Мета: формувати уявлення у дітей про Росію як про рідну країну. Розширювати уявлення дітей про розташування нашої країни на мапі.

  • закріпити знання про символи нашої країни: прапор, герб, гімн;
  • - розвивати зв'язну мова, мислення в процесі НСД;
  • - виховувати у дітей інтерес до історії своєї країни, почуття любові і гордості за свою країну;

Матеріал до заняття:

1 .Презентація: «Наша велика країна»

3. Заздалегідь, зроблені дітьми голуби з паперу.

4. Використання аудіозаписи.

Вихователь: Хлопці, послухайте уважно загадку і відгадайте, про що йдеться в ній?

Земну кулю переді мною

Не такий він уже й великий.

Я його верчу рукою.

Відразу край знайшла лісової.

Поруч з ниточкою рікою.

Точка - город мой родной.

Діти: Це глобус.

Вихователь: Правильно, хлопці. Це глобус. Скажіть, а що таке глобус?

Діти: Модель планети Земля.

А ви хочете побачити нашу планету з космосу. Тоді сідаємо в космічний корабель і полетіли.

Вихователь: Яка дивовижна планета Земля! На її поверхні хлюпочуться моря і океани, течуть річки, розгортаються широкі рівнини, шумлять зелені ліси, піднімаються високі гори, багато великих і маленьких країн, міст, сіл.

Я бачу Австралію і Індійський океан. Під нами холодна Антарктида. Пролітаємо над спекотною Африкою. А ось Північний Льодовитий океан. Ми бачимо найбільший материк, це Євразія - Європа і Азія, але щось не видно нашої країни, напевно треба спуститися нижче. А ось і наша країна, приземляємося.

Ми з вами живемо в найбільшій і прекрасній країні на Землі. Ви, звичайно, вже знаєте, як називається наша країна?

Діти: Ми живемо в Росії.

Вихователь: Правильно, у нашої країни красиве ім'я - Росія.

У нашій країні багато всього найкращого: незвичайно красива природа, чудові люди. Жодна країна в світі не має такої величезної території, як Росія.

Дитина читає вірш. В. Степанова.

На карті світу не знайдеш,

Той будинок, в якому ти живеш.

І навіть вулиці рідної

Ми не знайдемо на карті тієї.

Але ми завжди на ній знайдемо,

Свою країну - наш спільний дім.

Вихователь: Хто з вас може показати територію Россі на карті? Дитина показує.

Вихователь: Росія - найбільша країна в світі. Наша країна розташована на найбільшому материку, який називається Євразія і омивається трьома океанами: Північним Льодовитим, Тихим і Атлантичним. Наша Батьківщина така велика, що, коли на одному кінці нашої країни люди лягають спати, на іншому кінці починається ранок, на одному кінці нашої країни може йти сніг, а на іншому - припікати сонце.

Подивіться на карту. Як багато країн на нашій планеті. Багато різних країн на землі, всюди живуть люди. Але Росія - єдина, незвичайна країна, тому що вона наша Батьківщина.

Давайте пограємо в гру. гра: «Хто в якій країні живе?»

Наша країна Росія, а ми, хто живе в Росії - росіяни.

В Італії-

В Іспанії -

В Америці -

У Франції -

В Німеччині -

У Грузії -

Молодці, як багато країн і жителів ми назвали.

А тепер дайте відповідь на таке питання. Які три відмінні символу є у будь-якої країни, в тому числі у Росія?

Діти: Гімн, герб, прапор.

Вихователь: Поговоримо про прапор. З яких кольорів складається прапор нашої країни?

Діти: З білого, синього і червоного. Вихователь: Що означає кожен колір?

Читають діти:

Прапор Росії.

Білий колір - берізка.

Синій - неба колір.

Червона смужка -

Сонячний світанок.

Вихователь: Другий символ нашої країни герб. А зараз я вам розповім історію звідки прийшов до нас герб. Давним-давно не в Росії, а в інших країнах були такі воїни - лицарі. Лицарі часто проводили турніри, вони боролися один з одним. Лицар повинен був бути обов'язково на коні. А одяг у лицарів була металева, щоб її не можна було проколоти мечем або списом - це було основним кричу-жиємо в ті часи. (Показати зображення лицаря). Так як одяг у лицарів була однаковий-вая, під час таких турнірів важко було впізнати, де свої, а де суперники. І тоді лицарі стали прикріплювати до шоломів різні знаки, щоб дізнаватися своїх, - султанчики, стрічки, а потім стали малювати на шоломах різні малюнки. Так вони відмінності-ли під час турнірів своїх суперників. Ось такий знак і називаються вали гербом.

Пізніше герби стали придумувати не тільки воїни, але і се-мьі, а потім міста і країни. На гербі зображували, щось дуже важливе для сім'ї, міста, країни.

Зараз все міста і країни мають свій герб.

Вихователь: Ось герб Росії. А що він нам розповість

У Росії величавої

На гербі орел двоголовий

Щоб на захід, на схід

Він дивитися б відразу міг.

Сильний, мудрий він і гордий

Він Росії дух вільний.

гра«Дізнайся герб і прапор своєї країни».

Физкультминутка «Наша Росія»
Небо синє в Росії. піднімають руки вгору
Річки сині в Росії. опускають руки вниз і «малюють» хвилі
І берізки молоді. піднімають руки вгору, розгойдують ними над головою
Вбралися в мережива.
Васильки і незабудки опускають руки вниз, «гладять» траву
Не ростуть ніде красивіше.
Є й клени, і дуби. піднімають руки вгору, розгойдують ними з боку в бік А ще печуть в печі головою
Ось такі калачі! Розводять руки в сторони

Вихователь: Діти, а зараз я вам задам ще одне питання, що таке гімн? Відповіді дітей.

