Світлана Гринина

мета: Продовжувати формувати у дітей уявлення про сезонні роботи на городі.

завдання:

освітні: Формувати у дітей навички по догляду за рослинами;

мовні: Активізувати словник дітей (Урожай, міжряддя, бур'яни, прополка, коренеплоди, інвентар); вчити відповідати на питання повними реченнями;

Розвиваючі: Розвивати у дітей логічне мислення та уяву;

виховні: Виховувати любов до рідної землі, потреба у праці, прагнення до значимих результатів.

матеріал: Набір ілюстрацій «Овочі»; набір інструментів для роботи на городі; палички для розпушування грунту; яблуко.

попередня робота: Бесіди про сезонні роботи на городі; розгляд ілюстрацій «Овочі»; дидактична гра «Вершки - корінці»; розучування віршів і загадок про овочі; розповідь вихователя про городній інвентар; дидактична гра «Що необхідно для городу

хід заняття

вихователь: Ох, і гарний наш город! Яких овочів тут тільки немає! А пам'ятаєте, як ми з вами садили в землю маленькі насіння? А зараз на їх місці великі красиві рослини. Ці насіння виявилися чарівними! Як ви думаєте, чому?

діти: З маленьких насіння виросли великі рослини

вихователь: Правильно. Насіння - живі, вони пили з землі воду і потихеньку росли, а ми їм допомагали - доглядали за ними. Як добре ми працювали, щоб виростити такий урожай! Давайте згадаємо, як ми доглядали за нашими овочами.

діти: Поливали, пухкими, висмикує бур'яни.

вихователь: А яким інструментом ми користувалися?

діти: Лопата, граблі, лійка

вихователь: А тепер, хлопці, давайте спробуємо відгадати загадки. (Вгадують овоч і показують його на зображенні і в живу.)

Вродила я на славу,

Голова білого, кучерява.

Хто любить щі,

Мене шукай.

(Капуста)

Закопали в землю в травні

І у сто днів не виймали,

А копати під осінь стали -

Чи не одну знайшли, а десять!

Як її назви, діти?

(Картопля)

Він ніколи і нікого

Чи не ображав на світлі.

Чого ж плачуть від нього

І дорослі і діти?

(Цибуля)

Червоний ніс

В землю вріс,

А зелений хвіст зовні.

Нам зелений хвіст не потрібен,

потрібен тільки червоний ніс.

(Морква)

Червона мишка

З білим хвостом

У нірці сидить

Під зеленим листом.

(Редиска)

Над землею трава, під землею червона голова.

(Буряк)

Розколовся тісний будиночок

На дві половинки,

І посипалися в долоні

Намисто-дробинки.

(Горох)

вихователь: Давайте пограємо в гру «Вершки - корінці». Якщо я назву овоч, у якого їстівні корінці - присяде; якщо ж їстівна верхня частина овоча - встанете, піднявши руки вгору.

вихователь: Діти, зараз я буду господинею, якій потрібні овочі, щоб зварити суп. (Вихователь зав'язує фартух, покриває голову хусткою, бере кошик. Читає вірш Ю. Тувіма з показом картинок. Просить дітей разом з нею називати овочі на картинках).

Господиня одного разу з базару прийшла,

Господиня з базару додому принесла:

картоплю,

морквину,

Петрушку і буряк.

Ось овочі суперечка завели на столі -

Що краще, смачніше і потрібніший на землі.

Картопля?

Морквина?

Петрушка і буряк?

Складають картинки в каструлю.

Накриті кришкою, в задушливому горщику

Кипіли, кипіли в крутому окропі:

Картопля,

морквина,

Петрушка і буряк.

І суп овочевий буде не поганий!

вихователь: А поки суп вариться, пограємо в гру « город» . Дітям показуються картки з овочами, а вони хором їх називають по ходу гри.

Діти стають в коло, взявшись за руки.

1. Є у нас город,

Там своя морква росте

Ось такий високий,

Ось такий високий! Піднімають руки вгору.

