(!KALBA: Darbo užduočių vidurinėje grupėje santrauka. Pamokos apie darbinį ugdymą vidurinėje darželio grupėje santrauka. Programos tikslai ir uždaviniai

Įvairaus pobūdžio ikimokyklinukų darbinės veiklos planavimas ir organizavimas.

Savitarna.

(vidurinė grupė)

TIKSLAS: Ugdyti vaikų pagrindinius tvarkingumo ir rūpinimosi savimi įgūdžius.

TIKSLAI: Žaismingu būdu plėsti ir įtvirtinti žinias apie artimiausioje aplinkoje esančius objektus (žinoti baldų ir drabužių pavadinimą). Parodykite vaikams apsirengimo ir nusirengimo tvarką. Su nedidele suaugusiojo pagalba ugdykite gebėjimą nusirengti ir nusiauti batus; tvarkingai sudėkite išimtus daiktus tam tikra tvarka. Sukelti vaikams emocinę reakciją į tai, kas vyksta, norą dalyvauti spektaklyje.
Įranga: lova, lėlių vežimėlis, drabužių spinta; Lėlė Maša, drabužiai lėlei Maša.

Metodai: žaidimo personažo supažindinimas, demonstravimas, skatinimas, motyvavimas, meninė raiška, žaidimas.

Pamokos eiga:

V.: Vaikai, eikime į lėlių kampelį. Pažiūrėkime, ką daro mūsų žaislai.
Vaikai eina pro šalį ir žiūri į žaislus.
Klausimas: Vaikinai, kas miega mūsų lovelėje? (vaikų atsakymai)
V.: Tai mergina Maša. Žiūrėkite, vaikai, saulė jau seniai pabudo, bet Maša vis dar miega. Pažadinkime ją. Visi kartu pasakykime: „Maša, kelkis, Maša, kelkis!
Vaikai pažadina Mašą. Maša atsibunda ir atsimerkia.
Maša: Nėra ką veikti – reikia keltis, reikia užsimauti kojines.
V.: Maša apsidairė – bet kojinių nebuvo!
Maša: Kur, kur mano kojinės? Aš ieškosiu kiekvieno kampo. Jie nėra ant kėdės ir po kėde, ne ant lovos, ne po lova...
V.: Oi, tu, Maša, pasimetai! Pamečiau kojines! Jei jums reikia padėti daiktus, jums nereikės jų ieškoti. Vaikinai, padėkime Mašai surasti savo kojines.
V.: Žiūrėk, Maša, jie yra lėlės vežimėlyje!

Maša: užsimuosiu kojines, o paskui batus.
V.: Maša pažiūrėjo po lova, o ten buvo tik vienas batas, o kito nebuvo! Maša pradėjo ieškoti batų.
Maša: Ne po lova, ne ant lovos, ne už spintos, ne po spinta...

V.: Oi, tu, Maša, pasimetai! Dabar aš pamečiau savo batus! Ieškai, ieškai, nerasi, nerasi, taigi eisi. Jei jums reikia padėti daiktus, jums nereikės jų ieškoti. Vaikai, ar galime padėti Mašai surasti batą?
Vaikai ir mokytoja ieško bato.
V.: Žiūrėk, Maša, tavo batas ant stalo. Maša apsiauna batus ir sako: apsiausiu batus, paskui suknelę ir eisiu pasivaikščioti.
V.: O suknelės irgi niekur nedingo!
Masha: Ką turėčiau dėvėti pasivaikščioti? Pamesta suknelė! Ir tai ne ant kėdės, ir ne po kėde... Tai gera suknelė, kur ji padėta?
V.: Bet tada Maša pamatė savo suknelę.
Maša: gera suknelė buvo palikta lentynoje!
V.: Na, tu Maša pasimetusi! Ar įmanoma taip išmėtyti savo daiktus? Mūsų vaikai moka patys nusirengti ir tvarkingai susidėti daiktus. Tikrai, vaikinai? Parodykime Mašai, kaip nusirengti ir padėti drabužius, kad vėliau nereikėtų jų ieškoti?
Vaikai kartu su mokytoja eina prie kėdžių ir pradeda nusirenginėti. Maša paguldyta ant kėdės.
V.: Sėskis, Maša, ir mokykis iš mūsų vaikų. Vaikai, ką pirmiausia nusirengti?
Vaikų atsakymai.
V.: Taip, pirmiausia nusiausime šlepetes ir basutes.
Vaikai fotografuoja, jei reikia, padeda mokytojas.
V.: Dabar nusimaukime kojines. Turite juos pasukti į dešinę pusę.
Vaikai tai daro, mokytoja padeda.
Kl .: Kur dėsime kojines? Tinka prie šlepečių ar sandalų. Šauniai padirbėta! Kur dėsime šlepetes ir basutes? Tiesiai po aukšta kėde. Dabar, vaikai, nusivilkite šortus ir sijonus. Gerai padaryta, vaikinai. Kur kabinti drabužius? Tiesiai ant kėdės atlošo. Dabar padėsiu vaikams nusirengti marškinėlius. Kur juos kabinsi? Teisingai, taip pat ir ant kėdės atlošo. Puiku vaikinai! Jie greitai nusirengė ir atsargiai padėjo visus drabužius. Žiūrėk, Maša, kokia pas mus tvarka!
Masha: Taip, vaikinai nusiėmė visus drabužius. Jiems nereikės ieškoti kojinių ir šlepečių. Viskas yra savo vietose. Dabar taip pat atsargiai pasidėsiu drabužius. Ačiū, vaikinai, kad išmokote mane.
V.: Ir mes tikimės, kad Maša nebepainios. Na, jums ir man vis tiek reikia nusiprausti prieš einant miegoti.