Вихователь: Правильно, гімн - це урочиста пісня. Гімн є офіційним символом держави. Коли виповнюється гімн?

Відповіді дітей.

Вихователь: Так, хлопці, гімн виконується в особливих, урочистих випадках. Гімн Росії дуже красивий і величний. Давайте згадаємо, як треба слухати гімн.

Діти: Стоячи, не розмовляти.

Вихователь: Правильно, таким чином, громадянин країни проявляє повагу до гімну своєї країни. Давайте послухаємо уривок і уважно вслухатися в чудові урочисті слова про Росію.

Вихователь: Діти наша країна дуже велика і в ній багато різних міст, але є найголовніший місто, столиця нашої батьківщини. Як він називається? Москва це сердечко нашої батьківщини. Тут працює наш уряд і наш президент В. В. Путін.

Вірш читають діти.

Москва - це наша столиця,

Москва - це вежі Кремля,

Москва - це серце Росії,

Яка любить тебе!

Такий великий старовинний місто

Пишається їм моя країна!

Всіх містах він голова.

Столиця Батьківщини-Москва!

Вихователь: Є у Росії і неофіційні символи, характерні тільки для нашої країни. Будь-яка людина, перебуваючи далеко від дому, при слові Батьківщина згадує і представляє щось своє, дуже-дуже рідне.

Давайте згадаємо ці символи.

Белоствольная берізка - немає ніде більше такої красуні.

Матрьошка - найпопулярніша російська іграшка, з нею грають діти в різних куточках планети

Ромашка - улюблений усіма нами квітка.

Сьогодні ми згадаємо російську берізку.

Дитина читає вірш.

Трохи сонце пригріло укоси,

І стало в лісі тепліше,

Берізка зелені коси,

Розвісила з тонких гілок.

Вся в біле плаття одягнена,

У сережках, в листі кружевной.

Зустрічає гаряче літо

Вона на узліссі лісової.

Наряд її легкий чудовий,

Ні дерева серцю миліше.

І скільки замислених песен,

Співається в народі про неї!

Він ділить з нею радість і сльози,

І так вже вона хороша, що здається - в шумі берези,

Є російська наша душа.

Вихователь: Берізка стала народним символом Росії. Росія і береза! Ці два поняття нероздільні.

Береза \u200b\u200b- радісне, ошатне дерево. Наші далекі предки ласкаво називали її «Весенкой». Від белоствольной красуні, справді, немов виходить радість життя, веселіше стає на душі.

Гра «Галя по садочку ходила»

Діти йдуть, взявшись за руки, по колу і співають. Дитина в колі з хусточкою в руці ходить всередині кола.

Галя (Ніна) по садочку ходила,
Свій хустинку там упустила .
«Галя» втрачає хустинку. Дитина, у якого «Галя» зронила хустку - піднімає його і тримає. Діти продовжують співати.

Обійшла тут Галя (Ніна) садочок,

Шукає блакитний свій хустинку.

«Галя» не знаходить хусточку, сідає в центрі кола і «плаче» .Діти продовжуючи співати, тепер йдуть в центр кола на першу сходинку, а на 2-ий рядок з кола. І так 2 рази.

Не горюй, подруженько Галя (Ніна),
Ми хустинку твій відшукали.

Під малиновим під кущика,

Під березовим під листочком.

Дитина, у якого виявився хустинку каже, показуючи його:

Ось він, ось він твій хустинку,

Дожени мене, любий!

Діти стають спиною до др.другу. І після того, як хором слова подадуть, біжать навколо кола в різних напрямках до місця, звідки почали біг. Хто виявився першим стає «Галею». Гра повторюється.

Вихователь: Хлопці наша країна велика і багата, а головне багатство це люди, які живуть в Росії. Росія багатонаціональна країна У народів Росії різні звичаї, своя історія, свої свята, свої особливі національні костюми. Навіть улюблена їжа у всіх різна. Кожен народ говорить своєю мовою. Найчисленніший народ в Росії - російський народ, тому російська мова є головним в нашій країні, на ньому різні народи спілкуються між собою. Наша країна прагне жити в світі, це значить не з ким не вести війну.

читають діти

1. Ми хороші сусіди

Для лежать поруч країн

Ми за мир на мир на всій планеті

І за дружбу всіх землян!

Ми сильні, але ця сила

Нам для добрих справ дана,

Хоче світом жити Росія,

Нам не по серцю війна!

2.Сердце Батьківщини улюбленої.

Осяває все навколо,

І злітає білокрилий

Голуб миру з наших рук.

Ти лети, лети по світу,

Слово світу і привіту

Голуб наш, з краю в край,

Всім народам передай!

Вихователь: Я пропоную взяти голубів і прикріплюють до дерева - берізки. Цим вчинком ми передамо всім людям землі, що ми хочемо миру на нашій планеті Земля.

Стоячи навколо берези, діти співають пісню про Росію.

КОНСПЕКТ ДОЗВІЛЛЯ В ПІДГОТОВЧОЇ ГРУППЕ.

ТЕМА: «ОСНОВИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ».

мета: Формування у дітей уявлення про небезпечні для людини і навколишнього світу природних ситуацій і способів поведінки в них.

завдання: Закріпити знання про професії пожежного, поліцейського, лікаря, рятувальника.

Удосконалювати основні види руху в іграх.

Розвивати спритність, швидкість, увагу, пам'ять.