Ось такої ширини,

Ось такої ширини. Поступово розводять руки в сторони.

2. Є у нас город,

Там капуста росте.

Ось такий високий,

Ось такий високий!

Ось такої ширини,

Ось такої ширини! І т.д.

вихователь: А зараз прийшов час спробувати овочі. Пригощайтеся, будь-ласка!

Що ти їси, Єгор? / Помідор /.

А ти чим пригощали, Ліза? / Морквини /. Коли діти називют овоч, вихователь читає про нього вірш.

Скажіть "спасибі".

Вот они какие потрібні чарівні насіння, без них не виросли б такі смачні овочі!

завдання:

  1. Конкретизувати знання дітей про рослинний світ.
  2. Закріпити знання дітей про овочі, уточнити їх форму, колір.
  3. Удосконалювати вміння визначати розмір овочів.
  4. Виховувати дбайливе ставлення до рослин.

Хід прогулянки:

Діти проходять з вихователем на ділянку.

вихователь: Хлопці, яке зараз час року? (Осінь).

вихователь: Що буває восени? (Восени холодно, йде дощ ...).

вихователь: Правильно, а ви знаєте, що восени збирають урожай. (Пропонує сходити на город і зібрати урожай).

Вихователь роздає дітям кошики, і проходять до грядок. Вихователь показує на кущ, де висять помідори. Вихователь запитує, що це? (Помідори).

вихователь: Правильно! А якого вони кольору? (Червоного, зеленого).

вихователь: Молодці! А якої форми? (Круглі).

вихователь: Де ростуть помідори на деревах або на кущах? (На кущах).

вихователь: Хлопці, а давайте зірвемо помідори і покладемо їх у кошик.

вихователь: Якого він кольору? (Зеленого).

вихователь (Показує 2 огірка для порівняння великий і поменше): Хлопці, покажіть, де великий огірок, а де маленький?

Діти показують і називають.

Вихователь пропонує покласти в кошик і огірки.

вихователь: Сто одежинок і все без застібок? Що це? (Капуста).

вихователь: Діти, а якої форми капуста? (Кругла).

вихователь: Правильно! А ще загадку послухайте:

сидить дід

У сто шуб одягнений.

Хто його роздягає,

Той сльози проливає? (Цибуля).

вихователь: Правильно, потягніть за зелені пір'ячко. Ось він у нас. Покладіть його в кошик.

вихователь: Діти, подивіться, що у нас в кошику? (Овочі).

вихователь: Які овочі ми зібрали? (Лук, капусту, помідори, огірки).

вихователь: А скільки у нас в кошику овочів багато чи мало? (Багато).

Праця. Вихователь пропонує дітям взяти лійки, налити в них води. Пропонує полити грядки де ростуть овочі. Вчити дітей діяти акуратно.

Мовна рухлива гра«Огуречік, огірочок».

мета: продовжувати вчити дітей бігати, чи не наштовхуючись один на одного; отримувати задоволення від гри; промовляти текст відповідно до рухами.

рухлива гра «Кури в городі».

мета: вчити дітей переступати, високо піднімаючи ноги, бігати не наштовхуючись один на одного.

дидактична гра«Чудовий мішечок».

мета: закріпити уявлення дітей про знайомих овочах і фруктах.

література:

1. С.Н. Теплюк. Заняття на прогулянці з малюками. «Мозаїка-синтез», 2005.

2. Л.Д. Глазиріна. Фізична культура дошкільнятам. «ВЛАДОС», 2000..


5. Розвивати зв'язне мовлення

Завантажити:


Попередній перегляд:

Комунальний заклад

«Управління дошкільної освіти»

Виконавчого комітету Нижньокамського муніципального району

Республіки Татарстан

конспект екскурсії

в середній групі.

«Овочі. Город ».

Махмутова

Катерина Олександрівна

вихователь

МБДОУ №3 «Вогник»

С.м.т. Камські Поляни

Нижньокамського району

Республіки Татарстан

2011 р

Програмне зміст:

1. Уточнити уявлення про овочі.