Žaidžiamas savimasažo žaidimas:

Nuplaukite ausis su muilu
Nuplaukite kojas su muilu
Mes išplovėme savo su muilu
Delnai, delnai.

Dirbome visą dieną
Dirbome visą dieną
Mūsiškiai labai pavargę
Delnai, delnai.

Delnai atsigulė
Pailsėk truputį
Štai kaip gražu

Delnai, delnai!

Dabar atsisveikinkime su Maša ir eikime į miegamąjį miegoti.

PAMOKŲ SANTRAUKA BUITINĖS DARBŲ ANTRINĖJE GRUPĖJE.

KOLEKTYVINIO DARBO ŽAIDIMO KAMPŲ VALYMO VIDURINĖJE GRUPĖJE SANTRAUKA „Darbo pamoka Lenivitsai“

Tikslas:
Išvalykite žaidimų aikšteles.
Programos turinys: Toliau mokyti vaikus tinkamai naudotis valymo priemonėmis (šluostėmis dulkėms valyti), valyti dulkes; ugdyti susidomėjimą darbu ir norą dirbti; ugdyti pagrindinius darbo įgūdžius.
Preliminarus darbas: Mokytojo padėjėjo darbo stebėjimas, kalbėjimas apie darbo reikalingumą bendram labui. Skaityti grožinę literatūrą „Fedorino sielvartas“, žiūrėti animacinį filmą „Morozas Ivanovičius“.
Mokytojų mokymai: Metodinės literatūros skaitymas, darbų sekos planavimas.
Įranga: Inventorius: prijuostės pagal vaikų skaičių, skudurai 30x30 cm, 2 dubenys su šiltu vandeniu.
Laiko praleidimas: popietę.
Vaikų sujungimo būdas: darbas yra netoliese.
Vaikų organizavimas: netikėtumo akimirka.
Metodinės technikos: staigmenos akimirka, šou, patarimas.

Kolektyvinio darbo pažanga

Uždegimas: Vaikinai, ateik pas mane.
Vaikai prieina prie mokytojo. Pasigirsta beldimas į duris. Įeina dvi merginos (pod.gr.), apsirengusios rusiškais sarafanais.