Формувати почуття відповідальності, колективізму, товариства.

ИНСТРУКТОР:

Хлопці, ми сьогодні дізнаємося, як ви знаєте правила дорожнього руху, сигнали світлофора, і телефони служби порятунку.

Каже нам червоне світло, вам дороги далі немає,

Жовте світло сигнал нам дав, приготуватися сказав.

А зелений закліпав, шлях вільний, нам сказав.

Хлопці, хто подає сигнали пішоходам і транспорту про дії на дорозі?

ДІТИ: світлофор.

Присутні 2 команди: пожежники і рятувальники

ПРИВІТАННЯ КОМАНД:

ПОЖЕЖНИКИ НАШ ДЕВІЗ - «СПИЧКИ НЕ ТРОНЬ, в сірниках ВОГОНЬ!»

РЯТУВАЛЬНИКИ : НАШ ДЕВІЗ «ЩОБ В НАШ ДІМ НЕ ПРИЙШЛА БІДА, БУДЬТЕ З вогнем обережні ЗАВЖДИ!

ИНСТРУКТОР: А зараз хлопці ми дізнаємося, які ви спритні, швидкі,

уважні і наскільки добре знаєте сигнали світлофора.

Розминка: Світлофор показує червоне світло стояти на місці, жовте світло присідаємо, зелений маршируємо на місці.

Знають всі: людина без вогню, що не живе не єдиного дня!

При вогні, як при сонці, світло! При вогні і взимку тепло!

ЕСТАФЕТА:

«ЮНИЙ СПАСАТЕЛЬ »(Іграшки звірі, 2 кошика)

Подивіться, хлопці, навколо нас вогонь повсякденний один

Але коли ми недбалі з вогнем, він стає нашим ворогом

ПОЖЕЖНИЙ ДЕЛО : (2 відра, 2 конуса)

А зараз розминка-жарт. Хлопці я буду задавати питання, а ви відповідати будьте уважні. Це я, це я, це все мої друзі! Якщо немає мовчите.

Хто, почувши запах гару, повідомляє про пожежу?

Хто з вас пустує з вогнем вранці, ввечері, і вдень?

Хто вогнища не розпалює і іншим не дозволяє?

А зізнайтеся - но мені в тому, хто з вас пустує з вогнем?

ЕСТАФЕТА

«ЮНИЙ ПОЖЕЖНИК »(2 дуги, 2 обруча, 2 телефони) 01

Чи не грай, дружок із сірником! Пам'ятай ти, вона мала

Але від сірника -невелічкі Може будинок згоріти до тла!

ЕСТАФЕТА

«ПЕРЕНЕСЕННЯ ПОРАНЕНИХ »(2коляскі, 2кукли, 2конуса) 03

КОНКУРС ДЛЯ КАПІТАНІВ «Збери ЗНАК »

Слухайте уважно питання і відповідайте: Це я, це я, це все мої друзі! а якщо немає мовчите.

Хто з вас йде вперед там де є перехід?

Хто летить впёред так скоро що, не бачить світлофора?

Знає хто, що світло зелений, означає-шлях відкритий?

Хто з вас йдучи додому, прямує по бруківці?

Хто з вас в автобусі тісному поступиться старенькій місце?

ГРА «поровоз »2 команди чіпляти один одного, як вагончики, за руки

Він завжди озброєний, тільки не небезпечний

По мішенях щороку він стріляє влучно

Міський він або сільський, дуже важливий поліцейський 02

Коли йдеш по тротуару, ти хто? (Пішохід)

Скільки сигналів у світлофора? (три)

Що таке зебра? (пішохідний перехід)

Назви машини спеціального призначення? (ДПС, швидка, пожежна, МНС)

Як називається місце, де очікуємо транспортний засіб? (Зупинення)

Які ви знаєте пішохідні переходи? (Наземні і підземні)

На який сигнал світлофора дозволяється переходити дорогу?

«ПЕРЕДАЧА жезл»

Встали всі в коло передаємо жезл, під музику, коли зупиняється музика той у кого жезл відгадує знак дорожній.

Вручення призів учасникам.

Захарова Тетяна Володимирівна,

вихователь

Мауден "Дитячий садок №10"

м Ялуторовська

Цілі і завдання: Продовжувати вчити дітей вважати в пределах10, знаходити сусідів чисел. Повторити склад чисел 6,7,9. Закріпити знання про геометричні фігури, розвивати логічне мислення, увагу, вміння відповідати на питання, дрібну моторику.

устаткування:лист, математичні задачі, цифри, набори фігур, аркуші паперу, м'яч, ножиці, квадрати, розмальовки.

вихователь: Хлопці, в наш дитячий сад прийшов лист, давайте його прочитаємо.

«У мене в країні біда, ваша допомога мені потрібна

Запрошую всіх дітей в шлях відправитися скоріше!

Чекають вас випробування, важкі завдання.
До нас на острів поспішіть і порядок наведіть!

Цариця Математики ».

вихователь: Відправимося в подорож?

- Діти: Так, ми підем.

Вихователь: На чому можна відправитися в подорож?

- Діти: На літаку, поїзді, ракеті, машині, вертольоті, пароплаві.

Вихователь: Ви все правильно назвали, на всіх видах транспорту можна відправитися подорожувати. А хочете полетіти на килимі літаку?

- Діти: Так.

Вихователь: Ми вирушимо на килимі літаку. Але літак не простий він може полетіти, коли ми вирішимо математичні задачки. Ви готові відправитися в подорож?

- Діти: Чи готові. (Всі сідають на килим)

1.Пять ворон на дах сіли.