2. Розширити і активізувати словник по темі.

3. Удосконалювати граматичний лад мови.

4. Розвивати фонематичні сприйняття.

5. Розвивати зв'язне мовлення, Зорову увагу, мислення, координацію мови з рухом, дрібну моторику.

матеріали:

Овочі, м'яч.

Хід екскурсії.

Вос-ль: Хлопці, сьогодні ми з вами підемо в дивовижне місце. Хочете дізнатися куди?

Діти: Так.

Вос-ль: Хлопці, хто-небудь здогадався?

(Відповіді дітей).

Вос-ль: Ми сьогодні з вами підемо в город і подивимося що там виросло.

(Діти з вихователем йдуть в город)

Вос-ль: Які ще овочі ви знаєте?

(Відповіді дітей).

Вос-ль: Скажіть мені, будь ласка, як збирають овочі? Сьогодні ми поговоримо з вами про збирання врожаю.

II. Бесіда про овочі.

Гра «Підбери ознака»

Вос-ль: Я буду називати овоч, а ви будете мені називати якомога більше слів про нього який він.
Морква (буряк, ріпа, капуста) - (яка?)смачна, хрустка, помаранчева, велика,кругла, корисна, соковита, велика, дрібна.
Лук (огірок, помідор, часник, кабачок) - (який?)смачний, хрусткий, червоний, великий, круглий, корисний, соковитий, великий, дрібний, гіркий.

Вос-ль: Молодці. Впоралися із завданням. Наступна гра.

Вос-ль: Прийшов час відпочити і пограти з пальчиками. Пальчикова гімнастика «Господиня одного разу з базару прийшла».

Господиня одного разу з базару прийшла, (Крокують)

Господиня з базару додому принесла (загинає по одному пальчику)

Картоплю, капусту, моркву, горох

Ось овочі суперечка завели на столі (Почергово вдаряють кулачками)

Хто краще, смачніше

І потрібніший на землі. (Загинати по одному пальцю на назву)

Картопля? Капуста?

Морквина? Горох?

Петрушка иль буряк? Ох! .. (Бавовна)

Господиня тим часом (Стукають ребром долоні)

Ножик взяла.

І ножиком цим

Кришити початку (загинає по одному пальчику на руці)

Картоплю, капусту

Морквину, горох,

Петрушку і буряк. Ох! .. (Бавовна)

Накриті кришкою, (Складають руки навхрест)

У задушливому горщику

Кипіли, кипіли в крутому окропі

Картопля, капуста, (загинає по одному пальчику на руці)

Морквина, горох,

Петрушка і буряк. Ох! (Бавовна)

І суп овочевий виявився непоганий! (Показують, як їдять суп)

Гра «Назви ласкаво» (з м'ячем).

Вос-ль: Я буду кидати вам м'яч і називати овоч, ви будете називати цей овоч ласкаво і кинь мені м'яч назад.
Помідор-помідорчики, морква-морковочка, огірок-огірочок; гарбуз-гарбуз, цибуля-цибулька; буряк-буряк; часник-чесночек; капуста-капусточка; горох-горошок; картшка-картопелька.
Гра «Один - багато»

Вос-ль: Я буду називати один овоч, а ви багато овочів.

Помідор-помідори
Огірок-огірки
Гарбуз-гарбуза
Кабачок-кабачки
Баклажан - баклажани

Гра «Назви сік, салат».

Вос-ль: - Зараз я буду називати овоч. А ви будете відповідати який сік, суп, салат з нього можна приготувати.

Сік з моркви-морквяний; салат з капусти-капустяний; сік з гарбуза - гарбузовий; салат з огурцов- огірковий.

А тепер ми згадаємо про що миговорили.

Гра «Підкажи слівце».

Де зимою було порожньо,

Влітку виросла ... капуста.

З землі за чуб шахрайку,

Тягнемо соковиту ... морквину.

