Pamokos namų saugos viduriniosios grupės santrauka. Priešgaisrinės saugos pamoka vidurinėje grupėje "Būk saugus, teremok! Brauno Kuzi nuotykiai."

Integruota saugos pamoka vidurinėje grupėje „Magistralės šalyje“
Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie saugaus elgesio gatvėje ir keliuose taisykles, ugdyti tolerantišką požiūrį į pagyvenusius žmones, ugdyti berniukų ir mergaičių santykių kultūrą.
Programos turinys:
Ugdomosios užduotys: ugdyti saugaus elgesio gatvėje ir keliuose įgūdžius.
Ugdymo užduotys: domėjimosi kelių eismo taisyklių studijomis ugdymas, įgūdžių laikytis taisyklių ugdymas eismo kaip pėstieji ir keleiviai.
Mokymosi užduotys: įtvirtinti žinias apie draudžiančių, įspėjamųjų, įsakmių, tarnybinių ženklų grupes Įtvirtinti žinias, kad kelias turi būti kirtas pėsčiųjų perėjoje. Pataisykite rezultatą per tris.
Preliminarus darbas:
Pokalbis apie šviesoforus, žvilgsnis į ženklus, mokomasi patarlių, mįslių ir eilėraščių apie kelių eismo taisykles.
Žodyno darbas:
Kalboje suaktyvinkite žodžius įsakmiai, įspėjamieji, tarnybiniai ženklai, greitkelis, pėsčiųjų perėja.
Integracija edukacines sritis pagal FGT reikalavimus: „Sveikata“, „Sauga“, „ Kūno kultūra, „Bendravimas“, „Socializacija“, „Grožinė literatūra“, „Meninė kūryba“, „Muzika“.
Metodiniai metodai:
meninis žodis, netikėtumų akimirkų, žaidimai, bendravimas su pasakų personažais.
Įranga: trys kartoniniai apskritimai (raudona, geltona, žalia, kelio ženklai, albumo lapai, aplikacijų rinkiniai, magnetofonas, kasetė su vaikiškomis dainelėmis, autobuso modelis, laiškas, šviesoforas ir Trikdžių-Nekompetentingo kostiumas.
Pamokos eiga:
Vaikai su mokytoja sėdi ant kilimėlio su eismo nuotrauka, žaidžia su automobilių modeliais.
Pedagogas: Berniukai ir mergaitės, ar jums patinka keliauti? Siūlau nuvykti į kelio ženklų šalį.
Atskrenda šarka: skrendu visur, viską žinau, tu turi laišką. Laiškas!
Duoda mokytojui voką, visi sustoja aplink mokytoją.
Pedagogas: „Mus, magistralinio tinklo šalies gyventojus, užklupo trukdžių nerangus. Dabar turime nelaimingų atsitikimų. Padėk mums! »
Pedagogas: Padėkime pagrindinio tinklo šalies gyventojams! Išsaugokime juos nuo trukdžių-nekompetentingų?
Balsas: hee-hee-hee! Aš nieko negaliu padaryti! Aš nieko nežinau! Ir aš tave sustabdysiu!
Pedagogas: O po to ar esate pasirengęs padėti?
Vaikai: Taip!
Pedagogas: Norėdami išsaugoti pirmąjį ženklą, turite atspėti mįslę:
Koks stebuklas yra šis namas
Langai šviečia aplinkui
Avi guminius batus
Ir minta benzinu.
Vaikai: Autobusas!
Pedagogas: Teisingai, bet pažiūrėkite, ką trukdžiai padarė autobusui.
Rodo iškirptas paveikslėlio dalis su autobuso atvaizdu.
Pedagogas: Pabandykite iš dalių sudaryti visą vaizdą.
Vaikai atkuria paveikslą.
Pedagogas: Gerai padaryta! Taigi mes išsaugojome pirmąjį ženklą! Ką tai reiškia?
Ženklo „Autobusų stotelė“ rodymas.
Pedagogas: O štai autobusas – transportas, kuriuo važiuosime į Greitkelio šalį. Kokio tipo transportas yra autobusas? (keleivis)
– Kas veža autobusais? (žmonių)
– O į saugią šalį važiuokime autobusu.
- Kur sėsti į autobusą? (stotelėje)
- Kaip rasti stotelę? (pagal ženklą ten nupieštas autobusas arba raidė A).
Tačiau prieš lipdami į autobusą prisiminkime, ką žinome apie elgesio stotelėje taisykles. Žaiskime žaidimą „Leista – draudžiama“
Žaisti ir šokinėti autobusų stotelėje