та ще дві прилетіли

Відповідайте швидко, сміливо,

Скільки всіх їх прилетіло (5 + 2 \u003d 7)

- Діти: Сім ворон.

Вихователь: Як думає Аріна, Настя, Максим?

Правильно, сім ворон.

2.На блюдце у Андрійка

чотири жовтих груші

Є дитина захотів і дві груші з'їв? (4-2 \u003d 2)

Скільки залишилося груш?

- Діти: Дві груші.

Вихователь: Як ви здогадалися, що дві груші?

- Діти(Групові та індивідуальні відповіді): Було чотири груші, дві Андрюша з'їв, залишилося дві груші.

Вихователь: Молодці, правильно вирішили задачу.

3.Мурка-кішка мишоловка,

З'їла 3 мишей в коморі

І зараз до нори підкралася,

Цап ещёіодна попалася,

Ось так Мурка, скільки їй

Вдалося зловити мишей? (3 + 1 \u003d 4)

- Діти: Чотири мишки.

Вихователь: Правильно, чотири миші зловила кішка.

Як здогадалася Вероніка, Даша, Лера?

- Діти: Було три мишки, ще одну зловила, стало чотири миші.

Вихователь: Молодці, вирішили всі завдання.

Ось ми з вами прилетіли на 1острого, який називається Цифроград. У цьому місті живуть цифри, давайте порахуємо (рахунок прямої в межах 10 і зворотний), називають сусідів чисел, порівнюють числа. Вважають хором і індивідуально 2-3 дитини.

А зараз ми з вами вирушаємо на інший остров.Чтоби потрапити на цей острів потрібно повторити дні неделі.Ігра «Дні тижня» (Діти стають в коло, вихователь по черзі кидає м'яч, називає день тижня, дитина ловить м'яч, називає наступний день).

Физминутку.

Раз стрибок, два навприсядки

Це заяча зарядка,

А лисенята як прокинуться, люблять солодко потягнутися,

Потихеньку вдихнути ну і хвостиком махнути

А вовченята спинку вигнути і тихесенько підстрибнути

Ну а ведмедик клишоногий широко розставивши лапи

Ту одну, то обидві разом довго тупцює на місці

А кому зарядки мало, починаємо все спочатку.

Ми з вами потрапили на острів Комп'ютерів. А комп'ютери не працюють. Ви зможете полагодити комп'ютери?

- Діти: Чи зможемо. Для цього потрібно все знаки розкласти в певному порядку. (Викладання предметів на аркуш паперу):

У правий верхній кут-знак мінус.

У лівий нижній кут-цифру 5.

У лівий верхній кут-квадрат.

У правий нижній кут-знак +

Діти виконують завдання.

Молодці, хлопці, впоралися з заданіем.Ісправілі всі комп'ютери.

Саша (Юля, Світла) який знак у правому верхньому кутку?

- Діти: Мінус.

Вихователь: Віка (Герман, Кирило) який знак правому нижньому кутку?

- Діти: Плюс.

Молодці, хлопці, закривайте очі і вважають до5.Ми з вами потрапили на острів Мастерилка.

Острів Мастерилка.

Вихователь: Хлопці перед вами квадрат.Сколько у квадрата кутів? (Сторін)

- Діти: чотири.

Вихователь: А зараз перетворите квадрат в фігуру без початку і конца.Деті за допомогою ножиць обрізають кути у квадрата.

Вихователь: яка фігура вийшла у Насті, Вікі, Альоші?

- Діти(Індивідуальні та хорової відповіді): коло.

Вихователь: Молодці, з цим завданням впоралися.

А тепер перетворите квадрат в 2 прямокутника. Діти за допомогою ножиць розрізають квадрат навпіл. Які фігури вийшли у Максима, Діми, Германа?

- Діти: Два прямокутники.

Вихователь: Як ви отримали прямокутники?

- Діти: Розрізали квадрат навпіл.

Вихователь: З квадрата 4треугольніка. Подумайте, як потрібно розрізати квадрат? Як отримали трикутники?

- Діти: Розрізали по діагоналі квадрат.

Вихователь: Молодці, діти. Впоралися і з цим завданням.

А ця година ми з вами потрапили на головний острів -Гострі пряток. У різних місцях заховані цифри, пройдіть і знайдіть по 1 цифрі. Діти знаходять цифри.

А зараз пограємо, гра називається «Знайди пару» .Я показую число, ви знаходите цифру, щоб вийшло дане число: 7; 9; 6. (Вихователь показує цифру 9-діти стають парами, щоб отримати дане число), так само з цифрами 7 і 6.
Вихователь: Як Віка і Влад отримали число 9? (Питає 2-3 пари).

Як Настя і Максим отримали число 6? (Питає 2-3 пари).

Молодці, хлопці впоралися з усіма завданнями, навели порядок в країні Математики. Тепер потрібно вирушати в дитячий сад.Занімайте місця на килимі- самолёте.Ребяткі, поки ми з вами летимо давайте згадаємо, які завдання ми виконували на островах Математики (Діти згадують і розповідають). Цариці Математики сподобалося, що ви впоралися з усіма завданнями і вона вам дарує картинки-розмальовки.

література:

Жукова «Конспекти занять з дітьми в підготовчій школі групі»,

О. Бодня, Е.Нефёдова «1000упражненій до підготовки до школи».