Хоч і цукрової звуся,

Але від дощів я не розмокла.

Крупна, кругла,

Солодка на смак,

Дізналися ви? Я ... буряк.

Влітку в огороде-

Свіжі, зелені,

А зимою в бочці -

Жовті, солоні.

Відгадайте, молодці,

Як звуть нас? огірки

Вос-ль: Хлопці вам сподобалася наша подорож.

(Відповіді дітей).

Вос-ль: А тепер ми з вами повертаємося в дитячий сад.


Конспект ОД з дітьми старшої групи на прогулянці.

Конспект призначений для вихователів старшої групи. Корисний для розвитку творчості, рухової активності і пізнання.

Тема: Прогулянка на город.

Програмне зміст:

пізнання: Поглиблювати і конкретизувати знання дітей про овочеві культури;

Формувати вміння встановлювати причинно - наслідкові зв'язки про умови, необхідні для росту рослин; навчати найпростішим навичкам догляду за овочевими культурами.

Виховувати любов до природи рідного краю, працьовитість.

Фізична культура: Удосконалювати вміння та навички рухової активності.

Художня творчість: Продовжувати вчити дітей робити вироби з природного матеріалу.

устаткування:

Картки з цифрами від 1 до 10 на синьому і жовтому тлі;

Для малювання піском:

А) лопатки;

В) підноси;

Г) картон;

Д) прості олівці;

Е) клей ПВА;

Карти Г.Домана на тему «Овочі» - відгадки на загадки;

Демонстраційна карта «Будова рослин» »;

Лійки, відро з водою, палички для розпушування;

Картки з прикладами ТРИЗ;

Устаткування для сюжетно-рольових ігор «Сім'я», «Водії», «Супермаркет», «Рибалка».

Хід прогулянки.

    Вступна частина.

Гра з м'ячем «Питання - відповідь».Діти дають повну відповідь на питання.

- який сьогодні день тижня?

- який вчора був день тижня?

- який день тижня буде завтра?

- яка зараз пора року?

- яка сьогодні погода? І т.д.

Розподіл на підгрупи: діти беруть картку з цифрою, шикуються за кольором в дві групи по порядку. Перевіряють один одного, вважають в прямому порядку, в зворотному, по-казахському.

Вихователь пояснює план прогулянки, ставить завдання.

    1-я підгрупа (сині цифри) -аплікація піском.

Діти просівають пісок на підноси (готують для аплікації). Малюють пейзаж на картоні олівцем, намазують клеєм, посипають піском. Дочекавшись висихання клею, струшують зайву пісок на піднос. Для досягнення більш об'ємних зображень посипають піском кілька разів. Роботи вішаються на виносної стенд.

2-я підгрупа (жовті цифри)- прогулянка на город.

А) Відгадування загадок про овочі. Діти читають і відгадують загадку. Знаходять потрібну картку, читають назву:

«Без рахунку одежинок, і всі без застібок»,

«Ні вікон, ні дверей - повно світлиця людей»,

«Красна дівиця сидить у в'язниці, а коса на вулиці»,

«Червона мишка з білим хвостом в нірці сидить під зеленим кущем»,

«На гарячому сонечку підсох і рветься з стручка ....»,

«Він ніколи і нікого не ображав на світлі. Чого ж плачуть від нього і дорослі і діти? »,

«У городі виростаю, а коли я дозріваю, варять з мене томат, в щі кладуть і так їдять»,

«Що копали з землі, смажили, варили? Що в золі ми спекли, їли та хвалили? »

Як назвати всі ці рослини одним словом?

Де ростуть овочі?

Після цього вихователь запрошує дітей на город.

Б) Спостереження за овочами.Діти розглядають овочі, що ростуть на грядці, називають частини рослини. Перевіряють, чи всі частини назвали звіряючись з демонстраційної карткою.

В) Дидактична гра «Вершки і корінці».

Чи всі частини рослини їстівні? Згадайте казку «Мужик і ведмідь».