Garsiai šaukia autobuso stotelėje
Būkite ramūs autobuse
Duokite kelią vyresniesiems
Pasilenk pro langą
Gerbti eismo taisykles
- O čia mūsų autobusas. Greitai užimkite savo vietas.
- Tuo tarpu mes einame šiek tiek "protinio apšilimo"
Kokie yra perėjimai? (žemė, po žeme)
Kaip vadinasi žmonės, einantys gatve? (pėstieji)
Kokį šviesoforo signalą leidžiama kirsti? (žalias)
Atvykusių vaikinų net nepastebėjome. Kažkas mus pasitinka. Atspėk, kas tai?
Iš aikščių ir sankryžų
Žiūri tiesiai į mane
Atrodai nuostabiai ir rimtai,
Labai svarbu (šviesoforas)
Pedagogas... Taip, tai mūsų draugas Svetoforichas! Jis padės mums pereiti kelią. Šis mielas padaras turi 3 skirtingų spalvų akis. Bet ką aš matau? Mūsų draugas Šviesoforas turi baltą šviesą, tikriausiai tai yra Trikdžių-Nekompetentingo gudrybės. Ji
spalvotus signalus pakeitė baltais ir sumaišė visus eismo ženklus.
Muzikos garsai. Įtraukti vaizdo klipą.
Pedagogas: Interferencinis-Nekompetentingas skuba pas mus. Pažiūrėkite, kur ji kerta gatvę! Pažeidžia kelių eismo taisykles. Gali įvykti avarija.
Pasirodo Interference-Nekompetent.
Kišimasis-Nekompetentingas: Aš nežinau! Aš nežinau, kaip! Aš trikdau visus!
Mokytojas: Nekelk triukšmo! Žiurėk ir klausyk! Mūsų berniukai ir mergaitės eina į darželį, o kiek jie žino ir gali, o tu esi toks gerai maitinamas, bet netinkamas! Pažiūrėkite, kur ir kaip kirsti kelią (rodomas vaizdo klipas)
Auklėtojas. Vaikinai, mes turime išsaugoti ženklus dėl tikslo. Reikia suskirstyti ženklus pagal priklausymą į 4 grupes
1 - įspėjamieji ženklai
2-informaciniai ženklai
3- draudžiamieji ženklai
4- serviso ženklai
Žaidimas Kas greičiau suras savo ženklus
Vaikai pasirenka savo grupės ženklus ir pasakoja, kokius ženklus pasirinko, skaito eilėraščius apie savo ženklą.
1-mūsų ženklai, draudžiantys: „Įvažiuoti draudžiama“, važiuoti dviračiais draudžiama“.
mūsų įspėjamieji ženklai: „Pavojingas posūkis“, „Kelio darbai“, „Vaikai“.
3Mūsų ženklai yra informaciniai ženklai: „Pėsčiųjų perėja“, „Autobusų stotelė“, „Požeminė pėsčiųjų perėja“.
4Mūsų paslaugų ženklai: „Ligoninė“, „Techninė priežiūra“.
Pedagogas: Na, dabar visi ženklai,
Įeikite į eilę
Ir visos kelių eismo taisyklės
Pasakyk dėl trukdžių.
Įvažiavimo ženklas draudžiamas
Vairuotojų ženklas gąsdina,
Automobiliai neleidžiami!
Nesistenkite
Važiuok pro plytą!
Ženklas „Judėti dviračiais draudžiama“
Prisimink ženklą, draugai,
Ir tėvai, ir vaikai:
Kur kabo, tai neįmanoma
Važiuoti dviračiu!
Ženklas "Pėsčiųjų perėja"
Čia yra žemės perėja
Žmonės vaikšto visą dieną.
Tu, vairuotojas, neliūdėk,
Praleiskite pėsčiąjį!
Ženklas "Požeminė pėsčiųjų perėja"
Kiekvienas pėstysis žino
Apie šią požeminę perėją.
Jis nepuošia miesto,
Bet automobiliai netrukdo!
Ženklas „Autobusų ar troleibusų stotelė“
Šioje vietoje pėsčiasis
Transportas kantriai laukia.
Jis pavargo vaikščioti.
Nori būti keleiviu.
Ženklas "Ligoninė"
Jei reikia gydymo
Ženklas parodys, kur yra ligoninė.
Šimtas rimtų gydytojų
Jie jums pasakys: „Būk sveikas“
Pasirašykite "Techninė priežiūra"
Ah ah! Kaip gaila!
Kažkas staiga sugedo.
Šis ženklas mums sako:
„Štai mašina Aibolit! »
Ženklas „Pavojingas posūkis“
Šis ženklas žadina -
Štai pavojingas posūkis!
Žinoma, čia galite važiuoti.
Tik būkite labai atsargūs
Nieko neaplenkti
Nekeiskite keleivių.
Kelio darbų ženklas
Kelio darbų ženklas.
Kažkas čia taiso kelią.
Reikia sulėtinti greitį
Kelyje yra žmonių.