1 mergina: Sveiki vaikinai!
Vaikai: Sveiki!
1-oji mergina: Mes esame merginos iš pasakos „Morozas Ivanovičius“. Mano vardas Needlewoman, o tai mano sesuo – Tinginė. Netrukus mamos gimtadienis, norime pamaloninti mamą – kad trobelė būtų švari. Tačiau mano mažoji sesuo nemoka nušluostyti dulkių nuo lentynų spintoje ar nušluostyti dulkes nuo žaislų. Ar jūs, vaikinai, padėsite mums, išmokysite Tinginį?
Vaikai: Taip, mes padėsime.
Adatininkė: Vaikinai, ar žinote, kaip nuvalyti dulkes?
Vaikai: Taip, galime.
Adatininkė: Ko reikia norint nuvalyti dulkes?
Vaikai: Vanduo ir skudurai.
Uždegimas: Teisingai, vaikinai! Visa tai turime. Ir vanduo, ir skudurai, ir prijuostės. O dabar vaikai išmokys Lenivitą nušluostyti lentynose esančias dulkes, nušluostyti žaislus ir padėti juos į savo vietas. Taip vaikinai?
Vaikai: Taip, mes jus išmokysime.
Vokalas: Vaikinai, dabar pasiskirstysime į dvi grupes. Apsirengkime prijuostes, pasiraitokime rankoves, kad nesušlaptume drabužių ir paimkime skudurus. Viena grupė su Needlewoman šluos guminius žaislus, o kita grupė mokys Tinginį šluostyti dulkes lentynose.
Adatininkė: Ir aš su Lenivitsa padėsime vaikinams užsidėti prijuostes.
Vokalas: Vaikinai, kad vanduo nuo skuduro nevarvėtų ant grindų, ką daryti?
Vaikai: Tvirtai išgręžkite audinį.
Rec.: Teisingai.
Mokytojas suskirsto vaikus į dvi grupes. Vaikai, padedami adatėlės ​​ir tinginių, užsimauna prijuostes ir pradeda dirbti.
Vaikams dirbant, mokytojas padeda patarimais vaikams, kuriems reikia pagalbos, primena, kad reikia padėti žaislus į vietą, asmeniniu pavyzdžiu parodo, kaip tvirtai išgręžti audeklą. Vaikai baigia savo darbus.
Vokalas: Gerai padaryta, vaikinai! Mums pavyko padaryti viską.
Adatininkė: Taip! Mes padarėme viską! Mes padarėme viską! O mano mažoji sesuo Lenivitsa buvo išmokyta valyti dulkes.
Lenivitsa: Taip, vaikinai mane išmokė. Labai jiems ačiū. Dabar galiu pats susitvarkyti su šiuo darbu. Aš galiu padaryti bet ką. Iki pasimatymo, vaikinai.
Vaikai: Viso gero.
Vokalas: Pažiūrėkite, vaikinai, kokie jūs puikūs. Visi po truputį dirbo, o kartu sutvarkėte reikalus mūsų žaidimų kampelyje. Kaip sako rusų patarlė: „Nesunku būti kartu, bet net jei esate atskirai“. Pažiūrėkite, kokia švari ir graži tapo mūsų vieta. Visi žaislai mums šypsosi. Jūs visi bandėte, dirbote kartu, padėjote vienas kitam, padarėte viską teisingai.
Sekmes visiems!
O dabar, kaip sako rusų liaudies patarlė: „Jei padarei darbą, eik drąsiai“.
Dabar galite žaisti arba piešti.
Ir palydovai padės man sudėti visus skudurus į dubenį, o prijuostes į dėžę.

„Skalbiu lėlės drabužius“.

Tikslas:.mokyti dirbti kartu tam tikra seka:

Išmokyti vaikus rūšiuoti skalbinius į spalvotus ir baltus;

Išmokite kruopščiai muiluoti skalbinius ir patrinti juos tarp rankų;

Išmokite kruopščiai nuplauti, išgręžti, ištiesinti ir pakabinti ant virvės.

Ugdyti darbo su vandeniu įgūdžius (skalbti drabužius)

Ugdykite tikslumą ir savitarpio pagalbą.

Įranga: audinys, praustuvai, kibirai, muilinės su muilu, virvė, skudurai, prijuostės, skalbinių segtukai.

Darbo eiga:

1. Įžanginė dalis:

Vaikinai, noriu jums įminti mįsles.

Jei jūsų rankos vaškuotos,

Jei ant nosies yra dėmių,

Kas tada yra mūsų pirmasis draugas?

Ar jis pašalins nešvarumus nuo veido ir rankų?

Be ko mama negali gyventi

Jokio maisto gaminimo, jokio plovimo,

Be kurių mes pasakysime tiesiai

Ar žmogus turi mirti?

Kad lietus kristų iš dangaus,

Kad duonos ausys augtų,

Laivams plaukioti -

Negalime gyventi be... (vandens)

Išslysta kaip gyva būtybė.

Bet aš jo neišleisiu.

Putos su baltomis putomis

ir netingėk prausiantis (muilas)

Jie eina vandens -

Jie dainuoja skambias dainas,

Ir jie grįžta -

Ašaros liejasi. (kibirai)

Štai dantyti piktadariai.

Jie mikliai griebė baltinius.

Tvirtai laikosi, nesikandžioja.

Bet jie manęs nepaleis.

Kas tai yra, spėk

Atspėjai. Atsakyk! (skalbinių segtukai)

2. Pagrindinė dalis:

Jūs išsprendėte visas mįsles. Žiūrėk. Ir štai jie (rodo įrangą).