Діти беруть картку із зображенням частини коренеплоду (вершок або корінець), під музику або бубон бігають по майданчику, музика припиняється, діти повинні швидко знайти свою пару і назвати овоч, який у них вийшов.

Г) Праця в природі.

Які умови потрібні для росту овочів? (Сонце, повітря, вода).

Вихователь показує, як правильно поливати рослини, не потрапляючи на листя, рихлити ґрунт. Діти працюють під наглядом вихователя. Видаляють бур'яни.

Д) Приклади ТРИЗ.

Для чого потрібні овочі?

Діти читають приклад, називають блюдо, яке можна приготувати з цих продуктів.

«Картопля + рослинне масло» - картопля фрі, смажена картопля, чіпси,

«Помідор + огірок» салат,

«Капуста + сіль» квашена капуста,

«Помідор + часник + перець» приправа і т.д.

Е) Підсумок.

Де ми побували?

Що розглядали?

Як за овочами треба доглядати?

Повертаємося на ділянку. Розглядаємо картини дітей.

    П / І «Третій зайвий» з обручами. Попередньо повторити, що таке пара.

    З / Р гра «Сім'я».

Ігри «Сім'я», «Водії», «Супермаркет», «Рибалка» об'єднані в один сюжет.

    Індивідуальна робота.Відпрацювання навичок читання.

Підготувала Боровикова Е.А.

Конспект екскурсії «Овочі», «Город», старший дошкільний вік.

Закріплення і розширення уявлень про овочі, про сезонні зміни в житті рослин, про заготівлю овочів на зиму. Розрізнення овочів за кольором, формою, величиною, смаку. Опис властивостей: соковитість, твердість, м'якість. Знайомство з працею людей зі збору овочів в городах, уявлення механізації в сільському господарстві. Удосконалення граматичного ладу мови, розвиток зв'язного мовлення, зорової уваги.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект екскурсії «Овочі», «Город»

(Старший дошкільний вік)

мета: закріплення і розширення уявлень про овочі, про сезонні зміни в житті рослин, про заготівлю овочів на зиму. Розрізнення овочів за кольором, формою, величиною, смаку. Опис властивостей: соковитість, твердість, м'якість. Знайомство з працею людей зі збору овочів в городах, уявлення про механізації в сільському господарстві.

Удосконалення граматичного ладу мови,розвиток зв'язного мовлення,зорової уваги.

словник:

іменники

морква, редис, редька, капуста, буряк, помідор (томат), цибуля, боби, горох, квасоля, огірок, кріп, петрушка, ріпа, кабачок, гарбуз, перець, качан, картопля, часник, бадилля, стручок, урожай, город , грядка, доріжка, насіннячко, лист, корінь, стебло, плід, шкідник, збір, бур'ян, птиця, лякало, салат, банку, заготовки, качан, лійка, лопата, овочівник, світло, тепло, волога, грунт, овочі, город , вершок, корінець,плуг, борона, картоплекопач, овочесховище, ящик, вантажівка, підвал, теплиця, розсада, стручок, сорт,вінегрет,

дієслова

рости, поливати, копати, рихлити, торувати, виживати, закопувати, викопувати, полоти, поливати, садити, сіяти, удобрювати, зривати, збирати, зрізати, різати, мити, очищати, варити, солити, зріти, заспівати, заготовлювати, дихає, харчується, розмножується, росте, закривати, зберігати, підгодовувати, обкопувати, орати, маринувати.

прикметники

зелений, червоний, жовтий, синій, фіолетовий, рожевий, помаранчевий, соковитий, ароматний, гладкий, круглий, довгастий, гіркий, солодкий, дрібний, великий, хрусткий, товстостінний, м'ясистий, овочевий, зрілий, незрілий, кислий, довгий, короткий, овальний, сирої, варений, солоний, огірковий, томатний, капустяний, морквяний, цибульний, буряковий, городній, овочевий, важкий,копіткий , Турботливий, картопляний, гороховий, тушкований, свіжий, «живе», «неживе»,водянистий, білокачанна, часниковий , Гострий, корисний, лікувальний, кольоровий,запашний, смачний, Твердий, м'який, гладкий, шорсткий,консервований, Рівна, нерівна.