Ženklas „Atsargiai vaikai“
Vaikai kelio viduryje
Mes visada už juos atsakingi.
Kad jų tėvai neverktų,
Būkite atsargūs vairuotojai!
Pedagogas: Vaikinai, suskaičiuokite, kiek ženklų gavote kiekvienoje grupėje? Suraskite ir parodykite norimą figūrą ant molberto. (Vaikai atlieka užduotis)
Pedagogas - gerai padirbėti vaikinai susidorojo su užduotimi! Pedagogas: Berniukai ir mergaitės, jūs taip sunkiai dirbote! Žaiskime šviesoforo žaidimą.
Rodau raudoną šviesą - tu stovi, geltoną - šokini, o pėstieji eina prie žalios šviesos.
Mokytojas atidaro šviesoforą: Gerai padaryta! Išsaugojome šviesoforą! Gali praeiti! Žalia šviesa!
Trikdžiai-Nekompetentingas, dabar aš paprašysiu jūsų mįslių, pabandykite jas atspėti (mįslės)
1 Ši stipri mašina
Važiuoja didžiulėmis padangomis!
Iš karto pašalino pusę kalnų
Septynias tonas (savivartis)
2 Koks „zebras“ kelyje?
Visi stovi pramerkę burną
Laukia. kai mirksi žaliai.
Reiškia. Tai.perėjimas.
3 požeminis koridorius
Tai veda į kitą pusę.
Nėra durų, nėra vartų.
Tai taip pat yra .perėjimas.
4 Namas ant bėgių beldžiasi kaip trenksmas.
Jis visus nužudys per penkias minutes.
Sėdi ir nežiovoji
Tramvajus išvažiuoja.
5 geria benziną kaip pieną,
Gali nubėgti toli.
Veža prekes ir žmones
Žinoma, tu ją pažįsti.
Batai pagaminti iš gumos.
Jis vadinamas automobiliu.
Trukdymas-Nekompetentingi bičiuliai, vaikinai teisingai atspėjo visas mįsles.
Pedagogas: Vaikinai, ką reiškia šis ženklas? Teisingai! Štai šviesoforų mokslų mokykla! Eime į tai?
Yra stalai. Ant jų guli juodi stačiakampiai, apskritimai pagal vaikų skaičių: raudona, geltona, žalia, klijų pagaliukas, šluostės, servetėlės.
Pedagogas: Šie šviesoforai turėjo patekti į vaikus. Padėkite jiems prisiminti kelių eismo taisykles. Ir Interference-Nekompetentingas viską sulaužė. Ar galite sutvarkyti šviesoforus? Kaip teisingai išdėstyti spalvas?
Vaikai kuria programėlę.
Nekompetentingas: Su tavimi taip įdomu, tu žinai ir gali tiek daug. Pasiimk mane į savo grupę!
Pedagogas: Mokykimės, vaikinai!
Triukšmas-Nekompetentingas: Grąžinsiu visus ženklus į savo vietas.
Vaikai dainuoja dainą:
1- Pasaulyje nėra nieko geresnio
Nei draugai klaidžioja po pasaulį.
Tiems, kurie žino kelių eismo taisykles
Negrasinkite sielvartu kelyje.
2 Mokytis kelių eismo taisyklių
Automobiliai nebijo draugų
Tegul dangus būna mėlynas virš mūsų
Mums su jumis negresia jokia nelaimė!
3 Visi be išimties turėtų žinoti
Kelių eismo taisyklės,
Jei žinote kelių eismo taisykles
Nebijome jokių rūpesčių
Pedagogas: Taigi mūsų pasivaikščiojimas po „Magistralės šalį“ baigėsi.
Be jokios abejonės, dogogiams kyla tiek daug sunkumų.
Bet mes neturime pagrindo jų bijoti,
Nes kelių eismo taisyklės
Galima pėstiesiems ir automobiliams.
Ir kad visi turėtų gera nuotaika,
Laikykitės kelių eismo taisyklių, žmonės!
Pedagogas: Mums laikas grįžti į grupę, užimti savo vietas autobuse.
Skamba muzika, vaikai lipa į autobusą. Atsisveikink, jie pamoja Interference-Incompetent. Ji juos.
Mokytojas: Ką mes padarėme?
Vaikai: Mes padarėme geras darbas!
Pedagogas: Kokius ženklus išsaugojote?
Vaikai: šviesoforas ir kelio ženklai.
Pedagogas: Ko buvo išmokytas trukdžių nekompetentingas?
Vaikai: kirsti gatvę pėsčiųjų perėjoje, toliau žalia spalvašviesoforas.
Pedagogas: Ką jie padarė dėl vaikų?
Vaikai: šviesoforai.
Vaikai eina pas jaunesnius vaikus ir dovanoja jiems amatus.

