на тарілочку. Скільки гуртків лежать на тарілці? (один). Скільки залишилося в коробці? (Багато). Молодці! Тепер треба зробити так, щоб на тарілці стало багато гуртків, а в коробочці жодного. Перекладіть їх. (Діти самостійно виконують завдання).

Скільки гуртків в коробочці? (ні одного). У вас на тарілочці? (Багато). А ось у Зайчика скільки гуртків? (ні одного). Давайте, кожен з вас покладе до нього на тарілку по одному кружечку ... Так, ось подивимося на тарілочку у Зайчика і дайте відповідь мені, будь ласка, скільки стало кружечків у Зайчика? (Багато). Було жодного, а стало багато. Добре ви постаралися. Може подаруємо цю тарілочку Зайчику? (Віддають зайцю).

- «Спасибі діти!» (Говорить зайка).

Ось які молодці допомогли зібрати великі і маленькі кубики Зайчику і розкладали кружечки.

Хлопці, а ви знаєте який скоро свято ?. Правильно, Новий рік! На Новий рік всі веселяться, грають. Ось і зайчик хоче з вами пограти.

3. Гра «Чудовий мішечок».

Я - чудовий мішечок,

Вам, хлопці, я любий.

Дуже хочеться мені знати,

Як ви любите грати?

Діти розглядають що в мішечку. Дістають фігуру, визначають форму, колір. Потім закривають очі, а дорослий ховає фігуру в мішечок. Кожна дитина на дотик визначає форму фігури, називає форму.

Діти з вихователем дякують Зайчика за гру і говорять йому: "До побачення!".

Публікації по темі:

Тема: "Дорога додому". Мета: закріпити з дітьми знання геометричних фігур (коло, квадрат); вчити порівнювати смужки паперу по товщині; закріплювати.

Конспект заняття з ФЕМП в другій молодшій групі «Пограємо з зайчиком» Завдання: тренувати вміння рахувати від 1 до 3; -соотносіть цифру з кількістю предметів; -закріпити знання про геометричні фігури.

«Курча». Конспект заняття з ФЕМП в другій молодшій групі Конспект заняття Друга молодша група (Формування елементарних математичних уявлень) Тема: «Курча». Інтеграція освітніх.

Конспект заняття з узагальнення матеріалу по ФЕМП в другій молодшій групі Тема: «Урок узагальнення» Мета: 1. Закріпити кількісний рахунок предметів до 5; вміння Групувати предмети згідно символам (колір, фігура).

Конспект заняття №2 по ФЕМП в другій молодшій групі «Чудо-дерево» Програмні завдання: Освітні: 1. Закріпити уявлення дітей про геометричні фігури і вмінню розпізнавати їх. 2. Продовжувати вчити.

Заняття по ФЕМП в другій молодшій групі по ФГОС

Конспект заняття з ФЕМП у 2 молодшій групі по ФГОС.

цілі: Закріплювати знання про геометричні фігури, відповідати на питання "скільки?" "Словами один, багато, жодного.

Продовжувати формувати вміння складати групу з окремих предметів і виділяти з неї один предмет.

Попередня робота: Вчити дітей звертати увагу на форму предметів при виконанні елементарних дій з іграшками і предметами в повсякденному житті.

Розгляд один і безлічі предметів.

Гра "Знайди в групі предмет тієї ж форми".

Програмне зміст.освітні завдання

Продовжувати вчити дітей вести діалог з вихователем: слухати і розуміти поставлене запитання і зрозуміло відповідати на нього;

Закріплювати і узагальнювати знання дітей про кількість предметів (один, багато, жодного,

Закріплювати вміння розрізняти і називати основні кольори: червоний, синій, жовтий, зелений;

Розвиваючі завдання:

Розвивати слухове і зорове увагу, уяву.

Розвивати мова, спостережливість, розумову активність -Расшірять і активізувати словник дітей.

Розвивати логічне мислення.

Виховні завдання:

Виховувати бажання працювати;

Виховувати доброту і чуйність.

Устаткування і матеріали:

Демонстраційні: м'яка іграшка Зайчик. Великий і маленький кубики. Велика і маленька коробка

Роздавальні: Великі і маленькі кубики по числу дітей. Тарілочки по одній штуці на дитину. Кружечки синього кольору в розетках на кожну дитину.