Čia taip pat yra daug kitų daiktų (alyvos, dubenys, skudurai, prijuostės, kaušas, skalbinių krepšelis).

Kaip manote, kada žmonėms gali prireikti visų šių daiktų, kam jie skirti? (Ištrinti)

Taip, noriu tau pasiūlyti išskalbti lėlės drabužius.

Norėdami prisiminti, kaip tai daroma, pažiūrėkime į mano parengtas diagramas... jums reikia eiti ir sudėlioti paveikslėlius tokia tvarka, kokia mes dirbsime (vaikams demonstruoti arba išdėlioti paveikslėlius tam tikra seka). .



Šiandien man padės... Išvardinsiu 6 žmones. Paskirstau pareigas. (2, nuimkite skalbinius nuo lėlių, duokite vaikams, pakeiskite lėles švariais drabužiais; 2, išskalbkite baltinius, atskirdami spalvotus nuo balto; 2, išskalaukite, tada pakabinkite švarius skalbinius kartu) . Tačiau pirmiausia turime paruošti savo darbo vietą ir pasiruošti skalbti.

Ištieskime aliejinę šluostę. Kam? (kad nesušlaptų stalai). Dedame baseinus, pilame vandenį, užsidedame prijuostes. Dabar viskas paruošta.

Šiandien mes su vaikinais

Ketinome išsiskalbti drabužius.

Ši skalbinių krūva

rūšiuosime.

Mums spalva kartu su balta,

Na, nėra kaip jo nuplauti,

Juk spalvoti apatiniai gali

Daug išlieja.

Vaikai rūšiuoja skalbinius.

Tai raudonas lovelis

Mums jo prireiks skalbimui.

Bet baseinas mėlynas -

Užpildykite jį vandeniu.

Supilkite vandenį iš kibirų į baseinus.

„Pasiruošęs darbui. Daugiau veiksmo – mažiau žodžių! – Duodu nurodymus, kaip patogiau stovėti prie baseinų, kad netrukdytų vienas kitam. Vaikų prašau papasakoti ir parodyti skalbimo rankomis būdus (sudrėkinti daiktą, išmuilinti, patrinti, nuplauti muilą, išgręžti).

Stengiamės dirbti kartu ir neatsilikti. „Aš tai padariau pats, padėk kam nors kitam“. Užtikrinu, kad išskalbti skalbiniai būtų sulankstyti atskirai nuo spalvotų.

Muilas putoja vandenyje

Mes nesame įpratę tingėti,

Žiūrėk, vaikeli,

Kalnas švarių linų.

Skalbėme kartu. Viską baigėme kartu. Niekas nebuvo paliktas. Ką darysime toliau? (išskalaukite skalbinius). Kam? (muilui nuplauti). Priminsiu, kad skalauti reikia ir nuo baltų skalbinių. Aš jums parodysiu, kaip nuplauti. Ką daryti su išskalbtais skalbiniais? Tai va, ištiesinkite, papurtykite ir pakabinkite ant virvės.

Dabar pradėkime dirbti kartu

Mums reikia pakabinti skalbinius.

Dirbome, buvome pavargę.

Mes jau tapome dideli.

Visi iškabina savo skalbinius.

Mes visada plausime

padėti mūsų mamoms.

Atlikome darbą

ir eikime pasivaikščioti noriai.

Vaikai sunkiai dirbo

Atėjo laikas išdžiovinti saulę.

O, taip, šeimininkės, oi, gerai padaryta.

Visi šiek tiek dirbo, bet kartu atliko puikų darbą. Visa linija padengta skalbiniais. Mūsų patalynė dabar švari ir šviežia. Lėlės turės švarią aprangą, kuri jas pakeis. Pasakyk man, ką reikia daryti, kai skalbiniai išdžiūvo? (nuimkite nuo virvės, sulankstykite, išlyginkite, įdėkite į spintą.

"Verslas prieš malonumą!".

Dalis: Finalas

Žaiskime žaidimą „Atspėk, ką darysime“

Vaikai su mokytoju vaikšto ratu sakydami:

Mes dirbsime su jumis,

Nepamirškime tvarkos.

Nežiovaukite, darykite tai.

Ir pakartokite po manęs.

Žodžių pabaigoje visi sustoja. Mokytojas parodo tam tikrą judesį. (plauna, lygina, išgręžia, purto. Pakabina, vaikai kartoja, atspėja veiksmą, įvardija.