Pamokos tema: Namų apsauga

Tikslai:

- įtvirtinti žmonių gyvybei ir sveikatai pavojingų objektų ir situacijų idėją;

- įspėti apie bėdą, susijusią su kontaktu su nepažįstami žmonės;

- sužinoti, kaip ir kodėl katė laižo kailį;

- išmokti klausytis ir atsakyti į klausimus, identifikuotis emocinė būklė pagal piktogramas.

Įranga: magnetofonas, žaislai (katė, paukštis), piktograma, spalvoti pieštukai (žalia ir raudona), pavojingi ir saugūs daiktai.

globėjas. Vaikinai, įsivaizduokite, kad suaugusieji užsiėmę namų ruošos darbais, o jūs vieni savo kambaryje. Užmerkime akis ir įsiklausykime į tai, kas vyksta aplinkui.

Garsų įrašas: durų girgždesys, plaktuko beldimas, balsai.

Kokius garsus girdi? Vaikai. Girgždėjimas, beldimas, balsas...

globėjas. Ar girdi, kad kažkas beldžiasi į duris? Ką turėtume daryti? Ar galima iš karto atidaryti duris? Kodėl?

Vaikai atsako.

Niekada neatidarykite durų nepažįstamiems žmonėms. Kas tas triukšmas? Taip, tai...

Vaikai. Karkusha!

Karkuša. Kar-kar vaikinai! Praskridau, nusprendžiau tave aplankyti, parodyti savo lobius ir paprašyti pagalbos. Padėkite man sutvarkyti daiktus krepšeliuose dviems mažiems vyrukams.

globėjas. Vaikinai, ar galime padėti Karkušai?

Vaikai. Taip. Padėkime!

Karkuša. Vaikinai, pasakykite man, koks tai vyras?

Vaikai. Liūdnas.

Auklėtojas. Kodėl manai, kad jis liūdnas? Kokius daiktus padovanosite liūdnam žmogeliukui krepšelyje?

Vaikai. Pavojinga.

Karkuša. O koks čia žmogus?

Vaikai. Juokinga.

Auklėtojas. Kodėl jis juokingas? Kokius daiktus padovanosime linksmam žmogeliukui?

Vaikai. Saugus.

globėjas. Pažiūrėkime, kas yra jūsų krepšelyje. Kiek įvairių ir įdomių dalykų jame! Daša, paimk bet kurį daiktą iš krepšelio. Rodyti visiems. Kas čia? Kaip manote, ar tai pavojinga ar saugu? Kuriam žmogui tai duodate?

Vaikas atsako.

Kuris žmogus turi daugiau daiktų? Kodėl?

Vaikai atsako.

Karkuša, tavo krepšelyje daug pavojingus daiktus- Būk atsargus!

Karkuša. Krepšelyje yra ir daugiau mano piešinių. Padėkite man juos užtemdyti. Kokią spalvą pasirinktumėte pavojingiems daiktams? Kodėl? O kam už saugumą? Tik būk atsargus!

Vaikai atsako.

Ačiū vaikinai už pagalbą! Dabar žinau pavojingus ir saugius daiktus. Aš skrisiu, pasakysiu visoms varnoms.

globėjas. Ar girdi, kad kažkas drasko? Kas tai galėtų būti?

ūsuotas snukis,

dryžuotas paltas,

Dažnai plaunama

O dėl vandens aš nežinau. (Katė.)

Vaikai spėja.

Ką su juo galima padaryti? Gal kas gali pasakyti, kokią katę jis turi namuose?

Vaikai kalbasi.

Namuose turite nuostabių kačių! Ar galite man pasakyti, ką daryti su gyvūnais?

Vaikai. Traukite už uodegos, erzinkite ir pan.

Auklėtojas. Ką daryti pažaidus su gyvūnais?

Vaikai. Nusiplauk rankas su muilu.

Auklėtojas. Kai gyvūnas valgo, ar galima jį paglostyti? Kodėl?

Vaikai. Gali įkąsti, trenkti ir pan.

Auklėtojas. Ar matėte, kaip katė valo kailį?

Vaikai. Laižo save liežuviu.

globėjas. Ar norite sužinoti, kaip ji tai daro? Patrinkite laidą į pirštą, kol ant jo atsiras pieštuko žymė. Suteptą pirštą švelniai patrinkite nagų dilde. Patikrinkite pirštą ir failą. Įtrinkite vatą ant dildės. Ištirkite medvilnę ir failą.

Dildė pašalina pieštuko žymę ir atskirus medvilnės pluoštus nuo piršto. katės kalbašiurkštus kaip švitrinis popierius. Ji, laižydama savo kailį, pašalina nuo jo dulkes, nešvarumus ir iškritusius plaukus.

Katė mėgsta švarą, dažnai prausiasi. O kad būtume sveiki, rankas reikia plauti dažniau su muilu. Kuo galime maitinti katę?

Vaikai. Pienas, mėsa, žuvis.

Auklėtojas. Pienas iš šaldytuvo, todėl labai šaltas. Kaip galime jį sušildyti?

Vaikai. Su mikrobangų krosnelės pagalba, elektrine virykle.

Auklėtojas. Dabar visuose namuose yra elektrinės viryklės, jas reikia atidžiai tvarkyti. Kodėl?

Vaikai. Galimas nudegimas, gaisras, elektros smūgis ir pan.

Auklėtojas. Taip, srovė pavojinga, bet be jos daugelis prietaisų mūsų bute neveiks. Kokie jų vardai? Kam jie skirti?

Vaikai atsako.

Apsidairykite, kokie grupės įrenginiai maitinami elektros srove?

Vaikai. Stalinė lempa, televizorius.

globėjas. Ką reikia padaryti, kad jie veiktų?

Vaikai. Įkiškite kištuką į lizdą, įjunkite.

Auklėtojas. Išjungiu muziką. Lempa nustojo degti. Ištraukiu kištuką iš lizdo. Tai darau labai atsargiai, netraukiu už laido. Kodėl manote? Ar galima į lizdą įkišti rašiklį, flomasterį? Kodėl gi ne?

Vaikai atsako.

Nežaiskite su elektros srove – skauda „įkandus“. Kaip gerai praleidome laiką! Ką mes padarėme?