Захарова Тетяна Володимирівна

Мауден «Дитячий сад №10» м Ялуторовск

Запрошуємо педагогів дошкільної освіти Тюменської області, ЯНАО і ХМАО-Югри опублікувати свій методичний матеріал:
- Педагогічний досвід, авторські програми, методичні посібники, презентації до занять, електронні ігри;
- Особисто розроблені конспекти і сценарії освітньої діяльності, проекти, майстер - класи (в т. Ч. Відео), форми роботи з сім'єю і педагогами.

Чому вигідно публікуватися у нас?

Бекетаева Гульмира Амантаевна
Посада: вихователь
Навчальний заклад: МБОУ "ЗОШ № 11" СП "Дошкільний навчальний заклад № 43"
Населений пункт: г.Краснокамск, селище Оверята
Найменування матеріалу: конспект
Тема: Дозвілля "Дружба починається з посмішки" підготовча група
Дата публікації: 30.10.2016
розділ: дошкільна освіта

Муніципальне бюджетне освітня установа «ЗОШ № 11»

Структурний підрозділ «Дошкільний навчальний заклад № 43»

конспект

ДОЗВІЛЛЯ

«Дружба починається з посмішки»

підготовча група
Вихователь: Бекетаева Гульмира Амантаевна п. Оверята 2016 р

мета:
Розвивати комунікативні навички у дітей старшого дошкільного віку.
завдання:
1. Вчити пов'язувати значення прислів'їв про дружбу з конкретною життєвою ситуацією. 2. Розвивати навички спілкування, дружні відносини між дітьми, вміння домовлятися, позитивне соціальну поведінку. 3. Збагачувати новими вміннями і знаннями в області безконфліктного спілкування. 4. Формувати сприятливий психологічний клімат групи. 5. Виховувати моральні основи особистості дитини в процесі формування уявлень про дружбу.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
Вихователь і діти стоять у колі.
вихователь
: Привіт, діти! Я рада бачити вас здоровими, з хорошим настроєм. Мені дуже хочеться, щоб гарний настрій у вас збереглося на весь день. А зараз ми привітаємося не тільки один з одним, але з навколишнім світом. Повторюйте всі слова і руху за мною (звучить легка музика, «звуки природи») Здрастуй, сонце золоте! Здрастуй, небо блакитне! Здрастуй вільний вітерець! Здрастуй міцненький дубок! Ми живемо в рідному краю, Всіх я вас вітаю!
вихователь
: Молодці, хлопці! А як ви думаєте, ми з вами всі однакові? Звичайно, ні. Хоч ми і спілкуємося з вами, живемо поруч, але ми відрізняємося один від одного характером, вагою, ростом, бажаннями, і ще багато чого. Але у нас є і загальні риси, які нас об'єднують. В цьому ми зараз переконаємося. Давайте пограємо. Я буду давати вам завдання, а ви будете їх виконувати, роблячи руху. Слухайте мене уважно.  Поплескайте в долоні ті, хто любить морозиво.  Підніміть руки вгору ті, хто любить робити зарядку.  Поставте руки на пояс ті, хто любить на вулиці гуляти.  тупни правою ногою ті, хто любить ходити в гості.
 тупни лівою ногою ті, хто любить дивитися мультфільми.  Візьміться за руки ті, хто знає, що таке дружба.
вихователь
: Ось бачите, як багато нас об'єднує! Хлопці, нам прийшло СМС - повідомлення, давайте його прочитаємо.
вихователь читає
. «Лісові гноми посварилися і просять вас допомогти їм помиритися. Але тільки дружні хлопці зможуть їм допомогти ». Ви згодні допомогти їм? Тоді сядемо на доріжку. (Діти сідають на стільчики в коло. Проводиться бесіда.)
вихователь
: А ви-дружні хлопці? Чому так думаєте? З чого починається дружба? Як поводяться друзі?
Діти.
Друзі допомагають один одному в біді, вміють розділити радість, не сміються над недоліками одного. Друг зупинить одного, якщо він робить щось погане. Друзі вміють прийняти допомогу, рада, не ображаються на критику, не обманюють один одного, вміють визнати свої помилки, помиритися з другом. Потрібно ставитися до свого друга так, як тобі хотілося б, щоб ставилися до тебе.
вихователь
: Як ви думаєте, якого кольору дружба? Якого вона запаху? (Відповіді дітей).
вихователь
: З чим можна порівняти міцну дружбу?
ДІТИ.
Міцну дружбу можна порівняти з сонечком, піснею, ясним днем, канатом, цегляною стіною, залізом.
вихователь
: Молодці, хлопці! Цікава бесіда про дружбу і про друзів у нас вийшла. Ви дуже багато знаєте про дружбу. Мені б дуже хотілося, щоб наша розмова чули гноми. Хлопці, згадайте, хто може допомогти лісовим гномам? (Відповіді дітей)
вихователь
: Так, тільки дружні хлопці зможуть допомогти лісовим гномам. Пам'ятайте про це! А щоб веселіше було йти, виберете собі пару, візьміться за руки і в путь-доріжку. (Діти йдуть під мелодію пісні «Разом весело крокувати»). Підходять до столів, на яких лежать олівці і аркуші паперу - по одному на кожну пару дітей.
вихователь
: А ось і перша галявина із завданням «карандшом». (Проводить вихователь ІЗО)
Пари підійдіть до столу. Подивіться навколо себе, на предмети, які вас оточують. А тепер слухайте уважно завдання: кожна пара візьме один олівець і один аркуш паперу і намалює будь-який предмет з тих, що ви бачите навколо себе (діти малюють стоячи). Закінчили малювати. Давайте подивимося, що ви намалювали. (Діти називають предмети, які намалювали). Що складного було? У всіх чи співпало бажання малювати саме цей предмет? (Відповіді дітей)
вихователь
: Що вам допомогло швидко намалювати предмет?
ДІТИ
. Уміння домовитися, слухати один одного, прийняти думку одного, погодитися.
вихователь
: Ваше вміння домовлятися допомогло вам і ви швидко впоралися із завданням, молодці! Можна сміливо йти далі. (Під бадьору музику діти йдуть до наступної галявині).
вихователь
: Ми прийшли на галявину «Розумники і розумниці». Вам треба буде виконати наступні завдання. Будьте уважні! Перше завдання: якщо ви правильно зберете всі частини картинки, то ми побачимо, де живуть наші гноми. (Діти виконують завдання - виходить картинка з будиночком в лісі.)
вихователь
: Молодці, діти! Ваша кмітливість і дружелюбність допомогли вам. Друге завдання: розгадавши цей ребус, ви дізнаєтеся, що це за слово заховано. (Діти розгадують ребус «РА + зображення дуги \u003d ВЕСЕЛКА» і пояснюють, як вийшло слово.)
вихователь
: Третє завдання
: «Зашумлення КАРТИНКИ».
Подивіться уважно на зображення. Назвіть, хто що бачить, і ми дізнаємося, що люблять їсти наші гноми. (Діти називають фрукти, овочі - то, що люблять гноми.) Ваше бажання допомогти гномам і вміння слухати один одного допомогли впоратися з усіма завданнями. Треба йти далі. (Під бадьору музику діти йдуть до наступної галявині).
вихователь
: Хлопці, подивіться, яка гарна галявина! Я пропоную вам пограти в гру «МИ НЕ СКАЖЕМО, А ПОКАЖЕМО». Зараз ви покажете, наскільки ви розумієте один одного без слів. (Діти грають).