Priedas Nr.5

Pavyzdinė pareigų organizavimo santrauka

Darbo aktyvumo ugdymo užduotys:

Išmokykite vaikus savarankiškai atlikti valgyklos budėtojo pareigas: sutvarkyti duonos dėžes, lėkštes, padėti servetėlių laikiklius, išdėlioti stalo įrankius. Supažindinti su staltiesės lankstymo technika.

Formuoti atsakingą požiūrį į užduotį (gebėjimas ir noras atlikti užduotį, noras ją atlikti gerai)

Dorinio ugdymo tikslai:

Ugdyti vaiko norą savo darbu teikti džiaugsmą kitiems vaikams ir padėti draugui.

Metodai ir metodai:

Pritarimas, rodymas, padrąsinimas, priminimas, kontrolė, įvertinimas.

Įranga:

Prijuostės, kepurės, gėlės, servetėlės, staltiesės.

Preliminarus darbas:

Nurodykite budinčius žmones (nuotraukos budinčių žmonių kampe)

Pareigos eiga:

Sceninis vardas Mokytojo veikla Vaikų užsiėmimai
I Organizacinis klausimų aptarimas paskirstant darbus – Ateina pas mane budintys pareigūnai, dabar atneš pietus, o mes padengsime stalą. -Maksimai, prie kokio stalo tu budėsi? -Ar tu Kostja, Nataša? Prieš pradėdami budėti, nepamirškite užsidėti prijuosčių. Jie užsidėjo prijuostes ir kepures.
II.Pagrindinės vaikų darbo proceso valdymo instrukcijos Atkreipia dėmesį į darbo tempą ir kokybę. Pritaria vaikų kūrybinėms idėjoms: – Pagalvokime, kaip šiandien pradžiuginsime vaikus? Jei iškyla sunkumų, mokytojas ar jaunesnysis mokytojas sufleruoja: „Padėkime gėles ar išklokime naujas staltieses.“ Paaiškina, kad palydovų darbas labai reikalingas, bendražygiai visada tai daro, rūpinasi vieni kitais ir pan. - Teisingai, Nataša pirmiausia patraukė visas kėdes link stalo. Dabar bus patogiau vaikščioti aplink stalą. – Nešamės dvi lėkštes. - Kaip Kostja atsargiai išdėlioja šaukštus, paima po vieną ir deda į dešinę pusę. -Patikrinti ar viskas vietoje? - Puiku, vaikinai, ačiū. Vaikinai, pažiūrėkite, kaip patogiau sulankstyti staltiesę, padėk man, Kostja. Reikia paimti už galų, perlenkti per pusę ant stalo, o po to vėl per pusę ir tik tada perlenkti išilgai. Dabar pabandykite patys. Visiems sekėsi gerai. Vaikų atsakymai sutvarkyti duonos dėžes, gilias lėkštes, padėti servetėlių laikiklius, išdėlioti stalo įrankius. -Visi! -Taip! Pavalgę nuvalo nuo stalo duoną ir servetėles, nušluoja nuo stalo trupinius, sulanksto staltieses.
III Baigiamoji darbo rezultatų aptarimas -Puikiai, vaikinai, jūs visi šiandien buvote tikri budintys darbuotojai, visais rūpinotės! -Kostya, jis pats viską prisiminė, nieko nepamiršo. -Maksimai, jis dirbo taip pat kruopščiai ir stropiai, kaip ir auklė. - Ir kaip mamai bus malonu žinoti, kad Nataša šiandien budėjo kaip suaugusi. Čia asistentas auga. Nuimkite prijuostes ir kepures.

Kazachstano Respublikos švietimo ir mokslo ministerija.

Rytai-Kazachstano valstybinis humanitarinis koledžas.

Kolektyvinis darbas vidurinėje grupėje.

Tema: „Kaip mes išmokėme Fiodorą dirbti“

Atlikta: Vasiljeva Regina Viačeslavovna

Tikrino: Mokytojas : Shpekbaeva D.T.

Dostenova K.A.

Metodistas: Litvinova E.I.

Ust-Kamenogorskas

2014 metai.

Ugdymo sritis:pažinimas, bendravimas.

Skyrius: kolektyvinis darbas.

Kombinavimo metodas:bendras darbas.

Vieta:grupė

Tema: „Kaip mes išmokėme Fiodorą dirbti“

Tikslas: pozityvaus požiūrio į darbą ir jo rezultatus formavimas.

Užduotys:

1. Išmokykite vaikus dalyvauti organizuotame bendraamžių grupės darbe, susieti savo veiklą su kitų darbu ir suprasti, kad pogrupio, kuriame dirbate, darbas yra bendro kolektyvo reikalo dalis.