Vaikai. Pradėjome nuo namų garsų klausymosi ir pan.

globėjas. Atsiminkite: nors namas patikimas, vis tiek reikia nepamiršti apie saugumą. Visi žino, kad lepinimas prie gero nepriveda.

Nominacija: Viskas tam darželis gyvybės saugos pagrindai.

Tiesiogiai švietėjiškos veiklos apie saugumą santrauka „Kelionė per saugumo salas“

Tikslas: Supažindinkite vaikus su terminu „saugumas“.

Užduotys: Supažindinkite vaikus su kai kuriomis saugos taisyklėmis.

Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius rankos, atmintis, mąstymas, žodynas.

Ugdykite vaikų kvėpavimo sistemą.

Ugdykite savitarpio pagalbą atliekant užduotis, draugiškumą.

Medžiagos ir įranga: kelio paveikslas, skara, staleliai, skruzdelis zaislas, gaisro gesinimo reikmenys, krepšys, paveikslėliai su elgesio gamtoje taisyklių ženklais, dėžė, paveikslėliai su pavojingais ir nepavojingais daiktais.

GCD progresas

Pedagogas: Vaikinai, mokysime saugaus elgesio taisykles įvairiose vietose. Ir kas žino, kas yra saugumas?

Pedagogas: Sauga – tai saugaus asmens buvimo (elgesio) aplinkoje, sveikatos apsaugos ir stiprinimo taisyklės. Šiandien noriu pakviesti jus į kelionę po saugumo salas. Šioje kelionėje sužinosime, kokių saugos taisyklių išmoksime. Ar sutinki? Tada atsistojame ant kojų

(Prieš vaikus mokytojas atidaro šaliką (burę)).

Tai mūsų burė, kad mūsų laivas plauktų, mums reikia vėjo. Bet mes esame kambaryje, kur nėra vėjo. Ką mes darome? Teisingai, reikia papūsti ant nosinės.

Vaikai pučiasi ant nosinės ir palaipsniui juda.

Pedagogas:Štai mes pirmoje saloje. O kokia sala, sužinosite atlikę užduotį „Surinkite paveikslėlį“. Kas pavaizduota paveikslėlyje? Teisingai, tai kelias. Taigi tai eismo taisyklių sala. Čia sužinosime, kaip elgtis kelyje, kaip kirsti kelią, sužinosime, ką reiškia šviesoforas. Plaukė toliau.

Pedagogas: Stotelė – antroji mūsų sala. Matai, kas čia? Krepšys, tad pažaiskime žaidimą „Nuostabus krepšys.

Vaikai išima iš maišelio daiktus, pavadindami juos.

Pedagogas: Kas tai per daiktai? Teisingai, šie daiktai priklauso gaisrininkui. Taigi ši priešgaisrinės saugos taisyklių sala. Šioje saloje sužinosime, kaip elgtis gaisro metu, sužinosime gaisro priežastis, ugniagesio profesiją. Plaukė toliau.

Pedagogas: Pavargęs? Ir šioje saloje šiek tiek pasišildysime.

Fizminutka "Atstok sportuoti!"

Užlipk ant įkroviklio!

Ranka aukštyn, kita ranka žemyn! Viena ranka tiesi aukštyn, kita žemyn, trūktelėjimu keičiame rankas

Pratimą kartojame Rankos prieš krūtinę, rankų trūkčiojimai

Judime greičiau.

Viena, pasilenkim į priekį. Kreipiasi į priekį, atgal ir į šoną

Du – atsilenk.

Ir palinkęs į šoną

Mes įsipareigojame padaryti.

Vėl pritūpimai Pritūpimai

Padarykime tai kartu.

Vienas du trys keturi Penki.

Kas pradėjo atsilikti?

Pereisime prie vaikščiojimo Vaikščiojimas vietoje

Ir vėl pradėkime pamoką.

Pedagogas: ka tu dabar veikei? Teisingai, kraunasi. Kodėl mums reikia įkrauti? Puiku, šioje saloje išmoksime taisykles sveika gyvensena gyvenimas, kodėl valgyti teisingai, kokia yra kasdienė rutina ir t.t. Plaukė toliau.

Pedagogas:Štai kita sala. Žiūrėk, čia mūsų laukia svečias. Kas čia? (skruzdėlė). Skruzdė nori supažindinti jus su ženklais, kurių negalite padaryti gamtoje.

Pedagogas:Šauniai padirbėta! Ši sala yra apie saugaus elgesio gamtoje taisykles. Čia sužinosime, kaip elgtis gamtoje, kas yra augalai ir grybai. Atsisveikinkime su savo svečiu. Plaukė toliau.

Pedagogas: Išplaukė. Ką mums ruošia ši sala!? Ir štai mes turime dėžutę. Kas jame yra?

Mokytojas atidaro dėžutę, joje yra pavojingų daiktų.

Žaidimas „Tupk, ploji“

Jei objektas pavojingas, trypiame, jei ne, plojame.

Pedagogas: Puiku vaikinai! Jūs žinote, kokie objektai mums pavojingi. Ši sala yra apie namų taisykles. Juk namuose mūsų gali laukti pavojai, o kokie – išsiaiškinsime. Plaukė toliau.