вихователь
: Молодці! Я бачу, що ви дуже добре розумієте, а допомагає вам в цьому ваша дружба. Але нам треба поспішати. Пора продовжити нашу подорож. (Діти йдуть під веселу музику).
вихователь
: Перед вами міст. Пройти по ньому зможе та пара, яка назве прислів'я про дружбу. Але спочатку поясніть, будь ласка, як ви розумієте такий вислів: «Друзі не розлий-вода». (Відповіді дітей).
вихователь
: У вас дуже цікаві думки, ви все правильно розумієте значення цього виразу. Ну а тепер говорите прислів'я про дружбу і проходите по містку. (Діти кажуть прислів'я про дружбу).
вихователь
: Хлопці, ми прийшли на сонячну галявину. Як ви думаєте, чому вона так називається? (Висловлювання дітей). А ось і сонечко. Тільки чогось не вистачає у нашого сонечка. Правильно, промінчиків. Ось зараз ми з вами і домалюємо промінчики. Кожна пара повинна намалювати один жовтий і один червоний промінчик. Домовтеся між собою, хто яким промінцем буде. (Діти виконують завдання під музику. Діти малюють під керівництвом вихователя образотворчого мистецтва)
вихователь
: Наскільки яскравіше стало в групі! Яке сонечко у нас вийшло?
ДІТИ
. Сонечко вийшло веселе, добре, яскраве, променисте, щасливе, гаряче, радісне ... (перерахування прикметників).
вихователь
: Звичайно, у дружних хлопців тільки таке сонечко світить. Найяскравіше сонячних променів Дружба в цілому світі Адже з друзями веселіше На будь-якій планеті!
вихователь
: Нам знову прийшло СМС - повідомлення. Як чудово! Діти! Гноми все бачили і чули, про що ми з вами говорили. І вони вже помирилися! А в знак подяки гноми допоможуть нам швидко повернутися в дитячий сад. Хлопці, що ви зараз відчуваєте? Що вам допомогло впоратися з усіма завданнями? Кому було важко? Хто чогось злякався? Хто хотів повернутися назад?
(Відповіді дітей).
вихователь
: Ви зробили велику добру справу. Я дуже рада, що нам вдалося помирити гномів. Ви показали хороший приклад того, як повинні поводитися справжні друзі. Змогли подолати всі труднощі, були уважними один до одного, слухали і чули один одного. Ви розумні, добрі, дружні хлопці. Молодці! Для того, щоб повернутися додому, закрийте всі очі. (Під легку музику проводиться релаксація «Звуки природи»)
вихователь
: Уявіть собі, що ми йдемо по лісі. Під ногами тріщать опале з дерев гілки, шелестить соковита трава. Над головою пропливають блакитні хмари, а легкі промені сонця зігрівають вас. Ви відчуваєте себе захищеними - таким спокоєм наповнена природа! Цей спокій допомагає вам почути чудові звуки лісу: дзижчання комах, спів птахів, шелест гілок дерев, шум далекого водоспаду. Ви відчуваєте найтонші запахи, стаєте більш чуйними до всього. М'яке подих вітру торкнулося вашої голови, і ви відчуваєте себе легко і щасливо. Немає нікого на світі, хто відчував так же, як ви. Вдихніть глибоко і легко. Повільно відкривайте очі, ворушимо пальчиками. А тепер широко відкрили очі і поплескали віями. Ось ми і вдома. Покажіть мені мімікою. Який настрій у вас зараз (діти показують).
вихователь
: Я рада, що ваш настрій залишилося хорошим. А тепер міцно за руки візьмемося, і один одному посміхнемось. (Стукіт у двері).
вихователь
: Хлопці, гноми надіслали нам частування - «ПИРІГ ДРУЖБИ» і свою фотографію. Як ви думаєте, яке у них настрій? Чому? (Відповіді дітей).
вихователь
: А зараз давайте пити чай. (Звучить пісня про дружбу).