Місце проведення: групова (на килимі і за столами)

хід заняття

1. Введення в навчально-ігрову ситуацію

Введення казкового героя Зайчіка- Степашки.

Хлопці, до нас сьогодні прийде гість, я вам загадаю загадку, а ви відгадайте хто ж він?

У нірці жівёт- морквину гризе

Від лисиці і від вовка -убегает спритна (хто це)

відповіді дітей (зайка)

Правильно це зайка, його звуть Степашка.

2. Основна частина.

1. Гра - завдання «Розклади кубики по коробках» (на килимі)

вихователь:

Хлопці що то наш Степашка сумний. Степашка чому ти такий сумний?

Хлопці він говорить що у нього розсипалися дві коробки кубиків. І правда подивіться скільки кубиків на нашому килимі. Давайте їх розглянемо: -Егор які кубики за величиною (більше і маленькі) .Як кольору кубики?

Діти називають кольори (синій, жовтий, червоний, зелений)

Зайчик просить розкласти кубики по коробках: великі кубики у велику коробку, а маленькі в маленьку коробку, давайте ми допоможемо Зайчику. Подивіться на свої кубики. Покажіть великий кубик (показують) Покажіть маленький (показують)

На столі у вихователя демонстраційні кубики: великий і маленький. Вихователь перший розкладає по коробках, супроводжуючи дії промовою.

Подивіться це якась коробка? (Велика)

А ця коробка, яка? (Маленька)

Хлопці, великий кубик, я покладу у велику коробку, а маленький в маленьку коробку (діти виконують завдання після пояснення вихователя, по одному підходять і складають кубики по коробках.)

Ось ми і допомогли Зайчику: великі кубики склали у велику коробку, а маленькі в маленьку коробку. Зайчик задоволений він посміхається.

Физкультминутка;

Раз два три чотири п'ять. Вийшли зайчики гуляти.

Раптом мисливець вибігає, прямо в зайчика стріляє.

Пив -пав-ой-ой. Тікає зайчик мій!

Діти давайте запросимо Зайчика пограти з нами за столами.

2. Гра завдання «один і багато» (за столами)

На столі розкладені тарілочки. У кожної дитини своя тарілочка білого кольору і коробочка з роздатковим матеріалом (кружечками синього кольору.)

Вихователь: Діти у вас на столі білі тарілочка. Якою вона форми (кругла). А ще перед вами коробочки, що в них (кружечки) Якого вони кольору? (Синього) скільки гуртків? (Багато) .А на тарілочки (жодного.)

Зараз ви візьміть по одному кружку і покладіть на свою тарілочку. Скільки гуртків у вас стало на тарілочці (по одному) .А скільки залишилося в коробці (багато). Тепер зробіть так, щоб на тарілочці стало багато гуртків, а в коробочці жодного. Діти виконують завдання.

Скільки в коробочці гуртків? (ні одного)

А у вас на тарілочці (багато) .Ребята, подивіться а у Зайчика в тарілочці скільки гуртків? (ні одного). Давайте, кожен з вас покладе до нього на тарілку по одному кружку.

Віка, скільки ти будеш класти гуртків (один)

Мила, а ти скільки? (один)

Один, один, один, -Подивіться. Скільки Зайка зібрав у вас гуртків (багато)

Було жодного, а стало багато. Давайте цю тарілочку подаруємо Зайчику.

"Спасибі діти!" "-Говорить вам Степашка.

Ось які ми з вами молодці допомогли зібрати великі і маленькі кубики Зайчику і розкладали кружечки (один, багато, жодного! Молодці!

Хлопці а ви знаєте який скоро свято (новий рік)

3. Гра - хоровод: Сонце зимовий встає, бачить зайченя йде.

Ти куди це косою по сніжку йдеш босий?

на дворі тепер мороз відморозиш хвіст і ніс.

Я морозу не боюся я на ялинку поспішаю

У дитячий сад мене покликали потанцювати в ошатній залі!

Діти з вихователем водять хоровод під коло ялинки, і кажуть Зайчику - До побачення!