Pedagogas: Ir čia yra sala. O, kažkas beldžiasi į mūsų duris. Kas tai galėtų būti? Pažiūrėsiu, gerai. O ir yra piktas, alkanas, pilkas vilkas. Vaikinai, manau, kad jis nori mus suvalgyti. Ką mes darome? Atidaryti ar ne?

Pedagogas: O, kokie jūs geri bičiuliai! Teisingai, nepažįstamam žmogui durų atidaryti negalima. Tai saugaus elgesio su nepažįstamais žmonėmis taisyklių sala.

O dabar laikas mums grįžti į darželį. Pučiame ant savo burės.

Pedagogas: Tuo mūsų kelionė baigta. Štai tiek daug įdomių, nepažįstamų dalykų turime išmokti kartu su jumis saugos pamokose. Ar jums patiko mūsų kelionė? kas tau patiko labiausiai?

Nominacija: OBZh darželio santraukose.

Pareigos: pirmosios kvalifikacinės kategorijos mokytojas
Darbo vieta: MKDOU - Černakovskio vaikų darželis "Teremok"
Vieta: Novosibirsko sritis, Ordynsky rajonas, Černakovo gyvenvietė, g. Primorskaja, 12 m

Vaikų semantinių darinių raidos, elgesio įgūdžių saugos ir gyvybės klausimais skatinimas.

Vaikų pažintinių gebėjimų išsivystymo lygio didinimas ikimokyklinio amžiaus.

Užduotys: Atsakomybės už asmeninį saugumą jausmo, vertybinio požiūrio į savo sveikatą ir gyvybę kėlimas.

Formuoti žinias apie elgesio gatvėje, kelyje, transporte taisykles.

Plėtoti ekologinės kultūros ir formavimosi pagrindus atsargus požiūrisį gamtą.

Prisidėti prie emocinio ir klestinčio ikimokyklinio amžiaus vaiko vystymosi.

Medžiaga: rodyklė, įvairiaspalviai lankeliai (pagal vaikų skaičių), interaktyvus pristatymas, atvirutės, molbertai 2 vnt.

Pamokos eiga:

Mokytojas įeina į grupę su vaikais pagal muziką.

Vaikinai, šiandien turime daug svečių. Sakyk, ar tau patinka, kai pas tave ateina svečiai?

Vaikai. Taip.

Auklėtojas. Pasisveikinkime su savo svečiais.

Vaikai. Sveiki.

Šiandien, vaikai, kalbėsime apie saugumą. Praneškite man, jei laikotės saugos taisyklių.

Vaikų atsakymas: taip

Pedagogas: kokias saugos taisykles žinote?

Vaikai atsako.

Pedagogas: Puikūs vaikinai.

Staiga iš kažkur pasigirsta čiaudulys.

Butterscotch: O, kur aš atsiradau, žiūrėdamas į viską aplinkui.

Pedagogas: Palaukite minutę, kur jūs sveiki.

Iris: Sveiki.

Pedagogas: Ir galbūt jums reikia prisistatyti.

irisas. Ir vis dėlto pasakyk man, kur aš esu?

Pedagogas: Vaikinai, pasakykime Iriskai, kur esame.

Vaikas: Miela Iriska, esate darželyje Nr. 48 "Teremok", mes esame darželio auklėtiniai, mano vardas Anya (Maša, Roma, Sofija, Lera, Lesha, Sonya, Nastya).

Pedagogas: Mums tiesiog įdomu, kaip tu čia atsidūrei?

Irisas: Aš tiesiog nieko nebijau, nesilaikau jokių elgesio taisyklių. Iš pradžių pasiklydau, paskui vos neišdegiau kurdamas laužą, tada suvalgiau grybų, skaudėjo pilvą, tada taip sušalau ir užmigau. Tikriausiai mane kažkas čia atvedė mieguistą ir pagalvojo, kad aš irgi iš šio darželio.

Auklėtoja: Na, Iriskai labai blogai, kad tu nieko nebijai, nesilaikai saugos taisyklių, nes būtų nutikę maža bėda. Mūsų vaikai žino saugos taisykles ir dabar su jomis jus supažindins.

Vaikai skaitė poeziją

1 vaikas (romas)

Jei jis paimtų degtukus į rankas,

Iš karto tapote pavojingas -

Juk juose gyvenanti ugnis,

Tai atneš daug rūpesčių visiems.

2 vaikai (Maša)

Uogos ir grybai nesiskaito,

Tačiau ne visus galima valgyti.

Prieš įsidedant į burną

Parodyk mamai ir tėčiui.

3 vaikas (Nastya)

Norėdami pereiti kelią

Reikia susirasti šviesoforą

Jis turi paprastą kalbą

Atrodo raudonomis akimis – sustok!

Ir uždegk žalią akį -

Taigi tai leidžia mums pereiti.

4 vaikas (Sofya)

Neimk peilio nepaklausęs!

Ir atsiminkite, kur gyvenate!

Pro gaila to, ką reikia žinoti

O kam kreiptis pagalbos?

Nulis vienas, nulis du, nulis trys

Tu prisimeni! Ir paskambink!