прислівники

смачно, копітко, приємно, дбайливо, гірко, дбайливо, спільно, разом, корисно, вчасно, ароматно.

Матеріал, обладнання: Набори овочів, що розрізняються за кольором, розміром, формою, товщині, довжині, твердості, м'якості, по тактильним відчуттям, сортам. Кущі рослин з корінням, плодами, стручками; трафарети овочів.

Хід екскурсії:

Сьогодні я буду екскурсоводом на нашій виставці, але чому буде присвячена виставка, ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте загадку.

Ростуть, зріють, міцніють в городі,

над землею і під землею,

Чекають, коли їх люди зберуть (овочі).

Які овочі ростуть на землі? (Діти перераховують).

Як збирають овочі, які ростуть на землі, на кущах? (Зривають, зрізають).

Які овочі ростуть в землі? (Діти перераховують).

Як збирають овочі, які ростуть в землі? (Викопують, висмикують).

Як називають людей, які прибирають урожай? (Овочівники, городники).

Екскурсовод по черзі підводить до експонатів - овочам. Розглядають за кольором, формою, розміром та іншими ознаками.

Загадки до овочів:

  • Він в пупиришках, зелений,

Часто в парнику зростає.

Маринованим, солоним

Чи стане він під Новий рік. (Огірок)

  • Сто одежинок і все без застібок. (Капуста)
  • На жаркому сонечку підсох

І рветься з стручків ... (горох).

  • У городі хоч росла,
    Знає ноти "соль" і "фа". (Квасоля)
  • Її тягнуть бабка з онукою,
    Кішка, дід і мишка з Жучкою. (Ріпка)
  • В землю вріс червоний ніс,
    Зверху лише - зелений хвіст. (Морква)
  • Маленький, гіркий,
    Цибульки браток. (Часник)
  • Тільки фея може цей
    Овоч перетворити в карету. (Гарбуз)
  • І зелен і густий

На грядці виріс кущ.

Покопатися трошки:

Під кущем .... (картопля).

  • Сидить дід, у сто шуб одягнений.
    Хто його роздягає, той сльози проливає. (Цибуля).
  • Зерна жовті в качані,
    Всі молочні та солодкі,
    У цариці полів,
    Назви її скоріше! (Кукурудза)
  • На кущах тепличних червоні плоди,
    Товсті, пузаті, дізнаєшся їх ти?
    Як великі ягоди на гілочках висять,
    З нетерпінням просяться в овочевий салат. (Помідори)
  • Кругла, а не сонце,

Над землею трава,
Під землею бордова голова. (Буряк, редис)

  • Щоки рожеві, ніс білий,

У темряві сиджу день цілий.

А сорочка зелена,

Вся на сонечку вона. (Редис)

  • Хоч чорнила він не бачив,

Фіолетовим раптом став,

І лисніє від похвал

Дуже важливий ... (баклажан)

  • Він буває, діти, різний -

Жовтий, трав'яний і червоний.

То він пекучий, то він солодкий,

Треба знати його звички.

А на кухні - глава спецій!

Вгадали? Це ... (перець)

  • Дуже довгим виростає,
    І підлогу грядки займає.
    Цей овоч гарбуза брат,
    Влітку всі його їдять. (Кабачок)
  • То вона «бурулька»,
    Те рум'янцем пашить,
    Але смачна в салаті
    Гірка ... (редиска)

Використовувані гри при проведенні екскурсії:

  • Гра «Який, яка?».

Морква яка? - (діти розповідають) довга, помаранчева, свіжа, хрустка ..;

Помідор - червоний , Червоний, соковитий, смачний,водянистий , Круглий, м'ясистий, великий ..;

Огірок - зелений, шорсткий, твердий, довгий, тонкий;

Перець - солодкий, ароматний, стиглий ..;

Лук - гіркий, круглий, золотистий, червоний, корисний;

Буряк - солодка, соковита, яскрава, витягнута, кругла, велика, велика;

Капуста - хрустка, велика,білокачанна ..;

Картопля - прісний , Коричневий, круглий ...;

  • Гра «Один - багато?».