МЕТА: узагальнити вміння дітей розрізняти і називати властивості предметів - колір, форма, розмір (великий, середній, маленький, довгий, короткий, широкий, вузький)
ЗАВДАННЯ
-формувати уявлення про властивості предметів: колір, форма, величина;
-закріпити вміння розрізняти контрастні за величиною предмети, використовуючи слова «великий», «маленький»;
-Продовжуємо вчити порівнювати дві групи предметів способом накладення і додатки, позначати результат порівняння словами «порівну, стільки - скільки»;

ХІД ЗАНЯТТЯ

В.Ребята, сьогодні я запрошую вас в Країну Іграшок. Уявіть собі, що не іграшки прийшли до нас в гості, а ми з вами зараз за помахом чарівної палички опинимося в Країні Іграшок.
Ви любите іграшки? (Так). І у вас, звичайно, є улюблені іграшки - машинки, ляльки, кубики та інші. А ви знаєте, що іграшки можуть засмучуватися, радіти чи сумувати? Коли діти іграшки кидають, кидають, ламають - іграшки засмучуються і плачуть, а якщо бережуть, після гри прибирають на місце - вони радіють і посміхаються.
Заходьте тихенько в групу - в нашу Країну Іграшок. Ведіть себе спокійно - не шуміть, не кричіть, не треба засмучувати наші іграшки.
(Діти заходять в групу)
В.Ребята, подивіться, які гарні іграшки! Скільки тут іграшок? (Багато). Дивіться, який веселий м'яч!
1) Гра «Більше - менше»
В.Давайте пограємо з нашим м'ячиком в гру «Більше - менше». Кому я кину м'ячик, той і відповідає.
- Хто більше: слон чи мишка?
- Що вище: стіл або стілець?
- Хто більше: сова чи горобець?
- Скільки волосся на голові?
- Скільки зірок на небі?
- Скільки голок у їжака?
- Хто більше - верблюд або собачка?
- Скільки у людини носиків?
- А сонце на небі? ... (одне)
Молодці. М'ячику сподобалося з вами грати.
2) Гра «Накриємо стіл для ляльок»
В. Хлопці, дивіться які ошатні тут ляльки (показує трьох ляльок різного розміру). Лялька Таня яка? (Велика). Лялька Катя яка? (Маленька). А лялька Оля якась? (середнього зросту). Давайте їх посадимо і накриємо їм стіл. Які тарілки поставимо? Тані поставимо - тарілку ... (велику). Каті - тарілку ... (маленьку). Оле - тарілку ... (середнього розміру). Покладемо їм частування.
Молодці, ляльки дуже задоволені і кажуть вам спасибі.
3) Гра «Зламані тарілки»
В.Ребята, ляльки ненавмисно розбили свої тарілочки: дивіться - це осколки залишилися (показує кольорові кола, розрізані на 3-4 частини). Що ж робити? Допоможемо лялькам склеїти тарілочки? Підходьте до столика. Ось, Діана, тобі «розбита тарілка», а цю тарілочку Артем буде збирати.
(Діти складають «тарілочки»). Який вони форми »? (Круглі). Якого кольору? (Червона, синя, жовта і т.д.)
Велике спасибі вам від ляльок, хлопці.
4) Гра «Подарунки для ляльок»
В. Хлопці, в гості не ходять без подарунка. Ось ці красиві бантики (роздає бантики) подаруйте кожної ляльки по одному бантику. Нехай вони будуть ошатні. Подивіться, всім лялькам вистачило бантиків? Чого більше - бантиків або ляльок? (Ляльок більше, тому що одна лялька залишилася без бантика). Що потрібно зробити, щоб ляльок і бантиків було порівну? (Потрібно принести ще один бантик). Принеси, Поліна. Тепер ляльок і бантиків порівну? Чому ви думаєте, що їх порівну? (Тому що у кожної ляльки по одному бантику). Скільки ляльок, стільки і ... бантиків. Скільки бантиків, стільки і ... ляльок. Молодці, тепер все ляльки з подарунками.
5) Гра «Коротше, довше»
В. Хлопці, а ось ці стрічки ляльки хочуть подарувати вам. Подивіться, всі стрічки різної довжини - одні коротше, інші довше.
Зрівняємо у стрічок один кінець і подивимося, яка стрічка довше.
Яка стрічка найдовша? (Червона). Яка стрічка найкоротша? (Зелена). Правильно, молодці ...
6) Гра «Слухай музику» (динамічна пауза)
В. Хлопці, давайте пограємо з цими стрічками в цікаву, танцювальну гру. Поки звучить музика, можна танцювати і рухатися. Як тільки музика припиниться, ви повинні зупинитися і не рухатися, поки знову не зазвучить музика. Будьте уважні, слухайте музику (діти грають). Молодці, ви були уважні.
7) Психогимнастика «Весела і сумна»
В.Вам було весело? Ляльки теж можуть бути веселими або сумними. Подивіться на ці картинки. Якщо діти лялечок не кидає, не ображають - вони веселі. Покажіть, як посміхається весела лялька (діти мімікою зображають веселу ляльку). А якщо лялька сумна? (Діти зображують сумну ляльку).
8) Гра «Будиночок для зайчиків»
В. Хлопці, дивіться, до нас прийшов зайка. Який він сумний.
- Зайка, що трапилося?
-Ліса вигнала моїх друзів-зайчиків з будиночків. Он вона - там, під деревом причаїлася. Тепер їм ніде жити.
-Що ж робити, хлопці? (Треба побудувати будиночки для зайчиків)
-Зайка, хлопці тобі допоможуть. Ідіть, Рита, Олена, Аїда.
Які фігури візьмете, щоб побудувати будиночки? (Візьмемо квадрат). А дах потрібна будиночка? Яку фігуру візьмете? (Трикутник). А віконця будуть? Які фігури візьмете? (Коло, квадрат і трикутник).
(Діти складають будиночки на ковроліні).
Які гарні будиночки вийшли. Заходьте, зайчика, не бійтеся (ховає зайчиків в будиночки).
Зайка: спасибі, хлопці. Ви так допомогли моїм друзям.
Ст.до побачення, зайка. Приходь до нас ще.
9) Гра «Крижані доріжки»
В.Зайчік поскакав, а це хто? Подивіться, тут дві крижані доріжки. На них вирішили покататися ... білочка і собачка. На який доріжці катається білочка? (На вузькій). На який доріжці катається собачка? (На широкій). Данило, перепригні через вузьку доріжку. Молодець! Рита, а ти спробуй переступи через широку доріжку. Молодець! Іграшки теж вирішили пострибати. Молодці які!
10) Пальчикова гімнастика
В. Наші звірі-іграшки взимку не сплять, а ось деякі лісові звірі взимку сплять. Пограємо в пальчиковую гру «Хто спить взимку».
Їжак, ведмідь, борсук, єнот
Сплять зимою щороку.
Вовка, зайця, рись, лисицю
І взимку знайдеш у лісі.
Молодці, добре пограли з пальчиками