мета: Знайомство дітей з традиціями російського народу.
завдання:
Ознайомити дітей з народними традиціями чаювання в Росії.
Ознайомити з історією появи чаю.
Виховувати повагу до народних промислів, звичаїв і традицій своєї Батьківщини.
Виховання у дітей почуття гостинності.

Діти підготовчих груп входять в зал, оформлений як російська світлиця.
У залі знаходяться гості, запрошені дітьми.
вихователь в народному костюмі зустрічає дітей: Я рада бачити вас усіх в нашій світлиці на посиденьках. Сідайте рядком, та поговоримо ладком.
.
Перед вами карта світу (глобус), де можна побачити всі країни. Хто може показати, де розташована наша країна - Росія? (Показ дитини.) На нашій планеті багато різних країн. У кожного народу свої пісні, танці, традиції. Як ви розумієте слово «традиція»?

(Відповіді дітей.)

Правильно! «Традиція» - це слово не російське, в перекладі з латинської воно означає «передача». Традиція - те, що передається від одного покоління до іншого. Традиції бувають і сімейні. Які традиції прийняті у вашій родині? (Діти розповідають про свої сімейні традиції.) Сьогодні ми поговоримо про традиції чаювання.

У багатьох країнах люблять пити чай, але традиції чаювання у різних народів свої. «Чай» - це китайське слово.

Одна із старовинних китайських легенд так розповідає про походження чаю. Давним-давно пастухи помітили, що варто вівцям пощипати листя вічнозеленої рослини, що росте в горах, як вони починають гратися і легко підіймаються на кручі. Пастухи вирішили випробувати чудодійну силу листя на собі. Вони висушили їх, заварили в окропі, як це робили з іншими лікарськими травами, і стали пити ароматний настій, відчуваючи миттєвий приплив сил.

Чай - це чагарник (Показ ілюстрацій з чайним чагарником.) Яку частину рослини використовують для приготування чаю? (Відповіді дітей.) З найдавніших часів чай. Чай - це прекрасний, корисний напій, що прийшов до нас з далеких часів. Чай добре втамовує спрагу, знімає втому, додає бадьорості, піднімає настрій.

Чай гарячий, ароматний,
І на смак дуже приємний,
Він недуги зцілює
І втома проганяє,
Сили нові дає
І друзів за стіл кличе.
З вдячністю весь світ
Славить чудо-еліксир.



Вперше чай стали пити в Китаї, де він відомий з давніх часів.

Там він цінувався дуже високо. Імператори дарували його своїм вельможам за особливі заслуги. У палаці цей ароматний напій пили під час урочистих придворних церемоній. Поети оспівували чай у віршах. За часів правління китайського імператора Кіенг Лона випускалася чайна порцеляновий посуд. На чашках, які там виготовлялися, була написана складена ним поема, що прославляє чай.

У Китаї подрібнене чайне листя, спресовані у брикети, коржі або півторакілограмові «дошки» довго використовувалися в якості грошей. Чиновники стягували з населення особливі побори- чайові. Вирощування та виготовлення чаю в Китаї було оточене такою ж таємницею, як і виробництво шовку, порцеляни, паперу.

Чай починає свій тріумфальний хід по світу. Він потрапляє до Японії, потім в Корею, Індію, Індонезію, Іран, Монголію, в Південно-Східну Сибір і в Середню Азію.

На перших порах не всі європейці вміли поводитися з чаєм. Зберігся цікавий розповідь про один англійського моряка, який надіслав своїй матері цінний на ті часи подарунок - фунт чаю (приблизно 400 г). Мати запросила гостей на вишукане заморське блюдо. Зваривши весь чай в мисці, вона злила непотрібну, на її думку, коричневу гірку воду і розклала по порціях виварені чайне листя, потім вона приправив їх сметаною і подала до столу.

А як чай потрапив в Росію?
У 1638 р російський цар Михайло Федорович Романов направив своїх послів до Сибіру з багатими дарами до монгольського правителя Алтан-хана. Той зустрів їх з почестями. Під час знатного обіду гостей поїли якимось терпким гіркуватим напоєм. Проводжаючи російських посланців, хан подарував царю 200 пакетів з написом «баштан». «Чай для заварки» - так перевели царю ці слова. Повернувшись до Москви і вручаючи царю дорогі ханські дарунки, посли з побоюванням передали йому пакети з сушеними листям, посилаючись на твердження монголів про їх цілющу силу. Лекарь випробував дію відвару на хворому придворному. Той випив і підтвердив, що йому полегшало. Ось і стали лікувати цим питтям царя і його наближених.

Для бідних людей чай був майже недоступний і вони пили його лише в особливих випадках, так як чай був дуже дорогим. Тому і виник вислів «чайком побалуватися». А багато простих людей навіть не знали, як заварювати чай.

Діти, а чи знаєте ви як треба правильно заварювати чай? (Показує)
Чайник для заварювання кілька разів ополіскували окропом, потім засипали заварку і заливали окропом, давали настоятися кілька хвилин, накриваючи спеціальною серветкою, а потім пили ароматний, запашний чай

У Росії перший час були і противники чаю.
А дехто приписував чаю шкідливі властивості. Але поступово були оцінені справжні гідності цього напою. У великих містах країни відкривалися спеціалізовані магазини, які торгували найрізноманітнішими сортами чаю. Чоловіків, які торгували чаєм, називали «чайниками», а жінок «Чайница»
У XVIII ст. в Росії винайшли самовар. Спочатку його виготовили на Уралі. Коли ж почалося масове виробництво самоварів, особливо багато їх виготовляли в Тулі.
Усередині самовара перебувала труба. У неї засипали соснові шишки або сухі цурки, деревне вугілля. Їх підпалювали лучиною, роздмухували вогонь, і вода закипала. Зверху у самовара є пристосування для установки заварного чайника. В наші дні самовар вважається таким же традиційним російським сувеніром, як матрьошка, балалайка, розписна хохломская посуд.
Давайте послухаємо пісню про самоварі і подивимося які різні вони бувають.