2. Tobulinti darbo įgūdžius ir gebėjimus darbo procese, tobulinti gebėjimą planuoti savo veiklą, pasiskirstyti pareigas tarpusavyje, įvertinti savo grupės ir visos komandos darbą.

3. Stiprinti gebėjimus teisingai naudoti medžiagas ir darbo priemones, laikantis saugos priemonių.

4. Formuoti tikėjimą namų ūkio darbų socialine reikšme ir būtinumu.

5. Ugdykite draugiškus santykius darbo procese, norą padėti, teigiamą požiūrį į savo ir bendraamžių darbą.

Metodai ir metodai: pokalbis, probleminiai klausimai, meninė raiška, rėmimasis vaikų žiniomis, praktinis darbas, paaiškinimas, demonstravimas, analizė, netikėtumo momentas.

Preliminarus darbas:pokalbis apie darbą, mintinai mokantis patarlių ir priežodžių apie darbą, eilėraščių skaitymas, iliustracijų ir albumų apie įvairias suaugusiųjų profesijas peržiūra, idėjų apie darbą įtvirtinimas didaktiniais žaidimais.

Medžiagos ir įranga:

    Skalbimo žaislai - 2 staliukai dengti aliejumi, ant stalų praustuvas su muiluotu vandeniu, kriauklė su švariu vandeniu, žaislai, didelė servetėlė, 3 skudurai, 3 prijuostės.

    Skalbimo kėdės - 1 stalas dengtas aliejumi, ant stalo yra kriauklė su švariu vandeniu, 3 kempinės, 3 skudurai, 3 prijuostės.

    Knygų taisymas - popieriaus juostelės, klijai, žirklės, vaikiškos knygelės.

Dvikalbis komponentas: Sveiki bičiuliai! SUAlemetsizbe balalar!; darbas – enbek; tinginystė yra apgailėtina.

Motyvacinis paskatinimas

Organizacija ir paieška

Mokytojas ir vaikai įeina į grupę ir atsisėda ant kėdžių. Už durų girdisi ošimas ir triukšmas.

Pedagogas: O, vaikinai, kažkas ateina pas mus.

Fedora įeina ir dainuoja dainą „Apie tinginystę“.

Daina "Fedora"

1. Kaip gera nieko nedaryti,

Norėčiau sriubą išvirti puode,

Bet kas tai padarytų?

Štai mano puodas

Taip, viskas juoda – juoda.

Kas už mane nuplautų?

Ir aš visiškai sergu.

Pedagogas: Kas tie vaikinai?

Fedora: Sveiki bičiuliai

Norėčiau išgerti arbatos -

Samovaras tuščias.

Gal kas atneš

Ar turėčiau paprasto vandens?

Tik mano puodelis

Taip, viskas juoda - juoda,

Kas už mane nuplautų?

Ir aš visiškai sergu.

Pedagogas: Vaikinai, ar gera tingėti?

Pedagogas: Klausyk, Fedora, kokius posakius ir patarles vaikinai žino apie tinginystę.

Patarlės ir posakiai:

Pedagogas: - Mūsų vaikinai myli Fiodorą ir žino, kaip dirbti. Ar nori, kad ir tave pamokytume?

Fedora: - Na, aš nežinau, bet ar tu nori man padėti?

Pedagogas: - Šiandien mes išmokysime Fedorą dirbti.

Pedagogas: - Vaikinai, kaip plauti plastikinius žaislus?

Ar manote, kad kėdes, ant kurių sėdite, reikia nuplauti? Bet kaip?

Kaip pataisyti suplėšytą knygą?

Pedagogas: -O dabar tu ir aš žaisime vieną žaidimą.

"Atspėk, kuris centras"

Vaikams rodau po vieną kortelę, kurioje pavaizduota: vaikiškos kėdutės, statybinė medžiaga, knygos. (iš viso 3 kortelės).

Pedagogas: - Vaikinai, ką jums sako ši kortelė?

Pedagogas: - Šauniai padirbėta! Vaikinai, ko mums reikia norint išvalyti?

Pedagogas: - Dabar, vaikinai, atidžiai klausykitės užduoties. Pirmiausia merginos ateina ir paima korteles(su skirtingų centrų vaizdais) ir išsiskirstyti į savo „centrus“ laukti berniukų. Tada berniukai ateina pasiimti kortelių ir išsiskirstyti į „centrus“.

Praktinis darbas. Vaikai išsiskirsto į centrus ir skaičiavimo eilėraščiu pasirenka meistrus.