В.Ребята. де ми сьогодні були? (В Країні Іграшок).
- Що ми робили? (Грали, танцювали, допомогли лялькам склеїти тарілочки, будували будиночки для зайчиків, малювали веселу ляльку і ін.)
- Що вам сподобалася найбільше?
Мені дуже сподобалося, як ви грали.
( «Заходить» лялька - листоноша з листом)
Хлопці, дивіться - це лялька-листоноша Христина. Вона принесла вам лист від іграшок. Послухайте, що пишуть вам іграшки?
(Читає лист)
«Як багато іграшок на світлі,
І все їх, звичайно, люблять
Всі діти на світі.
Вам треба грати,
Веселитися, дружити
І кожною іграшкою своєї дорожити!
Любіть нас, діти,
Цінуйте, зберігайте.
Ми любимо з вами грати,
Але не любимо,
Коли нас бруднять, кусають,
Кидають, рвуть і ламають.
Бережіть нас, діти! »

Хлопці, а ви свої іграшки любите? Чи не ображаєте їх?
Всім хорошим і добрим дітям іграшки надіслали подарунки - це посилка з подарунками (дістає ошатну коробку). Попрощайтеся з гостями і подивимося, що ж в цій ошатній коробці.


цілі:

  1. Закріплювати знання про геометричні фігури, відповідати на питання «скільки? »Словами один, багато, жодного.
  2. Закріплювати поняття «великий», «маленький» і порівнювати і підбирати предмети за величиною.
  3. Розвивати орієнтування в просторі і на собі.