Pedagogas: Puikūs vaikai. O dabar, mieloji Iriska, aš ir vaikinai kviečiame tave žaisti įdomus žaidimas pavadinimu „Kelionė į saugumą“. (1 skaidrė).

Pedagogas: Prieš pamokos pradžią kiekvienas išsirinkote po lanką (žalia, raudona, geltona). Kiekvienas lankas reiškia temos spalvą. Vaikai priešais jus yra žaidimo laukas (2 skaidrė), susidedantis iš 3 temų. Pirmoji tema „Saugumas kelyje“ yra geltona, antroji – „Saugumas miške“ – žalia, trečioji – „Saugumas namuose“ – raudona. Kiekvieną temą sudaro 3 klausimai. Jei atsakymas teisingas, pasirodo gražus sveikinimas, jei atsakymas neteisingas, pasigirs nemalonus garsas.

Pedagogas: (Skaidra Nr. 3) pirmasis klausimas iš saugaus eismo temos yra: „Prie kokio šviesoforo galiu pereiti gatvę?

Vaiko atsakymas: žalia.

Pedagogas: 4 skaidrės antrasis klausimas yra kelių eismo saugumas: „Kurioje kelio dalyje turėtų eiti pėstysis?

Vaiko atsakymas: ant šaligatvio.

Pedagogas: 5 skaidrė trečias saugaus eismo klausimas „Kur leidžiama kirsti gatvę?

Vaiko atsakymas: palei pėsčiųjų perėją.

Pedagogas: Puiku, vaikai susidorojo su pirmąja mūsų žaidimo tema, pereikime prie antrosios mūsų žaidimo temos.

1 saugumo klausimas miške skamba taip: „Kokių grybų negalima rinkti? (6 skaidrės numeris)

Vaikų atsakymas: rupūžės

2 klausimas apie saugumą miške "Ko negalima palikti miške?" (7 skaidrės numeris)

Vaikų atsakymas: šiukšlės

3 saugumo klausimas miške „Ką reikia užpilti vandeniu prieš išeinant iš miško?“. (8 skaidrės numeris)

Vaikų atsakymas: laužas

Pedagogas: gerai, vaikinai, susidorojote su antrąja mūsų žaidimo tema, pereikime prie trečiosios mūsų žaidimo temos - sauga kasdieniame gyvenime

1 namų saugos klausimas: „Kokį telefono numerį turėčiau rinkti, jei kiltų gaisras? (9 skaidrės numeris)

Vaikai atsako: 01

2 saugumo klausimai namuose "Ko negalima žaisti namuose?" (skaidrės numeris 10)

Vaikų atsakymas: degtukai

3 klausimas apie saugumą namuose: "Kokį elektros prietaisą galima naudoti namuose, kai nėra tėvų?" (11 skaidrės numeris)

Vaikų atsakymas: šaldytuvas.

Mokytojas: Na, žaidimas baigėsi. Vaikai, jums patiko žaisti, o jums patiko Iriska. Manau, kad jūs ir vaikai atsiminsite šias taisykles ir jų laikysitės.

Auklėtoja: na, ar ne laikas mums sušilti, Iriska, kelkis su mumis.

Fizminutka „Pėstieji“

Sargybinis stovi užsispyręs (Eina vietoje)

Bangos žmonėms: neikite (rankų judėjimas į šoną, aukštyn, į šonus, žemyn)

Čia automobiliai važiuoja tiesiai (rankos priešais jus)

Pėsčiasis, palauk! (Rankos į šoną)

Žvilgsnis: nusišypsojo (Rankos ant diržo šypsosi)

Kviečia eiti (einame vietoje)

Jūs, mašinos, neskubate (ploja rankomis)

Praleiskite pėsčiąjį! (Šokinėdama dėl keršto)

Pedagogas: Irisas, ar jums patiko mūsų apšilimas

Irisas: Taip (ir pakartokime tai dar kartą).

Pedagogas: atsisėskite ant kėdžių.

Irisas: tu mane daug ko išmokei, aš išmokau daug taisyklių, čia turiu paveikslėlių, kurie padės suprasti, kurie iš jų pavojingi, o kurie saugūs. Prieš tapdami paveikslėliais: vaizduojantys pavojų turėtumėte padėti ant molberto su raudonu apskritimu, o saugumą - ant molberto su žaliu apskritimu.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien daug žaidėme, kas jums labiausiai įsiminė ir patinka? O ką atsimeni brangioji Iriska?

Irisas: Ačiū, daug išmokau ir prisiminiau, dabar gatvę eisiu tik pėsčiųjų perėjoje ir tik degant žaliam šviesoforo signalui, miške nekursiu laužo ir nerinksiu nepažįstamų grybų. O namuose be suaugusiųjų nenaudosiu elektros prietaisų. Dabar susipažinsiu su saugos taisyklėmis ir jų laikysiuosi. Ir mūsų susitikimo atminimui aš tau duodu grybų, bet šie grybai yra valgomi, aš tikrai žinau.

Tikslas: vertybinio požiūrio į save formavimas.

Užduotys:

- praturtinti pirmines idėjas apie saugaus elgesio taisykles;

- skatinti poreikio laikytis saugaus elgesio taisyklių pasireiškimą kaip savo elgesio pavyzdžius;

- atnaujinti norą gautą informaciją panaudoti žaidimų veikloje.