Pedagogas: – Pagalvokite, kokia tvarka atliksite darbus. Kaip kiekvienas iš jūsų turėtų elgtis? Reikia susitarti, kas kokią darbo dalį atliks. Kai jie dirba kartu, būtina paskirstyti darbus ir kartu nuspręsti, kas ką darys.

Tada meistrai ir padėjėjai atneša korteles ir išardo įrangą. Supilu vandenį į dubenėlius. Tačiau prieš pradėdami dirbti vaikai kartu su mokytoju prisimena ir sutvirtina saugaus darbo su darbo objektais taisykles.

Taisyklės:

Daryk viską, ką gali.....

Nepamirškite išvalyti po......

Gerbti kitų darbą....

Prieš pradėdami dirbti, paruoškite viską...

Viską darykite atsargiai, nesiblaškykite, kai...

Teisingai naudokite įrankius...

Jei dirbi ne vienas, dirbk...

Jei darbą baigei anksčiau, padėk...

Pedagogas: Na, dabar užsimeskime prijuostes ir kibkime į darbą! Mūsų šūkis: „Pasiruošę dirbti, daugiau veiksmų, mažiau žodžių“. (Vaikiškų dainelių apie draugystės pjeses garso takelis.)

Primenu, kaip tai padaryti teisingai skalbti žaislus : Pirmiausia nuplaukite muiluotame vandenyje, tada nuplaukite, nusausinkite skudurėliu ir gražiai padėkite ant lentynos.

Nuvalykite kėdes : sudrėkinkite šluostę vandenyje, gerai išgręžkite ir gerai išvalykite juo kėdes, o tada nuvalykite jas sausa šluoste.

Remonto knygos: Knygoje randame suplyšusią vietą, paimame popieriaus juostelę, ištepame klijais, užtepame reikiamą vietą, prispaudžiame ir pirštais išlyginame.

Savo darbo metu Fedora vaikšto po grupę ir jais žavisi.

Fedora: – Kaip gražu jūsų grupėje, kaip jauku, ne kaip mano trobelėje. O tu pati tokia graži, tvarkinga ir švari.

Mokytojas atkreipia Fedoros dėmesį į vaikus ir veda juos į skirtingus „centrus“. Fedora stebisi, kaip vaikinai gali dirbti kartu ir atsargiai. Jis bando padėti vaikinams, bet daro tai neteisingai. Vaikai komentuoja ir parodo, kaip teisingai dirbti.

Pedagogas: Puiku, dabar nepamirškime nuvalyti savo stalo ir padėti viską į savo vietas.

Pasirūpinu, kad baigę darbus vaikai susitvarkytų savo darbo vietose, kad visos medžiagos ir įranga būtų sugrąžintos į savo vietas, padedu išnešti baseinus vandeniu. Kviečiu vaikus susėsti ant kėdžių.

Pedagogas: Pasigrožėkime savo darbais. Atrodo, kad grupė yra švari. Foreman, pasakyk man, ką tu padarei? Ar teisingai atlikote darbą?

Fedora: - O, gerai padaryta! Visi šiek tiek dirbo, bet kartu atliko puikų darbą. Kiekvienas iš jūsų padarė savo mažą dalyką, bet kartu padarėte didelį dalyką. Štai koks švarus ir gražus dabar kambarys, nes švarus...

Pedagogas: – Kaip manote, po to, kai visi dirbome kartu, kokiomis patarlėmis galima apibendrinti mūsų darbus?

Pedagogas: - Na, pasilinksminkime! Ir padainuokim dainą.

Vaikai, stovėdami prie kėdžių, dainuoja dainą „Tikras draugas“.

Fedora padėkoja vaikams, atsisveikina ir išeina. Ji pakviečia ją arbatos, nes išmoko būti darbšti ir tvarkinga.

Pedagogas: – Vaikinai, šiandien mums buvo įdomus laikas ir padarėme gerą darbą: sutvarkėme, sutvarkėme ir išmokėme Fedorą dirbti.

Jie įeina į grupę ir atsisėda ant kėdžių.

Fedora.

Sveiki! SU Alemetsizbe!

Nr

Tinginys nepažino nuovargio; Nėra blogesnės ligos už tinginystę; Lengva tik tiems, kurie nieko nedaro.

Taip

1 vaikas - kėdžių plovimo centras

2 vaikas – statybinių medžiagų plovimo „Centras“.

3 vaikas – Knygų taisymo centras

Praustuvai su švariu ir muiluotu vandeniu, kempinės, muilas, prijuostės, popierius, klijai, žirklės.

aš pats

save;

žmonių;

būtinas;

darbas;

darbo;

draugiškai;

kitiems.

sveikatos garantija.