освітні завдання

  • продовжувати вчити дітей слухати і розуміти поставлене запитання і зрозуміло відповідати на нього;
  • закріплювати і узагальнювати знання дітей про кількість предметів (один, багато, жодного), про величину предметів (великий-маленький);
  • закріплювати вміння розрізняти і називати основні кольори: червоний, синій, жовтий, зелений.

Розвиваючі завдання:

  1. Розвивати слухове і зорове увагу, уяву.
  2. Розвивати мова, спостережливість. Розширювати і активізувати словник дітей.

Виховні завдання:

Виховувати доброту і чуйність.

Устаткування і матеріали:

Устаткування: м'яка іграшка Мишеня з казки С. Маршака. Велика і маленька картонні рамки у вигляді замку і набір вкладишів - ключі різнокольорові. Великі і маленькі різнокольорові кола. Дві ляльки, одяг - різних розмірів.

хід заняття

1. Введення в ігрову ситуацію

Введення казкового героя розумного мишеня з казки Маршака «Казка про розумне мишеня»

Хлопці, до нас сьогодні прийде гість, я вам загадаю загадку, а ви відгадайте хто ж він?

Маленький ріст
Довгий хвіст
збирає крихти
Ховається від кішки.

Мишеня говорить про те, що прийшов до дітей, тому що знає: вони такі ж розумні, як і він.

2. Основна частина.

Дидактична гра «Підбери ключ до замка (на килимі)

вихователь:

Хлопці щось наш Мишеня сумний. Мишеня, чому ти такий сумний?

Хлопці він говорить, що у нього загубився ключ від чарівної двері. Його треба знайти, підібрати. Давайте їх розглянемо: - Єгор, які ключі за величиною (більше і маленькі), а замки які? Якого кольору ключі?

Діти називають кольори (синій, жовтий, червоний, зелений)

Подивіться, який це замок? (Великий)

А цей замок, який? (Маленький)

Хлопці, а ключі які? (Маленькі, однакові, багато),

А великі ключі ви знайшли?

Правильно, жодного великого ключа

Червоний ключ, до якого замку підійшов, а зелений?

Ось ми і допомогли Мишеняті відкрити двері: на превеликий замку підійшов маленький червоний ключ, а до маленького замку теж маленький ключ. Ключі всі однакові. Мишеня задоволений, він посміхається.

Пальчикова гра «Пальчик-хлопчик»

Хлопці, Мишеня каже, що у нього в казці навіть пальці на руках у дітей стають чарівними, і він пропонує пограти з пальчиками:

Пальчик-хлопчик, де ти був?

З цим братиком в ліс ходив,

З цим братиком щі варив,

З цим братиком кашу їв,

З цим братиком пісні співав. (Великий палець руки по черзі з'єднується з іншими відповідно до тексту) 2-3 рази.

Гра-заняття «Дві ляльки»

В гості до нас хлопці, прийшли ляльки Даша і Маша. Вони почули, що діти допомогли Мишеняті відкрити замки. Теж просять допомогти їм підібрати пальто за розміром. Допоможемо, хлопці?

Правильно, хлопці, лялька Даша вище ляльки Маші. Значить, для Даші одяг повинен бути велика, а для Маші маленька.

Який одяг у Даші? А у Маші?

Пропоную, хлопці, зробити для Мишеняти подарунок - килимок. Виберіть маленькі кола різного кольору, і викладіть на великому колі.

Які кола, і яким кольором вибрала Соня, а Валерія, Аліса?

Яким кольором у нас велике коло Родіон? Скільки у нас великих кіл?

Скільки у нас маленьких кіл Єлисей?

Скільки маленьких кіл залишилося у нас?

Правильно, жодного.

Хлопці, мишеня пропонує нам пограти в гру «Біжіть до мене». Мишеня хоче подивитися, які ви уважні, і буде стояти в різних місцях. Ви повинні побачити, де Мишеня варто, прибігти туди.

Вам сподобалося грати з Мишеням?

Хлопці, давайте попрощаємося з Мишеням.

Яка гра сподобалася Матвію, Соні?

Мені теж сподобалося, як ви допомагали Мишеняті.

цілі:

  • закріплювати знання про геометричні фігури, відповідати на питання "скільки?" "словами один, багато, жодного;
  • продовжувати формувати вміння складатигрупу з окремих предметів і виділяти з неї один предмет.