З появою самовара народився добрий звичай: всією сім'єю збиратися за столом з киплячим самоваром. За чаєм обговорювали новини, вирішували сімейні справи. АЛЕ ПЕРЕД ТИМ ЯК ЧАЙКУ ПОПИТИ ТРЕБА ВОДУ наноситься.

Физминутку «Наноси воду» (На одній стороні залу стоїть стілець з тазом води (колодязь), на іншій-два столи з чайниками. Команда дівчаток і команда хлопчиків встають біля своїх столів, кожна команда отримує по великій дерев'яній ложці і по сигналу починають по черзі носити воду з "колодязя "ложкою в чайник протягом 5 хвилин. Перемагає команда, яка більше принесла води.
вихователь: Ах, дівчатка (хлопчики) молодці! Швидко із завданням впоралися. Недарма в народі кажуть: Чай не п'єш - звідки силу візьмеш? А хто ще знає прислів'я і приказки про чай?

конкурс загадок
У череві - лазня,
У носі - решето,
На голові - пупок.
Всього одна рука
І та - на спині. (Чайник.)
Бел, як сніг
У великій пошані у всіх.
В рот потрапив -
Там і пропав. (Цукор.)
Що на сковорідку наливають,
Вчетверо згинають,
Так в сметану маку? (Млинець.)
Зверху дірка,
Знизу діра,
А посередині -
Вогонь та вода. (Самовар.)
Ніжок чотири,
Капелюшків одна.
Потрібен, якщо стане
Чаювати вся сім'я. (Стіл.)
Маленьке, здобне
Колесо їстівне.
Я одна тебе не з'їм,
Розділю хлоп'ята всім. (Бублик.)
Кольором жовтий і ароматний,
У чай кладуть і чай приємний.
Тільки дуже кислий він,
А звуть його .... (лимон.)

Я хочу відкрити секрет
І корисний дати пораду:
Якщо хвороба з ким трапиться,
Чаєм можете лікуватися.
Чай всіх зілля корисніше,
Допомагає від хвороб.

Чай в спеку нас освіжає,
А в морози зігріває
І сонливість переборе,
І з втомою посперечається,
Розтрощить будь-яку недугу,
Чай здоров'ю - кращий друг!

Вчені давно встановили, що в чаї містяться корисні, біологічно активні речовини. Які лікувальні властивості чаю ви знаєте? (Відповіді дітей). Вони зміцнюють судини мозку, поліпшують роботу серця, підвищують розумову і фізичну здатність людини. Чай посилює опірність організму застуді, інфекційних захворювань, запальних процесів.
При сонячних опіках допомагають компреси і примочки з настою теплого чаю.
Дидактична гра «Назви чай» (чай з ромашки-ромашковий)
Гра «Назви твір»
А на білій табуреті,
Так на вишитій серветочці
Самовар варто.
Немов жар горить,
І пихкає,
І на бабу поглядає.
(К. І. Чуковський. Федорина горі)

Муха по полю пішла,
Муха грошики знайшла.
Пішла муха на базар
І купила самовар.
«Приходьте, таргани,
Я вас чаєм пригощу! »
(К. І. Чуковський. Муха-Цокотуха)

Я хочу напитися чаю,
До самовару звідкись вискакувати,
Але пузатий від мене
Утік, як від вогню.
(К. І. Чуковський. Мойдодир)

Мовне вправа «Підкажи слівце»
Я хотів влаштувати бал,
Я гостей до себе ......
Купив борошно, купив сир,
Спік розсипчастий ......
Ножі, тарілки, вилки тут,
Але щось гості ......
Я чекав, поки вистачало сил,
Потім шматочок ......
Потім підсунув стілець і сів,
І весь пиріг в хвилину ......
Коли ж гості підійшли,
Те навіть крихт НЕ ......
На столі лежать бублика.
Самовар вже кипить.
Чорний чай в сухий бляшанці,
Немов гвоздики дзвенить.
Приходьте чаювати
Скоріше, гості,
І запашного знову
Чаю в чайник киньте.
Ми, чаїнки - шелестінкі,
Немов гвоздики, ланки.
Досить нас на сто заварок,
На чотириста припарок -
Бути сухими не хочемо

вихователь: А тепер не час нам, хлопці, попити чайку? Запрошуйте гостей.
діти: -Будь ласка до столу, чим багаті, тим і раді.
Чай у нас не простий, а з разною травою, пийте -не розливайте і на смак визначайте.
Дід. гра «Визнач чай на смак» (Проводять діти з гостями)
Самовар шумить, бублики
На скатерку-самобранку,
І цукерки, і печиво,
І запашне варення.
Підходьте, гості, чаєм
Вас сердечно пригощаємо.
До чаю ароматного
Пряники друковані.
Пийте чай і мед беріть,
Найчастіше в гості заходите

Підсумок. (Вихователь) - Діти, що нового і цікавого ми дізналися про чай? (Як він росте, як його збирають, як його правильно заварювати, і з чим його п'ють.)
Коли ви прийдете додому, розкажіть своїм близьким всі ці цікаві історії і почастуєте їх чаєм.