Verslas prieš malonumą; Laikas verslui – laikas pramogoms.

Refleksinis – korekcinis

Pedagogas: - Vaikinai, išvardinkite, kokia veikla užsiėmėme šiandien? Ko šiandien išmokome ir išmokėme Fedorą? Su kuo tau buvo sunkiausia susitvarkyti? Koks darbas ir veikla nesukėlė sunkumų? Ar jums patiko dirbti kartu ir kodėl?

Vaikų atsakymai

Nadežda Golubeva
Darbo užduoties „Padėkime savo gėlei“ santrauka

Pasiūlyti studentams (mokinių vardai) išplauti padėklus ir gėlių vazonai gamtos kampelyje.

taikinys:-mokykite vaikus taisyklingai skalbti tam tikra seka gėlių padėklai(lėkštės) ir puodai; kruopščiai išskalaukite padėklą baseine, išgręžkite skudurą ir nusausinkite; nuplaukite puodą, apversdami jį aliejumi, nuvalykite iš visų pusių.

Toliau mokykite vaikus, kaip tinkamai susukti skudurą, išgręžti ir nušluostyti ištiesintą.

Ugdykite gebėjimą įžvelgti darbo poreikį

Ugdykite norą dirbti, aktyviai veikti ir siekti rezultatų.

Medžiaga: baseinai su vandeniu, skudurai.

Technikai:

1. Įžanginis pokalbis apie tai, kad padėklai ir puodai seniai neplauti, gamtos kampelyje pasidarė apleista, gėlės nejuokingos.

2. Klausimai:ko tau reikia darbui? kur tai yra?

3. Įsakymas- gauti ir paruošti vietą dirbti: pakloti ant stalo aliejines, atnešti dubenis, skudurus (mokytojas atneša vandens).

4. Mokytojo pagalba;ką ir kaip patogiau sutvarkyti; padėti erdvės aplink stalą paskirstymas, medžiaga ir darbas.

5. Demonstracija su paaiškinimu - įdėkite lėkštę į dubenį ir labai švariai išplaukite iš abiejų pusių, tada uždėkite ant audeklo, kad nutekėtų vanduo, o tuo metu galėsite plauti kitą lėkštę. Tada išgręžiu skudurą, taip susuku, kad būtų sausesnis, pakratau, ištiesinu ir vėl nuvalau lėkštes. Tai viskas. Puodą geriau išplauti stalo: pasukite ant aliejinio, nuvalykite is visu pusiu, audinys susitepa, isplaunu dubenyje, issuku, susuku, tiesinu ir vel šluostau kol puodas švarus.

6. Skatinti vaikus, kurie teisingai naudoja medžiagas. dirbti atsargiai.

7. Priminimas, kad baigus darbą, gėlės būtina juos sustatyti į savo vietas, o medžiagas padėti vieta: baseinai gamtos kampelyje ant lentynos, išgręžkite skudurus ir pakabinkite išdžiūti, nušluostykite ir nusausinkite aliejumi.

Publikacijos šia tema:

Vaikai užaugo ir perėjo į vyresnę grupę. Stengiamės kuo dažniau lankytis įvairiose ekskursijose po savo miestą. Ekskursijos – viena.

Kompleksinė pamoka Vidurinė grupė. Tema: „Kelionė į pirmąją pavasario gėlę“ Programos turinys: Įtvirtinti žinias apie pavasarį.

Darbo užduočių organizavimo pirmoje jaunesniojoje grupėje suvestinė. Tikslas: Išmokyti vaikus atlikti paprastas kambarinių augalų priežiūros užduotis (laistyti, purenti, valyti darbo vietą). Žodyno darbas:.

Konsultacija „Darbo ugdymo poreikis“ Parengė: MBDOU „32 vaikų darželis“ Vorkutoje mokytoja Elena Valerievna Shushlebina „Įstojęs darbas tampa puikiu pedagogu.

Užduotys yra viena iš darbo organizavimo formų ikimokykliniame ugdyme Darbo užduotys yra paprasčiausia ikimokyklinio amžiaus vaikų darbo veiklos organizavimo forma. Ypatinga edukacinė vertė.

Darbo ugdymo problema ikimokyklinėse įstaigose Enciklopedijoje „darbo“ sąvoka formuluojama kaip „tikslinga žmogaus veikla, nukreipta į išsaugojimą, modifikavimą, pritaikymą.