завдання:

Освітні завдання:

  • продовжувати вчити дітей вести діалог звихователем : Слухати і розуміти поставлене запитання і зрозуміло відповідати на нього;
  • закріплювати і узагальнювати знання дітей про кількість предметів (один, багато, жодного;
  • закріплювати вміння розрізняти і називати основнікольори : Червоний, синій, жовтий, зелений.

Розвиваючі завдання:

  • розвивати слухове і зорове увагу, уяву;
  • розвивати мовлення, спостережливість, розумову активність;
  • розширювати та активізувати словник дітей;
  • розвивати логічне мислення.

Виховні завдання:

  • -виховувати дружні взаємини між дітьми, прагнення радувати старших своїми досягненнями, виховувати інтерес до занять математики,виховувати бажання працювати;
  • -сприяти розвитку уваги, пам'яті, логічного мислення.

Форма заняття: навчально-ігрова.

тривалість:15 хвилин

Учасники: Другамолодша група.

Устаткування і матеріали:

демонстраційні:м'яка іграшка Зайчик, великий і маленький кубики, велика і маленька коробка

роздавальні: великі і маленькі кубики по числу дітей, тарілочки по одній штуці на дитину, кружечки синього кольору в розетках на кожну дитину.

Попередня робота:Вчити дітей звертати увагу на форму предметів при виконанні елементарних дій з іграшками і предметами в повсякденному житті. Розгляд один і безлічі предметів. Гра "Знайди вгрупі предмет тієї ж форми ".

Методи і прийоми:

Словесні: бесіда, опитування.

Ігрові: сюрпризний момент, гра з персонажами.

наочні: використання м'якої іграшки Зайчика, кубиків, коробок і т.д.

Місце проведення:групова (На килимі і за столами).

Структура заняття:

Гра - завдання «Розклади кубики по коробках»(на килимі)

Физкультминутка

Гра завдання «Один і багато» (за столами)

Хід заняття:

1. Введення в навчально-ігрову ситуацію

вихователь: Доброго дня! Хлопці, до нас сьогодні прийде гість, вам загадаю загадку, а ви відгадайте хто ж він?

  1. Грудочку пуху,
    Довге вухо.
    Стрибає спритно,
    Любить морквину ...

Хто це?

Діти: Зайка.

вихователь: Правильно це зайка, його звуть Степашка.

2. Основна частина.

1. Гра - завдання «Розклади кубики по коробках» (на килимі)

вихователь: Хлопці, щось, наш Степашка сумний. Як думаєте, чому?

Хлопці, він говорить, що у нього розсипалися дві коробки кубиків. І правда подивіться скільки кубиків на нашому килимі. Давайте їхрозглянемо.

Діти які кубики за величиною?

діти: Більше і маленькі.

вихователь: Якого кольору кубики?

Діти: З іній, жовтий, червоний, зелений.

вихователь: Зайчик просить розкласти кубики покоробкам : Великі кубики у велику коробку, а маленькі в маленьку коробку, давайте ми допоможемо Зайчику. Подивіться на свої кубики. Покажіть великий кубик(Діти показують).Покажіть маленький(Показують)

На столі у вихователя демонстраційнікубики : великий і маленький. Вихователь перший розкладає по коробках, супроводжуючи дії промовою.

вихователь: Подивіться це якась коробка?

Діти: Велика.

вихователь: А ця коробка, яка?

Діти: Маленька.

вихователь: Хлопці, великий кубик, я покладу у велику коробку, а маленький в маленьку коробку (діти виконують завдання після пояснення вихователя, по одному підходять і складають кубики по коробках).

вихователь: Ось ми і допомогли Зайчику: Великі кубики склали у велику коробку, а маленькі в маленьку коробку. Зайчик задоволений він посміхається.

2. Физкультминутка

вихователь:

Зайчик сіренький сидить
І вухами ворушить.
Ось так, ось так,
І вухами ворушить.
Зайчику холодно сидіти,
Треба лапочки погріти.
Ось так, ось так.
Треба лапочки погріти.
Набридло зайчику спати,
Треба зайчику поскакати.
Ось так, ось так,
Треба зайчику поскакати.