Помідор - (разом це) помідори, багато помідорів;

Огірок - огірки, багато огірків;
- гарбуз - гарбуза, багато гарбуза;
- кабачок - кабачки, багато кабачків;
- баклажан - баклажани, багато баклажанів;

Лук - цибуля, багато цибулі;

Перець - перці, багато перців;

Буряк - буряк, багато буряка;

Морква - морква, багато моркви;

Горох - горох, багато гороху;

Квасоля - квасоля, багато квасолі;

Капуста - капуста, багато капусти;

Картопля - картопля, багато картоплі;

Боб - боби, багато бобів.

  • Гра "Великий - маленький" або "Назви ласкаво» (з м'ячем).

Помідор - помідор;

Морква - морковочка;
- огірок - огірочок;

Гарбуз - гарбуз;
- цибуля - цибулька;

Буряк - свек про лка;
- часник - чесноч
о к;

Капуста - капусточка, капустка;
- горох - горошок;

Картопля - картопелька.

  • Гра «Вершки - корінці» (екскурсовод називає овоч, а діти відповідають, що в ньому їстівне, вершки або корінці. Увага! У деяких овочах їстівні і вершки і корінці).
  • 2 варіант, рухлива гра.

Дорослий ділить дітей на дві підгрупи, одна називається вершки, а інша корінці, діти стають один навпроти одного, діти першої підгрупи беруть в руки вершки, а діти другої підгрупи корінці. Швидко знайти собі пару, до свого вершку - корінець;

  • Гра «Приготуємо блюдо».

Що приготуємо з гороху? (Суп, суп з гороху - гороховий) і т.д .;

  • Гра "Назви сік, салат".
    - Сік з моркви - морквяний;
    - сік з капусти - капустяний;
    - сік з буряка - буряковий;

Сік з помідорів (томатів) - томатний;
- салат з огірків - огірковий;
- салат з картоплі - картопляний;
- ікра з кабачків - кабачкова.

  • Назви частини овочів (головка, лушпиння, часточки, пір'я, корінці, шкірка, бадилля, бульби, стебла, качан, качан, стручки, очі).
  • «Порахуй овочі» (один огірок, два огірка, п'ять огірків »).
  • «Де вирощують овочі?» (В городі, на грядці, в поле, в теплиці, в парнику).
  • «Підбери порівняння» ( «свіжий, як огірок», «твердий, як горіх»).
  • «Чого не стало?» (Виставляються кілька видів овочів, діти запам'ятовують, потім прибираємо один - два овоча, діти називають, чого не стало).
  • «Що садять в городі».
  • «Вгадай овочі на смак».
  • «Осінній ярмарок» (діти розповідають, які овочі будуть заготовляти на зиму і як їх заготовляють (маринують, консервують, солять, варять, заморожують).
  • «Що їдять в сирому вигляді, а що в вареному?».
  • «Дізнайся за описом».

Яскраво-червоний , Червоний, соковитий, смачний, круглий (помідор).

  • Гра «Де, чия тінь?» (Знайти тіні або елементи овочів, намальовані на

папері).

Физминутку «Урожай».
В город підемо, урожай зберемо.Марширують.
Ми морквини натискання
«Тягають».
І картоплі накопаємо.
«Копають».
Зріжемо ми качан капусти,
«Зрізають».
Круглий, соковитий,

Дуже смачний, Показують коло руками 3 рази.
Щавлю нарвемо трошки«Рвуть».
І повернемося по доріжці.Марширують.

  • Підсумок екскурсії:

Де були? Що бачили?

- Де ростуть овочі? (На землі, в землі).

Навіщо вирощують овочі, як використовують, чим корисні?