Įranga: meškiukas žaislas, plakatai, vaizduojantys įvairias gyvenimo situacijas, iliustracijos pasakoms "Vilkas ir septyni vaikai", "Voveraitė su kočėlu".

Meška sėdi prie flanelografo.

Didaktinis žaidimas „Ką daryti pasimetus?

Neteisingai nurodytos žaidimo situacijos sprendimo galimybės (į ką kreipsitės pagalbos, jei pasiklysite). Jei patys vaikai nekreipia dėmesio į klaidą, mokytojas užduoda Mishka klausimą.

Auklėtojas. Mišenka, kodėl neteisingai rodykle nurodėte, į ką reikia kreiptis pagalbos pasiklydus?

Turėti.Šitas man labai patiko graži moteris nešiojo tamsius akinius, todėl nukreipiau rodyklę į šią nuotrauką.

Auklėtojas. Vaikinai, kaip vaikai gali kalbėtis su nepažįstamais žmonėmis be suaugusiųjų?

Vaikai. Ne, tu negali.

globėjas. Padėkime Mishka teisingai rodykle nurodyti, į ką reikia kreiptis pagalbos pasiklydus, paaiškinkite, kodėl taip reikia daryti.

Vaikai. Reikia kreiptis pagalbos į policininką, jis tikrai padės: paskambins telefonu arba parveš namo.

globėjas. Vaikinai, kaip policininkas žino, kur jūs gyvenate?

Vaikai. Kiekvienas turi namų adresą, namų telefono numerį.

Turėti. Kas yra namų adresas?

Vaikai. Adresas yra gatvės pavadinimas, namo numeris, buto numeris.

Auklėtojas. Vaikai, ar žinote savo namų adresą? Pavadink, prašau.

Vaikai atsako.

turėti. Supratau, kad reikia žinoti savo namų adresą, kad nepasiklystum mieste.

Auklėtojas. Ne, Mišenka, tu turi gerai žinoti savo namų adresą ne tik tam. Vaikinai, kas pasakys Mishka, kodėl jums reikia žinoti savo namų adresą?

Vaikai. Žinoti, kur pakviesti draugus ir gauti iš jų laiškus, siuntinius, telegramas; nepasiklysti; informuoti apie būtiną pagalbą gydytojai, ugniagesiai, policininkai.

Turėti. Vaikinai, papasakokite daugiau, kada jums reikia gydytojų, ugniagesių, policininkų pagalbos ir kur reikia kreiptis pagalbos.

Mokytojas iškabina plakatą, kuriame vaizduojama situacija „Ateivis beldžiasi į duris“.

globėjas

Kažkas pradėjo belstis į duris.

Nedrįsk jo atidaryti!

Uždarykite grandinės dureles

Galbūt kažkas kitas beldžiasi į jūsų duris.

Vaikinai, ar galima į namus įsileisti nepažįstamą žmogų, net jei jis prisistato policininku, paštininku ar gydytoju, kai esate vienas namuose?

Vaikai. Tai uždrausta.

globėjas. Ką daryti, jei į namus bando patekti nepažįstamas žmogus?

Vaikai. Skambinkite policijai numeriu 02 arba 112.

globėjas. Bet ką daryti, jei namuose nėra telefono?

Vaikai. Reikia iškviesti pagalbą pro langą ar balkoną.

Auklėtojas. Vaikinai, įvardinkite žinomų pasakų ar kitų literatūros kūrinių herojus, kurie savo veiksmais primena paveiksluose pavaizduotus veikėjus.

Vaikų atsakymus lydi iliustracijos pasakoms: „Katė, gaidys ir lapė“, „Lapė su kočėlu“, „Vilkas ir septyni ožiukai“, M. Zoščenkos kūrinys „Į namus ateina nepažįstamasis“. “.

Vaikinai, ar jūs buvote panašioje situacijoje? Kaip pasielgėte tokiais atvejais?

Mokytoja iškabina plakatą, vaizduojantį situaciją „Gaisras namuose“ (mokymo ir vaizdinė priemonė R.B. Sterkina „Ikimokyklinio amžiaus vaikų saugos pagrindai“). Ką daryti, jei namuose kilo gaisras?

Vaikai. Reikia skambinti „01“, „112“ arba teirautis kaimynų.

Mokytoja iškelia plakatą „Mama susirgo“.

Ką daryti, jei jūs ar jūsų artimas žmogus yra sunkiai sužeistas arba staiga susirgo?

Vaikai. Reikia kviesti medikus skambinant „03“, „112“ arba teirautis kaimynų.

globėjas. Puiku, vaikinai, teisingai pasakėte Mishkai, kad žmogaus gyvenime pasitaiko nemalonių atvejų, kai reikia gydytojų, ugniagesių ir policininkų pagalbos. Jie taip pat turi telefonų numerius, kuriais galite skambinti, bet jie gelbės tik tada, kai žmogus nurodys savo adresą.

Turėti. Vaikinai, ačiū už įdomią istoriją, kodėl jums reikia žinoti savo adresą. Viso gero!