вихователь: Діти, давайте запросимо Зайчика, пограти з нами за столами.

3. Гра завдання «Один і багато» (за столами)

На столі розкладені тарілочки. У кожної дитини своя тарілочка білого кольору і коробочка з роздатковим матеріалом (кружечками синього кольору.)

вихователь: Діти у вас на столі білі тарілочка. Якою вона форми?

Діти: Кругла.

вихователь: Перед вами коробочки, що в них?

Діти: Кружочки.

вихователь: Якого вони кольору?

Діти: Синього.

вихователь: Скільки гуртків?

Діти: Багато.

Вихователь: А на тарілочки?

Діти: Жодного.

вихователь: Зараз, ви візьміть по одному кружку і покладіть на свою тарілочку. Скільки гуртків у вас стало на тарілочці?

Діти: По одному.

вихователь: Скільки залишилося в коробці?

Діти: Багато.

вихователь: Тепер зробіть так, щоб на тарілочці стало багато гуртків, а в коробочці жодного. (Діти виконують завдання).

вихователь: Скільки в коробочці гуртків?

Діти: Жодного.

вихователь: А у вас на тарілочці?

Діти: Багато.

вихователь: Хлопці, подивіться, а у Зайчика в тарілочці скільки гуртків?

Діти: Жодного.

вихователь: Давайте, кожен з вас покладе до нього на тарілку по одному кружку.

вихователь: Віка, скільки ти будеш класти гуртків?

Віка: Один.

вихователь: Миша, а ти скільки?

Мілана: Один.

вихователь: Один, один, один, - подивіться. Скільки Зайка зібрав у вас гуртків?

Діти: Багато.

вихователь: Було жодного, а стало багато. Давайте цю тарілочку подаруємо Зайчику. "Спасибі діти!" "-Говорить вам Степашка.

Ось які ми з вами молодці! Допомогли зібрати великі і маленькі кубики Зайчику і розкладали кружечки (один, багато, жодного). Молодці!

3. Підсумок

Діти попрощалися з зайчиком Степашкою і стоять біля вихователя (або можна запросити дітей свої місця за столами).

вихователь: Хлопці, хто приходив до нас в гості?

діти: Зайчик Степашка.

вихователь: - Сподобалося вам допомагати Стєпашці? (Відповіді дітей)

вихователь: - Як ви йому допомагали? (Відповіді дітей)

Вихователь: Молодці!

Список використаної літератури:

1. Амонашвілі Ш.А. У школу - з шести років. -, 2002.

2. Анікєєва Н.Б. Виховання грою. - М., 1987.

3. Бєлкін А.С. Основи вікової педагогіки: Навчальний посібник для студентів вищих. Пед. навчальних закладів. - М .: Изд. центр «Академія», 2005.

4. Бочек Е.А. Гра-змагання "Якщо разом, якщо дружно" // Початкова школа, 1999, №1.

5. Виготський Л.С. Педагогічна психологія. - М., 1991.

6. Карпова Е.В. Дидактичні ігри в початковий період навчання. - Ярославль, 1997..

7. Коваленко В.Г. Дидактичні ігри на уроках математики. - М., 2000.

8. Математика від трьох до семи / Навчальний метадіческое посібник для вихователів дитячих садків. - М., 2001..

9. Новосьолова С.Л. Гра дошкільника. - М., 1999..

10. Пантина Н.С. Вихідні елементи психічних структур в ранньому дитинстві. / Питання психології, №3, 1993.

11. Перова М.М. Дидактичні ігри та вправи з математики. - М., 1996.

12. Попова В.І. Гра допомагає вчитися. // Початкова школа, 1997, №5.

13. Радугин А.А. Психологія і педагогіка - Москва, 2000 р

Сорокіна А. І Дидактичні ігри в дитячому садку. - М., 2003.

14. Сухомлинський В.А. Про виховання. - М., 1985.

15. Тіхоморова Л.Ф. Розвиток логічного мислення дітей. - СП., 2004.

16. Чілінрова Л.А., Спиридонова Б.В. Граючи, вчимося математики. - М., 2005.

17. Щедровицький Г.П. Методичні зауваження до педагогічних досліджень гри. // Психологія і педагогіка гри дошкільнят. Под.ред.Запорожца - М., 2003